Chirurg-Ortopeda, Kraków

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Chirurg-Ortopeda, Kraków

Postautor: Vogel » 16 lis 2009, 20:38

Witam.
Mam mieć zabieg antroposkopijny na kolano (tak powiedział mi lekarz po pierwszej i jak dotychczas jedynej konsultacji na podstawie rezonansu) i w związku z tym chciałem się jeszcze skonsultować się z innym lekarzem. Mam zapytanie czy zna ktoś dobrego (polecanego) a niezbyt drogiego (kontaktowałem się juz z dr Urbanem lekarzem Wisły i rep. Polski ale on za wizyte bierze jak dla mnie troche za drogo 150 zł) specjalistę i mógłby mi przybliżyć dane tego lekarza? Z góry dzięki i pzdr
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 16 lis 2009, 22:25

Vogel pisze:zabieg antroposkopijny na kolano

ale Ty jeszcze żyjesz :P
To się nazywa artroskopia kolana.

Vogel pisze:ale on za wizyte bierze jak dla mnie troche za drogo 150 zł

Jeżeli to jest specjalista przez wielkie "s", to się opłaca. Zapłaciłam tylko 2 dychy mniej u ortopedy (w Lublinie) - wiem i rozumiem, dlaczego się tak ceni :> A z kolankami nie ma żartów, nie oszczędzaj na nich, tym bardziej, że być może potrzebny będzie zabieg.
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 17 lis 2009, 19:10

Nemezis pisze:To się nazywa artroskopia kolana

my mistake, sorry ;)
Nemezis pisze:eżeli to jest specjalista przez wielkie "s", to się opłaca. Zapłaciłam tylko 2 dychy mniej u ortopedy (w Lublinie) - wiem i rozumiem, dlaczego się tak ceni

no chyba tak zrobie bo nie dostalem jeszcze innego typu odpowiedzi aniu tu ani tam. No ale czy dobry to się zobaczy niby Brozek szybko do zdrowia doszedl ale Gargula dalej ciuła ;)
Ostatnio zmieniony 17 lis 2009, 19:10 przez Vogel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 18 lis 2009, 00:17

Vogel pisze:niby Brozek szybko do zdrowia doszedl ale Gargula dalej ciuła ;)

Lekarz nie jest cudotwórcą (tak uzupełniając pw) ;)
Ja bym się decydowała na Specjalistę z bardzo dobrą opinią.
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 18 lis 2009, 20:25

wiem wiem
Jednak chyba wybiorę się do dr Urbana bo już mi się niedobrze robi od tego całego szukania - nogi mi raczej nie <cenzura> :P
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 12 cze 2010, 13:32

Podnoszę.
Miałeś już tę artroskopię? Ciekawam, bo mi się w wakacje takie przyjemności szykują...
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 12 cze 2010, 18:37

To i ja się zapytam o ortopedę. Z kolanem niby wszystko w porządku. Jeden lekarz powiedział, że to nic groźnego i w razie czego zrobi się rentgena i się wyciągnie wielką strzykawą. ;)
Ale wolałbym jeszcze to obadać.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 12 cze 2010, 19:16

A co tam Ci siedzi? Bo ja słyszałam, że najlepiej jest poczekać i w nic nie ingerować, to może naturalnie samo się wchłonie. Ja po wypadku miałam wielkiego krwiaka w kolanie, straszyli mnie jego wyciąganiem przy użyciu strzykawy, ale na szczęście sam się po czasie wchłonął :)
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 12 cze 2010, 20:04

Wyskakuje jakaś gruda pod skórą. Nie boli, nie dokucza - wyczuwam, że to jest ale mi niespecjalnie przeszkadza. Nawet po dużym wysiłku kolana nie bardzo daje się we znaki. No ale jest to coś obcego, dlatego mnie to zastanawia. A może obcy mi tam się wykluwa i zamiast z klaty, wyskoczy z kolana? :D
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 cze 2010, 20:09

To w takim razie jakie RTG? USG powinieneś mieć. :|
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 12 cze 2010, 20:14

Nemezis pisze:Miałeś już tę artroskopię? Ciekawam, bo mi się w wakacje takie przyjemności szykują...

więc biorąc pod uwagę nasze PW na podany temat i posty tutaj zdecydowałem się jeszcze zaciągnąć rady znajomego z roboty czy nie zna dobrego ortopedy i on mi polecił zamiast Urabana, dr n. med. Macieja Artura Kasparka (a że ziomek miał problemy podobne z kolanem i sobie go chwalił więc postanowiłem skorzystać z polecenia). Na wizycie polecił mi zaczekanie z wszelakim grzebaniem w kolanie i udzial w zabiegach terapeutycznych, niestety NFZ miał dla mnie wolny termin dopiero od 18 czerwca więc zaczynam za tydzień. Z tego co mi mowil bedzie trwala ta rehabilitacja 2, 3 tygodnie w zaleznosci czy mi cos sie nie spie$#@$# po ukonczeniu jej mam sie zglosic na wizyte i wtedy zadecyduje ostatecznie czy podwiazujemy troczek i popuszczamy drugi czy jest wszystko ekstra gites fajowsko.
A u Ciebie widze bez krojenia sie nie obejdzie?

[ Dodano: 2010-06-12, 20:17 ]
Imperator pisze:wyciągnie wielką strzykawą

strzykawą i to wielką co najwyżej mogą Ci zrobić dren co wiadomo wiąże się z opuchlizną/w tym przypadku wodą bądź krwiakiem w kolanie więc jeśli na wskutek dotyku czujesz ze to jest twarde to igła raczej sie tu nie przyda, co najwyżej odkurzacz o wielkiej mocy ssącej ;)
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 14 cze 2010, 12:30

Vogel pisze:niestety NFZ miał dla mnie wolny termin dopiero od 18 czerwca

No rewelacja. I weź tu się człowieku nie wkurzaj. Ja ten zabieg (za kilkanaście tys zł)będę miała prywatnie, bo z NFZ-u musiałabym czekać 3 lata :/

Vogel pisze:A u Ciebie widze bez krojenia sie nie obejdzie?

Dziurkowania raczej :P
Niby przymusu nie mam, ale zaleca się. Zresztą sama na zdjęciach widziałam, że coś mi tam nie bangla, dlatego przekonywać mnie nie trzeba. Trafiłam na świetnego lekarza, z b. dobrą opinią i takim zdrowym podejściem do tematu, więc wątpię, żeby mnie namawiał tylko po to, by sobie zarobić.
Ech, myślałam, że zdasz mi relacje czy coś :P Ale to dobrze, że póki co nie zanosi Ci się na to (chociaż może być fun, bo mi np. zaproponował lekarz, że będę mogła w trakcie widzieć wnętrze mego kolanka na monitorku - taaaki bonus od życia [:D] )
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 15 cze 2010, 23:10

Nemezis pisze:hociaż może być fun, bo mi np. zaproponował lekarz, że będę mogła w trakcie widzieć wnętrze mego kolanka na monitorku - taaaki bonus od życia

ja sobie odrazu zastrzegłem, że w przypadku zabiegu znieczulenie punktowe i chce widzieć co oni mi tam robią:P
Buska199
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:09
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Chirurg-Ortopeda, Kraków

Postautor: Buska199 » 18 kwie 2017, 20:24

A orientuje się ktoś gdzie można rezonans kolana w Krakowie zrobić?
zaborowicz_anna
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2017, 10:19
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Chirurg-Ortopeda, Kraków

Postautor: zaborowicz_anna » 19 kwie 2017, 10:22

Na ul. Zachodniej 7/10a na pewno można zrobić prywatnie rezonans, ja jakoś czas temu płaciłam 350 zł. To jest jeden z gabinetów rehabilitacyjnych G&R. Miałam tam zabiegi i właśnie też rezonans robiony.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości