Paznokcie.

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

rosmarryn
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2006, 14:28
Skąd: wawa
Płeć:

Paznokcie.

Postautor: rosmarryn » 30 mar 2007, 12:07

Nie moge doprowadzić swoich paznokci do porządku. Strasznie się rozdwajają, niektóre nawet do połowy mam poobdzieane bo strasznie pęka płytka. Biorę witaminy i jakieś środki na włosy i poaznokcie i nie daje rady. Nawet kciuki mi sie rozdwajają.
Znacie jakiś srodek, który pomaga?
Wstydzę się nawet na powitanie dać komuś swoją dłoń bo straszne są takie poznokcie porozdwajane.
Albo może jest jakaś skuteczna kuracja, która pomaga? CO kolwiak byle pomogło.
Pomocy!
<help>
Ostatnio zmieniony 30 mar 2007, 23:14 przez rosmarryn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
madzialenka
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2005, 14:03
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: madzialenka » 31 mar 2007, 10:48

sa specjalne srodki w aptekach olejki itp np tves rocher olejek z arnika, rewelacja, i do tego tej firmy lakier do paznokci zniszczonych, hmmm moze jestem zbyt malo obiektywna ale innych firm nie znam tzn kupuje tylko w tu bo tu pracuje :>

[ Dodano: 2007-03-31, 10:49 ]
literoweczka: yves rocher o
Only You
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 31 mar 2007, 11:26

madzialenka pisze:yves rocher

ile orientacyjnie kosztują wymienione specyfiki ?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
madzialenka
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2005, 14:03
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: madzialenka » 31 mar 2007, 11:29

olejek 30 cos ale jest cholernie wydajny bo wylewa sie doslownie krople na cale dlonie, a lakier o ile pamietam 26 zl, ale warto, tez mam problem z paznokciami jak Ty i mi to pomaga
Only You
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 31 mar 2007, 11:53

lollirot pisze:ile orientacyjnie kosztują wymienione specyfiki ?


http://www.yvesrocher.pl/ tu masz stronkę sprawdź sobie
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agawita » 07 kwie 2007, 16:03

rosmarryn pisze:Znacie jakiś srodek, który pomaga?
JAKO DOSWIADCZONA OSOBA W TYM TEMACIE ZE WZGLEDU NA ZAWOD JAKI WYKONUJE MOGE CI Z PEWNOSCIA POLECIC ODRZYWKE ALESSANDRO, MOZNA JA DOSTAC TYLKO I WYLACZNIE W LEPSZYCH DROGERIACH, NP DOUGLAS, FAKT FAKTEM JEST DROGA BO KOSZT TO 50ZL, ALE PAZNOKCIE ROSNA JAK ZWARIOWANE, JA OSOBISCIE UZYWALAM JEJ 3 LATA TEMU I OD TAMTEJ PORY NIGDY NIE MIALAM KROTKICH PAZNOKCI, NIE ZNAM KONKRETNEJ NAZWY TEJ ODRZYWKI ALE FIRMA TO ALESSANDRO A NA OBRAZKU ODRZYWKI JEST ZDJECIE PAZNOKCIA Z GWOZDZIEM, NAPRAWDE GORACO POLECAM WARTO!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 08 kwie 2007, 08:29

madzialenka pisze:yves rocher

chyba sobie takie cos kupie. Ostatnio kupiłam sobie Onymyrrh Euro Fashion, ponoc dobra, od 4 dni używam, ale trudno sie zmywa, a ma straszny smak

agawita a po co tak krzyczysz ??
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 08 kwie 2007, 09:38

rosmarryn pisze:Pomocy!

Tipsów się używało?
Magnezu ci potrzeba.. i normalnego jedzenia.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 08 kwie 2007, 11:01

Pegaz pisze:Magnezu ci potrzeba.. i normalnego jedzenia.

czasami to za mało
ja mam duzo magnezu, bo biore, witaminy na włosy i paznokcie tez biore a i tak mam łamliwe, rozdwajajace sie i cienkie
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 08 kwie 2007, 12:38

Wystarczy je schludnie przycinać.. a nie chodować szponów odrażających ;)

[ Dodano: 2007-04-08, 12:40 ]
Po co kobiety chodują długie paznokcie? Ani estetyczne ani ładne.. a w zachwyt popadają tylko koleżanki zainteresowanych.. a już tipsy to szczyt ochydztwa.. ale już ta moda chyba mija na szczęscie..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Grace

Postautor: Grace » 08 kwie 2007, 12:52

Pegaz pisze:chodują długie

hodują...

Pegaz pisze:Po co kobiety chodują długie paznokcie?

Zależy ile to dla Ciebie "długo". Zalezy od płytki, ja mam raczej dużą powierzchnię paznokcie, dla mnie max to 2,5 cm. Teraz mam trochę ponad 1,5 cm i są optymalne. Bardzo krótkie paznokcie to oznaka słabego zdrowia , a tym samym naszego zaniedbania lub po prosu niechlujstwa. Osobiście nie podobają mi się tipsy ani szpony, ale gadanie jakiegoś Pegaza, że długie paznokcie są blee do mnie nie trafia :)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2007, 13:03 przez Grace, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 08 kwie 2007, 12:57

Gosia... pisze:Osobiście nie podobają mi się tipsy ani szpony, ale gadanie jakiegoś Pegaza, że długie paznokcie są blee do mnie nie trafia :)

Ja bym nie mógł zjeść posiłku gdyby ktoś obok miał 2.5 centymetrowe paznokcie za którymi jest schowane stado zarazków..
Gosia... pisze:Krótkie paznokcie to oznaka słabego zdrowia , a tym samym naszego zaniedbania lub po prosu niechlujstwa.

Raczysz sobie kpić prawda? <aniolek>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 08 kwie 2007, 12:58

Gosia... pisze:Krótkie paznokcie to oznaka słabego zdrowia , a tym samym naszego zaniedbania lub po prosu niechlujstwa. Osobiście nie podobają mi się tipsy ani szpony, ale gadanie jakiegoś Pegaza, że długie paznokcie są blee do mnie nie trafia :)


długie blee nie są na pewno,ale nie mów też,że krótkie to od razu zaniedbanie.ja mam krótkie zazwyczaj i wcale nie są słabe czy zaniedbane.tak mi jest po prostu najwygodniej,nie lubię długich paznokci i tyle.nie mów jednak,że u każdego krótkie są brzydkie,bo ja takich nie mam.
Chaos is a friend of mine
Grace

Postautor: Grace » 08 kwie 2007, 13:00

Pegaz pisze:Ja bym nie mógł zjeść posiłku gdyby ktoś obok miał 2.5 centymetrowe paznokcie za którymi jest schowane stado zarazków..

wiesz, nie mierz wszystkich swoją miarą. Inni się myją i dbają o siebie <aniolek> Ale prawda taka, że 2,5cm paznokci nie chciałabym być właściwielką.

Pegaz pisze:Raczysz sobie kpić prawda?

Zaczem raczę, ale nie tym razem.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 08 kwie 2007, 13:01

A najgorsze jest później jak siedzi taka dama w pracy i nic nie może zrobić... bo ma długie paznokcie.. na kompie pisze jak żółw.. a o żadnej innej pracy nie ma mowy.. <aniolek> Za to wokół niej można zawsze wyczuć dyskretny zapach rozpuszczalnika czy lakieru od paznokci..później człowiek patrzy takiej w źrenice czy przypadkiem nie rozszerzone :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Grace

Postautor: Grace » 08 kwie 2007, 13:02

c-f pisze:że krótkie to od razu zaniedbanie

drastycznie krótkie owszem, ale "normalnie" długości absolutnie nie. Są najwygodniejsze, dlatego takie najczęsciej mam. Żle sprecyzowałam myśli.

[ Dodano: 2007-04-08, 13:03 ]
Pegaz pisze: najgorsze jest później jak siedzi taka dama w pracy i nic nie może zrobić... bo ma długie paznokcie.. na kompie pisze jak żółw.. a o żadnej innej pracy nie ma mowy..

Niestety tak bywa. Ostatnio byłam w takim ksero, babka nie mogła nacisnąć guzika, więc w końcu kolegę poprosiła. Za długie tipsy miała :)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 08 kwie 2007, 13:03

Gosia... pisze:wiesz, nie mierz wszystkich swoją miarą. Inni się myją i dbają o siebie

Ciekawe kiedy inni jak ich określasz mają na to czas skoro sen z powiek spędza im los ich paznokci.. <pijak>

[ Dodano: 2007-04-08, 13:04 ]
Gosia... pisze:Niestety tak bywa. Ostatnio byłam w takim ksero, babka nie mogła nacisnąć guzika, więc w końcu kolegę poprosiła. Za długie tipsy miała :)

Znam jedną taką która by przez to prace straciła.. do dzisiaj ma krótkie schludne paznokcie <diabel>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Grace

Postautor: Grace » 08 kwie 2007, 13:04

Pegaz pisze:Ciekawe kiedy inni jak ich określasz mają na to czas skoro sen z powiek spędza im los ich paznokci..

To Ci szczerze zazdroszczę, skoro nie masz większych problemów niż właśne paznokcie...

[ Dodano: 2007-04-08, 13:06 ]
Pegaz pisze:do dzisiaj ma krótkie schludne paznokcie

ale nie gadaj mi Pegaz, nie długie paznokcie nie mogą być schudne. Znam więcej dziewczyn, i facetów zresztą treż, którzy mają zaniedbane właśnie krótkie paznokcie, a nie długie.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 08 kwie 2007, 13:07

Gosia... pisze:To Ci szczerze zazdroszczę, skoro nie masz większych problemów niż właśne paznokcie...

Paznokcie są problemem dla osób które je hodują.. dla mnie nie mam lepsze hobby. <hahaha>

[ Dodano: 2007-04-08, 13:08 ]
Gosia... pisze:ale nie gadaj mi Pegaz, nie długie paznokcie nie mogą być schudne. Znam więcej dziewczyn, i facetów zresztą treż, którzy mają zaniedbane właśnie krótkie paznokcie, a nie długie.

Też piszemy też <diabel>
Zatem współczuje ci znajomych którzy nie dbają o czystość i higienę rączek :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 kwie 2007, 13:09

Co do dlugosci to moim zdaniem jest maximum:
http://i10.photobucket.com/albums/a149/ ... raz005.jpg

:)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 08 kwie 2007, 13:12

A czemu masz ich końcówki pomalowane na biało :> ?
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 08 kwie 2007, 14:04

moon pisze:Co do dlugosci to moim zdaniem jest maximum:
http://i10.photobucket.com/albums/a149/ ... raz005.jpg

:)
Dla mnie trochę krótsze to max. Jak mam długie to strasznie mnie wkurzają - pisać się nie da i w ogóle jakoś niewygodnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 kwie 2007, 14:06

Pegaz pisze:A czemu masz ich końcówki pomalowane na biało :>
To nie moje ;P To z googli ;P Ale moje naturalne sa troche mniej biale. I maluje zazwyczaj tylko odzywka bezbarwna. :)
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 08 kwie 2007, 14:21

moon pisze:A czemu masz ich końcówki pomalowane na biało :>


a mnie się to właśnie bardzo podoba :) się pytasz tak,jakby to było jakimś ewenementem,a jest często widziane :P ja takie paznokcie lubię najbardziej,ogólnie to rzadko też używam jakichś kolorowych lakierów,bo wydaje mi się,że do mnie nie pasują;najczęściej wybieram bezbarwny.im bardziej naturalnie tym lepiej się czuję.
Chaos is a friend of mine
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agawita » 08 kwie 2007, 16:36

Dzindzer pisze:agawita a po co tak krzyczysz
oj ja taki juz mam nawyk z wykrzyknikami i znakami zapytania, tak po prostu!!!

[ Dodano: 2007-04-08, 16:45 ]
Dzindzer pisze:chyba sobie takie cos kupie. Ostatnio kupiłam sobie Onymyrrh Euro Fashion, ponoc dobra, od 4 dni używam, ale trudno sie zmywa, a ma straszny smak
ta odrzywka ktora polecam, jest bardzo silna, jezeli pazurek bardzo zniszczony to nie zostaje na wierzchu tylko sie wchlania, czasami nawet czuje sie dziwne ochlodzenie tych paznokci, im paznokiec zdrowszy tym te odczucia sa slabsze, a odrzywki zostaje wiecej na paznokciu!!! powodzenia, ja ja uzywalam po tipsach i efekty byly naprawde zadziwiajace!!! 8)
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 08 kwie 2007, 16:59

agawita pisze:ta odrzywka


agawita pisze:odrzywki


nie dość,że krzyczy,to jeszcze błędy robi :P odŻywka
Chaos is a friend of mine
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agawita » 08 kwie 2007, 17:31

c-f pisze:nie dość,że krzyczy,to jeszcze błędy robi :P odŻywka
zanim zaczniesz sie z kogos nabijac to zapoznaj sie znim, mi akurat obojetne jak pisze, nie jestem z polski i ortografi nigdy sie nie naucze, raz pisze tak a raz inaczej, to taka zbrodnia??? <hahaha>
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 08 kwie 2007, 17:55

agawita pisze:ortografi nigdy sie nie naucze


no ja bym się na Twoim miejscu nauczyła,to też jakoś świadczy o Tobie.

agawita pisze:raz pisze tak a raz inaczej, to taka zbrodnia??? <hahaha>


zbrodnia?ja tego nie powiedziałam,ja Cię tylko poprawiam.i nie jest to dla mnie żadna sprawa wagi światowej,ale jak ktoś robi rażące błędy ortograficzne,to nie sposób tego nie zauważyć.mnie to przeszkadza i sądzę,że wielu obecnym na forum także.
Chaos is a friend of mine
agawita
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 kwie 2007, 18:04
Skąd: wroclaw
Płeć:

Postautor: agawita » 08 kwie 2007, 18:58

c-f pisze:no ja bym się na Twoim miejscu nauczyła,to też jakoś świadczy o Tobie.
no nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ze nieraz nie da sie tego nauczyc, a zreszta nie musze poniewaz tu nie zostaje!!!

[ Dodano: 2007-04-08, 18:58 ]
c-f pisze:to też jakoś świadczy o Tobie
no to jak swiadczy?

[ Dodano: 2007-04-08, 19:00 ]
c-f pisze:mnie to przeszkadza i sądzę,że wielu obecnym na forum także.
to trudno nie potne sie przez to, tak jest i tak pozostanie, jedni to zrozumieja a inni nie...

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości