Na co kobiecie miesiączka

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

jaki masz stosunek do pigułek wstrzymujących okres?

jestem za
4
27%
jest mi to obojętne
3
20%
stosowanie ich jest wbrew moim poglądom, lecz jeśli zapisze je lekarz to tak
0
Brak głosów
jestem przeciw ich wprowadzeniu
3
20%
powinien obowiązywać całkowity zakaz
2
13%
jesteś za wprowadzeniem leku lecz sama go nie weźmiesz
3
20%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Na co kobiecie miesiączka

Postautor: kot_schrodingera » 28 maja 2007, 07:56

Kolejny PoPiS PiS - http://fakty.interia.pl/news/ten-lek-za ... lke,917126 . Mam pytanie do kobiet - czy może mi któraś wyjaśnić po co wam ta miesiączka? Bo toku myślenia pewnych ludzi to nikt nie wyjaśni. Bo o ile wiem to pigółki zapisuje ginek. Jeśli on zadecyduje że są konieczne to dlaczego ma o tym decydować sumienie polityków? Co o tym sądzicie? Bo wg mnie to już nie konserwatyzm a ciemnota - zakaz aborcji, zakaz pigółek, gwałat podczas nocy poślubnej to nie gwałt...
Ostatnio zmieniony 28 maja 2007, 08:03 przez kot_schrodingera, łącznie zmieniany 1 raz.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 maja 2007, 08:00

Blazej30 pisze:Jeśli on zadecyduje że są konieczne to dlaczego ma o tym decydować sumienie polityków?
Sek w tym Blazeju, ze one tak na prawde NIGDY nie sa konieczne. To jest wygoda w duzej mierze i dobre zabezpieczenie przed ciaza.

J atam sie troche zgadzam z nimi nawet :/ Wole nie myslec co w tym jest i ile 16 latek po to siegnie. :/

[ Dodano: 2007-05-28, 08:01 ]
Blazej30, i na Boga popraw tego byka w ankiecie i wposcie-pigułek anie pigółek.
nadia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 419
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:53
Skąd: ze wschodu
Płeć:

Postautor: nadia » 28 maja 2007, 08:26

zdecydowanie jestem przeciw tabletkom wstrzymującym okres. Jak również przeciwko dotychczasowym pigułom anty (no chyba że przepisane przez lekarza kobietom
"niezrównoważonym" hormonalnie).

Dlaczego nie wprowadzą tabletki hormonalnej dla facetów? Niech rzygają po niej, niech im się psuje wątroba i niech im "opada" libido. Dlaczego tylko kobiety mają się truć ?!

P.S. Pytania retoryczne.... <zalamka>
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 28 maja 2007, 10:52

Nie można pozbawiać kobiet ich kobiecości
ja jednak mam inne atrybuty kobiecosci i ten gdyby naturalnie od zarania dziejow nie istnial ine rozpaczalabym zbytnio.

Generaknie sama doustna antykoncepcja to ogromna ingerencja w organimzm kobiecy, wiec mysle, ze taka pigułka to jest generalnie taki malutki, powolniutki, ukryty zabijacz. jezeli inne kobiety beda chcialy, niech sobie biorą, ich zdrowie, ich zycie. Moim zdaniem jezeli bedzie dopuszczona do obrotu w Polsce przez jakies komisje itp to powinna byc dostepna,. poslowie nie powinni decydowac za kobiety co maja ze swoim zyciem robic. (tak jak z aborcja)
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 28 maja 2007, 11:04

Blazej30 pisze:czy może mi któraś wyjaśnić po co wam ta miesiączka?

Chociażby po to, Błażejku, żebyś mógł mieć dzieciory <glaszcze>
Blazej30 pisze:Jeśli on zadecyduje że są konieczne to dlaczego ma o tym decydować sumienie polityków?

Bo taki kraj <banan> Ale na szczęście tyłek nasz... <niepewny>

Oczywiście jestem przeciw ich wprowadzaniu 8)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 28 maja 2007, 11:09

Joanna Senyszyn pisze:Kobiety będą sięgały po taką tabletkę nie dlatego, że chroni przed ciążą, ale z czystej wygody. Gdyby to mężczyźni mieli okres, to taka tabletka byłaby dostępna już sto lat temu

Święta racja.
Kiedyś chciałam wstrzymywania okresu, bo to takie niewygodne, i w ogóle.... A teraz? Teraz mój okres to coś normalnego, coś co pozwala mi wiedzieć że mój organizm sprawnie funkcjonuje. Nie przeszkadza mi.
Niemniej jestem za jej wprowadzeniem, ale żeby była dostępna od 18 roku życia. Tak żeby potencjalne lekobiorczynie dorosły do konsekwencji swojego wyboru.
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 28 maja 2007, 11:19

Tez moge sie podpisac pod tym co powiedziala Pani Senyszyn.Czasem okres przeszkadza w aktywnym zyciu.Najchetniej bym sie tego w ogóle pozbyla.No ale wolnosc wyboru przede wszystkim,i fajnie by bylo gdyby kazda dorosla kobieta mogla o tym decydowac(nie bez powodu podkreslam "dorosla" i "kobieta")
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 28 maja 2007, 11:27

soulvibrates pisze:Najchetniej bym sie tego w ogóle pozbyla.

Serio? Chciałabyś czuć się i wyglądać dość szybko, jak staruszka, a do tego podtrzymywać się pigułami hormonalnymi?
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 28 maja 2007, 11:42

No nie ale to bylo stwierdzenie tak ogolnie ,ze mogloby tego wcale nie byc od zawsze.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 28 maja 2007, 11:48

Pomysł nie jest nawet idiotyczny, to kretynizm do n-tej potęgi <zalamka>
Miesiączkująca kobieta ma dużo mniejsze szanse na zachorowanie chociażby na raka piersi, opóźniony proces starzenia organizmu i dziesiątki innych pozytwów.
Znów pewnie jakiś wysoki rangą rep dał w łapę, komu trzeba :]
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 28 maja 2007, 11:58

Okres to w sumie ciekawe zjawisko. Dzięi niemu przynajmniej wiadomo, że wszystko tam w środku działa poprawnie... no i ta dająca kontext kulturowo-czasowy cykliczność.... ;d

Nie wspominając o czynnikach czysto symbolicznych. Bo pomyślcie jaka to jazda, kochać się po raz pierwszy z kimś, kto swym ciałem i intelektem doprowadza Was do szaleństwa, podczas okresu właśnie.... i to słodkie przebudzenie rankiem, i on, patrzący na swe uwalane zaschniętą krwią ręce, po czym uśmiechający się drapieżnie i mówiący: Hej Mała, zabiłem kogoś........ Obrazek
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 28 maja 2007, 12:25

Ja kiedyś powiedzialem "patrz, wygląda jak rzeźnik, który własnie wyszedł z ubojni". ;)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 28 maja 2007, 18:42

No i znowu sex ze śmiercią pomieszany.... <niewiem>

Musimy uważać, Imperatorze, bo się nam Olivia znowu zdenerwuje ;d

Swoją drogą, widzę, że czujesz klimat. A sex podczas miesiączki go zdecydowanie ma. Kobiety z co bardziej rozbuchaną wyobraźnią porównują to czasem nawet do pierwszego sexu w życiu, tyle, że o wiele doskonalszego od rzeczywistego debiutu, bo bez tremy i zwykle ze sporo większymi umiejętnościami w dziedzinie erotyki :)

Także ja proponuję hasło - Miesiączka Urozmaiceniem Życia Erotycznego Obywateli! ;d
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 28 maja 2007, 19:17

No nie ale to bylo stwierdzenie tak ogolnie ,ze mogloby tego wcale nie byc od zawsze.

Gdyby nie było tego od zawsze, to nie byłoby tej dyskusji, a rozmawiamy raczej o tym, co już jest i zmienić się nie da... no tak, tylko sztucznie :]
tank girl pisze:no i ta dająca kontext kulturowo-czasowy cykliczność.... ;d

A co z tym, że zawsze możemy zwalić na buzujące w nas hormony? Czyż to nie piękne, że to wszystko przez nie? <diabel>
tank girl pisze:No i znowu sex ze śmiercią pomieszany.... <niewiem>

Nie może być inaczej, bo i tu i tu tracimy energię :)
TedBundy pisze:Miesiączkująca kobieta ma dużo mniejsze szanse na zachorowanie chociażby na raka piersi, opóźniony proces starzenia organizmu i dziesiątki innych pozytwów.

Piwo dla tego Pana <browar>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 28 maja 2007, 20:01

Mona pisze:A co z tym, że zawsze możemy zwalić na buzujące w nas hormony? Czyż to nie piękne, że to wszystko przez nie? <diabel>

Nooooo! I zarazem straszak na facetów, bo przed tym owianym mgłą tajemnicy PMS-em to oni zawsze czuli mores! Że o przydatności bojowej tego zjawiska nie wspomnę ;d

To może anegdota; swego czasu były w USA projekty utworzenia alternatywy dla elitarnej szkoły wojskowej, West Point. Alternatywą miał być East Point - szkolący wyłącznie kobiety.

Plan opierał się na specyfice okresu kobiet, a konkretnie na fenomenie, w ramach którego okres pań przebywających razem dłuższy czas, zaczyna się samoistnie synchronizować. A skoro synchronizuje się okres, to synchronizacji ulega też, siłą rzeczy, straszliwy PMS....

W związku z tym, planowano utworzyć 31 zsynchronizowanych oddziałów kobiecych, tak, aby w każdym momencie miesiąca któryś z nich przechodził właśnie PMS i był gotów do akcji. Bo wiadomo, do kobiety z PMS-em w pojedynkę i bez broni lepiej nie podchodzić ;d

Nie wiem, jak się potoczyły losy tego projektu. Chyba ostatecznie go utajniono, bo o East Point jakoś nie słychać ;d
Ostatnio zmieniony 28 maja 2007, 20:21 przez tank girl, łącznie zmieniany 2 razy.
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 28 maja 2007, 20:16

tank girl pisze:W związku z tym, planowano utworzyć 31 zsynchronizowanych oddziałów kobiecych, tak, aby w każdym momencie miesiąca któryś z nich przechodził właśnie PMS i był gotów akcji. Bo wiadomo, do kobiety z PMS-em w pojedynkę i bez broni lepiej nie podchodzić ;d

To może takie wytłumaczenie dotrze do Błażeja prędzej, niż to moje o dzieciorach <diabel>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 28 maja 2007, 20:18

tank girl pisze:Swoją drogą, widzę, że czujesz klimat. A sex podczas miesiączki go zdecydowanie ma. Kobiety z co bardziej rozbuchaną wyobraźnią porównują to czasem nawet do pierwszego sexu w życiu, tyle, że o wiele doskonalszego od rzeczywistego debiutu, bo bez tremy i zwykle ze sporo większymi umiejętnościami w dziedzinie erotyki


Na początku miała opory. Ale ja nie dałem się odepchnąć tylko dzielnie przeszedłem do sedna sprawy. ;P
I potem polubiła. Chociaż miałą czasem wątpliwości czy mi sie naprawdę podoba tak. :) :)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 28 maja 2007, 21:05

Marissa pisze:
Joanna Senyszyn pisze:Kobiety będą sięgały po taką tabletkę nie dlatego, że chroni przed ciążą, ale z czystej wygody. Gdyby to mężczyźni mieli okres, to taka tabletka byłaby dostępna już sto lat temu

Święta racja.
Kiedyś chciałam wstrzymywania okresu, bo to takie niewygodne, i w ogóle.... A teraz? Teraz mój okres to coś normalnego, coś co pozwala mi wiedzieć że mój organizm sprawnie funkcjonuje. Nie przeszkadza mi.
Niemniej jestem za jej wprowadzeniem, ale żeby była dostępna od 18 roku życia. Tak żeby potencjalne lekobiorczynie dorosły do konsekwencji swojego wyboru.
dlaczego od 18? Przeciez je wypisuje lekaz specjalista i po doglebnym zapoznaniu sie z sytuacja dziewczyny. Moga przeciez byc wyjatkowe okolicznosci.

[ Dodano: 2007-05-28, 21:08 ]
tank girl pisze:Także ja proponuję hasło - Miesiączka Urozmaiceniem Życia Erotycznego Obywateli! ;d
normalnie jestem w szoku. Ja mimo wszystko jestem przeciwko. Nie odpowiada mi to pod wzgledem estetycznym.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 28 maja 2007, 21:08

agna 24 pisze:Moga przeciez byc wyjatkowe okolicznosci.

A czy ja gdzieś pisałam o wyjątkowych sytuacjach? Nie. Nawiązałam jedynie do tekstu Senyszyn, która mówi wyraźnie, że kobiety mogą sięgać po taką tabletkę z wygody. A młode dziewczyny tym bardziej mogą chcieć sięgać. A że taka tabletka może powodować (nie musi - oczywiście) dosyć poważne skutki uboczne, to IMHO powinny je brać osoby pełnoletnie.
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 28 maja 2007, 21:21

Marissa pisze:
agna 24 pisze:Moga przeciez byc wyjatkowe okolicznosci.

A czy ja gdzieś pisałam o wyjątkowych sytuacjach? Nie. Nawiązałam jedynie do tekstu Senyszyn, która mówi wyraźnie, że kobiety mogą sięgać po taką tabletkę z wygody. A młode dziewczyny tym bardziej mogą chcieć sięgać. A że taka tabletka może powodować (nie musi - oczywiście) dosyć poważne skutki uboczne, to IMHO powinny je brać osoby pełnoletnie.
to moze idac tym tropem zakazmy uprawiac seksu osoba ponizej 18 roku zycia.
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 28 maja 2007, 21:25

agna 24 pisze:normalnie jestem w szoku. Ja mimo wszystko jestem przeciwko. Nie odpowiada mi to pod wzgledem estetycznym.

Czemu? :> Krew tak ładnie komponuje się z białym ciałem... a jeszcze gdy akcja ma miejsce na czarnym prześcieradle.... czerwień + czerń + biel.... mrrrrrrr...... <diabel>
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 28 maja 2007, 21:35

tank girl pisze:
agna 24 pisze:normalnie jestem w szoku. Ja mimo wszystko jestem przeciwko. Nie odpowiada mi to pod wzgledem estetycznym.

Czemu? :> Krew tak ładnie komponuje się z białym ciałem... a jeszcze gdy akcja ma miejsce na czarnym prześcieradle.... czerwień + czerń + biel.... mrrrrrrr...... <diabel>

gotycki klimat. ja nie potrafie. mam zbyt duzy szacunek do krwi, za zadko mam miesiaczki. wole przeczekac.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 maja 2007, 21:58

agna 24 pisze:to moze idac tym tropem zakazmy uprawiac seksu osoba ponizej 18 roku zycia.
Niektorzy powinni miec wrecz dozywocie jesli o to chodzi <chory>
agna 24 pisze:Przeciez je wypisuje lekaz specjalista i po doglebnym zapoznaniu sie z sytuacja dziewczyny.
Agna ilu spotkalas KONOWAŁÓW w swym zyciu? Niemalo ich jest. bardzo wielu nawet badan nie robi zapisujac pigulki. Gdyby nasza sluzbazdrowia byla idealna pod tym wzgledem - ok. Ale nie jest i dlatego jestem porzeciw.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 28 maja 2007, 22:46

moon pisze: Gdyby nasza sluzbazdrowia byla idealna pod tym wzgledem - ok. Ale nie jest i dlatego jestem porzeciw.
kiepski argument. W myśl takiego rozumowania przy kondycji polskiej służby zdrowia w polsce nie powinno się leczyć nic ponad katarem o przeszczepach serca nie wspomnę, a mimo to takowe się wykonuje. A mi chodzi o mieszanie ideologi z medycyną.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
tank girl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 483
Rejestracja: 21 gru 2005, 06:47
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: tank girl » 29 maja 2007, 00:02

agna 24 pisze:
tank girl pisze:
agna 24 pisze:normalnie jestem w szoku. Ja mimo wszystko jestem przeciwko. Nie odpowiada mi to pod wzgledem estetycznym.

Czemu? :> Krew tak ładnie komponuje się z białym ciałem... a jeszcze gdy akcja ma miejsce na czarnym prześcieradle.... czerwień + czerń + biel.... mrrrrrrr...... <diabel>

gotycki klimat. ja nie potrafie. mam zbyt duzy szacunek do krwi, za zadko mam miesiaczki. wole przeczekac.

Wiesz, co innego krew buchająca z otwartej rany, związana z bólem, cierpieniem.... zwłaszcza cudzym. Do takiej krwi ja tez inaczej podchodzę, ale krew podczas okresu.... jak dla mnie, można nią sex wzbogacić.
I niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda, dla katów, szpiclów, tchórzy... :] (Zbigniew Herbert)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 maja 2007, 01:45

Blazej30 pisze:w polsce nie powinno się leczyć nic ponad katarem o przeszczepach serca nie wspomnę
W sumie to tak...Zostali nam tylko konowali co potrafia tylko protestowac, bo jak by umieli leczyc to by nie mieli po co drzec geby...
Awatar użytkownika
extraho
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 103
Rejestracja: 03 maja 2007, 11:28
Skąd: :dąkS
Płeć:

Postautor: extraho » 29 maja 2007, 08:52

moon pisze:Zostali nam tylko konowali co potrafia tylko protestowac, bo jak by umieli leczyc to by nie mieli po co drzec geby...

umieją leczyć a "drą gębę" właśnie dlatego, że mimo umiejętności, nie są odpowiednio wynagradzani.
i nie same konowały nam zostały.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 maja 2007, 09:03

extraho pisze:i nie same konowały nam zostały.
Wiem. U jednego mam np wizyte za nie cala godzine. Ale tacy drzec sie o wiecej nie musza ;)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 29 maja 2007, 22:40

extraho pisze:umieją leczyć a "drą gębę" właśnie dlatego, że mimo umiejętności, nie są odpowiednio wynagradzani.

Pleciesz pani pleciesz.. :) Jeśli im się zarobki nie podobają droga wolna.. Jakoś lekarze zatrudnieni prywatnie nie narzekają.. Nasz system opieki zdrowotnej jest socjalistycznym reliktem.. I lekarze wcale tak źle nie zarabiaja.. co innego pielęgniarki.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
extraho
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 103
Rejestracja: 03 maja 2007, 11:28
Skąd: :dąkS
Płeć:

Postautor: extraho » 29 maja 2007, 22:57

Pegaz pisze:Jakoś lekarze zatrudnieni prywatnie nie narzekają..

jak sam zauważyłeś - prywatnie.
Pegaz pisze:Nasz system opieki zdrowotnej jest socjalistycznym reliktem..

zgadzam się.
Pegaz pisze:I lekarze wcale tak źle nie zarabiaja..

etat w szpitalu- dyżury, nocki, na każde zawołanie - 1200-1500 zł.
kto normalnie pracujący 40h w tygodniu chciałby tyle zarabiać? nie mówiąc o tym JAKA to jest praca.
Owszem, jeśli dorabiają gdzieś indziej to przędą nieźle. Ale czy Ty chciałbyś ciągnąć 3 prace żeby porządnie zarabiać?

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości