Czy mogę być w ciąży, jeżeli...?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
muahaha
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:13
Skąd: Bytom
Płeć:

o ciąże po raz kolejny.

Postautor: muahaha » 25 sty 2009, 13:29

Witam, mam pytanie które padło już pewnie wiele razy, ale muszę się upewnić,
problem jest następujący.. współżyłam z moim chłopakiem, gumka pękła, co prawda spermy nie było, ale płyn ejakulacyjny owszem.
Jak sami dobrze wiecie, w płynie plemniki są upośledzone lub martwe (chociaż opinie są różne -_- i właśnie z tego rodzi się moje pytanie). Kontynuując, dostałam okres tydzień przed czasem, a to się zdarza u mnie. Czy waszym zdaniem mogę być w ciąży czy nie?
Bo przecież okres, a raczej plamienie a ciąża idą czasem w parze.
Dodam że równo z pierwszym dniem miesiączki przykleiłam plaster evra, jeśli byłabym w ciąży, czy on może jakoś uszkodzić płód?
Dzięki z góry
Ostatnio zmieniony 25 sty 2009, 14:27 przez muahaha, łącznie zmieniany 1 raz.
robić, uprawiać, wciąż się zabawiać, gryźć, całować, na górze dominować.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Re: o ciąże po raz kolejny.

Postautor: Andrew » 25 sty 2009, 18:00

muahaha pisze:Jak sami dobrze wiecie, w płynie plemniki są upośledzone lub martwe (chociaż opinie są różne -_- i właśnie z tego rodzi się moje pytanie).

no i wlasnie moja opinia jest ta inna !! <aniolek>
reszta wszystko masz na ulotkach
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
tylkojawiemkto
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2005, 10:49
Skąd: Miasteczko
Płeć:

Postautor: tylkojawiemkto » 26 sty 2009, 08:00

To teraz czas na mnie .... dnia 30 grudnia wziełam ostatnia tabletke diane 35 (wzielam 3 opakowania - bardziej ze wzgledu na cerę, niestety czułam się po nich fatalnie i doszłam do wniosku, ze nie ma sensu się nimi "katować") 4 grudnia dostałam okres (w dniach od 30 do 4 wspołzyłam codziennie z moim chłopakiem, czasami kilka razy dziennie) oczywiscie "kończył" we mnie... Okresu nie mozna zaliczyc do obfitego (no ale przy tabletkach to raczej normalne) i teraz oczywiscie pytania : czy moge byc w ciazy ? przez ostatnie dni bardzo dziwnie się czuje.. mam napady nudnosci ...np tej nocy ok 4 obudzilam się odruchem wymiotnym, dopiero gdy otworzylam okno, nawdychałam się swiezego powietrza - przeszło. Wczoraj rano takze taka syt. miała miejsce... Nie chce sobie niczego wmawiac, ani wkrecac ...a moze to po prostu poczatek grypy ?;) pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 sty 2009, 08:14

napisz to jeszcze raz , ale przejrzyscie
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 sty 2009, 10:49

3 opakowania bez przerw?
Po 30 grudnia powinna byc przerwa 7 dniowa i kolejne opakowanie, ale nie wzięłaś już kolejnego przez złe samopoczucie? Bo ja nie rozumiem.
Stormy

Postautor: Stormy » 26 sty 2009, 19:33

tylkojawiemkto pisze:dnia 30 grudnia wziełam ostatnia tabletke diane 35
tylkojawiemkto pisze:4 grudnia dostałam okres (w dniach od 30 do 4 wspołzyłam
czy c sie 4 gr z 4 stycznia nie pomylil?
niby przez 7n dni od 30 jestes zabezpieczona, ale ja tam nie wiem jak z zywotnosia plemnikow dokladnie to wyglaada. choc watpie zebys nagle owulacji dostala i juz - szats prast - ciaza.

a mdlosci nie pojawiaja sie raczej w srodku nocy - podejrzewam stres, duszny pokoj, reakcje organizu na odstawienie tabletek lub po prostu grype jaka.
tylkojawiemkto
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2005, 10:49
Skąd: Miasteczko
Płeć:

Postautor: tylkojawiemkto » 26 sty 2009, 19:57

Oj no bo się zamotałam ... brałam diane przez 3 miesiace ( 21 brania tabletek, 7 dni przerwy, 21 brania tabletek 7 dni przerwy...) i strasznie zle sie po nich czulam. Więc po ostatniej tabletce z opakowania, poczekałam na okres i pozniej juz nie brałam tabletek. No okej, wiec wychodzi na to, ze słynna grypa juz do mnie doszła, bo czuje się naprawde fatalnie...;) pozdrawiam

[ Dodano: 2009-01-26, 19:58 ]
i oczywiscie okres dostalam 4 stycznia ;) - moj blad;)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 sty 2009, 20:25

To jak najbardziej byłaś zabezpieczona i to grypa :)
misq9
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:03
Skąd: z domu
Płeć:

Czy moja dziewczyna może być w ciązy POMOC

Postautor: misq9 » 29 sty 2009, 12:26

Witam serdecznie :)

2 Dni temu kochałem się ze swoją dziewczyną używając tylko "cienkiej" prezerwatywy Durex. Odrazu napisze iż znalazłem na pewnej stronie podpunkty odnośnie złego stosowania prezerwatywy

*zbyt późne założenie prezerwatywy (kiedy już doszło do bezpośredniego kontaktu),
w pośpiechu może zostać uszkodzona paznokciem, a przedziurawienie nie zawsze jest zauważalne,
*zbyt szybkie rozpoczęcie stosunku, kiedy kobieta nie jest jeszcze dostatecznie przygotowana i tarcie może spowodować pęknięcie gumy,
*krem, mający pomóc partnerowi, jest niewłaściwie dobrany i niszczy prezerwatywę,
*mężczyzna może zapomnieć ścisnąć końcówkę prezerwatywy w trakcie zakładania, nasienie mogło więc wyciec przy podstawie na zewnątrz,
*niekiedy dochodzi do ześlizgnięcia się prezerwatywy w trakcie stosunku lub bezpośrednio po jego zakończeniu,
*już po zdjęciu prezerwatywy na członku może pozostać nieco spermy i dochodzi do ponownego zbliżenia, przed założeniem kolejnej

i nie popełniłem żadnego błędu :)

Tak więc moja dziewczyna stwierdziła, że jeszcze tego samego dnia po stosunku poczuła sie dosyć dziwnie i ma dziwne przeczucia, których jeszcze nigdy nie miała po żadnym stosunku.
Potem poczytała na internecie i dowiedziała się jak mało skuteczne są prezerwatywy.

i teraz pytanie do was drodzy użytkownicy forum. Czy jest jakies prawdopodobieństwo, że moja dziewczyna jest w ciąży? Napisze jeszcze iż cała zawartość nasienia została w prezerwatywie, która napweno nie była pęknięta.

PS przepraszam za orty :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 29 sty 2009, 12:31

http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=9319

Wszystkie pytania tego typu, czyli m.in. bzdurne, wynikające z niewiedzy i głupoty zakłada się w tamtym temacie.
misq9 pisze:Tak więc moja dziewczyna stwierdziła, że jeszcze tego samego dnia po stosunku poczuła sie dosyć dziwnie i ma dziwne przeczucia, których jeszcze nigdy nie miała po żadnym stosunku.
a może przed stosunkiem już czuła, że w ciąże zaszła?
misq9 pisze:Potem poczytała na internecie i dowiedziała się jak mało skuteczne są prezerwatywy.
taaak? a jak mało skuteczne są? Jeżeli prawidłowo stosowane, w odpowiednich miejscach kupowane i składowane, to jak mało skuteczne są?
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
misq9
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:03
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: misq9 » 29 sty 2009, 12:41

"Oznacza to, że jeśli 100 kobiet przez rok stosuje prezerwatywy, dziesięć z nich zajdzie w tym okresie w ciążę."

Więc droga SaliMali uważasz iż nie ma powodów do zmartwień skoro wszystko było tak jak należny?
zuza23
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:38
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: zuza23 » 29 sty 2009, 12:42

my nie stosujemy żadnej antykoncepcji i już dość długo w ciążę nie zachodzimy, a przeczucia po stosunku to ja mam za każdym razem.
Młody - nie jest tak łatwo zaciążyć.
A swoją drogą, ile wy macie lat?
To był wasz pierwszy raz, ze się tak stresujesz ?
misq9
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:03
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: misq9 » 29 sty 2009, 12:47

Ja mam lat 19 a moja dziewczyna 17. Nie był to pierwszy raz ani jej ani mój i nie był to również pierwszy raz razem. Jednak postanowiłem zapytać na forum tak dla większego spokoju
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 sty 2009, 12:58

misq9 pisze:"Oznacza to, że jeśli 100 kobiet przez rok stosuje prezerwatywy, dziesięć z nich zajdzie w tym okresie w ciążę."
A ile masz pękniętych w tym? No właśnie.
Wy nie macie szans :D
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 29 sty 2009, 13:02

misq9 pisze:"Oznacza to, że jeśli 100 kobiet przez rok stosuje prezerwatywy, dziesięć z nich zajdzie w tym okresie w ciążę."
a czy czytając mądre rzeczy w mądrym internecie zastanawiała się nad sposobem stosowania prezerwatywy? ile z kobiet/ mężczyzn raczej stosowało poprawnie? Wikipedia dla mnie nie będzie nigdy najbardziej wiarygodnym źródłem informacji, ale nawet tam jest napisane, że "Przy skrupulatnym przestrzeganiu wszystkich zaleceń dotyczących stosowania danej metody" wskaźnik Pearla dla prezerwatywy to 3,0.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
misq9
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:03
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: misq9 » 29 sty 2009, 13:21

Dziękuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 29 sty 2009, 17:16

misq9 pisze:i nie popełniłem żadnego błędu
Zapomnieli jeszcze dodać błędu krytycznego z wredną panią w kiosku. Na pewno kupowałeś w aptece?

misq9 pisze:Potem poczytała na internecie i dowiedziała się jak mało skuteczne są prezerwatywy.
... gdy się ich niewłaściwie używa. Na pewno doczytała ten szczegół?

misq9 pisze:Czy jest jakies prawdopodobieństwo, że moja dziewczyna jest w ciąży?
Możliwe, w urojonej.
zuza23
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:38
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: zuza23 » 29 sty 2009, 22:13

A jak myślicie, kochaliśmy się bez zabezpieczenia w 4, 5, 10, 11, 14, 17, 18, 19, 22 dniu cyklu. Dziś jest 23. Po stosunku leżałam sobie spokojnie, aż całe nasienie wsiąknie odpowiednio. Od 16 dnia cyklu przez 10 dni biorę duphoston. Mam grypę ale nie biorę antybiotyków. Myślicie, że istnieje prawdopowobieństwo że zaszłam w ciążę?
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 29 sty 2009, 22:30

Ten lek nie dziala chyba antykoncepcyjnie? W ogole nie rozumiem pytania:
1)Lek jest niewlasciwy
2)Nawet jesli jest, nie bierze sie go od 16 dnia cyklu
3)Dzieki za przedstawienie kalendarza stosunkow, ale nie jest to konieczne

Tak, jest szansa, ze jestes w ciazy.

I nie rozumiem tego o lezeniu i wchlanianiu :|
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 sty 2009, 22:36

Miltonia pisze:Ten lek nie dziala chyba antykoncepcyjnie? W ogole nie rozumiem pytania:
Nie jest i bierze się go od 16 dnia cyklu. Też go tak brałam. Ten i jeszcze jeden na wyregulowanie cykli.
zuza23
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:38
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: zuza23 » 30 sty 2009, 08:01

Miltonia pisze:Ten lek nie dziala chyba antykoncepcyjnie? W ogole nie rozumiem pytania:
1)Lek jest niewlasciwy
2)Nawet jesli jest, nie bierze sie go od 16 dnia cyklu
3)Dzieki za przedstawienie kalendarza stosunkow, ale nie jest to konieczne

Tak, jest szansa, ze jestes w ciazy.

I nie rozumiem tego o lezeniu i wchlanianiu :|

Ad. 1 Dlaczego nie właściwy - przepisał mi go gin
Ad. 2 Dawkowanie podobno jest ok.
Ad. 3 To tak dla ścisłości

A co do lezenia i wchłaniania - tak mi gin kazal
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 sty 2009, 08:51

Miltonia pisze:
I nie rozumiem tego o lezeniu i wchlanianiu :|

Ja Ci wiec wytłumacze ! <glaszcze> zaleca sie kobietom po stosunku lezenie z wyzej uniesionymi biodrami przez około 20 minut po to by ułatwic plemnikom (spermie) droge do szyjki macicy i dalej .Nie wiedzialaś ? to popularny zalecany przez kazdego prawie gienka sposób .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 30 sty 2009, 09:32

Ale tu chyba wlasnie chodzi o to, zeby nie zajsc w ciaze. Stad moje zdziwienie.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 30 sty 2009, 09:36

zuza23 pisze:A jak myślicie, kochaliśmy się bez zabezpieczenia w 4, 5, 10, 11, 14, 17, 18, 19, 22 dniu cyklu. Dziś jest 23. Po stosunku leżałam sobie spokojnie, aż całe nasienie wsiąknie odpowiednio. Od 16 dnia cyklu przez 10 dni biorę duphoston. Mam grypę ale nie biorę antybiotyków. Myślicie, że istnieje prawdopowobieństwo że zaszłam w ciążę?

Nie no [:D] jak ktos sie tak kocha ! to znaczy ze chce zajsc w ciaze
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
zuza23
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:38
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: zuza23 » 30 sty 2009, 10:18

Andrew pisze:
zuza23 pisze:A jak myślicie, kochaliśmy się bez zabezpieczenia w 4, 5, 10, 11, 14, 17, 18, 19, 22 dniu cyklu. Dziś jest 23. Po stosunku leżałam sobie spokojnie, aż całe nasienie wsiąknie odpowiednio. Od 16 dnia cyklu przez 10 dni biorę duphoston. Mam grypę ale nie biorę antybiotyków. Myślicie, że istnieje prawdopowobieństwo że zaszłam w ciążę?

Nie no [:D] jak ktos sie tak kocha ! to znaczy ze chce zajsc w ciaze
no chyba tak :)
Marcin18
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 02 sie 2004, 03:11
Płeć:

mdłości i ogólne osłabienie, proszę o pomoc

Postautor: Marcin18 » 01 lut 2009, 11:25

Witam. Coś dzieje się z moją dziewczyną nie wiem co, chciałbym się Was zapytać czy to ma związek z ciążą? Zaczeło się już 3 tygodnie temu(ona tak mówi) przestała jeść, jadła mandarynke na cały dzień, od zawsze miała delikatne mdłości rano (przez stres) ale od 3 dni jest masakra, ma wstręt do jedzenia, gdy poczuje jedzenie albo zobaczy ją mdli, nie śpi, wczoraj rano po herbacie zwymiotowała, i dzisiaj po wzięciu leków, strasznie schudła,(nie widziałem jej 3 tygodnie) okres ma regularnie co miesiąc, jutro zabieram ją na badanie. Jesli możecie to pomożcie bo się oboje wykończymy:( Z góry dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 01 lut 2009, 11:27

To może być wszystko. Niech idzie do lekarza najlepiej.
Zbyszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2009, 17:41
Skąd: wawa
Płeć:

Postautor: Zbyszek » 17 lut 2009, 19:00

Witam

Pisze do was w sprawie problemu, który męczy mnie niemilosiernie...mianowicie ostatnio, kiedy bylem u dziewczyny zaczelismy sie piescic,kiedy robila mi loda, ja doszedlem. Chwile potem zaczelismy sie o siebie ocierac. Nastepnie wszedlem w nia doslownie kilka razy, trwalo to chwile, poniewaz strasznie ja to bolalo, mialem zalozona prezerwatywe i bedac w niej nie doszedlem... Moze moje obawy sa wyolbrzymione, ale naprawde nie wiem, czy byla jakas szansa na ciaze, szczegolnie chodzi mi o moment kiedy ocieralismy sie o siebie, a ja mialem na sobie i penisie resztki spermy,czy jest w ogóle mozliwosc ciazy, jesli nie kochalem sie z nia bez prezerwatywy i nie doszedlem bedac w niej? Czy taka wcierajaca i ocierajaca sie sperma, ma jakas szanse zaplodnienia?
Zdaje sobie sprawe, ze te pytania moga sie wam wydawac smieszne, ale dla mnie i dziewczyny jest to strasznie powazne...
pzdr.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 lut 2009, 19:02

Praktycznie nie ma szans.
Zbyszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2009, 17:41
Skąd: wawa
Płeć:

Postautor: Zbyszek » 17 lut 2009, 19:28

Dzieki,uspokoilas mnie troche..., czy jesli chodzi o test to, czy wykonuje sie go 10 dni po?

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości