przerwa w braniu tabletek

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
aysha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 wrz 2005, 01:17
Skąd: warszawa
Płeć:

przerwa w braniu tabletek

Postautor: aysha » 15 mar 2006, 11:37

hey mam takie pytanko wlasnie skonczylam opakowanie hormonetu i chciala bym zrobic przerwe w braniu tabletek narazie :) mam takie pytanko czy moge przerwac branie od teraz ? czy lepiej najpierw skonsultowac sie z lekarzem? tak na zapas pytam hehe i jeszcze jedno po jakim czasie dostawałyście normalny okres po tabletkach ? wiem ze to zalezy od kobiety tylko ciekawi mnie ile bede musiala czekac :P
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 15 mar 2006, 17:54

ale czemu chcesz przerwac i na jak dlugo?
jelsi skonczylas cale opakowanie to mozesz zrobic normalnie przerwe... ja tez tak zrobilam, bez konsultacji. Po 4 laatch zrobilam przerwe na miesiac, normlany cykl pojawil sie u mnie od razu, ale to naprawde zalezy od kobiety
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 mar 2006, 23:56

aysha pisze:mam takie pytanko czy moge przerwac branie od teraz ? czy lepiej najpierw skonsultowac sie z lekarzem?

Mozesz zrobic przerwe ale jak znow bedziesz chciala zaczac to znow musisz czekac na 1 dzien okresu.
Awatar użytkownika
Chili
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 22 paź 2005, 11:38
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: Chili » 16 mar 2006, 15:27

Ja też mam pytanie dotyczące tabletek. I prosze o pomoc. Brałam tabletki jeden rok i postatnowilam sobie zrobić miesieczną przerwe. Jest to spowodowane tym, że mój chłopak wyjechał na 2 mies. i postanowiłam że sobie odpoczne a przy okazji zaoszczedze pieniądze. Chodzi o to, że nie wiem jak powinnam zacząć znowu. Bo lekarz powiedzial mi że są 2 możliwosci rozpoczęcia brania tabletek.
1) Birzemy pierwszą tabletkę pierwszego dnia okresu, jednak w tym wypadku moze wystepowac plamienie przez cały mies. (gdy pierwszy raz zaczynalam zarzywanie piguł dokładnie tak było)
2) W piątym dniu okresu, dzieki czemu nie bedzie krwawienia, ale ochrona antykoncepcyjna jest wlasciwa dopiero w nastepnym miesiacu brania tabletek.
Chciałabym uniknąć krwawienia. Czy ktoras z was dziewczyny zaczynała brac tabletki tak jak w punkcie drugim?
Diana King - "Shy Guy" (Dancehall MIX)
ROBINHO razem zdziałamy cuda! :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 mar 2006, 17:37

W ogole czad pomysl z tym miesiecznym odstawiem <lol>
Ale do rzeczy.
Chili pisze:Birzemy pierwszą tabletkę pierwszego dnia okresu, jednak w tym wypadku moze wystepowac plamienie przez cały mies. (gdy pierwszy raz zaczynalam zarzywanie piguł dokładnie tak było)
Radze. Nie mus byc zadnego plamienia ja przy Harmonecie ani przy Yasmin nie mialam. To raz a dwa po co brac miesiac i kochac sie didatkowo w gumach?Porypany pomysl dla mnei :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 16 mar 2006, 22:06

moon pisze:W ogole czad pomysl z tym miesiecznym odstawiem <lol>

no... ja zaluje swojej przerwy, ale ja mialam inny powod ;)

moon pisze:Radze. Nie mus byc zadnego plamienia ja przy Harmonecie ani przy Yasmin nie mialam. To raz a dwa po co brac miesiac i kochac sie didatkowo w gumach?Porypany pomysl dla mnei :)


zgadzam sie - nic dodac nic ujac
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 17 mar 2006, 00:51

Chili pisze:Czy ktoras z was dziewczyny zaczynała brac tabletki tak jak w punkcie drugim?

W piątym dniu? A nie trzecim/czwartym przypadkiem?
Zaczynałam, ale nie rozumiem jakiego krwawienia chcesz uniknąć?
Plamienia mogą wystąpić w obu przypadkach. Nieważne jak zaczynasz.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 mar 2006, 01:39

Koko pisze:W piątym dniu? A nie trzecim/czwartym przypadkiem?
JA tez tylko o 5 słyszłam. :)
Awatar użytkownika
aysha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 wrz 2005, 01:17
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: aysha » 18 mar 2006, 10:34

Mia pisze:no... ja zaluje swojej przerwy
a to czemu ? miałaś potem jakies przejscia ze zrobilas przerwe ? ja np. teraz zrobilam przerwe bo musialam mialam operacje na kolano i teraz na pewno przez jakies 2 miesiace nie zaczne brac tabletek.
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 18 mar 2006, 11:00

moon pisze:JA tez tylko o 5 słyszłam

Rzeczywiście, piąty. :) Nie mogłam sobie przypomnieć :)
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
aysha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 wrz 2005, 01:17
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: aysha » 20 mar 2006, 16:00

mam takie pytanie bo po 8 miesiacach brania tabletek zrobilam przerwe dostałam okres skończył sie w czwartek ale dzis zauwazylam plamienie tak jak by okres czy to normalne ?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 20 mar 2006, 16:29

aysha pisze:a to czemu ? miałaś potem jakies przejscia ze zrobilas przerwe ?

nie, mialam przejscia przed ;) ale generalnie takie krotkie przerwy bardziej szkodza niz pomagaja - bo wiadomo, ze za kazydm razem dla organizmu to jet szok - i odzwyczaic sie od tabletek i na nowo przyzwyczaic. Mnie np po odstawieniu bolaly piersi i w ogole byly inne, no rozne sa pozniej skutki. W kazdym razie mysle ze odstawic sie powinno jak sie naprawde ma powazny powod. Znalam kolezanke ktora tabletki brala w kratke zupelnie, a bo tu nie miala kasy, a bo zapomniala kupic opakowania. Tego to juz w ogole nie rozumiem.
Awatar użytkownika
aysha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 wrz 2005, 01:17
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: aysha » 20 mar 2006, 18:02

ja nie chcialam odstawiać tabletek ale niestety musiałam bo miałam operacje na kolano leki ktore biore kolidują z tabletkami i musiałam odstawić wiem że jeszcze przez jakieś 2 miesiące nie moge zacząć brać ale potem jak wylecze noge pójde do ginekologa i dowiem się co i jak ale narazie nie mam jak :) więc chciałam sie tutaj spytać czy to plamienie jest normalne nie jest mocne ale jest wydaje mi sie ze to jest ta reakcja na odstawienie w moim przypadku :P
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 20 mar 2006, 18:04

aaa jasne, w takim przpadku to rzeczywiscie
tez mi sie tak wydaje, normalne :) w kazdym razie nie panikuj :)
Awatar użytkownika
Madziunia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2005, 10:11
Skąd: Białystok
Płeć:

Postautor: Madziunia » 20 sie 2007, 12:03

Biorę tabletki juz ok. 4 lat i chcę je teraz odstawić. Jestem gdzieś w połowie opakowania i mam w związku tym pytanie. Czy lepiej poczekac do końca opakowania i wtedy odstawić (co, jak mi się wydaje, będzie mniejszym szokiem dla organizmu przyzwyczajonego do hormonów), czy też po prostu przerwać w trakcie? Czy raczej jest to bez znaczenia?

Prosze o rozwianie moich wątpliwości :)
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 20 sie 2007, 14:42

Madziunia pisze: Czy lepiej poczekac do końca opakowania i wtedy odstawić (co, jak mi się wydaje, będzie mniejszym szokiem dla organizmu przyzwyczajonego do hormonów), czy też po prostu przerwać w trakcie?

Ja bym skończyła opakowanie.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 20 sie 2007, 15:18

ja tez bym skonczyla opakowanie, ale to z wygody, zeby krwawienie odwlec :D
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 sie 2007, 15:34

Zawsze nalezy skonczyc opakowanie, nigdy nie odstawia sie w trakcie.
Awatar użytkownika
Madziunia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2005, 10:11
Skąd: Białystok
Płeć:

Postautor: Madziunia » 20 sie 2007, 16:23

madziorka.m pisze:ja tez bym skonczyla opakowanie, ale to z wygody, zeby krwawienie odwlec


Heh, o tym również myślałam :D Więc skończę te opakowanie, jak radzicie. Dziekuję za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 27 paź 2007, 16:07

A ja mam pytanie do wszystkich dziewczyn, które odstawiły tabletki: po jakim czasie dostaliście okres?? Bo ja odstawiłam około jak dobrze liczę 23 września a do tej pory nie dostałam normalnego okresu. Brałam tabletki yasminelle i przy ostatnim opakowaniu miałam częste plamienia jakoś do 2 czy 3 dni po odstawieniu. Teraz jestem za granica ale jak będę tylko w kraju zrobię test ciążowy choć tak naprawdę wątpię bym była w ciąży. Czy któraś z was czekała długo na okres po odstawieniu?
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 27 paź 2007, 16:09

O ile dobrze kojarzę to moon chyba z 3 miesiące czekała... Ja po odstawieniu kiedyś tam dostałam dopiero po ok 40 dniach. Bywa. Organizm musi się przestawić.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 paź 2007, 16:16

Elspeth pisze:O ile dobrze kojarzę to moon chyba z 3 miesiące czekała...
Niezupelnie. Pierwszy po odstawieniu mialam normalnie, na drugi po odstawieniu czekalam 3 miesiace. :)
mika pisze:Czy któraś z was czekała długo na okres po odstawieniu?
Znam sporo takich przypadkow. Mi lekarz powiedzial, ze po odstawieniu jesli w ciagu 45 dni sie nie pojawi okres to dopiero wywolywac zacznie.
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 02 lis 2007, 19:37

dzieki za odpowiedz okres w koncu przyszedl :D
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości