Aby pieniążki ładnie rosły

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Grace

Postautor: Grace » 20 lut 2009, 21:51

Nemezis pisze:Grace napisał/a:
Nemezis, może w siebie zainwestuj

Wszelkie inwestycje w siebie (naukowe i nie tylko) finansowane są i będą przez rodziców
<boje_sie>
Serio masz
(Wiek) 22
lata?

A tak serio, wpłać sobie teraz na jakąś lokatę lub rachunek oszczędnościowy typu emax plus, ewentualnie mogłabym Ci polecić zainwestowanie w akcje mojej firmy, ale mówiłaś, że giełda Ci nie pasuje :P Tak serio - nie daj leżeć kasie, bo realnie tracisz ją, sytuacja na rynku jest niestabilna i mocno spekulacyjna, ale o tym warto porozmawiać jak Ted wróci :)
Awatar użytkownika
Miss_Pringles
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2009, 11:43
Skąd: z nieba
Płeć:

Postautor: Miss_Pringles » 13 mar 2009, 12:34

Mam podobny problem jak Nemezis i też nie wiem jak zainwestowac polskie złotówki, które z biegiem czasu będą tracić na wartości ;/ Od jakiegoś czasu pracuję i udało mi się odłożyć 13 tys tylko, że to śmieszna kwota żeby cokolwiek konkretnego z nią zrobić. Myślałam może, że zainwestuje w złoto, ale rodzina mówi, że się nie opłaca, a na lokatę boję się wpłacić przez dzisiejszy kryzys gospodarczy, poza tym % nie jest wcale taki duży. Jedyny pomysł jak mi przychodzi do głowy to przebalowanie tych pieniędzy, no ale po głębszym zastanowieniu byłoby mi żal :P
Awatar użytkownika
passion_flower
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: passion_flower » 16 mar 2009, 17:17

Miss_Pringles pisze:na lokatę boję się wpłacić przez dzisiejszy kryzys gospodarczy


Informujemy, że od dnia 28 listopada 2008 r. obowiązuje podwyższony limit gwarancji środków zgromadzonych w banku przez jednego deponenta do 50 tys. euro. Środki te podlegają 100 proc. gwarancji. W przypadku środków na rachunkach wspólnych (np. współmałżonków) limit gwarancji 50 tys. euro dotyczy każdego ze współposiadaczy rachunku.
Podstawa: znowelizowana w dniu 23 października 2008 r. ustawa o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (Dz.U. Nr 209, poz. 1315).


lokata dla kogoś, kto nie ma doświadczenia w inwestowaniu i kto może zamrozić pieniadze na jakiś czas to teraz jedna z najlepszych opcji, i jak mówi powyższy cytat ze strony BFG, całkowicie bezpieczna. Fakt, ze oprocentowanie nie jest już tak wysokie jak jakiś czas temu, ale nadal nie jest źle; banki potrzebują płynności i sporo za nią płacą, więc chyba lepiej zarobić kilka % rocznie niż trzymać pieniądze w skarpecie albo, co gorsza, przebalować :P

Na złoto jest trochę za późno (albo za wcześnie, w każdym razie czas nieodpowiedni, wg mnie)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 mar 2009, 17:41

Ja się ostatnio zastanawiałam nad czymś takim:
http://www.mbank.pl/indywidualny/inwest ... tml#tabs=0
Bo zwykłe mLokaty mi się ni cholery jakoś nie opłacają, ale dla mnie za dużo niewiadomych i wszystko niemal po chińsku jest :|
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 16 mar 2009, 18:16

Koleżanka po powrocie z UK właśnie założyła lokat, ja się na tym kompletnie nie znam, więc też chętnie poczyta, w co warto inwestować.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
passion_flower
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: passion_flower » 18 mar 2009, 08:39

księżycówka, ciekawe te lokaty oparte o kurs EUR/PLN, ale raczej gra niż inwestycja, chyba, że ktoś potrafi przewidzieć jak przez miesiąc będzie się kształtował kurs euro - i to w odniesieniu do kursu z 20.03 (+/- 10 gr). Ja bym chyba stawiała na spadek - czyli odsetki są naliczane przez tyle dni, przez ile euro będzie tańsze niż w nadchodzący piątek pomniejszone o 10 gr. Bank widocznie też przewiduje spadek, bo % w tej wersji są mniejsze. Nie dotarłam do tego jak ustalane jest oprocentowanie, pewnie oparte o WIBID, ale ostatecznie ustalone będzie już po rozpoczęciu lokaty.

Całkiem możliwe, że ostatecznie okaże się, że jednak tradycyjna lokata była bardziej opłacalna :) (choć, swoja drogą, zamrożenie rozsądnej kwoty na miesiąc z pełną gwarancją kapitału to niewygórowana cena za to, by poczuć się jak walutowy spekulant <szczerbaty> )
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 mar 2009, 12:14

passion_flower pisze:Całkiem możliwe, że ostatecznie okaże się, że jednak tradycyjna lokata była bardziej opłacalna
No to gra dla mnie nie warta świeczki. Zwykłe lokaty w moim banku mają generalnie to samo albo bardzo zbliżone oprocentowanie co moje konto tam. Nie widzę więc powodu zamrażać tym bardziej, że to żadne wielkie kwoty na ten moment.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 357 gości