Czy mogę być w ciąży, jeżeli...?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Ona_Mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 09 gru 2005, 15:53
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Ona_Mika » 22 gru 2007, 14:05

Creativ, jestem pewna, tak często nie kochaliśmy (tzn codziennie) Jestem teraz w połowie 2 miesiąca, więc ciężko mi powiedzieć kiedy to było. JA czytałam gdzieś, że płyn przedejakulacyjny może zapłodnić wtedy kiedy są dni płodne, ponieważ wtedy środowisko pochwy sprzyja zapłodnieniu
http://skocz.com/Katalog/ - klikajcie, pomóżmy potrzebującym
creativ
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2006, 16:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: creativ » 22 gru 2007, 14:36

A w pierwszym miesiacu dostalas normalnie miesiaczkę?Chodzi mi o 1 miesiac ciazy?
Awatar użytkownika
Ona_Mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 09 gru 2005, 15:53
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Ona_Mika » 22 gru 2007, 22:57

Nie nie dostałam, ostatnią miałam 26 pażdziernika
http://skocz.com/Katalog/ - klikajcie, pomóżmy potrzebującym
Marcin18
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 02 sie 2004, 03:11
Płeć:

dziwny okres?

Postautor: Marcin18 » 07 sty 2008, 16:47

Witam.
Dzisiaj moja dziewczyna powiedziała mi ze ma dziwny okres od min. 3 miesięcy. tzn, mniej ja boli niż przedtem, ma mniej krwi i mówi ze krew ma troszkę inny odcień niż kiedyś i okres trwa krócej niż 5 dni. Czy ta zmiana może być spowodowana tym ze jestem jej pierwszym facetem? Ona żyje w ciągłym stresie, ma okresy nie regularne +- 4 dni. Proszę o pomoc bo troszeczkę sie wystraszyłem bo kiedyś czytałem ze nawet kobieta jak dostanie okres to może być w ciąży...
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 07 sty 2008, 16:54

Raz: ile ma lat?
Dwa: czy bierze jakieś leki? Stosujecie antykoncepcję hormonalną?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Marcin18
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 02 sie 2004, 03:11
Płeć:

Postautor: Marcin18 » 07 sty 2008, 17:00

lat 23
leki zażywa na zołądek ( jeśli coś Ci to mówi to: debridat, enterol, halidor)
antykoncepcji hormonalnej nie stosujemy
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 sty 2008, 17:55

Marcin18 pisze:kiedyś czytałem ze nawet kobieta jak dostanie okres to może być w ciąży...
Ok a macie podstawy do obaw?
Jak dla mnie takie cos to nic wielkiego. U wielu osob ktore znam bywa roznie - raz maja krocej, raz dluzej, raz bardziej krawia, raz mniej, raz mocniej boli, raz mniej. A +-4 dni to nie problem jest nawet.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 07 sty 2008, 17:59

lat 23
leki zażywa na zołądek ( jeśli coś Ci to mówi to: debridat, enterol, halidor)
antykoncepcji hormonalnej nie stosujemy

E, skoro tak, to myślę, że samo z siebie się zrobiło. W końcu kobieta to nie szwajcarski zegarek :-)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Marcin18
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 02 sie 2004, 03:11
Płeć:

Postautor: Marcin18 » 07 sty 2008, 18:03

wlanie o to chodzi ze jestem pewien ze jest ok. ale przychodzą mi do głowy rożne myśli, może panikuje.. może dlatego ze kiedyś przeczytałem ze jak dziewczyna podczas okresu ma inny odcień krwi to może być w ciąży... a czy ona powinna się udać do ginekologa? bo była u niego ponad 2 lata temu...
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 07 sty 2008, 18:07

Marcin18 pisze:bo była u niego ponad 2 lata temu...

<boje_sie> <boje_sie> <boje_sie>
Oczywiście! A rutynowe badania kontrolne?! Nie wolno się tak zaniedbywać <cisza>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 sty 2008, 18:07

Marcin18 pisze:bo była u niego ponad 2 lata temu...
Generalnie co roku pewne badania sie robic powinno.
jak dziewczyna podczas okresu ma inny odcień krwi to może być w ciąży...
W ciazy moze miec okres - bywa, ale z powodu nieco innego odcieniu siac panike? Bezsens <chory> Jak nie macie KONKRETNYCH powodow do obaw to nie ma co się martwic.
Marcin18
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 02 sie 2004, 03:11
Płeć:

Postautor: Marcin18 » 07 sty 2008, 18:18

musze ja zabrac do ginekologa... dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
izka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2006, 16:57
Skąd: podkarpacie
Płeć:

Postautor: izka » 26 sty 2008, 17:36

trosze pewnie nie na temat ale napisze o co chodzi...bo jestem ciekawa tego tematu z okresem podczas ciazy ... otóz okres spuznia mi sie juz 5 dni ... przez ostatnie2 miesiace miałam go ... współzyłam ostatnio własnie przez 3 miesiacami ...a teraz czekam ... od czego mozze zalezec to spuznienie ?? jestem przeziebiona ale leków nie biore ... i ostatnio zarywam nocki bo meczy mnie bezsenność ...hmmm
Naga przed Toba nie czulam wstydu.
Tylko dlatego, ze cie pokochalam...:*
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 sty 2008, 19:12

izka pisze:od czego mozze zalezec to spuznienie ??
Od wszystkiego prakycznie moze zalezec to spóźnienie. Nawet od pogod. Od wirusa jakiegos co masz tez. 5 dni to nic wielkiego przeciez.
Awatar użytkownika
izka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2006, 16:57
Skąd: podkarpacie
Płeć:

Postautor: izka » 27 sty 2008, 12:42

nom niby tak ale nie zdazalo mi sie to wczesniej ..i jestem przeczulona juz na takie sprawy ... tak jakoś mam... <zalamka> <zalamka>
Naga przed Toba nie czulam wstydu.

Tylko dlatego, ze cie pokochalam...:*
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 27 sty 2008, 12:47

izka pisze:nom niby tak ale nie zdazalo mi sie to wczesniej

Ale weź poprawkę że organizm to nie zegarek szwajcarski.
Awatar użytkownika
izka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2006, 16:57
Skąd: podkarpacie
Płeć:

Postautor: izka » 28 sty 2008, 22:22

i nadal nic ;/ juz tydzien czekam i powoli zaczynam sie bac sama nie wiem czego ;/ bo ciaze raczej wykluczam no bo kurcze jakby cos to objawy by sie moze jakies pojawiły czy cos ... moze panikuje moze jestem jeszcze głupia ale strach to strach :(
Naga przed Toba nie czulam wstydu.

Tylko dlatego, ze cie pokochalam...:*
Awatar użytkownika
sereniti
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2007, 14:58
Skąd: pomorze
Płeć:

Postautor: sereniti » 28 sty 2008, 22:43

nie panikuj, bo stres wszystko pogarsza. zrób test, badanie krwi lub idź do ginekologa, żadna z tych rzeczy (które mogą Cię upewnić) nie wymaga niesamowitego wysiłku
Could I borrow your oxygen? I want to breath what you're breathing ;*
kj
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2008, 13:28
Skąd: 0-34
Płeć:

Postautor: kj » 06 lut 2008, 13:46

witam
moja sytuacja jest dość złożona więc nim przejdę do sedna wyjaśnie wsyztsko po kolei ;)
pod koniec listopada przestałam brać tabletki (harmonet) w celu "odpoczęcia" po półtorarocznym braniu. 23 stycznia kochałam się z chłopakiem i pękła nam gumka, z obawy przed ewentualnym zapłodnieniem (był to coprawda 21 dzień cyklu, czyli prawdopodobnie dzień już dla mnie w miarę bezpieczny, ale z racji domniemanej "nadpłodności" która może występować w kilkumiesięcznej przerwie w braniu tabletek antykoncepcyjnych zdecydowałam się na zastosowanie metody Yuzpe -zastępczej dla Postinoru z powodów niestety finansowych - 10 krotna różnica? ) Po 7 dniach nastąpiło krwawienie które mogłoby być uznane za normalną miesiączke no i w 6 dniu (ostatni dzien krwawienia) znow zdarzylo nam sie zaszaleć - stosunek przerywany (głupota ale czasem ponosi). Dziś mam dziwne uczucie bólu brzucha i osłabienia - pdoobne do tego w dniu owulacji. Cóż o tym sądzicie? Czy mozliwe jest ze krwawienie wcale nei byla miesiączką tylko wynikiem dzialania hormonow a wlasciwa owulacja dopiero nastepuje wlasnie teraz? Czy mogloby sie tak wszystko popieprzyc? Wybaczcie ewentualny chaos wypowiedzi i oszczedzcie krytyki ;))
dla rozwiania watpliwosci - ów 6 dzien prawdopodobnego cyklu był wczoraj
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 lut 2008, 15:27

pisalem juz tutaj ! jak moja Myszka zaprzestala brac tabletki anty tak to co sie dzialo przechodzi ludzkie pojecie - to trwa nadal - juz jest lepiej bo minoł rok , ale organizm dalej nie dziala jak powinien - wiec spoko !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 06 lut 2008, 17:04

Andrew pisze:jak moja Myszka zaprzestala brac tabletki anty tak to co sie dzialo przechodzi ludzkie pojecie - to trwa nadal - juz jest lepiej bo minoł rok , ale organizm dalej nie dziala jak powinien - wiec spoko !

Aha, czyli jak Twoja Myszka tak ma to mają tak wszystkie inne kobiety?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 lut 2008, 18:14

Marissa pisze:Aha, czyli jak Twoja Myszka tak ma to mają tak wszystkie inne kobiety?


kompletnie bzdurna impretacja mojego posta - jak dzieci , jak dzieci
a tak na marginesie , nie znam dziwczyn co by brały długo pigułki, a po zaprzestaniu ich organizm wracal od razu ddo normy - nie znam ! co oczywiscie nie znaczy, ze takie nie istanieją - co zas to znaczy ... :> zdrowo myslacy wie! <hahaha>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 06 lut 2008, 19:44

Andrew pisze:a tak na marginesie , nie znam dziwczyn co by brały długo pigułki, a po zaprzestaniu ich organizm wracal od razu ddo normy

Ja postanowiłam zrobić przerwę, a okres mam jak w zegarku.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 lut 2008, 19:50

No !! to tylko potwierdza to co napisalem powyzej ! znam wiec jedna, co ma inaczej ... <aniolek>
a tak na marginesie - jak dlugo bralas pigułki i czy to twa pierwsza przerwa w ich braniu, bo mysle, ze to bedzie istotne.
Dlaczego ... bo jak Myszka zrobiła sobie pierwsza przerwe, to było tak jak piszesz, jednak po dwóch latach jak zrobila nastepną - to kłopoty do dzis ...
ale o tym pisalem juz w innym temacie
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 06 lut 2008, 20:30

Andrew pisze:a tak na marginesie - jak dlugo bralas pigułki i czy to twa pierwsza przerwa w ich braniu, bo mysle, ze to bedzie istotne.
Dlaczego ... bo jak Myszka zrobiła sobie pierwsza przerwe, to było tak jak piszesz, jednak po dwóch latach jak zrobila nastepną - to kłopoty do dzis ...

Biorę 3 lata, to moja druga przerwa.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
martyska_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:14
Skąd: Nowa Sól
Płeć:

Postautor: martyska_pl » 14 lut 2008, 21:54

Witam. Mam takie pytanie. Kochałam się z moim facetem 2 dni po skończonym okresie. Trwał 4 dni. Cykl mam 27-28 dniowy. I niestety podczas stosunku zawiodła gumka. Zorientowaliśmy się jak już było za późno. Z tego co wiem i czytałam to przy 27-28 dniowym cyklu dni płodne wypadają na ok 9 dzień od dnia miesiączki. Po tygodniu zrobiłam test (kupiony w aptece, podobno może wykryć ciąże po 3 dniach od zapłodnienia). Wynik bł negatywny. I tak myślę czy to nie za wcześnie, ponieważ na innym czytałam, że najlepiej jest go wykonywać dopiero po dacie spodziewanego okresu. Jak myślicie czy jest duża szansa, że test mógł nie wykryć jeszcze ciąży?? W jakim czasie od "wpadki" Wy robiłyście testy i czy kiedy wyszły negatywnie po paru dniach to czy wynik się sprawdził??
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 lut 2008, 23:44

martyska_pl pisze:Jak myślicie czy jest duża szansa, że test mógł nie wykryć jeszcze ciąży?? W jakim czasie od "wpadki" Wy robiłyście testy i czy kiedy wyszły negatywnie po paru dniach to czy wynik się sprawdził??
Mógł nie wykryć. Ja robiłam zazwyczaj po 6-7.
abba
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 28 kwie 2007, 20:34
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: abba » 15 lut 2008, 11:21

martyska_pl pisze:Kochałam się z moim facetem 2 dni po skończonym okresie.


martyska_pl pisze:Z tego co wiem i czytałam to przy 27-28 dniowym cyklu dni płodne wypadają na ok 9 dzień od dnia miesiączki


Ja kochałam się ze swoim w ostatnim dniu miesiączki i po miesiącu okazało się, że jestem w ciąży, mimo, że wcześniej miałam cykle 28-30 dni.

martyska_pl pisze:Po tygodniu zrobiłam test (kupiony w aptece, podobno może wykryć ciąże po 3 dniach od zapłodnienia). Wynik bł negatywny. I tak myślę czy to nie za wcześnie, ponieważ na innym czytałam, że najlepiej jest go wykonywać dopiero po dacie spodziewanego okresu. Jak myślicie czy jest duża szansa, że test mógł nie wykryć jeszcze ciąży?? W jakim czasie od "wpadki" Wy robiłyście testy i czy kiedy wyszły negatywnie po paru dniach to czy wynik się sprawdził??
Pozdrawiam.


Mógł nie wykryć, ja robiłam testy jak mi się okres spóźniał, nigdy wcześniej.
Ale spokojnie zaapewnie nie jesteś w ciąży. Jak nie dostaniesz okresu powtórz test, bo może się stać, że stres spowoduje opóźnienie okresu.

Ale skoro boisz się ciąży to czemy nie poszłaś do gina po receptę na Postinor :?
A kiedy pada deszcz.. bezdomne koty mokną..
Co zrobic, sam wiesz - w piwnicy uchyl okno...
malutka123456
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2008, 20:54
Skąd: zz
Płeć:

pytanie

Postautor: malutka123456 » 16 lut 2008, 21:03

witam,
może moje pytanie wyda się śmieszne, ale bardzo proszę o odpowiedź.
Spóźnia mi się okres. Zawsze miałam miesiączke co 28 lub 29 dni a teraz jest 31 dzien a miesiaczki nie ma. Ostatnio piescilismy się z moim chlopakiem. Jego członek dotykał mojej pochwy, ale nie zanużył się, oraz nie było wytrysku, jednak bardzo często się mówi, ze śluz w trakcie podniecenia ma plemniki. Czy jest możliwe że doszło do zapłodnienia?
Grace

Postautor: Grace » 16 lut 2008, 21:40

abba pisze:Ja kochałam się ze swoim w ostatnim dniu miesiączki i po miesiącu okazało się, że jestem w ciąży, mimo, że wcześniej miałam cykle 28-30 dni.

ja również i nie zaszłam wtedy w ciążę. Czyli wniosek - nie ma reguły, różnie bywa.

malutka123456 pisze:Czy jest możliwe że doszło do zapłodnienia?

Powiedziałabym, że prawdopodobieństwo bliskie zeru. Dla mnie zero totalne.
1-2 dni to żadne spóźnienie. Będzie dobrze, tylko się nie stresuj.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości