plastry antykoncepcyjne EVRA

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

krisfrost
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2005, 18:07
Skąd: białystok
Płeć:

plastry antykoncepcyjne EVRA

Postautor: krisfrost » 13 gru 2005, 21:00

Witam , kupiłem mojej dziewczynie plastry Evra , i ona nie chce ich przykleic , moze ktos chce je odkupic , sa to 3 plastry (na miesiac) , zapakowane , z wazna datą, sprzedam je za pół ceny jak w aptece , kontakt krisfrost@wp.pl
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 gru 2005, 21:58

Moze zdradzisz ten slodki sekret dlaczego kupowales jej plastry bez uzgodnienia tego z nia?
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 13 gru 2005, 22:04

a plastry nie sa czasem na recepte ?? <mysli>
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 13 gru 2005, 22:16

Są, tak jak wszystkie inne środki anty...
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 13 gru 2005, 22:40

hehe ciekawa oferta :>
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 13 gru 2005, 22:42

Sporo jest w necie na forach takich ofert.
Ja sama mam paczke Cilestu, ktora okazala sie niepotrzebna. Lezy i czeka, moze kiedys sie przyda :] Choc nigdy Cilestu nie uzywalam i pewnie nie bede :]
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 13 gru 2005, 23:01

Ja sama mam paczke Cilestu, ktora okazala sie niepotrzebna. Lezy i czeka, moze kiedys sie przyda Choc nigdy Cilestu nie uzywalam i pewnie nie bede

Sophie wyslij poczta co ;P
Bo do 25 musze wykupic opakowanie,a narazie kasy ni ma ;)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2005, 00:39

Jakby ktoś chciał to ja mam zbędna nienapoczęstą i nigdy nie otwieraną paczkę Harmonetu :D
Kontakt na privie, mailowy i gg [wszystko w profilu :D ]

Maverick pisze:Moze zdradzisz ten slodki sekret dlaczego kupowales jej plastry bez uzgodnienia tego z nia?

I jaki lekarz bez nawet zobaczenia pacjentki na oczy Ci go wypisal? :D
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 15 gru 2005, 17:08

krisfrost pisze:moze ktos chce je odkupic , sa to 3 plastry (na miesiac) , zapakowane

wal z nimi na targ a nie na forum.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 19 gru 2005, 23:04

http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,11249
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=1047303
uuuu nasz kolega oglasza sie nie tylko TU.

a na koniec mała ciekawostka
Od kilku miesięcy Evra ma za oceanem złą prasę. W lipcu tego roku agencja Associated Press opublikowała raport, w którym twierdzi, że kobiety używające plastry są w porównaniu z łykającymi pigułki aż trzykrotnie bardziej narażone na powstawanie zakrzepów krwi, zawał serca i udar mózgu. Agencja podaje też, iż udało się jej dotrzeć do dokumentów z baz federalnych, zawierających akty zgonu i karty leczenia, donoszących o co najmniej kilkunastu młodych kobietach (między 20. a 30. rokiem życia), które zmarły w 2004 roku z powodu komplikacji po zakrzepach krwi. Miały one być skutkiem stosowania Evry. Czy jest związek między tymi faktami? Rozstrzygną to sądy.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 gru 2005, 23:12

moon pisze:I jaki lekarz bez nawet zobaczenia pacjentki na oczy Ci go wypisal?

Kazdy? :) Bajera podstawa
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 gru 2005, 23:42

Maverick pisze:Kazdy?

Nie. Tylko pacan.

Od kilku miesięcy Evra ma za oceanem złą prasę. W lipcu tego roku agencja Associated Press opublikowała raport, w którym twierdzi, że kobiety używające plastry są w porównaniu z łykającymi pigułki aż trzykrotnie bardziej narażone na powstawanie zakrzepów krwi, zawał serca i udar mózgu. Agencja podaje też, iż udało się jej dotrzeć do dokumentów z baz federalnych, zawierających akty zgonu i karty leczenia, donoszących o co najmniej kilkunastu młodych kobietach (między 20. a 30. rokiem życia), które zmarły w 2004 roku z powodu komplikacji po zakrzepach krwi. Miały one być skutkiem stosowania Evry. Czy jest związek między tymi faktami? Rozstrzygną to sądy.

Mój gienek dał mi wybór albo Yasmin albo Evra. Wzięłam Yasmin. I po takich "rewelacjach" sie ciesze. :]
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 20 gru 2005, 11:10

a ja sie ciesze ze juz nic w siebie nie pakuje czy to w pigulach czy plastrach :)
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

snajperkk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2006, 11:40
Skąd: POLSKA
Płeć:

Postautor: snajperkk » 06 lut 2006, 11:47

witam też mam 3 opakowania tabletek Tri-Minulet i chetnie bym je komuś odstąpił bo teraz dziewczyna bierze Yasmine wiec leżą niepotrzebne jeśli jest ktoś chetny to prosze pisać snajperkk@wp.pl
Sliwka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:27
Skąd: Warszawa
Płeć:

evra ;/

Postautor: Sliwka » 12 cze 2006, 14:39

Moja dziewczyna byla dzis u ginekologa..
nie badal jej (oczywiscie mojej dziewczynie bylo to na reke :/ ), nie pytal czy ma bolesne okresy, nie wazyl..
spytal ile chce wydawac na antykoncepcje i przepisal plastry evra.
Powiedział że za miesiac bedą badania, bo teraz to i tak nic nie da....
Na jakiej podstawie dobrał akurat plastry to nie wiem!
Co o tym myslicie??

Oczywiście moja dziewczyna jest cała happy bo obeszło sie bez badania i ma modne plastry:/
W dodatku planujemy wyjazd na Chorwacje, a tam jak wiadomo jest sloooone morze, slyszalem ze wtedy się odklejają czesto te plasterki..


I co ja mam zrobic??
Zaufać plastrom??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 cze 2006, 17:33

Sliwka pisze:Co o tym myslicie??
Konował. :/
Sliwka pisze:moja dziewczyna jest cała happy bo obeszło sie bez badania i ma modne plastry:/
Kretynka :)
Sliwka pisze:W dodatku planujemy wyjazd na Chorwacje, a tam jak wiadomo jest sloooone morze, slyszalem ze wtedy się odklejają czesto te plasterki..
Pol biedy jak jej sie odkleja. Lpeiej bedzie jak bedzie plamic miec migreny czy inne skutki uboczne. Ciekawe czy wtedy bedzie taka happy <lol>
Sliwka pisze:Zaufać plastrom??
Ja bym w dupe kopnela i za lapke do porzadnego lekarza z nia poszla. Ale nie z nia przed gabinet siedziec tylko wlezc i samemu tez doktora o pare rzeczy wypytac.
Sliwka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:27
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Sliwka » 12 cze 2006, 22:26

sprostowanie... <mlotek> <mlotek> <mlotek>
Lekarz jednak przeprowadził z moją Dziewczyną wywiad i wypytał o wszystko.. Powiedział też jak badać piersi i kazał przyjść za 3 tygodnie na badanie (już na fotelu) :P
Nie zrobił badania, bo powiedział że już i tak jest dość zestersowana, a za 3 tygodnie zobaczy jak plastry się przyjmą i wtedy koniecznie trzeba już zrobic badanie!!!

Pozatym, ogólnie był miły, spytał jaka kwotę chce przeznaczyć na antykoncepcję, czy słyszała o plastrach i co o nich myśli...

GŁUPIO SIE JA ZACHOWAŁEM BO NIE WIEDZIAŁEM WSZYSTKIEGO A ZACZOŁEM SIĘ CZEPIAĆ!!!!

PRZEPRASZAM CIE KOCHANIE!!! <przytul>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 cze 2006, 22:43

Sliwka pisze:PRZEPRASZAM CIE KOCHANIE!!! <przytul>
A moze nas lepiej ze zawracanie dupy? :/
Skoro tak sie sprawy maja to postapil ok choc ja nie mam chocby i glupiej kontroli bez badania na fotelu a co kilka miesiecy poziomu hormonow usg cytologi itd.
Moim skoromnym zdaniem wywiad to za malo zeby przepisac hormony. Trzeba zrobic badania i to niekoniecznie ot tak na fotelu ale chocby krwi :/
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 23 lis 2008, 23:39

Chciałabym odświeżyć temat stosowania Evry ;]Nie będę zakładała nowego wątku, dot. plastrów, bo to mija się z celem.
Jako że niedawno zaczęłam stosować właśnie tę metodę, a dodam, że są to są pierwsze hormony, jakie przyjmuję w ogóle, więc i analogicznie, moje obawy z w/w antykoncepcją są większe.

Niby tyle na tym forum już się mówiło na temat plastrów (o odklejaniu, skuteczności, stosowaniu, stosowaniu i korzystaniu z solarium 8), nawet o swego rodzaju "modzie" na plasterki)
Ale najmniej mówiło się o tym, co w moim odczuciu jest najważniejsze, czyli o skutkach ubocznych? ;] Bynajmniej nie chodzi mi o te wyszczególnione w ulotce (te znam na pamięć), tylko o REALNE, odczuwalne skutki, jakie odczuły tutejsze forumowiczki stosujące Evrę ?;)

Jeśli chodzi o mnie to na razie chyba zbyt wcześnie, by móc cokolwiek 'ubocznego ' zaobserwować. Wiadomo, że nadejście problemów zdrowotnych, związanych z faszerowaniem się hormonami ma często charakter długofalowy. Jednak Evra jest już kilka ładnych lat na polskim rynku... Więc?
Proszę panie "z plasterkowym doświadczeniem" o zabranie głosu w dyskusji, nt. niepożądanych skutków stosowania Evry ;)
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 01 lut 2009, 23:33

Tak sobie popatrzyłam, że nikt się nie wypowiedział, więc ja się wypowiem. Plastry przyklejam od lipca 2007. Pierwszy miesiąc przyniósł okropne bóle brzucha, dwa pierwsze miesiące depresje i bezsenność przy przyklejeniu plastra w drugim tygodniu. Później się ustatkowało, pomogły w zrzuceniu wagi, oczyszczeniu cery i pozbyciu się niechcianego owłosienia. Nie odczepiaja się na basenie, prędzej w jacuzzi przy uderzeniu strumieniem wody- po prostu bardziej z czynników fizycznych niż chemicznych się odczepiają. Okresy nie bolą już tak strasznie, są krótsze i mniej obfite. Problemów z libido nie ma, wręcz przeciwnie. Piersi urosły o rozmiar jakieś trzy miesiące temu.

Co do śmiertelnych efektów ubocznych, mają je także wszystkie tabletki hormonalne (być może w mniejszym stopniu bo Evra ma największa na rynku dawkę) ale przy sprzyjających warunkach owe komplikacje może mieć w sumie każda kobieta przyjmująca hormony. Nie należy na pewno palić i stosować ani plastrów, ani tabletek przy problemach sercowych i z krążeniem, oraz po przebyciu pewnych raków. Ogólnie rzecz biorąc, benefity stosowania antykoncepcji hormonalnej przeważają jej ryzyka bo dobrze dobrana może doprowadzić organizm do porządku także lecząc, tak jak u mnie, schorzenia w rodzaju policystyczności jajników, która prowadzi do bezpłodności pozostawiona sama sobie. Ryzyko jest w stosowaniu w sumie większości leków, z Aspiryną włącznie bo można przecież dostać krwiawienia z jamy brzusznej i umrzeć, ale w tym samym czasie Apiryna zapobiega zawałowi i jest profilaktycznie podawana osobom narażonym na niego. Najważniejsze jest dobierać z rozsądkiem i z pomocą lekarza, który będzie chciał pomóc, a nie tylko uzbierać wystarczająco wypisanych recept, żeby pojechać na wakacje sponsorowane przez koncern farmaceutyczny.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 02 lut 2009, 00:33

Dzięki Runeko, tyś jedna przejęła się losem osób stosujących Evrę <poklony>
Skonfrontujmy zatem nasze doświadczenia z plastrami.
Ja teraz kończę trzecie opakowanie, jestem więc jeszcze 'świeżak', ( z tym, ze w Polsce opakowanie zawiera 3 plastry, a nie 9) który cały czas bacznie przygląda się swojemu organizmowi.

Pierwszy miesiąc przyniósł okropne bóle brzucha

Nie miałam tego typu przypadłości, natomiast w pierwszym tyg. stosowania miałam dziwne uczucie odrętwienia ręki, na której miałam przyklejony plaster;] Dziwne to było, tak jakby z krążeniem coś się działo, nie dzwoniłam jednak do swojego ginka, bo mi to szybko przeszło.

dwa pierwsze miesiące depresje

Całe szczęście nie miałam depresji.

bezsenność przy przyklejeniu plastra w drugim tygodniu.

Z plastrami, czy bez nich, bezsenność lubi mnie dotykać.

pomogły w zrzuceniu wagi

Waga bez zmian, cały czas stoi (nikt nie wyniósł z łazienki;))

oczyszczeniu cery

Cera także bez zmian.

pozbyciu się niechcianego owłosienia.

No tak, klej jest na tyle mocny, że nie oprze mu się żaden włosek.
Przy każdym zdejmowaniu plastra czuję się, jak u kosmetyczki na depilacji woskiem;)

bardziej z czynników fizycznych niż chemicznych się odczepiają.

Zgadzam się, chociaż chemię też można pod to podciągnąć;p *

*mój ostatnio tak się do mnie intensywnie kleił, że mi mało plastra nie odkleił

Okresy nie bolą już tak strasznie, są krótsze i mniej obfite.

Ból mniejszy, okres bardzo regularny. To się chwali.

Problemów z libido nie ma

Całe szczęście, muszę przyznać, obawiałam się, czy wystarczy mi temperamentu, gdy spadnie libido;]

Piersi urosły o rozmiar jakieś trzy miesiące temu.

Na pewno są pełniejsze.

Co do śmiertelnych efektów ubocznych, mają je także wszystkie tabletki hormonalne (być może w mniejszym stopniu bo Evra ma największa na rynku dawkę) ale przy sprzyjających warunkach owe komplikacje może mieć w sumie każda kobieta przyjmująca hormony.

To właśnie najbardziej budzi i budziło moją nieufność do Evry.
Na początku dziwiło mnie, że Evra sprzedawana jest z jedną, uniwersalną dawką hormonu.
Powinno być to zróżnicowane, ze względu, na wagę kobiety, chociażby.

Nie należy na pewno palić

Wiemy, wiemy, ta metoda nie jest dla palaczek.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 03 lut 2009, 05:43

Mikro czarnuch pisze:z tym, ze w Polsce opakowanie zawiera 3 plastry, a nie 9

Bejbe, nie bój żaby. Moje zawiera 3 i kosztuje 65 dolarów :)
Mikro czarnuch pisze:Przy każdym zdejmowaniu plastra czuję się, jak u kosmetyczki na depilacji woskiem;)

To też :) Ja przyklejam na pośladkach. Kiedyś miałam tam takie drobniusieńkie przezroczyste włoski. Po roku przyklejania i odklejania zrobiło się łyso :D
Mikro czarnuch pisze:*mój ostatnio tak się do mnie intensywnie kleił, że mi mało plastra nie odkleił

Mój mi kiedyś odkleił właśnie podczas. Jakoś tak mnie trzymał za zad, że zsuwał plaster. No i się plaster zsunął <pijak>
Mikro czarnuch pisze:Cytat:
Piersi urosły o rozmiar jakieś trzy miesiące temu.

Na pewno są pełniejsze.

Ja nie mogę się ogarnąć z radości- takiego cyca jeszcze nie miałam <evilbat> Jak bum cyk cyk, równo z miseczki B na C.
Mikro czarnuch pisze:Powinno być to zróżnicowane, ze względu, na wagę kobiety, chociażby.

Jedyne, co jest wyszczególnione to fakt, że u kobiet ważących powyżej 90 kg nie ma gwarancji działania produktu.
Co do dawki hormonu, na pewno jest dobra w celach leczniczych. W sumie to nie wiem po co przeciętnej zdrowej kobiecie plaster z taką dawą hormonu. Oczywiście oprócz wygody bo na pewno jest to lepsze niż branie codziennie tabletek i strach, że w razie kłopotów z żołądkiem czy zwykłego zapominalstwa można zajść w ciążę. Ja już bym nie mogła wrócić do tabletek, bo bym zapomniała.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 lut 2009, 08:55

w kwesti kłopotów wszystko kobiety przed Wami , czy to tabletka , czy plaster to sie skonczy dla znacznej wiekszosci kłopotami - zalozycie sie ? <diabel>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 03 lut 2009, 15:56

runeko pisze:Bejbe, nie bój żaby. Moje zawiera 3 i kosztuje 65 dolarów :)

Ceny proporcjonalne do zarobków?

Dla mnie 50 zł/m-ąc za opakowanie to i tak sporo;p
Tyle lat na rynku, nie pogniewałabym się, gdyby ta cena jeszcze spadła, boleję, więc sobie skrycie nad tym, że Evra nie ma konkurencji ;)

runeko pisze:Ja przyklejam na pośladkach.

U mnie pośladki odpadają. Jakoś nie wyobrażam sobie.
Teraz zimą przyklejam na ramieniu, raz jednym, raz drugim, to wygodne miejsce:)
Gdy się zrobi cieplej, będę chciała, aby były niewidoczne, wtedy łopatka lub jak się udo to udo :)

runeko pisze:No i się plaster zsunął <pijak>

Gumki też potrafią się zsunąć, nie ma 100% bezpiecznych metod ;)

runeko pisze:Ja nie mogę się ogarnąć z radości- takiego cyca jeszcze nie miałam <evilbat> Jak bum cyk cyk, równo z miseczki B na C.

Hehe, no widzisz, ja mam małe piersi (tzw. rozmiar sportowy) które nadal są małe, mimo iż wyczuwalnie pełniejsze w dotyku. Nie chcę studzić Twojego entuzjazmu, jednak większości kobiet po odstawieniu hormonów rozmiar wraca do normy.

Zresztą, nie po to decydowałam się na hormony, żeby mi piersi urosły.
Mam stałego partnera, ufamy sobie, mieliśmy już zwyczajnie dość gumek, którym raz, że do końca nie byłam w stanie zaufać, a dwa, jak wiadomo zbyt komfortowego seksu nie zapewniają.
Właśnie, wbrew obiegowym opiniom, kobieta także odczuwa różnicę z, czy bez.

runeko pisze:Jedyne, co jest wyszczególnione to fakt, że u kobiet ważących powyżej 90 kg nie ma gwarancji działania produktu.
Co do dawki hormonu, na pewno jest dobra w celach leczniczych. W sumie to nie wiem po co przeciętnej zdrowej kobiecie plaster z taką dawą hormonu.

Plastry nie są dla kobiet z otyłością, to też wiemy:)Zbyt duża warstwa tkanki tłuszczowej nie sprzyja wchłanianiu się hormonów. Jednak, na chłopski rozum, kobieta, zdrowa kobieta, ważąca 45 kg nie potrzebuje takiej samej dawki, co kobieta ważąca, dajmy na to 20 kg więcej :? Stąd moje zaskoczenie, że Evra jest jedna, uniwersalna, jeśli chodzi o ilość hormonu.
Oczywiście oprócz wygody bo na pewno jest to lepsze niż branie codziennie tabletek i strach, że w razie kłopotów z żołądkiem czy zwykłego zapominalstwa można zajść w ciążę. Ja już bym nie mogła wrócić do tabletek, bo bym zapomniała.

Ale my wygodnickie ;)
Tabsy też nie są dla mnie. Powodów nie mogę zdradzić, bo zapomniałam, co miałam napisać ;)

Andrew pisze:w kwesti kłopotów wszystko kobiety przed Wami , czy to tabletka , czy plaster to sie skonczy dla znacznej wiekszosci kłopotami - zalozycie sie ? <diabel>

Andrew, miło z Twojej strony, że troszczysz się o nasze zdrowie, jednak wiesz, jak jest ;]

Ostatnio, gdy przyszło mi wznosić toast po koledze, który chyba już standardowo swój wznosił za zdrowie pań, powiedziałam: zdrowie panów, my i tak statystycznie żyjemy dłużej :)

Jeszcze tak a propos tego, co napisałeś, niedawno umarła kobieta, dobra znajoma mojej mamy, umarła na raka płuc, mimo iż nigdy nie paliła papierosów, sam więc widzisz, że w życiu nie wszystko zależy od nas.
Jasne, że mam na uwadze skutki uboczne przyjmowania antykoncepcji hormonalnej, jednak dokonałam takiego, a nie innego wyboru w pełni świadoma zagrożeń oraz problemów zdrowotnych, które mogą, ale przecież nie muszą się pojawić.

To trochę tak, jak rozmowa mojego dziadka z lekarzem:
L - Proszę nie jeść tego, tego, tego i tamtego też nie wolno i to pod żadnym pozorem.
D - To, co ja mam właściwie jeść? doktÓr zabronił mi wszystkiego, czym do tej pory żyłem.

Dodać muszę, że dziadek zawsze lubił zjeść tłusto, jego dieta jest bardzo monotonna, wszelkim kulinarnym urozmaiceniom mówił i mówi głośne NIE, ma już ponad 80 lat i jak na swoje lata trzyma się bardzo dobrze.

Nie ma reguł Andrew.
Masz jakieś konkrety, sensacje dotyczące Evry, napisz, bo na razie to tylko straszysz*, pisząc ogólnikowe banały :)

* nadmiar stresu i notoryczne zamartwianie się na pewno nie służą zdrowiu
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 lut 2009, 17:47

Moze to i banały, na pewno nie straszenie, chyba , ze sie przestraszylaś , ale nie sadze. Sek w Tym, ze kazda młoda kobieta tak pisze mniej wiecej jak Ty, a potem po kilku latach zdanie takowych sie zmienia w kwesti kiedy pojawią sie problemy. Ale cóz - ja tego nie zmienie - wiem to. Tyle, ze musze to pisac by potem napisac owe "a nie mówiłem" [:D] Taki Typ po prostu <browar>
A jak chcesz konkretów to wejdz na fora gdzie dziewczyny piszą o tym jak sie dla nich skonczyla chormonalna antykoncepcja - nie smiercią, bo na nią to trzeba sobie zasłuzyc jak mawia moja z kolei Babcia która to ma jzu ponad 100 lat a dziadek dozył 92. (Jak mial grubo ponad 80 to chodził pieszo np. do Bytomia ) <aniolek> wzyscy przezyli dwie wojny swiatowe jak i cezko pracowali w zyciu. 8)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2009, 17:51 przez Andrew, łącznie zmieniany 2 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 03 lut 2009, 20:01

Mikro czarnuch pisze:większości kobiet po odstawieniu hormonów rozmiar wraca do normy.

Wiem ale odstawić nie mogę jeszcze dłuższy czas więc korzystam :D
Andrew pisze:dziewczyny piszą o tym jak sie dla nich skonczyla chormonalna antykoncepcja

Ale to są pojedyncze przypadki. Bożesz najdroższy, wszystko na świecie niesie ze sobą ryzyko. Od oddychania można dostać COPD albo i raka płuc, od robienia kupy można dostać hemoroidów. Co nie oznacza, że przestanę oddychać i robić kupę. Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba umieć dobrze wybrać. Hormony są też lekarstwem, nie tylko te kobiece. Z kolei dla kobiet z zaburzeniami hormonalnymi owe hormony to jedyny sposób na powrót do zdrowia, nadzieja na posiadanie dziecka itp. Z tej strony trzeba pomyśleć. Wybór musi być świadomy i przemyślany. To tak, jakby narzekać, że antybiotyki powodują wstrząs anafilaktyczny i są be. Pewnie, u niektórych tak ale zdecydowanje większości pomogły nawet uniknąć śmierci. Nie można żyć w skrajnościach i krzycząc, że wszyscy umrzemy.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 lut 2009, 20:08

ale ja nie o smierci tu pisze !! ile bierzesz te plastry ? odezwij sie tu na forum po tak 3 - 4 latach , a to , ze ty z kolei bedziesz byc moze nie miala problemów, wcale nie oznacza iz inni tez , ale - róbta co chceta !! <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 03 lut 2009, 22:15

Andrew pisze:ale ja nie o smierci tu pisze !! ile bierzesz te plastry ? odezwij sie tu na forum po tak 3 - 4 latach , a to , ze ty z kolei bedziesz byc moze nie miala problemów, wcale nie oznacza iz inni tez , ale - róbta co chceta !! <browar>

Jasne, ale co Ty chcesz osiągnąć poprzez wypisywanie odkrywczych postów, z których jedyną rzeczą, jaką można się od Ciebie dowiedzieć jest właśnie to, że kiedyś i tak umrę?


Każdy lekarz powie Ci, że ileś tam wypalonych papierosów, zabiera Ci trzy lata życia.
Ale żaden, ŻADEN nie powie, które to będą lata Twojego życia? Bo, jeśli te między 89, a 92, to ja poproszę o następnego cybucha.

Piszesz, żeby pisać, ot co.
Zdrowy rozsądek jest niezdrowy dla marzeń
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 03 lut 2009, 22:28

Andrew pisze:odezwij sie tu na forum po tak 3 - 4 latach

Andrew, u mnie już będzie z 10 lat spokojnie brania i jakiejś tam przerwy i jakoś skutków nie widać. Już nie baw się w to czarnowidztwo jedynie słuszne.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2009, 22:29 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 lut 2009, 08:23

a masz dzieci ?
Mikro ! kazdy lekarz - ten dobry tak samo odradzi Ci brania - uzywania antykoncepcji - wiec to Ty napisalas by p[o prostu napisac ! ja ostrzegam !
Pani minister - i co z tego ze ty 10 lat to tak jak bym ja napisal zdradzajcie bo i tak wam zony wybaczą <hahaha>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości