nieregularny okres

Forum służące do wymiany opinii na temat ginekologów.
Zanim zaczniesz pisać lub czytać zapoznaj się z tematem "Instrukcje".

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
DüsterSeele
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:24
Skąd: o(^^)o
Płeć:

nieregularny okres

Postautor: DüsterSeele » 17 lut 2009, 16:14

witam,czy któraś z użytkowniczek forum też ma problem z nieregularnym okresem? jeśli tak to prosze,piszcie,podzielcie się swoim doświadczeniem na ten temat. ja mam miesiączke od 6 lat, przez pierwsze 2 lata była dość nieregularna, potem to sie ustabilizowało,a od jakiegoś roku mam tak że np w listopadzie była na początku miesiąca, w grudniu nie było wcale, potem pod koniec stycznia wystąpiła w ilości nietypowo dla mnie małej...nie wiem co z tym zrobić, byłam poł roku temu u ginekologa, pani ginekolog przepisała mi tabletki do ssania Luteina..powiedziała bym wzieła,moja mama mi odradzała brać(bo to hormony),ok wzięłam...okres był przez 1 dzień a po tygodniu znów przez 3 dni...więcej już Luteiny nie brałam..naprawdę nie wiem co mam dalej z tym robić...jeśli jest ktoś z podobnymi doświadczeniami-proszę o wypowiedź,redę..pozdrawiam.
madness is the gift, that has been given to me:)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 lut 2009, 16:29

Iść do dobrego lekarza, zrobić badania hormonalne i leczyć.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 17 lut 2009, 17:29

witam,czy któraś z użytkowniczek forum też ma problem z nieregularnym okresem?

Ja mam. U mnie to sprawy hormonalne

księżycówka pisze:Iść do dobrego lekarza, zrobić badania hormonalne i leczyć.

To jest chyba jedyna rada. Koniecznie poszukaj dobrego lekarza
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 17 lut 2009, 22:30

DüsterSeele, mam ten sam problem, tez bralam Luteine i nic mi nie dala. Mam zamair zmeinic lekarza i zobaczymy co ten drugi powie/doradzi. Poki co zrobie sobie wszystkie badania.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
DüsterSeele
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:24
Skąd: o(^^)o
Płeć:

Postautor: DüsterSeele » 23 mar 2009, 01:53

tarantula- i co ten drugi lekarz ci powiedzial? a tak na marginesie, też lubie Pratchetta ;)
madness is the gift, that has been given to me:)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 23 mar 2009, 07:27

zaczac regularnie współżyć , prawidlowo sie odzywiac itd.
zbadac tarczycę
Ostatnio zmieniony 23 mar 2009, 07:27 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Agu
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2009, 10:08
Skąd: KBK
Płeć:

Postautor: Agu » 23 mar 2009, 10:40

Tabletakami anty można wyregulować.

Zresztą np. ja to od zawsze miałam nieregularny, mimo iz jestem zdorowa. A czemu? To stres, to choroba, to to to tamto... Wiele spraw może na to wpływać. Ale rzeczywiscie grunt to pójść się zbadać, porobić badania czy przyczyna nie leży tam, gdzie mozna coś zaradzić, a i tak jak ktoś tam wyżej napisał, iść zbadać tarczycę. To dość ważne, wiem po sama kiedyś miałam z tym problem, i jak wyleczyłam, to i okres zaczął pojawiać się bardziej regularnie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 23 mar 2009, 23:18

Agu pisze:Tabletakami anty można wyregulować.

Nie można. Krwawienie z odstawienia to nie prawdziwy okres :)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
shinne09
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2008, 14:48
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: shinne09 » 24 mar 2009, 19:12

witam, dołączam do grona nieregularnie miesiączkujących ;p miesiączkuję od 11 roku zycia, na początku mialam średnio regularne, potem bardziej, a teraz to po prostu masakra... potrafie nie mieć okresu przez pół roku, a pozniej krwawic przez 3 tygodnie. miałam robione badania na hormony, na tarczyce, u 4 roznych lekarzy. wszedzie wzorcowe wyniki. podejrzewano u mnie zespół policystycznych jajników, ale okazało się, że to także nie to. i dalej nie wiadomo co i dlaczego tak się dzieje. moja mama w moim wieku, miała ten sam problem. problem znikł, po pierwszym dziecku...
"Twój uśmiech to jedyne o czym dziś marzę"
Awatar użytkownika
DüsterSeele
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:24
Skąd: o(^^)o
Płeć:

Postautor: DüsterSeele » 25 mar 2009, 18:59

shinne09 - moja mama tez miala podobnie jak ja i tez u niej problem znikl po pierwszym dziecku
madness is the gift, that has been given to me:)
Awatar użytkownika
shinne09
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2008, 14:48
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: shinne09 » 25 mar 2009, 21:19

to jest strasznie uciążliwe, bo nie mogę sobie wielu rzeczy zaplanować, jakiegoś wyjazdu w wakacje czy coś, bo oczywiście mogę w każdej chwili dostać okresu i wtedy już sobie ani nie popływam ani się nie poopalam :( poza tym, czasem wydaję masę pieniędzy na artykuły higieniczne...
a nie uśmiecha mi się zajść w ciążę teraz ;)
"Twój uśmiech to jedyne o czym dziś marzę"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 mar 2009, 21:22

Jakby okres przy opalaniu czy pływaniu przeszkadzał. <pijak>
Ja od 11 lat mam nieregularny i przywykłam. Wam radzę to samo, a nie biadolenie :]
Awatar użytkownika
shinne09
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2008, 14:48
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: shinne09 » 25 mar 2009, 21:35

przeszkadza, bo nie używam tamponów, i nie mogę się do nich przekonać, a jak się opalałam to dostałam krwotoku, więc nie będę próbować ponownie. poza tym mam straszne boleści i nie wyobrażam sobie leżeć na plaży z takim bólem brzucha, miednicy, i krzyża.
przyzwyczaiłam się już trochę, nie powiem.
"Twój uśmiech to jedyne o czym dziś marzę"
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 25 mar 2009, 21:51

shinne09 pisze:poza tym, czasem wydaję masę pieniędzy na artykuły higieniczne...

Sorry ale co Ty sobie jedwabne apaszki podkładasz ??

shinne09 pisze:poza tym mam straszne boleści



Czy zgłaszałas lekarzowi te boleści ??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 mar 2009, 22:00

Dzindzer pisze:Czy zgłaszałas lekarzowi te boleści ??
Dobre pytanie. Założę się, że nie <aniolek>
Awatar użytkownika
shinne09
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2008, 14:48
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: shinne09 » 26 mar 2009, 14:50

Dzindzer - jeśli sie krwawi przez 3 tygodnie, i jeszcze bardzo obficie, to moze nie kosmicznie duzo, ale jednak ileś tych pieniędzy idzie na te podpaski. paczka na dwa trzy dni ... dla mnie czasem to jednak jest za duzo, jak na wydatki od "tych" spraw. tym bardziej ze nie jestem jedyną kobietą w domu.
księżycówka - mówiłam lekarzowi, i po badaniu hormonów, i po stwierdzeniu, ze wyniki są bardzo dobre, powiedział "musi poboleć, bierz nospę" i przepisal mi jeszcze jakies tabletki (nie na recepcie, tylko na karteczce, bo to bez recepty można kupić).
"Twój uśmiech to jedyne o czym dziś marzę"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 mar 2009, 15:30

To ja bym rozważyła zmianę lekarza. :|
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 26 mar 2009, 15:37

Miałam to właśnie zamiar napisać. Bo jak okres jest tak rozregulowany i tak bolesny to musi być jakiś powód.

Łykanie nospy na dłuższa metę nic nie daje

U nas na forum są polecani ginekolodzy. Poszukaj tez jakiegoś innego forum, bardziej medycznego, tam myślę, ze może być więcej tematów z polecanymi lekarzami
Awatar użytkownika
shinne09
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2008, 14:48
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: shinne09 » 26 mar 2009, 15:51

leczylam się w warszawie (ja jestem z malego miasta ok 130 km od warszawy), bo w moim mieście po jednym badaniu krwi wspaniała pani doktor stwierdzila ze jestem bezpłodna i ze nie bede mogla miec dzieci, i przepisała mi jakieś hormowny (jedno opakowanie 80zł, a w miesiącu dwa musiałabym kupować) wiec od razu zmieniłam lekarza. w sumie 4 lekarzy mi te wyniki robilo kazdy, że tak powiem, na własną rękę. i wszyscy mówili ze te bolączki "muszą być" co też było dla mnie bardzo dziwne... planuję teraz iść do kogoś zupełnie innego, tylko musze sie troche rozejrzeć po innych forach, zobaczyc opinie innych ludzi.
moja przyjaciółka także ma takie problemy z bolesnymi miesiączkami, natomiast ona ma bardzo regularne. była u ginekologa i przepisał jej ... 5 róznych leków, żeby w trakcie miesiączki brała raz dziennie, o róznych porach te tabletki. nie wiem co sie dzieje z tymi lekarzami w moim miescie ;/
poważnie rozważam pigułki antykoncepcyjne, bo wiele moich koleżanek twierdzi, ze rzeczywiście można sie chociaz na jakiś czas uwolnić od tego bólu.
"Twój uśmiech to jedyne o czym dziś marzę"
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 26 mar 2009, 15:59

shinne09 pisze:i wszyscy mówili ze te bolączki "muszą być" co też było dla mnie bardzo dziwne...

Ale gdzie tam, nie muszą. Silne bóle to nie jest norma.

Ja przy pigułkach miałam prawie bezbolesne okresy, no troche mnie plecy bolały i to nie zawsze. Jednak ja na Twoim miejscu najpierw wolała bym wiedziec czemu mam takie dziwne te okresy
Awatar użytkownika
passion_flower
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: passion_flower » 26 mar 2009, 19:25

shinne09 pisze:jeśli sie krwawi przez 3 tygodnie, i jeszcze bardzo obficie


to pewnie się ledwo chodzi :> Więc do wszystkich twoich dolegliwości może jeszcze dojść anemia
Jak 4 lekarzy nie pomogło, to trzeba iść do piątego
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 27 mar 2009, 10:11

shinne09 pisze:potrafie nie mieć okresu przez pół roku, a pozniej krwawic przez 3 tygodnie

shinne09 pisze:jednak ileś tych pieniędzy idzie na te podpaski. paczka na dwa trzy dni ...


no, ale skoro przez pół roku nie masz okresu, to nie wydajesz wtedy na te podpaski, a ja muszę co miesiąc [:D] głupie przeliczenia. Poza tym wydaje mi się, że problemem jest sam okres, a nie, że kasy nie masz na podpaski.

shinne09 pisze:tylko musze sie troche rozejrzeć po innych forach


ja bym poszła do lekarza, no ale na pewno fajniej jest klikać po forach, niż coś z sobą zrobić.

Problem wydaje mi się jakiś przesadzony, bo jeżeli ja bym tak miała, to naprawdę bym się przejęła, zwłaszcza, że takie krwawienie może osłabić znacznie organizm. I nie patrzyłabym na forach, co inni o tym myślą, tylko szukałabym pomocy bezpośrednio u lekarza.
.::falling away from me::.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 27 mar 2009, 10:22

lamaa pisze:
ja bym poszła do lekarza, no ale na pewno fajniej jest klikać po forach, niż coś z sobą zrobić.

Na odpowiednich forach bywają tematy polecany lekarz. A skoro Autorka nie ma dużo pieniędzy to lepiej nich trafi na jakiegoś polecanego, mniejsze ryzyko, ze znowu wyda kasę i nie dostanie pomocy

lamaa pisze:tylko szukałabym pomocy bezpośrednio u lekarza.
shinne09 chodziła do lekarzy, więc nie traktuj jej jak panienki która lekarza sie boi i chce byc przez net wyleczona
Awatar użytkownika
shinne09
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2008, 14:48
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: shinne09 » 27 mar 2009, 15:35

no dobrze, co miesiąc nie wydaję pieniędzy, to fakt. ale wizyty u lekarza też kosztują, a u tych, u których bywałam, zostawiłam też jakieś sumy... no i to, że każda wizyta była w innym terminie a bilety do innego miasta też kosztują. no ale nie chodzi już o pieniądze, bo przeciez rodzice też sie martwili o to. to się wydaje takie proste, ale zanim poszłam prywatnie do lekarza, to rezultat był taki, jak pisałam. od razu hormony, po jednym badaniu krwi. pierwszy raz u lekarza byłam jak miałam 15 lat, i od tamtej pory się bujałam po tych gabinetach, raz u ginekologa, ktory odsyłał mnie do poradni dla młodych dziewcząt, potem u endokrynologa ("na wszelki wypadek" odsyłali mnie z tym problemem coraz dalej, żeby ktoś inny się tym zajął) i o dziwo, nikt nie wiedział co i dlaczego. wyniki dobre, nic u mnie nie znaleźli. nie wiem też, czy to normalne, że żaden ani razu nie posadził mnie na fotel, choć wielokrotnie wręcz spodziewałam się tego. oni tylko na wynikach bazowali...
"Twój uśmiech to jedyne o czym dziś marzę"
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 27 mar 2009, 16:54

shinne09 pisze:oni tylko na wynikach bazowali...


może masz coś z tarczycą, wtedy chyba lekarz może bazować na badaniu krwi. Nie wiem, w sumie nie znam się. Dziwne to wszystko.

Z drugiej strony pisałaś coś o tabletkach, że niby to jakieś rozwiązanie jest. Ale nie wiem czy ginekolog może je przepisać, jeżeli ktoś ma takie problemy :? Wydaje mi się, że nie, bo nawet kobiety, które biorą tabletki hormonalne, muszą regularnie poddawać się kontroli, czy wszystko jest ok.
.::falling away from me::.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 mar 2009, 16:55

lamaa pisze:może masz coś z tarczycą
Była u endokrynologa :>
lamaa pisze:Ale nie wiem czy ginekolog może je przepisać, jeżeli ktoś ma takie problemy
Jak najbardziej może i często właśnie tak się robi.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 27 mar 2009, 17:04

księżycówka pisze:
lamaa pisze:Ale nie wiem czy ginekolog może je przepisać, jeżeli ktoś ma takie problemy
Jak najbardziej może i często właśnie tak się robi.

Robi się, ale ja bym nie dała sobie wcisnąć tabletek anty, dopóki bym się nie dowiedziała, co się dzieje. Co innego regulować nimi wahający się o kilka dni cykl, a co innego maskować efekty jakichś poważniejszych zaburzeń, bo przecież trzytygodniowy okres co pół roku nie bierze się znikąd.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 mar 2009, 17:05

Nikt nie mówi o maskowaniu, ale właśnie próbie regulacji :)
Awatar użytkownika
shinne09
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2008, 14:48
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: shinne09 » 27 mar 2009, 17:59

wyczytałam w jakiejś gazecie kiedyś, że czasem pomocnym czynnikiem może być seks ;| głównie takie 'rozprawienie się' z jakimś niedoborem hormonów wydzielanych podczas zbliżenia z partnerem, gdy jest się szczęśliwą, podnieconą i wreszcie spełnioną. wiem, że po części może jakieś malenkie ziarnko prawdy w tym być, co Wy o tym sądzicie? czy regularne współżycie na Was jakoś wpływa jeśli chodzi o te sprawy? nie zamierzam zrobić tego tylko ze względu na swoje miesiączki, oczywiście :) pytam z ciekawości.
"Twój uśmiech to jedyne o czym dziś marzę"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 mar 2009, 19:40

shinne09 pisze:czy regularne współżycie na Was jakoś wpływa jeśli chodzi o te sprawy?
Ni cholery u mnie nigdy nie wpływało. Bardziej regularne mam jak w ogóle seksu nie mam ;DD

Wróć do „Ginekolog, gabinet ginekologiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości