Na co do kina?

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 lip 2009, 22:57

Joasia pisze:O rany, jak już to było lepsze to boję się tego filmu oglądać. A gorczy/lepszy od 2 części?
No ja bardziej lubię Madagaskar niż Epokę. Gorsze od 2częsci dla mnie nieco. Podobny poziom.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 22 lip 2009, 10:32

Egzorcyzmy Dorothy Mills - jeśli kogoś zainteresuje trailer to przestrzegam - film jest nudny, wtórny, naprawdę z radością ogląda się napisy końcowe. Jedyne co mi się podobało to aktorka Jenn Murray tytułowa Dorothy - oryginalna uroda (i ubiór :D). Filmu nie polecam.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2009, 10:38 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
maro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 221
Rejestracja: 21 gru 2005, 16:45
Skąd: Wzgórek Pagórek
Płeć:

Postautor: maro » 22 lip 2009, 23:04

Mijka pisze:Egzorcyzmy Dorothy Mills - jeśli kogoś zainteresuje trailer to przestrzegam - film jest nudny, wtórny, naprawdę z radością ogląda się napisy końcowe. Jedyne co mi się podobało to aktorka Jenn Murray tytułowa Dorothy - oryginalna uroda (i ubiór :D). Filmu nie polecam.


tu się przyłącze słabizna, gdzieś czytałem że lepszy horror od Egzorcyzmów Emili Rose ale rozczarowanie, kolejny który wydał mi się nudny to "Udręczeni" może ze 2 mocniejsze sceny w filmie a reszta to mnie osobiście przynudzała, jako że lubię horrory to żadnego z tych 2 nie polecam.
"Milośc to nie jest kontrakt który zrywasz gdy dzień masz gorszy"
Awatar użytkownika
RHS
Bywalec
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 15 gru 2008, 18:40
Skąd: gród kraka
Płeć:

Postautor: RHS » 23 lip 2009, 14:12

Mam zapytanie, oglądał ktoś już może Ostatni dom po lewej. Do czasu oglądnięcia zwiastunu byłem przekonany, że na pewno się na niego wybiore do kina jednakże po owej zapowiedzi boje się czy to nie bedzie coś w stylu "grupa skazańców miała najwiekszy niefart w życiu trafiajac do domu uwczesnie upodlonej przez nich dziewczyny w skutek czego rodzina jej ich powyzynala i koniec filmu"?
Awatar użytkownika
passion_flower
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: passion_flower » 23 lip 2009, 17:04

księżycówka pisze:Wrogowie Publiczni - <zakochany> <zakochany> <zakochany>
Polecam każdemu. Dawno w kinie nie było tak dobrego filmu. Johnny Depp znów zagrał niesamowicie.


Ja ten film kupuję w całości :) nawet razem z trochę naiwną fabułą.
Świetny dobór aktora do roli gangstera - ulubieńca ludu.

Elspeth pisze:widoczny makijaz glownego bohatera (ahh te podkreslone oczy)

tzn co konkretnie? bo nie zauważyłam, nawet na zdjęciach na filmwebie
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 21 sie 2009, 19:23

Bruno - niezły hardcore, szczególnie motyw z castingiem dla dzieci <boje_sie>
Pewnie wielu zniesmaczył, bo celowość takiej formy przekazu też trzeba zrozumieć. Nie wszystkie motywy przypadły mi do gustu, ale film zobaczyć warto. Fanom Borata powinno się podobać :)

[ Dodano: 2009-08-23, 22:56 ]
Narzeczony mimo woli - zaskakująco zabawna komedia, w swoim gatunku wypada naprawdę nieźle. Zwykle nie lubię tego typu filmów, oglądam je wyłącznie wtedy, jak mam ochotę na taki babski wieczór, a i wtedy nie oczekuję za wiele. Tym razem jestem zaskoczona. Plus za fajne stylizacje biznesowe.

[ Dodano: 2009-09-16, 15:05 ]
9 - ładny wizualnie i to chyba tyle. Nastawiłam się na świetną ścieżkę dźwiękową po trailerze i w miare ciekawą fabułę - i tu się zawiodłam. Jeśli ktoś nie zobaczy w kinie to będzie zawiedziony jeszcze bardziej.

Brzydka prawda - raczej przeciętna komedia + mnówtwo mniej lub bardziej trafionych dialogów nt seksu. Gerard Butlera miło się oglądało na dużym ekranie :D Można sobie podarować, chyba, że się chce coś lekkiego obejrzeć dla relaksu (Narzeczony mimo woli i tak lepszy)

[ Dodano: 2009-09-19, 14:23 ]
Bękarty wojny - fantastyczny Tarantino! Obowiązkowa pozycja do obejrzenia, ja z chęcią się wybiorę jeszcze raz :)

A jutro oglądam przedpremierowy pokaz Galerianek.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 wrz 2009, 14:49

Podnoszę.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 01 paź 2009, 01:27

Galerianki - zdydowanie polecam, ta karykaturalna rzeczywistość, która mnie trochę w trailerze zniechęciła, tu ma konkretne odniesienie. Plus za scieżkę dźwiękową! (Skinny Patrini! tym bardziej żałuję, że jednak nie było mnie tydzień temu w Wawie na koncercie). Udany debiut reżyserski.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 01 paź 2009, 21:02

Mijka pisze:Jeśli ktoś nie zobaczy w kinie to będzie zawiedziony jeszcze bardziej.
Miałam iść ale jakoś mi nie wyszło :(
Mijka pisze:Bękarty wojny - fantastyczny Tarantino! Obowiązkowa pozycja do obejrzenia, ja z chęcią się wybiorę jeszcze raz
Zgadzam się. Genialny, dokładnie tego oczekiwałam, a wymagania miałam wysokie. Byłam dwa razy, za drugim podobał mi się jeszcze bardziej. Zobaczyłabym jeszcze raz ale już poczekam na DVD :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 02 paź 2009, 11:18

Mijka pisze:Bękarty wojny - fantastyczny Tarantino! Obowiązkowa pozycja do obejrzenia, ja z chęcią się wybiorę jeszcze raz :)

To koniecznie muszę iść. Ale to za kilka dni. Bo sie napaliłam na Środy w Orange a za parę dni będę miała kartę do telefonu dopiero. Tylko ubolewam nad tym, ze to w Cinema jest a nie w moim kochanym kinie :(

Mijka pisze:Galerianki

Po obejrzeniu Etiudy postanowiłam iść. Film mi sie podobał. Uważam, ze warto zobaczyć. Ja chcę zobaczyć jeszcze raz. Zakończenie mi sie średnio podobało.


A widział ktoś może Przerwane objęcia ??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 paź 2009, 12:43

Dzindzer pisze:Bo sie napaliłam na Środy w Orange a za parę dni będę miała kartę do telefonu
dopiero.
Tylko pamiętaj, że to nie obejmuje filmów 3D. U nas obejmuje, ale tylko w IMAXie, a nie w Cinema City. Też dzięki temu chodzę, bo chłopaki Orange mają.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 02 paź 2009, 13:04

księżycówka pisze:Też dzięki temu chodzę, bo chłopaki Orange mają.

a taki mały OT, a o co chodzi z tym, że mają Orange? coś dzięki temu? wejściówki? popcorn? murzyn z wachlarzem?
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 paź 2009, 13:16

http://www.orangefilm.pl/tpsa/run?n=of_srody_z_orange

Tzn, że jeden bilet na dowolny film zamiast 21 zł (normalne oni mają) kosztuje nas po 10,50 zł.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 02 paź 2009, 14:18

Joasia pisze:Byłam dwa razy

Ja się wybieram drugi raz właśnie :)

Dzindzer pisze:Zakończenie mi sie średnio podobało.

A mi się właśnie bardzo podobało. Zaraz mi sie z Tsai-Ming-Liangiem skojarzyło. A Etiudę obejrzałam po pełnometrażówce i widać, że pomysł został jest przemyślany i dopracowany.

Dzindzer pisze:A widział ktoś może Przerwane objęcia

Tak, widziałam 2 miesięce temu i polecałam tu już :)

księżycówka pisze:Tzn, że jeden bilet na dowolny film zamiast 21 zł (normalne oni mają) kosztuje nas po 10,50 zł.

Na Śląsku 8,50 ;)

[ Dodano: 2009-10-08, 22:34 ]
Każdy ma swoje kino - po Zakochanym Paryżu polubiłam taką konwencję składanki, ale wiadomo, że na 33 etiud nie wszytskie mi się podobały, ale za to niektóre były przegenialne! Cały przegląd na 50lecie kin studyjnych bardzo podchodzi mi tematyką, także cieszę się, że się na to wybrałam i polecam.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2009, 19:08 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 paź 2009, 18:16

Mijka pisze:Bękarty wojny - fantastyczny Tarantino! Obowiązkowa pozycja do obejrzenia, ja z chęcią się wybiorę jeszcze raz :)

Ja ide dzisiaj. I sie stracham, bo to długaśne jest.

Dzindzer pisze:Na Śląsku 8,50 ;)

Zazdroszcze, ja mam po dychu

Teraz chce iśc na cos pięknego dla oka i ucha tez w sumie albo na film nieco odrealniony z bardzo specyficznym klimatem koniecznie ciekawego wizualnie. Nie do końca umiem sprecyzować o co mi chodzi
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 21 paź 2009, 18:30

O Doktora Parnassusa.

Ewentualnie o The Fall, przepiękny, ale trudno w kinach jeszcze trafić.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 paź 2009, 18:39

pani_minister pisze:O Doktora Parnassusa.

Sie okaże, ale wierze Ci na słowo

pani_minister pisze:Ewentualnie o The Fall, przepiękny, ale trudno w kinach jeszcze trafić.

Sie zalatwi
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 paź 2009, 14:24

Dystrykt 9

Jak ja się cieszę, że nie jadłam wcześniej dużo. Nie jest straszny - czego się obawiałam, ale żołądek mi przy niektórych scenach do gardła podchodził.
Stanowczo trzeba lubić takie kino, bo mój towarzysz był zachwycony, a ja wbijałam się coraz mocniej w fotel :|
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 27 paź 2009, 20:13

Odlot - piękna bajka, nie wzruszyłam się tak na filmie od czasów "Króla Lwa" [:D]
Obrazek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 paź 2009, 10:22

"Solistę" ktoś widział może i coś napisze? Warto? :?
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 30 paź 2009, 18:35

Ostatnio zmieniony 30 paź 2009, 18:41 przez PFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 05 lis 2009, 16:54

księżycówka pisze:"Solistę" ktoś widział może i coś napisze? Warto?

Gra aktorska bardzo dobra, ale film jest tak nużący, że ciężko wytrzymać do końca. Można wybrać lepszy reperuar na Środy z Orange ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 lis 2009, 17:53

Mijka pisze:Można wybrać lepszy reperuar na Środy z Orange
Akurat na takie filmy to ja wolę do studyjnego. Dawno nie byłam na Środach z Orange :P
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 05 lis 2009, 17:57

księżycówka pisze:Akurat na takie filmy to ja wolę do studyjnego.

Na jakie? :>
Ja na filmy, gdzie wątek muzyczny jest na pierwszym tle zecydowanie wolę multipleksy.

księżycówka pisze:Dawno nie byłam na Środach z Orange

A ja wczoraj ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 lis 2009, 18:05

Mijka pisze:Na jakie? :>
Poważniejsze od głupawych komedii :D
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 05 lis 2009, 18:45

Ja już się nauczyłam wybierać takie filmy/godziny, żeby nikt mi seansu nie zakłócił. Na soliście były aż 3 osoby na wielką sale, a seans za 8,50 ;-)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 06 lis 2009, 08:03

Mijka pisze:Na soliście były aż 3 osoby na wielką sale, a seans za 8,50 ;-)


Czyli seans był dla nich decyfitowy... Pamiętam parę lat temu, jak omal okaz "Wroga u bram" nie odwołali, bo w regulaminie mieli, że musi być min. 10-12 osób.
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 06 lis 2009, 13:31

Z pewnością był. W cinema city często trafiam na takie seanse, gdzie oprócz mnie jest tylko jedna osoba na sali. Kameralnie :D
Ostatnio zmieniony 06 lis 2009, 13:34 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 lis 2009, 14:31

Mijka pisze:W cinema city często trafiam na takie seanse, gdzie oprócz mnie jest tylko jedna osoba na sali.
U nas się to praktycznie w tych dużych nie zdarza. Nawet jeśli to środek tygodnia i godzina np 23 i film jest już od 2-3 tygodni na ekranach :/
W mniejszych kinach z tego co wiem muszą być minimum 4 osoby.
W multipleksie tylko raz i to prawie pod Warszawą udało mi się z moim byłym być jednymi osobami na sali na ostatnim seansie jakimś.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 09 lis 2009, 19:15

Rec 2 - jedynka była genialna, a dwójka wcale nie jest gorsza. Może nie jest już tak zaskakująca, bo wiedziałam już czego się spodziewać ale tak samo trzyma w napięciu.
Obrazek

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości