yasmin

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Kivi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 17 sie 2006, 01:12
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć:

Postautor: Kivi » 05 mar 2007, 21:35

Dobry wieczór
Ja tu z takim innym tematem,ale też związanym z Yasmin. 6 miesięcy brałam jasmin, wczesniej trzy miesiące Diane 35. Efekt tego był taki, że biust mi się zwiększył z B na D i ogolnie tu i tam mi przybyło, zaczeły puchnąc nogi itp.
Wreszcie postanowiłam odłożyć tabletki i zabiezpieczać się gumkami. Chciałam się zapytać kogoś, kto ma za soba przerwe w braniu tabletek. Czego mogę się spodziewać po odstawieniu, oprócz naprzykład rozregulowanego okresu? Wiem,ze kazde reakcje sa indywidualne, ale mimo wszystko wolę zapytać, choćby ze zwykłej babskiej ciekawości. :)
Pozdrawiam serdecznie
"Tak bardzo pragnę aby serce moje przy Twoim kroczyć mogło.."
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 05 mar 2007, 22:37

Kivi pisze:Czego mogę się spodziewać po odstawieniu, oprócz naprzykład rozregulowanego okresu?

Gdzieś czytałem że wzrasta ryzyko ciąży mnogiej.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 mar 2007, 22:42

Gdzieś czytałem że wzrasta ryzyko ciąży mnogiej.
Ano wzrasta. Ja jestem wlasnie tuz po odstawienu [2 tygodnie] i zadnych komplikacji nie mam. Wiec sie Kivi nie martw ;) Moze sie tak naprawde nic nie zdarzy ;) Ale przypuszczamz e migreny jakies oslabienie i ewentualne bole czy plamienia moga byc.
Kivi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 17 sie 2006, 01:12
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć:

Postautor: Kivi » 05 mar 2007, 22:49

Mnogiej? Nie to, żebyscie byli niepowazni.. Ale naprawde istnieje taka możliwość.. Co prawda była by wtedy Antośka i Jasiek za jednym razem..
Ale wtedy to szpital na 9 miesięcy murowany..

A jeszcze mam pytanie co do odstawienia.. Czy istnieje szansa, że strace na wadze i przestane byc "napuchnięta"?
"Tak bardzo pragnę aby serce moje przy Twoim kroczyć mogło.."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 mar 2007, 23:13

Kivi pisze:Czy istnieje szansa, że strace na wadze i przestane byc "napuchnięta"?
No pewnie. Generalnie tabletki zatrzymuja wode w organizmie. Z tym ze w Yasmin ponoc to nie wystepuje :| W kazdym razie mozliwosc jest jak najbardziej :)
Grace

Postautor: Grace » 07 mar 2007, 22:07

moon pisze: ponoc to nie wystepuje

właśnie - ponoć. Mi dopiero zatrzymywanie wody ustało po ponad pół roku zażywania Yasmin. I nawet nie wiem, czy to jest bezpośrednią tego przyczyną.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 15 mar 2007, 08:42

Ja mialam zatrzymywanie wody przy innych tabletkach z dsrp.

Jezeli wczesniej nie mialas spuchnietych nog, a po ropzoczeciu brania tabletek masz- to najbardziej prawdopodobnym jest, ze to od tego.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
georgia
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 16 lis 2006, 13:08
Skąd: z nieba
Płeć:

Postautor: georgia » 17 maja 2007, 19:17

moj chlopak niedlugo wyjezdza za granice i nie bezduie go ok 2 miesiecy. nie weim czy mam przerwac branie tabletek czy kontynuowanie. co sadzicie? jakie wyjscie bezdie lepsze? :?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 maja 2007, 20:44

georgia pisze:nie bezduie go ok 2 miesiecy
To nie duo. Ja bym nie przerywala.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 17 maja 2007, 22:06

ja na 2 miesiące też nie.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Grace

Postautor: Grace » 17 maja 2007, 22:58

georgia pisze:jakie wyjscie bezdie lepsze?

Absolutnie nie przerywać, organizm Ci się totalnie rozreguluje. Krótsze przerwy niż 1 rok nie mają sensu zupełnie - zamiast odciążyć orgzanizm, przeciążają go. Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że jestem chyba 2 czy 3 miesiąc po odstawieniu i jeszcze nie doszłam do siebie,a nadmienię, że tabletek nie brałam tak długo - 2,5 roku i nie miałam absolutnie żadnych skutków ubocznych.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 18 maja 2007, 07:53

Gosia... pisze:Krótsze przerwy niż 1 rok nie mają sensu zupełnie
zapomnialas dodac, ze wedlug Ciebie, bo ja chodze do dwoch ginekologow i oboje mi mowili, ze mozna odstawic tabletki najmniej na 3 m-ce a po pol roku mozna znowu zaczac przyjmowanie, oczywiscie po odpowiednich badaniach i dbrych wynikach.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Grace

Postautor: Grace » 18 maja 2007, 10:29

madziorka.m pisze:Gosia... napisał/a:
Krótsze przerwy niż 1 rok nie mają sensu zupełnie
zapomnialas dodac, ze wedlug Ciebie, bo ja chodze do dwoch ginekologow i oboje mi mowili, ze mozna odstawic tabletki najmniej na 3 m-ce a po pol roku mozna znowu zaczac przyjmowanie, oczywiscie po odpowiednich badaniach i dbrych wynikach.

no niestety nie według mnie. Takie przerwy o jakich mówisz są jedynie DOPUSZCZALNE. A poznałam opinie ok 10 ginekologów i to nie z najniższej półki. Ale Twoje zdrowie, twoja sprawa.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 maja 2007, 10:33

madziorka.m pisze:zapomnialas dodac, ze wedlug Ciebie, bo ja chodze do dwoch ginekologow i oboje mi mowili, ze mozna odstawic tabletki najmniej na 3 m-ce a po pol roku mozna znowu zaczac przyjmowanie, oczywiscie po odpowiednich badaniach i dobrych wynikach.


dokładnie tak !


Gosia... pisze: Krótsze przerwy niż 1 rok nie mają sensu zupełnie -

a Ty znowu pikolisz

Kwestia jest tego Typu , ze ten naprawde dobry ginekolog nie przepisze wam tabletek anty, póki nie zostawicie u niego oswiadczenia podpisanego , ze zostaliscie poinformowani o ich ewentualnych skutkach i sie na wlasne życzenie mimo wszystko zgazdzacie na ich stosowanie. To w kwesti kobiet młodych nie rodzacych jeszcze jak i nastolatek .Co powoduje zażywanie tabletek anty w przeciagu dluzszego czasu u młodej kobiety ? odsyłam do zainteresowania sie tym tematem .
Dlatego jesli juz sie je bierze to nalezy zrobic przerwe (ODPOWIEDNIA) by przekonac sie (pod kontrolą lekarza ) czy wszystko wraca do normy .
to tak w skrucie ! <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 20 maja 2007, 08:26

georgia pisze:akie wyjscie bezdie lepsze? :?

A od jak dawna bierzesz i czy robiłaś przerwy?
Bo jak np bierzesz rok bez przerwy, to przerwa byłaby ok.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 maja 2007, 08:28

ale nie 2 miesieczna !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Maggot
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 27 cze 2006, 19:54
Skąd: Bytom
Płeć:

Postautor: Maggot » 08 cze 2007, 13:11

Dziś mi lekarz przepisał Yasmin, bez badań, bo mam 4 dzień okresu, kazał przyjść w połowie opakowania na kontrolę..
Kurczę...
Andrew pisze:Kwestia jest tego Typu , ze ten naprawde dobry ginekolog nie przepisze wam tabletek anty, póki nie zostawicie u niego oswiadczenia podpisanego , ze zostaliscie poinformowani o ich ewentualnych skutkach i sie na wlasne życzenie mimo wszystko zgazdzacie na ich stosowanie. To w kwesti kobiet młodych nie rodzacych jeszcze jak i nastolatek .Co powoduje zażywanie tabletek anty w przeciagu dluzszego czasu u młodej kobiety ? odsyłam do zainteresowania sie tym tematem .

trochę mnie zaniepokoiłaś. Jakie?

[ Dodano: 2007-06-08, 13:13 ]
aha, jak wygląda kwestia picia alkoholu podczas przymowania tabletek? bo mi lekarz powiedział, że osłabia się działanie...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 cze 2007, 14:07

Maggot, trafilas do konowala.
Bez badan brac zaczelas? <zalamka>
Jak nie chcial zrobic to sie ICH DOMAGA!! To Ty ryzykujesz swoim zdrowiem i zyciem!
Maggot pisze:bez badań, bo mam 4 dzień okresu
To po je zaczynalas? Trzeciez nie jestes zabezpieczona w tym wypadku od 1 przyjetej.
Maggot pisze:przyjść w połowie opakowania na kontrolę..
W polowie? Niech zgadne...prywaciaz? Jak tak to sie nie dziwie - trzeba wziac kase za wizyte przeciez....
Maggot pisze:bo mi lekarz powiedział, że osłabia się działanie...
Bo Twoj lekarz to idiota jakis jest. Masz to napisane na ulotce zreszta. Nic nie oslabia o ile nie zwymiotujesz pod wplywem tabletki czy cos.
Maggot
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 27 cze 2006, 19:54
Skąd: Bytom
Płeć:

Postautor: Maggot » 08 cze 2007, 14:15

moon pisze:W polowie? Niech zgadne...prywaciaz? Jak tak to sie nie dziwie - trzeba wziac kase za wizyte przeciez....

nie, z NFZtu. Po prostu wtedy chce zrobić badania i przy okazji sprawdzić,czy nie ma skutków ubocznych.
moon pisze:Bo Twoj lekarz to idiota jakis jest. Masz to napisane na ulotce zreszta. Nic nie oslabia o ile nie zwymiotujesz pod wplywem tabletki czy cos.

No właśnie na ulotce nic nie pisze :wink:
moon pisze:To po je zaczynalas? Trzeciez nie jestes zabezpieczona w tym wypadku od 1 przyjetej.

No nie, ale chodzi o to, że chcę zacząć brać teraz, żebym w lipcu, gdy wyjadę na wakacje brała już II opakowanie i nie musiała chodzić na kontrolę lub drażnić się skutkami ubocznymi.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 cze 2007, 14:17

Maggot pisze:Po prostu wtedy chce zrobić badania i przy okazji sprawdzić,czy nie ma skutków ubocznych.
Wtedy dopiero? censored.any <zalamka>
Maggot pisze:No właśnie na ulotce nic nie pisze :wink:
MOze co najwyzej nie byc napisane .
A poza tym jest. Sama je bralam to wiem.
Maggot pisze:gdy wyjadę na wakacje brała już II opakowanie i nie musiała chodzić na kontrolę lub drażnić się skutkami ubocznymi.
<hahaha> Dobre. A Ty sadzisz ze po 1 miesiacu Ci przejda? One nie dosc ze moge nie przejsc to moga sie dopiero pojawic w 2 miesiacu brania.
Maggot
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 27 cze 2006, 19:54
Skąd: Bytom
Płeć:

Postautor: Maggot » 08 cze 2007, 14:22

moon pisze:A Ty sadzisz ze po 1 miesiacu Ci przejda? One nie dosc ze moge nie przejsc to moga sie dopiero pojawic w 2 miesiacu brania.

Ale lepiej być na II niż na I opakowaniu. Tak jakoś pewniej. Zwłaszcza,że przez perwszy miesiąc i tak wolimy stosować kondomy. Dla pewności.
moon pisze:Wtedy dopiero?

A można z okresem :?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 cze 2007, 14:29

Maggot pisze:A można z okresem
Widzisz te badania sie robi po to zeby stwierdzic czy mozesz brac tabletki. Moglo byc tak, ze nawet bys nie wiedziala, ze nie mozesz brac z powodow zdrowotnych. Moim skromnym zdaniem czesc na pewno mozna z okresem.
Maggot
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 27 cze 2006, 19:54
Skąd: Bytom
Płeć:

Postautor: Maggot » 08 cze 2007, 14:56

no już trudno :] mam nadzieję, że nie fiknę ;)
georgia
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 16 lis 2006, 13:08
Skąd: z nieba
Płeć:

Postautor: georgia » 12 cze 2007, 21:39

moze takie pytanie juz tu padlo ale chcialam sie zapytac jak dlugo moge brac yasmin bez konsekwensji pozniejszego zajscia w ciaze? nie chce miec problemow z zajsciem w ciaze po tabletkach
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 cze 2007, 22:06

georgia pisze:ak dlugo moge brac yasmin bez konsekwensji pozniejszego zajscia w ciaze?
Tylkowcale jakbys nie brala takie konsekwencje sa niemozliwe.
Michael_69
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2007, 00:03
Skąd: Polska
Płeć:

[yasmine] indywidulany skutek uboczy i zapomniana tabletka

Postautor: Michael_69 » 11 lip 2007, 21:06

Wczoraj moja dziewczyna zażyła pierwszą tabletkę Yasminu (oczywiście zgodzinie z ulotką... pierwszy dzień miesiączki itd)... dzisiaj strasznie się źle czuła... zaczęło się od bólu głowy, potem lekkie zawroty... po 1,5h stan się ustabilizował... czy to mogą być skutki uboczne zażycia tabletki, czy po prostu normalna reakcja organizmu?

Drugie pytanie, dotyczy też iż dzisiaj nie wzięła i już nie będzie miała możliwości wzięcia kolejnej tabletki... najwcześniej może ją wziąć jutro o 8... o 9 mine 36h od wzięcia pierwszej tabletki... co ma w takiej sytuacji zrobić?

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje z góry za odpowiedzi.

Korzystałem z wyszukiwarki, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 lip 2007, 14:01

Michael_69 pisze:y to mogą być skutki uboczne zażycia tabletki, czy po prostu normalna reakcja organizmu?
TO moze byc wszystko. Tak jak i od miesiaczki jak od tabletki. Nic groznego.
Michael_69 pisze:najwcześniej może ją wziąć jutro o 8... o 9 mine 36h od wzięcia pierwszej tabletki... co ma w takiej sytuacji zrobić?
Wziac ja i nastepna o normalnej porze. I dodtakowe zabezpieczenie przez tydzien stosowac.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 lip 2007, 13:15

Michael_69, za nieprzestrzeganie regulaminu i zalozenie tematu podobnego tematyka do tego ktory znajdowal sie na liscie najczesciej poruszanych tematow dostajesz warna 2.
Maggot
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 27 cze 2006, 19:54
Skąd: Bytom
Płeć:

Postautor: Maggot » 07 sie 2007, 23:50

Orientuje sie ktoś, czy Tussipect wypity w dużych ilościach wpływa jakoś na działanie yasminu?
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 08 sie 2007, 14:00

nie wpływa.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości