laptopik

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 lis 2008, 14:38

Dzindzer pisze:A w życiu bym takiego nie chciała, ślipać w ten ekranik, jak tu film obejrzeć
Film to sie oglada na 22 albo 24 calowej panoramie :) Ja mam 22 cale i jest bardzo dobrze :D
Dzindzer pisze:OOO to ja, ja tak lubię
I to jedyne uzasadnienie dla lapka. Bo we wszystkim jest gorszy od stacjonarki. Doslownie we wszystkim :P Dlatego co kto lubi. Ale niech sie ktokolwiek nie ludzi ze mozna dostac lapka dzialajacego jak stacjonarka. Mowie o zblizonych pulapach cenowych, bo porownywanie lapka za 10000 do PC'ta za 1500 byloby bez sensu :P
Dzindzer pisze:Mój były stacjonarny był gorszy, jak bym zamiast tego kupowała stacjonarny to by miał podobne parametry. Dla mnie laptopy sa bardzo wygodne, mój R ma stacjonarny i jak mam tam u niego np. pisać to czuje różnice, oczywiście na korzyść lapka
Mój jest cichy. A jeśli chodzi o awaryjność to zepsuł się raz ( ale to było zalanie czyli inna sprawa).
Byl gorszy bo kupowany wczesniej niz lapek albo tanszy od lapka. Majac do dyspozycji np 2500 kupi sie lepszego PC'ta niz lapka. Majac 5000 tez. Za 10000 tez. Za 1000 tez. Jesli chodzi o cisze to nowe firmowe laptopy sa nawet ciche o ile nie chodza za dlugo i w zbyt wysokiej temperaturze. Wowczas wlacza im sie dmuchawa. Moj PC jest tak cichy ze monitor jest od niego glosniejszy. Autentycznie :P
Jesli chodzi o pisanie to kwestia klawiatury oczywiscie. Sa klawiatury plaskie jak laptopowe. Sam mam taka. A przynajmniej mam klawisze numeryczne :P
Dzindzer pisze:Czyli mój ma jeszcze tylko pół roku życia przed sobą ??
Mowie o wiekszosci przypadkow. Zreszta firmowe starzeja sie wolniej. ale i tak szybciej niz PC'ty
Dzindzer pisze:Ja juz chyba ze dwa miesiące sie zastanawiam czy do XP nie wrócić, mimo, że lubię vistę.
Jedyny dla mnie uzasadniony przypadek posiadania Visty (ktory sam mam) to Vista 64 bitowa czyli obsluga powyzej 4GB ramu. A poniewaz lapki zadko kiedy 4GB posiadaja to lepiej miec 32bitowego XPka. Poza tym Vista 64bit ma zdaje sie lepsze zabezpieczenia antywlamaniowe niz vista 32 bit :)
Dzindzer pisze:w sensie, ze gorszy. Źle się. wyraziłam Zdecydowanie wole panoramiczny, mój K ma niepanoramiczny to mam porównanie ( tez ma 17")
Mi teraz niepanoramiczne sie wydaja jakies takie dziwne :P Waskie i wysokie :P Ale w przypadku malych rozmiarow mala wysokosc panoramy powoduje dyskomfort w postaci przymusu przewijania ekranu jak sie czyta www albo pracuje w wordzie. Jednak lepiej jak strona worda miesci sie na ekranie w calosci niz w polowie. Lub chocby jak sie miesci w 3/4 niz w 1/2. Choc jak mialem kontakt z notebookiem 17'' panorama to przy www az tak mi to nie przeszkadzalo. Choc na mojej panoramie 22'' jest o niebo lepiej. ale ogolnie sie zgadzam ze panoramy sa lepsze. Wg mnie sa bardziej naturalne. Bo czlowiek widzi bardziej na boki niz gora-dol.
Mia pisze:Tu się zgodzę. Vista jest mecząca, ale czy to nie jest kwestia też trochę przyzwyczajenia do starego systemu?
No jest momentami upierdliwa :P Fakt. to przyzwyczajenie. Dziala stabilniej niz XP. Mi sie ani razu jeszcze nie zawiesila. Poza tym czesto jak program przestaje dzialac to i tak zaczyna po jakims czasie. Ale mi akurat chodzilo o szybkosc dzialania systemu. Vista pochlania duzo zasobow. Dlatego wskazany jest szybki komp, a to zazwyczaj PC'ty sa szybkie.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 18 lis 2008, 15:04

Maverick pisze:Film to sie oglada na 22 albo 24 calowej panoramie :)

to to wiadomo, ale gdzie ja takiego dużego laptopa znajdę, albo kto mi to będzie potem nosił

Maverick pisze:Majac do dyspozycji np 2500 kupi sie lepszego PC'ta niz lapka

a to to ja wiem. Za te same pieniądze można mieć gorszego lapka lub lepszy stacjonarny. Ja płaciłam ok. 3700, wiem, ze za tę cenę miała bym suuper stacjonarny, ale parametry jakie ma laptop mi starczają

Maverick pisze:A przynajmniej mam klawisze numeryczne :P

Ja nie mam, ale tez nie potrzebuję

Maverick pisze:Zreszta firmowe starzeja sie wolniej. ale i tak szybciej niz PC'ty

Ja go chce używać tak max jeszcze półtora roku, ale może wcześniej zmienię, a niedługo chce kupić nowa kartę graficzną

Maverick pisze:Ale w przypadku malych rozmiarow mala wysokosc panoramy powoduje dyskomfort w postaci przymusu przewijania ekranu jak sie czyta www albo pracuje w wordzie

Przywykłam do tego, już mi nie przeszkadza, to, że cytując Cie muszę przewijać ekran

Maverick pisze:Choc na mojej panoramie 22'' jest o niebo lepiej.

Zapewne. Chociaż ja nie wiem, czy bym się szybko do takiego dużego przyzwyczaiła

Maverick pisze:Mi sie ani razu jeszcze nie zawiesila

Mi chyba tez nie, przynajmniej nie pamiętam.

Maverick pisze:Dlatego wskazany jest szybki komp, a to zazwyczaj PC'ty sa szybkie.

I duży dysk, to jeden z powodów dla których sie zastanawiam nad zmiana, bo ja mam mały dysk ledwie 120 + dysk taki zewnętrzny, ale wewnętrzny jest mikry
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 lis 2008, 15:36

Dysk to fakt. Ja na sam system mam partycje ponad 20GB. Cos kolo 25GB chyba albo 26. I mam 4GB wolne... Ogolnie dysk mam 600GB i juz polowe zajalem :P Irytuje jedynie zapamietywanie miniaturek obrazkow oraz tandetne wyszukiwanie plikow. Indeksacje wylaczylem od razu.
Szkoda ze pchaja Viste na wszystkie nowe lapki. Jeszcze te za 5000 i wiecej sobie z nia poradza, ale slabsze? Ja mam C2D 3166 MHz i 4096 MB ram wiec mi Vista smiga. Do tego Radek HD4850. A ktory laptop to ma i za ile? W sumie sam ciekaw jestem :D

A lapki 12 cali sa fajne bo male. Mozna pracowac w podrozy. A w standardowym miejscu pracy wsadza sie takiego w stacje dokujaca gdzie ma podlaczenie do normalnej klawiatury, normalnego monitora, myszki i normalnego napedu optycznego. I wowczas to ma sens. Pracowac w biurze jak na normalnym kompie, a w podrozy jak juz zachodzi koniecznosc tez sie da. A ze maly to malo wazy, malo miejsca zajmuje itd.

Chyba ze ktos nie potrzebuje kompa do pracy tylko tak sobie, a ponadto malo od komputera wymaga, ale za to lubi sie przemieszczac. To zwykly lapek jest dla niego. Dla mnie nie ma to jak zmienaic samemu chlodzenie na karcie graficznej, montowac procesor, smarowac pasta termoprzewodzaca, podlaczac wszystko w obudowie, przykrecac plyte glowna do obudowy, ukladac kable (cabeling :P ) w obudowie itd. To jest dopiero cos :D No i panel kontrolny do zestawu cichych wiatraczkow wraz z czujkami temperatury. Lubie sie pobawic :D
Ostatnio zmieniony 18 lis 2008, 15:40 przez Maverick, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 18 lis 2008, 15:48

Maverick pisze:A lapki 12 cali sa fajne bo male. Mozna pracowac w podrozy. A w standardowym miejscu pracy wsadza sie takiego w stacje dokujaca gdzie ma podlaczenie do normalnej klawiatury, normalnego monitora, myszki i normalnego napedu optycznego. I wowczas to ma sens. Pracowac w biurze jak na normalnym kompie, a w podrozy jak juz zachodzi koniecznosc tez sie da. A ze maly to malo wazy, malo miejsca zajmuje itd.

w takim przypadku to jak najbardziej.

Maverick pisze:Chyba ze ktos nie potrzebuje kompa do pracy tylko tak sobie

to jeszcze zależy to jakiej pracy

Maverick pisze:Lubie sie pobawic :D

A ja właśnie nie. Chociaż umiem złożyć sama komputer stacjonarny, R mnie kiedyś nauczył
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 18 lis 2008, 20:53

Maverick pisze:jest gorszy technicznie niz stacjonarny

A skąd. Jest po prostu droższy przy podobnych parametrach.
Jak sam napisałeś:
Maverick pisze:Majac do dyspozycji np 2500 kupi sie lepszego PC'ta niz lapka. Majac 5000 tez. Za 10000 tez. Za 1000 tez

Zauważ jednak, że jeśli chcę mieć kompa o określonych parametrach, mogę mieć zarówno PCta jak lapka. Tyle, że lapek będzie droższy. Droższy, nie gorszy.

Maverick pisze:drozszy

Zgadza się.
Maverick pisze:mniej wygodny

Laptop? :?
Z laptopem jestem w stanie zrobić wszystko, co ze stacjonarnym, a w gratisie mam jego uniwersalność i mobilność. Co jest wygodniejszego w PCtach? Monitor? Monitor mogę dokupić i do PCta i do laptopa, żadna różnica.

Maverick pisze:czesto glosniejszy

Też nie uogólniałabym. Można znaleźć cichutkie laptopy i bardzo głośne chłodzenie do kompa.

Maverick pisze:bardziej awaryjny

Nie sądzę, zależy raczej od firmy i kasy wyłożonej na początku. Co najwyżej awarię trudniej zdiagnozować i usunać.

Maverick pisze:drozszy w serwisowaniu

Bo trudniejszy w serwisowaniu.
Zgodzę się tylko z jednym: laptopy są droższe, zarówno w kupnie, jak serwisowaniu / użytkowaniu.


Maverick pisze:No i po 2 latach w wiekszosci przypadkow nadaje sie na smietnik.

Tak samo, jak stacjonarka :D
Awatar użytkownika
slash
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 206
Rejestracja: 16 paź 2008, 22:33
Skąd: z lubelskiego
Płeć:

Postautor: slash » 18 lis 2008, 22:14

z tym, że jeśli laptop kosztuje przykładowo 3tys. to za taką cene kupi się dwa razy lepszego stacjonarnego w pełnym zestawie.
Długo myślałem, co to takiego 90x60x90. Okazało się, że 486000
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 18 lis 2008, 22:15

Ale co komuś kto potrzebuje laptopa po takiej wiedzy ??
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 lis 2008, 22:17

pani_minister pisze:Zauważ jednak, że jeśli chcę mieć kompa o określonych parametrach, mogę mieć zarówno PCta jak lapka. Tyle, że lapek będzie droższy. Droższy, nie gorszy.
Poniekad prawda, ale tylko czesciowo. Laptop o tych samych parametrach jest wolniejszy niz PC. Chocby ze wzgledu na inne procesory ktore przystosowane do rozwiazan mobilnych pobieraja mniej pradu ale maja mniejsza mc obliczeniowa. Poza tym grafika. Zaden laptop nie bedzie dysponowal moca jaka moze miec PC wyposazony w najlepsze TOPowe karty graficzne. Prawda jest taka ze PC za 7000 bedzie wydajniejszy od lapka za 15000zl. Po prostu po przekroczeniu pewnej granicy ultrawydajnosci nie ma jeszcze tych rozwiazan w laptopach. A jak sie pojawiaja to PC juz i tak ma lepsze.
pani_minister pisze:Laptop? :?
Z laptopem jestem w stanie zrobić wszystko, co ze stacjonarnym, a w gratisie mam jego uniwersalność i mobilność. Co jest wygodniejszego w PCtach? Monitor? Monitor mogę dokupić i do PCta i do laptopa, żadna różnica.
Wiadomo ze mozna do laptopa podlaczyc normalna klawiature ale przemieszczanie sie z klawiatura i jeszcze myszka troche uposledza jego mobilnosc. A jeszcze jakbys miala targac monitor 22 cale to w ogole :P
pani_minister pisze:Tak samo, jak stacjonarka :D
Ale mi nie chodzilo o to ze sa przestazale tylko ze sie zuzywaja :P Firmowe moze nie po 2 latach tylko np 4 ale nie zmienia to faktu ze PC sie zuzwa wolniej.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 18 lis 2008, 22:26

Maverick pisze:ale przemieszczanie sie z klawiatura i jeszcze myszka troche uposledza jego mobilnosc.

No coś Ty, mała klawiaturka, niewielka myszka i wszystko to ląduje w torbie laptopowej. Ja ze sobą wożę myszkę, chociaż rzadko z niej korzystam

Maverick pisze:Firmowe moze nie po 2 latach tylko np 4 ale nie zmienia to faktu ze PC sie zuzwa wolniej.

Jak bym miała stacjonarny to po 4 latach nic ( no poza obudowa bo pewnie była by ładna) nie było by już takie samo jak przy kupnie tego kompa, jak nic z czasem bym wszystko na lepsze wymieniła
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 18 lis 2008, 22:28

Maverick pisze:Zaden laptop nie bedzie dysponowal moca jaka moze miec PC wyposazony w najlepsze TOPowe karty graficzne

Mav, topowe karty graficzne w PCtach są równie rzadkie jak lapki Alienware. I równie kosztowne.

Maverick pisze:Prawda jest taka ze PC za 7000 bedzie wydajniejszy od lapka za 15000zl.

Czyli ogólnie rozmawiamy o abstrakcjach? :D Myślę wobec tego, że różnica w wydajności Pcta za 15 tysięcy i lapka za 20k jest niezauważalna dla użytkownika bez użycia specjalistycznych programów.

Maverick pisze:Wiadomo ze mozna do laptopa podlaczyc normalna klawiature ale przemieszczanie sie z klawiatura i jeszcze myszka troche uposledza jego mobilnosc. A jeszcze jakbys miala targac monitor 22 cale to w ogole :P

Nie załapałeś. Stacjonarnego z monitorem, klawiaturą i myszą też targać nie będę. Ale lapka podepnę do stacji dokującej, klawiatury, myszy i monitora, usiądę w fotelu i mam komfort identyczny, jak przy użytkowaniu PCta. A potem wypnę go ze stacji i rozłożę się na kanapie, nadal odpisując Ci na forum. Po odpięciu PCta mogę sobie na nim co najwyżej kubek z kawą postawić.

Maverick pisze:Ale mi nie chodzilo o to ze sa przestazale tylko ze sie zuzywaja :P Firmowe moze nie po 2 latach tylko np 4 ale nie zmienia to faktu ze PC sie zuzwa wolniej.

Części PCta może zużywają się wolniej, ale przyznaję, że nie miałam okazji sprawdzić. Zanim się zdążą popsuć stają się bowiem na tyle przestarzałe, że wymienia się je bez względu na fizyczne zużycie.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2008, 22:30 przez pani_minister, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 18 lis 2008, 22:31

Nie polecam Asusa. Mam go 2 lata i miesiąc a wygląda jak staruszek. Pękła obudowa przy zawiasie, nagrywarka nie działa. A niby to dobre laptopy miały być :/. Tyle dobrze, że się przez 2 lata nie zawiesił ani razu, jeszcze tego by brakowało.
Awatar użytkownika
slash
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 206
Rejestracja: 16 paź 2008, 22:33
Skąd: z lubelskiego
Płeć:

Postautor: slash » 18 lis 2008, 22:33

miałem asusa długi czas.... nie polecam również!
Długo myślałem, co to takiego 90x60x90. Okazało się, że 486000
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 18 lis 2008, 22:34

Yasmine pisze:Nie polecam Asusa.

Do tej firmy sie zrazilam. Mialam plyte glowna bodajze Asusa w PCecie stacjonarnym i straszne problemy z nia byly. Nigdy w zyciu wiecej nic Asus'owego nie kupie.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 18 lis 2008, 22:39

pani_minister pisze:Po odpięciu PCta mogę sobie na nim co najwyżej kubek z kawą postawić.

Nie prawda <foch> Nie tylko kawę, tam mieszczą się jeszcze ciasteczka

pani_minister pisze:Zanim się zdążą popsuć stają się bowiem na tyle przestarzałe, że wymienia się je bez względu na fizyczne zużycie.

Dokładnie, nie znam nikogo kto by miał stacjonarny nienaruszony przez kilka lat

U mojego R w pracy przez jakiś czas część pracowników miała firmowe Asusy, długo nie pociągnęły
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 lis 2008, 07:00

I mowicie ze po 2 latach osiagi komputera przestaja Wam wystarczac? Zatem musicie lubic pograc w nowe gry, bo wymagania stawiane przez internet, worda, muzyke i filmy wiele sie nie zmienily przez ostatnie 4 lata. Chyba ze duzo obrabiacie wideo i mierzycie to ze stoperem w jakim czasie cos przekoduje. To tak w woli uswiadomienia, zeby nie dawac sie poniesc marketingowcom ;)
pani_minister pisze:Czyli ogólnie rozmawiamy o abstrakcjach? :D Myślę wobec tego, że różnica w wydajności Pcta za 15 tysięcy i lapka za 20k jest niezauważalna dla użytkownika bez użycia specjalistycznych programów
Nie ma PC'ta za 15 tysi ;) No chyba zebys wziela monitor jakis Eizo za 6 kola :P
Tak mi wpadlo do glowy, ze jak ktos by chcial miec wysoka wydajnosc i troche grosza (ale tez nie jakos masakrycnzie wiele) to robi maciez i ma nie dosc ze ogromna ilosc miejsca na dysku to jeszcze wszelkie kopiowania itd zajmuja mu o niebo mniej czasu :P Apropo dyskow, to od lapka zniecheca mnie wlasnie niemozliwosc podpiecia drugiego dysku w razie czego. Bo zdarza sie czasami wirusa zlapac, a oddawanie kompa do serwisu to strata pieniedzy. Jak sie nie usunie samemu to nie pozbedzie sie wirusa. A najlepiej usuwac formatujac partycje z windowsem, a reszte przeskanowac z poziomu innego kompa dobrym antywirem.

Nie chce tutaj jakos specjalnie zachwalac PC'ta, po prostu chodzi mi o to zeby ludzie byli swiadomi plusow i minusow obu rozwiazan. Zeby sie dobrze zastanowic czy mozliwosc przenoszenia kompa z miejsca na miejsce (najczesciej po mieszkaniu) jest wystarczajaca kompensata za drozszy sprzet, drozszy serwis i gorsze mozliwosci. Choc jakby tak spojrzec prawdzie w oczy to niewiele osob samemu konfiguruje komputer stacjonarny. Jeszcze mniej osob samemu go sklada. A wyeliminowanie tych 2 rzeczy prawdopodobnie pozbawia kompa stacjonarnego wiekszosci jego plusow :P Bo moga w sklepie niedoswiadczonemu uzytkownikowi wcisnac byle co, a potem to jeszcze kiepsko zlozyc do kupy. Majac to na uwadze laptop firmowany przez np Toschibe bedzie lepszym rozwiazaniem.
Wlasnie: dziwie sie ze bierzecie lapki jakichs Asusow i innych takich :P Toschiba droga ale najlepsza ;) Jeszcze cos jak Acer czy Fujitsu Siemens moze zdac egzamin. Ale Asus... oni robia dobre plyty glowne :P
Ostatnio zmieniony 19 lis 2008, 07:04 przez Maverick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 19 lis 2008, 09:30

Maverick pisze:Apropo dyskow, to od lapka zniecheca mnie wlasnie niemozliwosc podpiecia drugiego dysku w razie czego. Bo zdarza sie czasami wirusa zlapac, a oddawanie kompa do serwisu to strata pieniedzy. Jak sie nie usunie samemu to nie pozbedzie sie wirusa. A najlepiej usuwac formatujac partycje z windowsem, a reszte przeskanowac z poziomu innego kompa dobrym antywirem.

Partycje i ghosta możesz zrobić i na lapku, żaden problem.
Dysk zewnętrzny możesz podpiąć.
Zapasowy dysk do lapka też możesz kupić i wsadzić, jeśli pierwszy padnie.
I na pewno widziałam nie tak dawno lapki z dodatkową kieszenią na dysk już wbudowaną i czekającą na użycie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 lis 2008, 10:23

Jednak zgodzisz sie ze laptop ma tu gorsze mozliwosci niz PC. Chocby ze wzgledu na brak mozliwosci tworzenia maciezy dyskowych. Ja lubie miec kompa dopietego na ostatni guzik, a laptop pozostawi pewien niedosyt. Chocby dlatego ze nie bedzie taki jaki chce tylko taki jakim go zrobila Toschiba. Choc jak pisalem lepiej jak kompa sklada Toschiba niz pan z komputerowego za rogiem.

Apropo wydajnosci - laptop uniemozliwia podkrecanie procesora :P A overclocking daje calkiem niezle zyski w wydajnosci :)

No ale to wszystko jest cena za mobilnosc. Tego sie nie uniknie. Albo chodzenie z kompem po domu albo wydajnosc.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 19 lis 2008, 11:30

I mowicie ze po 2 latach osiagi komputera przestaja Wam wystarczac?

Ja sama z siebie to poza dyskiem i pamięcią nic bym nie ruszała, no może jeszcze kartę graficzna. Ale pewnie R by mi coś tam pozmieniał

Maverick pisze:Zatem musicie lubic pograc w nowe gry,

Taaaa w simsy :P
A nie czasami w coś gram

Maverick pisze:Zeby sie dobrze zastanowic czy mozliwosc przenoszenia kompa z miejsca na miejsce (najczesciej po mieszkaniu) jest wystarczajaca kompensata za drozszy sprzet, drozszy serwis i gorsze mozliwosci.

Dla mnie jest. Ja w cenę wliczyłam sobie właśnie też wygodę, to że uwielbiam laptopy, i tego typu rzeczy.

Maverick pisze:Choc jakby tak spojrzec prawdzie w oczy to niewiele osob samemu konfiguruje komputer stacjonarny.

Ja tego nie robie, mój R sie takimi rzeczami zajmuje

Maverick pisze:dziwie sie ze bierzecie lapki jakichs Asusow i innych takich :P Toschiba droga ale najlepsza ;)

Ja widziałam jeden śliczny, ale właśnie przez to, że te laptopy nie maja najlepszej opinii to wzięłam ten swój

pani_minister pisze:Zapasowy dysk do lapka też możesz kupić i wsadzić, jeśli pierwszy padnie.

Myślisz, ze warto taki kupić ??
A czy nie dało by się wtedy tak z obu korzystać ??

Maverick pisze:Chocby dlatego ze nie bedzie taki jaki chce tylko taki jakim go zrobila Toschiba.

Trochę to rozumie, ale sama nie mam takich odczuć.

Maverick pisze:Albo chodzenie z kompem po domu albo wydajnosc.

Jak na moje potrzeby to mój komputer jest wystarczająco wydajny.
Od tej technicznej strony komputer wybrał mi ktoś kto zna mnie, moje potrzeby i zna sie na kompach. Także ja cały czas jestem zadowolona.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 lis 2008, 13:02

Dzindzer pisze:Myślisz, ze warto taki kupić ??
A czy nie dało by się wtedy tak z obu korzystać ??
Jezeli tak to licz sie z tym, ze szybciej bedzie Ci bateria padac. Choc pewnie i tak na kablu siedzisz ;)

Co do wygody to jak widac jest to pojecie wzgledne ;) Dla mnie pisanie na kompie podczas gdy leze na lozku byloby bardzo malo wygodne :P Podobnie pisanie na kompie ktory lezy na kolanach. Kwestia gustu ;) Poza tym od sluchawek bola uszy, komp podlaczony pod wieze (nieprzenosna) a te glosniczki w lapku... przemilcze :P
Dzindzer pisze:Ja sama z siebie to poza dyskiem i pamięcią nic bym nie ruszała, no może jeszcze kartę graficzna. Ale pewnie R by mi coś tam pozmieniał
No w sumie to fakt. Glownie przestaje wystarczac pojemnosc dysku. Pamieci raczej juz nie bedzie nikomu brakowac. 1GB wystarcza do spokojnego przegladania internetu i nawet robienia wielu rzeczy naraz. No chyba ze sie ma viste :P
Dzindzer pisze:to że uwielbiam laptopy, i tego typu rzeczy.
Przyznaj sie od razu ze jestes gadżeciarka :P I o to tu chodzi <aniolek> <aniolek> <aniolek> To tak jak ja kupilem panel sterujacy do wiatraczkow za ponad 100zl =]
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 19 lis 2008, 13:23

Maverick pisze:Choc pewnie i tak na kablu siedzisz ;)

W domu tak

Maverick pisze:Dla mnie pisanie na kompie podczas gdy leze na lozku byloby bardzo malo wygodne :P Podobnie pisanie na kompie który lezy na kolanach.

Obecnie leżę na plecach, nogę lewa mam zgięta, na niej mam założona prawą ( tak, że na lewym kolanie opieram prawa łydkę), komp opiera mi się w połowie uda i trochę powyżej talii, jest mi dość wygodnie bo mam bluzkę mało poślizgową. A kompowych pozycji mam kilka. Ta nadaje się kiedy pisze tylko na forum lub coś czytam

Maverick pisze:Poza tym od sluchawek bola uszy, komp podlaczony pod wieze (nieprzenosna) a te glosniczki w lapku... przemilcze :P

No moje głośniki do najlepszych nie należą
Maverick pisze:Przyznaj sie od razu ze jestes gadżeciarka :P

Żeby mnie prawdziwi gadżeciarze wyśmiali ?? Za mało mam zabawek :P
Ale jak mi się coś tak naprawdę spodoba to przepłacę i jeszcze się będę cieszyła, ze mi ktoś taka możliwość dał
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 19 lis 2008, 20:58

Jednak zgodzisz sie ze laptop ma tu gorsze mozliwosci niz PC. Chocby ze wzgledu na brak mozliwosci tworzenia maciezy dyskowych.

A Dzin zarzucasz gadżetomanię :D
Komu potrzebne są tak naprawdę w codziennym użytkowaniu macierze? :D
laptop pozostawi pewien niedosyt. Chocby dlatego ze nie bedzie taki jaki chce tylko taki jakim go zrobila Toschiba

Są producenci typu dell, alienware, czy cizmo, którzy wpakują Ci do środka co chcesz. A reszta ma takie spektrum do wyboru, że nie widzę problemu w wybraniu tego, co Ci pasuje. Problem może być tylko z zapłaceniem, Luvaglio podobno do miliona dolarów dociągnęło <hahaha>

Apropo wydajnosci - laptop uniemozliwia podkrecanie procesora :P A overclocking daje calkiem niezle zyski w wydajnosci :)

Jak nie można, jak można :| Może nie wszystkie, ale część się daje. Ale można też po prostu kupić szybszego procka :P

Maverick pisze:Dla mnie pisanie na kompie podczas gdy leze na lozku byloby bardzo malo wygodne :P

A mi siadają plecy po pięciu godzinach przed kompem na fotelu.
Chcesz się dalej spierać na temat osobniczych upodobań? :D

Maverick pisze:od sluchawek bola uszy

Kup porządniejsze :P
Ja wolę słuchawki z porządnym tłumieniem szumów, niż dolby surround na full :]
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 20 lis 2008, 12:48

pani_minister pisze:Ja wolę słuchawki z porządnym tłumieniem szumów

Czy mogła byś mi jakieś polecić ??:
panicz_greg
Początkujący
Początkujący
Posty: 0
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:43
Skąd: IRE
Płeć:

Postautor: panicz_greg » 20 lis 2008, 17:27

Do użytku domowego/profesjonalnego to:

http://www.sennheiser.com.pl/

Niestety cenowo nie są najtańsi.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 lis 2008, 23:27

pani_minister pisze:Kup porządniejsze :P
Ja wolę słuchawki z porządnym tłumieniem szumów, niż dolby surround na full :]
Dolby? A co to takiego :P Nie bawie sie w dolby. Zreszta dlby jest do filmow a nie muzyki. Ponadto trzeba miec duzy pokoj, a takiego nie posiadam. Teraz mysle o 2 duzych kolumnach i wzmacniaczu :D W malym pokoju bedzie to niewykorzystana moc, ale dzieki temu bedzie grac czysty dziwek nawet przy duzej glosnosci. A siedzenie przy glosnikach na full to jest cos :D Czuc dzwiek kazdym wloskiem na rece :P Zadne sluchawki tego nie oddadza. Bas musi sprawiac ze z glosnika spada postawiona na nim doniczka, wowczas sie czuje ze dzwiek jest godny :D
pani_minister pisze:Jak nie można, jak można :| Może nie wszystkie, ale część się daje
No tak. Fakt, dopoki sie nie zwiekszy napiecia procesora to powinno dac rade. Ale niewiele sie w ten sposob osiagnie. A kupienie lepszego... Nie ma lepszego. Obecnie kupujac procek ze sredniej polki cenowej mozna go podkrecic tak ze bedzie sporo wydajniejszy niz najdrozsze procki. Wiec...?
pani_minister pisze:Chcesz się dalej spierać na temat osobniczych upodobań? :D
JA nie chce nikogo do niczego przekonywac. Bo mi kompletnie wszystko jedno czy ktos mi obcy bedzie siedzial przy lapku czy stacjonarce. Ale niech pozna mozliwie wszystkie + i - przed zakupem :)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2008, 00:19 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 20 lis 2008, 23:39

Dzindzer pisze:pani_minister napisał/a:
Ja wolę słuchawki z porządnym tłumieniem szumów

Czy mogła byś mi jakieś polecić ?? :

ja nie PM, ale polecic moge ;)
Dobre sa sluchawki AKG. Znajomy, ktory zawodowo siedzi w branzy muzycznej bardzo sobie chwali. Ja sie bardzo nie znam, ale sprawilam sobie do pianina model k-99 i jestem bardzo zadowolona :)
tu sa nawet fajne ceny (ja w muzycznym przeplacilam :/ ): http://www.ceneo.pl/categories.aspx?sea ... MAodsWrKYQ
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 28 lis 2008, 20:49

Asus M51TA vel x56, jestem zadowolony.. :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
kasieka26
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2008, 21:18
Skąd: łóków
Płeć:

Postautor: kasieka26 » 28 lis 2008, 21:49

Ja ostatnio kupiłam sobie laptopa hp 550 jest super fajny i niedrogi
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 04 gru 2008, 18:45

Dzindzer pisze:
pani_minister pisze:Ja wolę słuchawki z porządnym tłumieniem szumów

Czy mogła byś mi jakieś polecić ??:


Rozejrzyj sie za sluchawkami do grania, to zazwyczaj sa bardzo porzadne sluchawki z dobrym basem i jakoscia dzwieku. Polecam firme plantronics bdajze, jade na nich ze 3 lata.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 06 gru 2008, 12:32

chyba czas pomyśleć o nowym laptopiku :( oprócz neta ma posłużyć do grania. co myślicie o tym? http://www.ceneo.pl/;0151610749-10.htm#productOpinions
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 06 gru 2008, 23:52

Ja myślę,że powinieneś naprawić starego laptopa a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na wyprowadzkę z domu.

A do grania służą konsole ewentualnie stacjonarki a nie laptopy.
Wy jeździcie, My latamy.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości