odchudzanie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 24 kwie 2010, 00:03

Dzindzer pisze:Tak, masażerem ręcznym

ah, co Ty byś beze mnie zrobiła Ciociu :]

Dzindzer pisze:A spróbuj wtedy dotknąć palcem do nosa, ja nie trafiam.

teraz już długo nie będę miał zakwasów, powiem Ci jak znowu będę miał nieoczekiwaną przerwę w treningu :P

Dzindzer pisze:Nie wiem co Ci sie w tym uczuciu podoba.

"uczucie, że porządnie przypi****liłem" <angry> aaaaaaaarrr!! :D

Dzindzer pisze:i stękają

ja lubię sobie stęknąć jak ćwiczę. takie "hyyyyyyyyyyym" <hahaha>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 kwie 2010, 03:28

księżycówka pisze:Ja nie mam potrzeby nic zwiększać. Zawsze ćwiczę na ręce 1 kg - czuję, że się męczą, ale nie mam zakwasów. Na nogi nie mogę nosić obciążeń :/
Ach te kobiety ;] Ja jak biore do reki moj stary hantalk 1kg to nie czuje ze co wzialem. A nie bede robil przeciez 500 powtorzen zeby sie zmieczyc. Jesli o hantelki chodzi to cwicze sobie 15kg i zakwasow nie mam. Jakbym cwiczyl bardziej egularnie to na luzie moge zwiekszyc do 20kg.
Dzindzer pisze:Ale do mnie to napakowani faceci przychodzą, a jak oni sie krzywią przy tych ćwiczeniach. Przed lustrem sie ustawiają i ćwiczą i stękają i się krzywią. To chyba bardzo bolesne jest. Dobrze, ze nie jestem facetem bo bym jeszcze wtedy wpadła na te dziwactwa
hehe :)

A na zakwasy dobry jest masaz, goraca kapiel i bardzo delikatny trening na rozruszanie miesnia tylko.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 24 kwie 2010, 07:50

Maverick pisze:bardzo delikatny trening na rozruszanie miesnia tylko.

na zakwasy trzeba dać w p***ę! <pejcz> <banan>

żartuje rzecz jasna
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 24 kwie 2010, 09:00

Maverick pisze:A na zakwasy dobry jest masaz, goraca kapiel i bardzo delikatny
trening na rozruszanie miesnia tylko.

To działa, może nie daje cudownego uzdrowienia, ale pomaga
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 kwie 2010, 20:16

Maverick pisze:Ja jak biore do reki moj stary hantalk 1kg to nie czuje ze co wzialem. A nie bede robil przeciez 500 powtorzen zeby sie zmieczyc.
Ale ja nie chcę mieć umięśnionych łap. Dlatego różnych kilka ćwiczeń, po kila serii, po kilkanaście przynajmniej powtórzeń się robi. I wbrew pozorom to dość ciężkie jest. Nie jednego "pakera" już poznałam, który ćwiczy siłowo, a z np 2,5 kg hantelkiem już sobie tak nie pomacha.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 kwie 2010, 22:45

To chyba piszesz o nadmuchaych sterydami kolesiach :) Nie sadze bym mial jakikolwiek problem ze zrobieniem 100 powtorzen hantelkiem 2,5kg ;]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 kwie 2010, 06:29

Mówię raczej o "pakerach", którzy od lat ćwiczą tylko typowo na tą masę czy siłę z dużym obciążeniem. Ty Mav, raczej do nich nie należysz :D
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 kwie 2010, 20:18

Hehe, i dzieki bogu ;]
Awatar użytkownika
Campari
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2010, 22:13
Skąd: z nienacka...
Płeć:

Postautor: Campari » 27 kwie 2010, 22:37

Mati, z tym wyciskiem, zakwasami itd to masz absolutną rację bo mam to samo i to lubię... xD
"Zaliczam glebe, wstaje, ide przed siebie, tej szansy nie pogrzebie bo ktoś daje znaki mi na niebie. I mina zrzednie tym co nie wierzyli, powiedzą kiedyś: Campari tu byli, prawdę mówili..."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 kwie 2010, 00:18

Campari pisze:Mati, z tym wyciskiem, zakwasami itd to masz absolutną rację bo mam to samo i to lubię... xD

W zyciu tego nie pojmę. Ja się smucę jak mam zakwasy, bo to boli. Ja się ciesze jak czuje mięśnie przy jakimś napięciu ich.
Ehhh dzisiaj prawie tylko rower. No tv mnie i nie wiem kiedy tyle czasu zleciało
Awatar użytkownika
Campari
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2010, 22:13
Skąd: z nienacka...
Płeć:

Postautor: Campari » 28 kwie 2010, 13:20

Boli ale ten ból daje mi poczucie takiego dobrze spełnionego obowiązku, sprawia że czuje że to był prawdziwy trening, ze naprawde sie zmeczylem... :) Kiedyś pojechałem z kumplami na żwirownie akro trochę potrenować bo sala była zajęta i nie mogliśmy nic zrobić. Skatałem się tam jak nigdy, już na łeb ze zmęczenia spadałem, chwila odpoczynku i dalej jazda. Na następny dzień nie wstałem... :D
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 13:25 przez Campari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zaliczam glebe, wstaje, ide przed siebie, tej szansy nie pogrzebie bo ktoś daje znaki mi na niebie. I mina zrzednie tym co nie wierzyli, powiedzą kiedyś: Campari tu byli, prawdę mówili..."
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 28 kwie 2010, 17:53

Campari pisze:Boli ale ten ból daje mi poczucie takiego dobrze spełnionego obowiązku

Raczej źle dobranych albo przesadzonych ćwiczeń.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 kwie 2010, 18:59

Campari pisze:Boli ale ten ból daje mi poczucie takiego dobrze spełnionego obowiązku

To ja aż tak obowiązkowa nie jestem :D

Campari pisze:ze naprawde sie zmeczylem... :)

Ja wychodzę z treningów cała mokra, ledwo powłóczę nogami, fakt w miarę szybko odpoczywam i się rozpromieniam
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 kwie 2010, 20:30

Dzindzer pisze:Campari napisał/a:
Boli ale ten ból daje mi poczucie takiego dobrze spełnionego obowiązku

To ja aż tak obowiązkowa nie jestem :D

aaaaaaaaaa powinnaś :]

Dzindzer pisze:Ja wychodzę z treningów cała mokra, ledwo powłóczę nogami, fakt w miarę szybko odpoczywam i się rozpromieniam

ja z siłki jak wychodziłem to w ogóle nie czułem zmęczenia jako tako...było mi lekko i troszkę jedynie mięśnie czułem, ale nie miałem siły na większy wysiłek znowu...

po ju-jitsu wiedziałem, żę miałem 1,5 ostrej jazdy, bo koszulkę można było wyżynać i oddawać wodę dla Afryki, a nogi miałem jak z waty...nie mówiąc o górnych partiach mięśni <banan>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 kwie 2010, 21:09

Mati pisze:aaaaaaaaaa powinnaś :]

Wole nie. Nie chce bólu :(

Mati pisze:ja z siłki jak wychodziłem to w ogóle nie czułem zmęczenia jako tako...było mi lekko i troszkę jedynie mięśnie czułem, ale nie miałem siły na większy wysiłek znowu...

Ja jak mam ćwiczenia siłowe to nigdy same siłowe, wtedy zawsze mam jakieś grupowe do tego, tam to ja się dopiero męczę
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 kwie 2010, 21:11

Nie można porównywać ćwiczeń aerobowych z siłowymi - to zupełnie inna bajka.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 kwie 2010, 21:25

Nie można porównywać ćwiczeń aerobowych z siłowymi - to zupełnie inna bajka.

Wiem, że nie można. Ja bardziej jednak na aerobowe teraz stawiam, bo mam wrażenie, ze jak się zmęczę to lepiej schudnę, ale wiem, że siłowe też trzeba więc i je robię.
I w ani jednym ani w drugim przypadku nie chcę już żadnych zakwasów, jakiś tam ból niewielki czy uczucie, ze jak się tylko napnę to wręcz czuję mięśnie mogę mieć
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 21:26 przez Dzindzer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 kwie 2010, 21:44

Jak się ćwiczy regularni to zakwasów nie ma.
Ja też je lubię swoją drogą. :P

Ja żeby schudnąć siłowych wcale nie robię. Po prostu chodzę na bardziej wysiłkowe niż choreograficzne zajęcia i już.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 kwie 2010, 22:29

Jak się ćwiczy regularni to zakwasów nie ma.

Zgadza się. Jak już nauczyłam swoje ciało, że przynajmniej 5 raz w tygodniu są ćwiczenia to nie mam zakwasów.

księżycówka pisze:Ja żeby schudnąć siłowych wcale nie robię.

A ja robię i nawet lubię.
księżycówka pisze:Po prostu chodzę na bardziej wysiłkowe niż choreograficzne zajęcia i już.

Ja na choreograficzne nie chodzę, bo u mnie z koordynacja jakaś ruchową to jest kiepsko. Dzisiaj byłam na ABSolution. I nie śmiać się, ze to dla mięczaków, bo ja sie bardzo przykładałam i jeszcze bardziej zmęczyłam
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 kwie 2010, 06:31

Dzindzer pisze:Ja na choreograficzne nie chodzę, bo u mnie z koordynacja jakaś ruchową to jest kiepsko
To one by Ci właśnie pomóc :D Dzin, podaj stronę tego swojego klubu, co? ;)
ABSy nie są dla mięczaków przecież. Dla mięczaków to jest pilates :D
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 kwie 2010, 07:55

Proszę bardzo. Tylko, ze ja to ze stronki nie jestem zbytnio zadowolona

http://www.purepoland.com/

księżycówka pisze:ABSy nie są dla mięczaków przecież

Też tak myslę, ale to do chłopaków bardziej było ;)
Katka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:49
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Katka » 01 lip 2010, 20:02

hej, mam problem, 3 tygodnie temu zaczęłam ćwiczyć na siłowni, żeby zrzucić kilogramy. Diety konkretnej nie stosuje,ale również nie objadam się - ograniczam generalnie pieczywo i słodycze. No własnie, przez 3 tygodnie moja waga wskazała 1 kg w góre - jestem w szoku. Po to ćwicze zeby schudnąć a nie żeby przybierać na wadze. Na siłownie chodze 3-4 razy w tygodniu, na ok. 1,20 h.
przez ok. 30 minut poce sie na biezni i orbitreku, kolejne 30 minut to cwiczenia siłowe na ma lych obciazeniach (wiecej powtórzeń) i kolejne 10 - 15 minut aeroby ( w miedzyczasie rozciąganie). Gdzie popełniam błąd? Nie wierze w to ze aktywnosc fizyczna powoduje przybieranie na wadze [:D] , zapewne jest jakies logiczne wytłumaczenie, tylko niestety ja go nie znam. Szczescie, ze ch odzenie na siłownie sprawia mi o dziwo przyjemność, więc nie mam braku motywacji, ale troszke zaniepokojona jestem...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 01 lip 2010, 21:31

Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. Nie patrz na wagę, używaj centymetra - tam zobaczysz, że spada nawet jak waga stoi.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 lip 2010, 22:18

To nie forum dla Ciebie. www.sfd.pl tam znajdzisz wszystko a nawet wiecej niz potrzebujesz.
dieta jest bardzo wazna podczas odchudzania. Priorytetem jest nie tracic miesni podczas odchudzania. Dlatego potrzeba diety. Zeby wiedziec ze przed i po treningu sie je bialko i weglowodany, z rana glownie weglowodany, na noc twarog bo ma wolno rozkladalne bialko - kazeine. Najwiecej kalorii powinno sie spozywac w ...sniadaniu a podczas dnia jest 5 do 6 posilkow. Calkowicie wyeliminowac z diety jakekolwiek pieczywo oraz maslo/margaryne.

Co do cwiczen to aeroby nie spalaja tluszczu :P Aeroby to dziadostwo, nie warto na to tracic czasu i energii. Z tego co na tamtym forum czytalem kobiety powinny cwiczyc na silowni na mase i sile, a ie wytrzymalosc. Bez obaw - nie zrobisz sie miesniakiem bo kobietom bardzo trudno budowac miesnie. Po prostu ich nie stracisz. Ale dokladniej to wszystko znajdziesz tam na forum.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 lip 2010, 06:52

Maverick pisze:Co do cwiczen to aeroby nie spalaja tluszczu
Same w sobie nie. Dlatego dziewczyna robi dobrze - aerobik, a potem konkretniejsze ćwiczenia.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 lip 2010, 07:37

Z tego co sie orientuje aerobow z cwiczeniami silowymi laczyc nie nalezy.
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 03 lip 2010, 00:05

Mav ma rację, sfd jest skarbnicą wiedzy.

Od siebie dodam, że na początek należy obliczyć całodobowy wydatek energetyczny. Będzie to potrzebne do ujemnego bilansu, który jest podstawą diety :)
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 lip 2010, 00:17

Z tym obliczaniem to zadna filozofia. Podaje sie plec, wiek i wage i wychodzi ;]
Odpowiednie stronki mozna znalezc w google. Polecam tez poszukac w google "dziennik posilkow". Baaaardzo pomaga.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 lip 2010, 15:47

Maverick pisze:Z tego co sie orientuje aerobow z cwiczeniami silowymi laczyc nie nalezy.
Aeroby podnoszą ciśnienie i wspomagają spalanie. Wpierw ćwiczysz aerobowo, potem dopiero konkretniejsze ćwiczenia typu brzuchy, przysiady, składy, pompki, z hantelkami itd.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 lip 2010, 16:06

Pod warunkiem ze aeroby i te konkretniejsze cwiczenia nie beda dotyczyly tych samych partii miesni.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości