Praca

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 08 mar 2009, 23:35

Mia pisze:Ale fakt, z żadną z tych prac nie wiązałam przyszłości.

Ejj no jak można wiązać z tym przyszłość? :? Każdy, kto tak zaczyna, zdaje sobie sprawę, że to tylko przejściowe.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 08 mar 2009, 23:37

Mia pisze:Ale niektórzy wiedzą, że sobie będą pracować jako freelancerzy, więc tu liczą się zupełnie inne pomysły.
Ja biorę taką scieżkę pod uwage. Jednak praktyki - staż - niski szczebel w firmie to wciąż dla mnie naturalny dosyć początek. Portfolio z projektami studenckimi czy hobbystycznymi? Fajnie, moze być świetne. Ale gdy jest w nich też staż, doświadczenie takie w firmie - zawsze lepsze. Czyż to nie truizm wręcz?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 08 mar 2009, 23:37

Olivia pisze:Ejj no jak można wiązać z tym przyszłość? :? Każdy, kto tak zaczyna, zdaje sobie sprawę, że to tylko przejściowe.

Olivia, to kwestia ambicji zawodowej, planów, pasji, predyspozycji it.. Mam koleżanki, którym odpowiada praca sekretarki i robią to od lat. Ktoś te prace też musi wykonywać, więc może i lepiej, że tak jest.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 08 mar 2009, 23:39

Mia pisze:Ktoś te prace też musi wykonywać, więc może i lepiej, że tak jest.

Nie no oczywiście. Ja szanuję pracę innych. Ale siebie w tym nie widzę.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 08 mar 2009, 23:43

shaman pisze:Ale gdy jest w nich też staż, doświadczenie takie w firmie - zawsze lepsze.

Jasne, to zawsze jest liczone jako duży plus. Tak samo, jak wspomniana przez Ciebie renoma firmy, to też działa, bo co jak co, ale na każdej rozmowie o prace pytają mnie o Pentor i Browary Tyskie, to się najbardziej rzuca w oczy, więc czasem też warto wybrać staż/praktyki pod tym kątem.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2009, 23:46 przez Mijka, łącznie zmieniany 2 razy.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 09 mar 2009, 19:38

Mia pisze:Tak samo, jak wspomniana przez Ciebie renoma firmy, to też działa, bo co jak co, ale na każdej rozmowie o prace pytają mnie o Pentor i Browary Tyskie, to się najbardziej rzuca w oczy, więc czasem też warto wybrać staż/praktyki pod tym kątem.
Tak, fakt, przepraszam, byłem zmęczony i myślałem jednotorowo konkretnym przypadku przez chwilę.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 17 mar 2009, 11:48

Ogolnie rzecz ujmujac, jestem przeciwniczka pracy za nic. Chyba ze jest to wyjatkowa sytuacja - ucze sie zupelnie czegos nowego, nie mam zadnej innej pracy, nie mam co robic. Zwykle dobre firmy nie stosuja w ogole czegos takiego jak praca za darmo. Robia staze i jakies pieniadze za nie daja, ale robia wtedy ostra selekcje.

W takiej branzy za bardzo nie widze mozliwosci przyjscia i powiedzenia " jestem dobry, ale nie mam doswiadczenia, bede pracowal za darmo, a wy mnie uczcie". Oni nie beda mieli w tym interesu, nie bedzie im sie chcialo nianczyc kogos bez celu.

Ja bym na Twoim miejscu wysylala CV ze swoimi projektami bezposrednio do szefow firm, albo poprosilabym o staz w jakiejs malej firmie, ktora bedzie miala zysk z Twojej pracy za darmo, ale nauczy czegos i da wpis do CV. Tylko trzeba miec twardy tylek, bo w wiekszosci miejsc zamkna drzwi przed nosem, a inni pracownicy beda krzywo patrzec, bo nikt nie potrzebuje konkurencji i to darmowej dla pracodawcy.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 17 mar 2009, 18:10

Miltonia pisze:Ja bym na Twoim miejscu wysylala CV ze swoimi projektami bezposrednio do szefow firm, albo poprosilabym o staz w jakiejs malej firmie, ktora bedzie miala zysk z Twojej pracy za darmo, ale nauczy czegos i da wpis do CV.
A to juz z glowy, bo mam prace. Nic co chcialbym robic, bo taka meska sekretarka jestem, ale raz ze to zawsze pieniadze, dwa ze pewne mozliwosci rozwoju bede mial. Ja juz za stary jestem, zeby zajac sie tym,czym bardzo bym chcial, czyli grafika. Trzeba bylo sie wczesniej starac. Boli mnie to, ale swoj moment zmarnowalem. Trudno sie mowi.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 17 mar 2009, 23:08

Wujo Macias pisze:Ja juz za stary jestem, zeby zajac sie tym,czym bardzo bym chcial, czyli grafika. Trzeba bylo sie wczesniej starac. Boli mnie to, ale swoj moment zmarnowalem. Trudno sie mowi.

Za stary to Ty jesteś, by być następcą Chopina. Albo na coś, co trzeba od małego się uczyć. ;P
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 18 mar 2009, 00:06

Wujo Macias pisze:za stary jestem, zeby zajac sie tym,czym bardzo bym chcial, czyli grafika.
Żeby zajmować się graafiką trzeba być młodym? Tej w życiu bym nie powiedział, serio? Bez przekory pytam. Po co grafikowi młody wygląd?
Awatar użytkownika
Nexus7
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 03 sie 2008, 19:40
Skąd: Różnie...
Płeć:

Postautor: Nexus7 » 18 mar 2009, 01:08

Wyglad nie ma wiele do rzeczy. Ale zazwyczaj graficy w wieku Maciasa maja juz kilkuletnie doswiadczenie _zawodowe_ (a nie bezplatne staze). Podkreslam - zazwyczaj - bo nie ma racjonalnych przeszkod, zeby zaczynac w dowolnym wieku, pod warunkiem, ze ma sie do tego dryg.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 24 kwie 2009, 23:30

Wszystko się zmienia jak mawia nasz klasyk.. Nie wygląd nie ma znaczenia. Liczy się otwarta głowa.. jeśli ma się to coś można sobie poradzić ze wszystkim.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 29 kwie 2009, 07:18

Pegaz pisze:jeśli ma się to coś można sobie poradzić ze wszystkim.


co to "to coś"?

Nexus7 pisze:a nie bezplatne staze


nie słyszałam jeszcze o czymś takim. fakt, że zarabia się mało, ale z drugiej strony bez doświadczenia ciężko zostać od razu prezesem prezesów.
.::falling away from me::.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 kwie 2009, 09:54

lamaa pisze:nie słyszałam jeszcze o czymś takim.
Nie słyszałaś o brzpłatnych praktykach czy stażach? :|
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 12 maja 2009, 21:24

praktyki to chyba nie to samo co staż? Albo się mylę?
.::falling away from me::.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 12 maja 2009, 21:38

To nie to samo. Na niektorych stazach w duzych firmach mozna calkiem dobra kase dostac, tylko problem w tym jak zamiaast ze 100 etatow taka firma szuka 2 :)

BTW szukam pracy w IT. Jakby ktos mial namiary na cos, ogloszenia, znajomych z ogloszeniem czy cos to priv.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2009, 21:39 przez Hyhy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 13 maja 2009, 22:32

Hyhy pisze:To nie to samo.


Chodziło mi raczej o to, że wydaje mi się że praktyki są w ramach np. przyuczenia do zawodu, studiów, itd. i mogą być nieodpłatne. Natomiast staż kojarzy mi się z regularną pracą, przy której otrzymuje się regularną pensję, tyle że o niższą od doświadczonych pracowników, którzy maja zawarte umowy na czas dłuższy z daną firmą. Czy tak?
.::falling away from me::.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 maja 2009, 12:07

Praktyki moga byc tez platne. Tzn ze Ty placisz :P
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 15 maja 2009, 00:11

Wszystko zależy od pracodawcy. U niektórych robisz za darmo, inny sypnie jakimś ochłapem, innemu ty musisz płacić. Ze stażami jest to samo. Teraz znaczenia pojęć są tak beztrosko zmieniane, że szkoda głowy na próbę ich uporządkowania. Czytać uważnie umowy pozostaje.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 15 maja 2009, 00:32

W duzych firmach staz i praktyki PLATNE sa dobrze platne. Staz z urzędów pracy jest warty jakeis 600 zl miesiecznie max (kiedys 400) i trwa zazwyczaj od chyba 3 do 12 miesiecy. Praktyki w malych firmach zazwyczaj zwiazane sa ze szkola i nie sa platne. Wszystko co jest opisane i roznie sie nazywa niezaleznie od wielkosci firm moze byc inne :) Czyli jak juz Szaman napisal, nie ma reguly :) (oprocz stazy w UP)

[ Dodano: 2009-06-03, 14:12 ]
le byscie mowili za taka prace, ze chcecie zarobic?

wdrozeniowiec IT w osrodkach Panstwowych.
1/4 miesiaca - inne miasto oddalone od miejsca zamieszkania 230km. 3/4 u siebie, w praktyce pewnie "gdzies na wyjezdzie" zazwyczaj.
2 k netto na czas okreslony umowy probnej (3 msc) juz jest, wiecej bede negocjowal. Myslicie, ze warto sprobowac nawet za taka kase?
Praca PON-PT do 16 w praktyce nie wiem, moze byc tak, ze caly tydzien w trasie albo w jakims miejscu.
Sobota, niedziela na pewno wolna.

Do dyspozycji oczywiscie samochod, laptop, telefon, tyle ze to raczej dla mnie takie "dodatki".

Gdzies znalazlem ogloszenie do sklepu spozywczego w Warszawie 1900 netto, tak mozna zarobic?

Ile powinno sie zarabiac na takim stanowisku. Czy to nie za malo nawet na poacztek mimo z w sumie zle nie wyglada. ?

Jak rozmawiac zpracodawca, zeby dorzucil te 5 stowek.

Jakies pomysly?

Acha co wazne, prawdopodobnie we wrzesniu obronie mgr, moze wczesniej kto wie.

Mialem odswiadczenie na konkretnie tych apikacjach ktore bede wdrazal i przeszkalal ludzi. Ponad 2 lata. Wiadomo, ze nie znam tego az tak dobrze zeby to od razu wdrazac ale to raczej nie jest specjalnie skomplikowane.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 03 cze 2009, 14:48

Ze 3,4 netto minimum.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 03 cze 2009, 15:02

No tak ale ja mowie narazie o okresie probnym. Te 3,5 netto dla osoby ktora w tym jakis czas robi na normalnej umowie to sie zgodze. Ale czy okres probny 3,5k to nie za duzo - mam watpliwosci ze tyle sie nie zarabia. Mysle ze 2,5 netto to minimum dla okresu probnego.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 cze 2009, 18:31

2,5 - 3 na . Po próbnym tak jak Ted mówi.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2009, 18:32 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jo_Anna
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 24 cze 2009, 22:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Jo_Anna » 24 cze 2009, 23:08

Jeżeli to są wdrożenia w ośrodkach państwowych, to czy to jest praca w budżetówce? Jeśli tak, to możesz więcej nie dostać, oni tam mają określone widełki płacowe. Zresztą myślę, że to całkiem przyzwoicie za okres próbny, oczywiście warto negocjować, najwyżej powiedzą, że nic z tego. Piszesz, że praca do 16.00. Więc jeśli będziesz pracować dłużej, to pewnie zapłacą Ci za nadgodziny. A za te dni, które spędzisz w trasie pewnie dostaniesz jakieś dodatkowe pieniądze, tzw diety. Moim zdaniem warto. Zawsze możesz zrezygnować, jak znajdziesz lepszą pracę.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Jo_Anna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 01 sie 2009, 20:11

Sprawa taka- przydaloby sie dodatkowe zrodlo dochodu. Jakies pomysly mam, na pewno za jakis czas bede kombinowal, ale to kwestia prawdopodobnie jeszcze kilku miechow. A do tego czasu przydaloby mi sie cos, co moglbym wykonywac z domu, wzglednie prostego i nie wymagajacego specjalnych kursow, szkolen, studiow inzynierskich. Taki wic na zasadzie "skladaj dlugopisy", tyle ze w nieco sensowniejszej i pewniejszej formie. Poluje na ogloszenia "freelancer to pisania tekstow na wp/onet/geje.pl itd." ale jak na razie z tym roznie.
Moze ktos z Was ma jakies namiary, pomysly?
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 01 sie 2009, 23:54

Czemu onet? Jak czujesz branżę, że tak powiem, to idź do lokalnej.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 02 sie 2009, 01:13

Wujo, przeszukaj jakieś portale z ofertami pracy, nie tak dawno widziałem kilka ofert do pracy w domu przy kompie
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 16 wrz 2009, 22:37

pytanie proste jak budowa cepa - aplikowaliście na jakieś stanowisko w dużym banku z ich strony www. minął tydzień - nikt się nie odezwał. ogłoszenie nie znikło, za to pojawiło się inne podobne choć inne w obowiązkach. aplikujecie na to nowe? dlaczego?
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2009, 22:38 przez kot_schrodingera, łącznie zmieniany 1 raz.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 wrz 2009, 22:45

Blazej30 pisze:dlaczego?
Bo nie mam żadnego powodu żeby nie aplikować, a pracę chcę. Najwyżej nie oddzwonią znów i tyle.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 16 wrz 2009, 22:56

księżycówka pisze:Najwyżej nie oddzwonią znów i tyle.
zastanawiałem się czy to nie za szybko - czy ni wyjdę na kogoś kto nie wie czego chce i ani jedno ani na drugie nie oddzwonią.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 428 gości