Szóstka Weidera

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Chris1984
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 92
Rejestracja: 21 sie 2009, 07:46
Skąd: z Piekła
Płeć:

Postautor: Chris1984 » 28 sie 2009, 16:06

nie wiem czy dokładnie o to ci chodzi ale od robienia brzuszków jak napisałem wyżej nie schudniesz oczywiście wzmocnisz mięśnie brzucha i po jakimś czasie wyrobisz tak zwany "kaloryfer" ale nie będzie widoczny spod tkanki tłuszczowej :(
Awatar użytkownika
Lacrymosa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:49
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Lacrymosa » 10 lis 2009, 18:55

Marissa pisze:A ja polecam zwykłe brzuszki, z tą różnicą żeby nogi leżały na ziemi i nie zapierały się o nic. Albo niech druga osoba lekko je uniesie i wtedy spróbować robić brzuszki.

Tylko mi powiedz jak zrobić te brzuszki tak zeby nogi zostały na ziemi??
Ja tego nie zrobie za nic w świecie, jak mi nikt nóg nie trzyma to mi nie wychodzi ćwiczenie brzuszków tylko ziwjanie się w kulke.

A co do a6w, to mnie strasznie szyja i kręgosłup bolą przy tym. Masakra.
Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby,
brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 lis 2009, 14:32

Lacrymosa pisze:Tylko mi powiedz jak zrobić te brzuszki tak zeby nogi zostały na ziemi??
Przy brzuszkach nie robi się pełnego "zwinięcia". Podnosisz głowę (nie może broda być blisko klatki) i barki tylko tyle by spięły się mięśnie. Przy A6W dlatego boli wszystko, bo są pełne zgięcia i obciąża to mega plecy.
Awatar użytkownika
Lacrymosa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:49
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Lacrymosa » 11 lis 2009, 16:40

A jeśli będe robić intensywnie takie zgięcia jak są w 4 ćwiczeniu a6w to da to jakiś efekt?
Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby,
brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 lis 2009, 23:37

Lacrymosa, żeby mieć ładnie wyćwiczony brzuch trzeba wykonywać różnorodne ćwiczenia. Nigdy ćwicząc tylko np mięśnie proste go nie zrobisz. Tu muszą być różne zestawy na brzuch.

Zajrzyj do e-booka np tego http://www.dobreksiazki.pl/b11124-miesn ... dniowy.htm i przeczytaj chociaż wstęp. To coś w stylu fakty i mity o ćwiczeniach na brzuch. Tak wiem, że książka dla facetów, ale jednak dobra.
Proponuję też pójść ze 3-4 razy na fitness gdziekolwiek. Podpatrzeć różne ćwiczenia i potem samemu w domu robić. Da to lepszy efekt niż A6W, a jeszcze trenera podpytać można.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 lis 2009, 23:39

Jaki efekt? Czytalem troche o wyraianiu miesni brzucha tak by byly widoczne i jest pewna bardzo wazna rzecz: tluszczu nie spala sie miejscowo. Tzn chcac spalic tluszcz na brzuchu trzeba spalac caly tluszcz z organizmu rownomiernie. A jak duze sa miesnie brzucha? Raczej niewielkie. A np miesnie nog? Rak? O wiele wieksze. Wiec np jezdzac na rowerze predzej sie wyrobi brzuch niz robiac brzuszki. Tzn - robiac brzuszki wyrobi sie miesnie brzucha ale beda one zakryte warstwa tluszczu. A tluszcz najlepiej spalaja duze piesnie bo maja duze potrzeby energetyczne. Nie istnieje cos takiego jak miejscowe spalanie tluszczu. Dlatago A6W jest raczej dla tych co nie maja tluszczu na brzuchu.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 lis 2009, 23:44

Maverick pisze:Jaki efekt?
Dobry. Mav, ja piszę o tym co Ty w gruncie rzeczy. Doskonale wiem, że tłuszczu nie spalasię miejscowo. Dlatego masa, masa aerobów, spalania z całego ciała i brzuszki na koniec są drogą do schudnięcia i ładnego brzucha. Tylko tu dziewczyna pyta o podstawy, bo nie robi nawet spięć, a zwykłe brzuchy przy mało wytrzymałej dolnej partii pleców. A na fitnessie dowie się choćby jak te partie wzmocnić.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 12 lis 2009, 14:46

Maverick pisze: Dlatago A6W jest raczej dla tych co nie maja tluszczu na brzuchu.
A Ty to jak zwykle, cos tam slyszal, cos wie, ale nie do konca.
A6W jest wlasnie dla tych, ktorzy tuszcz maja. Cwiczenie samo w sobie nie wyrabia ani nie wzmacnia specjanie miesni, ale pozwala zrzucic warstwe sadla. Z wszystkich zestawow cwiczen, gdzie angazowane sa brzuszne partie miesni A6W spala tluszcz najlepiej.
Awatar użytkownika
Rattywoman
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:31
Skąd: Far East
Płeć:

Postautor: Rattywoman » 13 lis 2009, 09:53

A ja dziś już 'weiderzę' piąty dzień [:D]
Ale okropnie mi się nie chce, okropnie..
To moja druga próba dobrnięcia do końca, wczesniej dałam radę przez miesiąc.

Moim zdaniem szóstka jest bardzo dobra, jeśli nie rewelacyjna!

Ponieważ:
1. Ładnie rzeżbi mięśnie (nie jakoś nachalnie, ale tak subtelnie je zarysowuje)
2. Tłuszczyk z dołu brzucha też znika
3. Pojawiło mi się wcięcie w talii (co w sumie było moim głównym celem)
4. i też ważne: szybko znikają tzw. boczki!

Takie efekty zauważyłam przez mc.
Dodam tylko że przez ten czas stosowałam nie za bardzo radykalną dietę (jeżeli można to tak nazwać), mianowicie raz w tygodniu coś słodkiego, raz też coś smażonego, nic po 18. I zaczęłam jeść śniadania..

Bo raz zrobiłam serię ćwiczeń rano od razu po kawie.. I było nieciekawie..

Generalnie polecam A6W z całego serca [:D]
Keep on rockin'
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 lis 2009, 17:45

Rattywoman pisze:Moim zdaniem szóstka jest bardzo dobra, jeśli nie rewelacyjna!
Moim zdaniem (sprawdzonym wielokrotnie) taki sam, jak nie lepszy efekt dają zwykłe ćwiczenia, które nie obciążają tak pleców.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 15 lis 2009, 23:40

Rattywoman, widac ze malo czytalas o temacie :) Nie jedzenie po 18? Glupota. Powinno sie nie jesc na powiedzmy 2 czy 3 godziny przed spaniem a nie po 18. Jest roznica pomiedzy tym jak pojde spac o 2 w nocy a o 22.
Poza tym weider nie spala tluszczu. Tzn spala bardzo malo. Dlaczego? Bo miesnie brzucha sa bardzo male :) Plywajac, biegajac albo jezdzac na rowerze spalisz tluszczu znacznie wieej. I ostatnia sprawa - nie istnieje miejscowe spalanie tluszczu. Czyli zeby spalic tluszcz na brzuchu nie trzeba robic brzuszkow. Mozna jezdzic na rowerze. W zasadzie nawet brzuszki nie sa wskazane do spalania tluszczu. Bo miesnie sie wyrobia i... znikna pod tluszczem. Nie spala go bo jako ze sa male maja male zapotrzebowanie na energie. A ze tluszcz spala sie rownomiernie z calego organizmu to zanim te miesnie spala wystarczajaca ilosc tluszczu... Zreszta. Zwykla najmniejsza nawet lydka pewnie wiecej tluszczu spala niz wszystkie miesnie brzucha razem wziete. Nie mowiac juz o miesniach ud.
Awatar użytkownika
Rattywoman
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:31
Skąd: Far East
Płeć:

Postautor: Rattywoman » 16 lis 2009, 14:43

Maverick pisze:Rattywoman, widac ze malo czytalas o temacie Nie jedzenie po 18? Glupota. Powinno sie nie jesc na powiedzmy 2 czy 3 godziny przed spaniem a nie po 18. Jest roznica pomiedzy tym jak pojde spac o 2 w nocy a o 22.


Tylko że ja generalnie wstaję wcześnie do pracy i dlatego zazwyczaj kładę się spać przed 22. Tak że na jedno wychodzi :)

Poza tym - nie wiem, takie ćwiczenia "jakiekolwiek" u mnie nie zdają egzaminu - kwestia motywacji. W a6w wszystko jest takie usystematyzowane i rozpisane na kazdy dzień, więc jakoś łatwiej mi tego przestrzegać, niż bym sobie powiedziała: w pon trochę jeżdze n rowerze, wtorek trochę pobiegam, a w śrogdę se porobię przysiady" :D
Keep on rockin'
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 lis 2009, 23:11

Ja tylko mowie ze tluszcz znika jak go spalaja miesnie. A im wieksze miesnie tym wiecej potrzebuja energii. Pewnie zeby spalic za pomoca miesni brzucha tyle kcal co sie spala poczas 3 godz na rowerze trzebaby robic brzuszki bez przerwy przez kilka dni ;)
alekisa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2018, 14:37
Skąd: Zamość
Płeć:

Re: Szóstka Weidera

Postautor: alekisa » 27 paź 2019, 18:55

Ja zaczęłam ćwiczyć szóstkę, kupiłam sobie już matę korkową, nic si ę nie ślizga, ćwiczy się bardzo przyjemnie.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości