Tabletki Novynette

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Aladdin

Novynette i zapomnienie tabletki

Postautor: Aladdin » 02 kwie 2007, 18:27

Moi Mili,potrzebuje Waszej proady,bo ludzie sa tutaj widze bardzo zorientowani w temacie, ja sam myslalem ze jestem,ale dzis jednak nie wiem co powiedziec...
Sprawa wyglada tak,ze znajoma zapomniala wziasc tabletke i przerwa wyniosla 16 h...
I co dalej? Ma brac dalej,a jej plodnosc jest zachowana,czy tez ma zrobic przerwe 7 dniowa,a mzoe wybrac do konca to i zabezpieczac sie mechanicznie dodatkowo jakos ?To byla 12 tabletka w opakowaniu wiec 2 tydzien,ktory teoretycznie przynajmniej z teog co wiem jest najbezpieczniejszy w "zapominaniu" .... Doradzcie cos Moi Mili :)
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 02 kwie 2007, 18:35

Brać dalej i się zabezpieczać dodatkowo.
Aladdin

Postautor: Aladdin » 02 kwie 2007, 18:45

mrt ;) dzieki,a teraz drugie pytanie,zabezpieczac sie dodatkowo 7 dni czy do konca brania tabletek,bo to tez nie jest jednoznaczne..
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 02 kwie 2007, 19:04

Zależy, co masz w ulotce. Przecież macie ulotkę do tych tabletek - tam jest napisane jak wół.

Jak znam życie, napisali, że 7 dni.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 02 kwie 2007, 20:55

cytuję z ulotki novynette:
jeżeli zapomni się przyjąć tabletkę i upłynęło ponad 12 godzin od ustalonej pory przyjmowania tabletek, należy ją pominąć i kontynuować przyjmowanie tabletek o ustalonej porze. przez następne siedem dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. (...)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Aladdin

Postautor: Aladdin » 03 kwie 2007, 12:54

Ok,dzieki wielkie:) TO bylo pouczajace:D
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 03 kwie 2007, 22:39

a jakie trudne do zdobycia <pijak>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
ja-czyli-ona-19
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2007, 16:23
Skąd: stąd :P
Płeć:

Postautor: ja-czyli-ona-19 » 24 sie 2007, 19:36

Przepisano mi właśnie te tabletki ( są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne) chciałabym się dowiedzieć jakie są wasze opinie na temat tych "pigułek" ;)
... :)
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 24 sie 2007, 21:50

ja-czyli-ona-19, a wygooglać to nie możesz jakie są opinie odnośnie tych tabletek? <hmm>
I w ogóle użyć wyszukiwarki, sama nie szukałam co prawda, ale wydaje mi się że jeśli poszukasz to znajdziesz kilka opinii o tych tabletkach.
igna
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2008, 23:24
Skąd: znajoma
Płeć:

novynette

Postautor: igna » 04 mar 2008, 23:25

hej :) . Niedługo zacznę brać te tabletki, bo na razie czekam do 10 na okres . I mam kilka pytań. A więc czy przytyłyście? Czy urosły wam piersi?:D Jak z cerą? I ile zapłaciłyście za opakowanie? Ja dałam 33 zł i czytam, że niektóre z wam dały 24 zł.. aż jestem na siebie wściekła, że zamiast się rozejrzeć po innych aptekach, to kupiłam od razu w tej jednej :/
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez igna, łącznie zmieniany 1 raz.
igna
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 05 mar 2008, 00:23

igna pisze:I ile zapłaciłyście za opakowanie?

http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... c&start=20
I wyszukiwarka.
igna pisze:A więc czy przytyłyście? Czy urosły wam piersi?:D Jak z cerą?

Wcześniejsze posty w temacie. I wyszukiwarka.
Poza tym:
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... p?p=358847
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... p?p=108362
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... p?p=214685

...i wyszukiwarka <cisza>
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 12 mar 2008, 15:57

igna pisze: Ja dałam 33 zł i czytam, że niektóre z wam dały 24 zł.. aż jestem na siebie wściekła, że zamiast się rozejrzeć po innych aptekach, to kupiłam od razu w tej jednej

ja płacilam 23,50. Powinnas sie rozejrzeć po apktekach i sprawdzić gdzie jest najtaniej.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Rockstar Lila
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 16 cze 2007, 00:25
Skąd: Future World
Płeć:

Postautor: Rockstar Lila » 12 mar 2008, 21:22

ja właśnie zaczełam je brać i .... znów wypadają mi włosy ;( . Poprzednio brałam te nieznane nikomu Syndi-35 i było to samo... co ze mną jest nie tak? :?
Oprócz tego nie przytyłam, piersi w normie, cera bez zmian, bóle menstrtuacyjne zniknęły i tylko te włosy.... <zalamka>

poza tym znów mam zgryz, bo sam koniec 7-dniowej przerwy wypada mi akurat gdy chciałabym być BEZ okresu <wrr>
Fala6
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2008, 14:56
Skąd: Zabrze
Płeć:

Jak to możliwe?

Postautor: Fala6 » 24 maja 2008, 10:47

Witam.

Niedawno razem z moim chłopakiem mieliśmy mały problem a dokładniej pęknięta prezerwatywa... Do wczoraj strasznie się bałam bo spóźnił mi się okres o 1 dzień a nigdy mi się nie spóźnia. Gdy dostałam miesiączki myśleliśmy że wszystko jest ok ale dzisiaj znowu nie mam! Jakby nigdy nic po prostu się skończył... Jak to możliwe czy mogą na to miec wpływ tabletki novynette które wczoraj pierwszy raz wziąłam??


Klaudia~
Awatar użytkownika
Symfonia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 191
Rejestracja: 07 lip 2005, 23:56
Skąd: Z piekła rodem
Płeć:

Postautor: Symfonia » 24 maja 2008, 11:13

Fala6 pisze:Jak to możliwe czy mogą na to miec wpływ tabletki novynette które wczoraj pierwszy raz wziąłam??


Tak, mogą mieć wpływ - możesz teraz mieć po prostu małe plamienie. Jak ja wzięłam pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne w pierwszym dniu miesiączki to miałam ją tylko przez 2 dni (zazwyczaj mam tydzień) w 5 dniu dostałam plamienia, również występowały one przez dwa dni.

A ta mała wpadka to kiedy była, zaraz przed miesiączką?
Bóg nie stworzył kobiety z głowy mężczyzny- aby nim nie rządziła, nie stworzył z nogi- aby nie była jego niewolnicą, ale z żebra- aby była bliska jego sercu
Obrazek
Endless Night
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:30
Skąd: Utopia
Płeć:

Postautor: Endless Night » 21 lip 2008, 15:00

Ja brałam pół roku ponad, ale głównie na bóle prztokresie. Pomagały przez jakieś 4 miesiące a potem to mnie bolało gorzej niż przed braniem. Ostatecznie odstawiłam.
Czy przytyłam? może troszke.
Grace

Postautor: Grace » 16 lis 2008, 22:28

Ja, przeciwniczka tabletek w imię zdrowia psychicznego swego lubego ( a mówią no risk no fun) postanowiłam wrócić po 1,5 rocznej przerwie to antykoncepcji hormonalnej.

I tak, w czasie pierwszego opakowania miałam większość tzw. subiektywnych objawów ciążowych, ale najgorsze były nudności. Myślimy, no trudno, ślub się przyspieszy. Oczywiście plamienia, to tamto.
Libido mi spadło, nawilżenie nie to.

I pytanie: ile opakowań czekać żeby powiedzieć sobie dość?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2008, 22:28 przez Grace, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 lis 2008, 22:32

Ja bym już powiedziała.
Moje libido coraz bardziej wraca. Nie mam plamień. Nie mam mdłości. Wystarczy kilka słów faceta, jakiś gest, ostrzejszy sms, a ja już ociekam - zero lubrykantów.

Nigdy w życiu już bym tego nie zmieniła. Nawet za cenę regularnych i bezbolesnych miesiączek i nie używania gumek.
Grace

Postautor: Grace » 16 lis 2008, 22:41

Przy dwóch poprzednich tabletkach: Yasmin i Harmonecie miałam zero skutków ubocznych...

Teraz przy 2. opakowaniu nie mam już mdłości, tylko nie mogę jeść tyle co kiedyś, schudłam nawet, plamień też już brak. Libido jakby większe niż m-c temu, tylko, że mnie boli :/ bo nawilżenie niby jest, tylko gęstość i ilość nie ta.

Czyli większość objawów minęła wraz z 1. opakowaniem i stąd moje pytanie czy są szanse, by było całkiem ok?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 16 lis 2008, 23:07

Ja biorę Nowynette, i żadnych problemów nie mam. Libido wysokie, a nawilżaniem można sobie przecież inaczej radzić :) I za seksem w gumce nie przepadam.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Grace

Postautor: Grace » 17 lis 2008, 10:25

Mia pisze:Ja biorę Nowynette, i żadnych problemów nie mam.

Ja raczej pytałam tak ogólnie, nie w kontekście tych konkretnych tabletek - czy jest możliwe by wszystkie skutki uboczne minęły i poczekać np do 4 opakowania?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lis 2008, 11:56

Po długiej przerwie organizm może się znów przyzwyczajać, a to są te same tabletki co wcześniej brałaś?
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 lis 2008, 20:23

Mia pisze:to są te same tabletki co wcześniej brałaś?
Grace pisze:Przy dwóch poprzednich tabletkach: Yasmin i Harmonecie miałam zero skutków ubocznych...
Nie.
Jak do końca 2 opakowania nie przejdą bym inne zaczęła brać.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lis 2008, 20:31

Hmm, to takie dziwne dla mnie, decydowanie się na inne tabletki niż się wcześniej brało. Ja zmieniłabym po trzecim.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Grace

Postautor: Grace » 18 lis 2008, 23:37

Mia pisze:Hmm, to takie dziwne dla mnie, decydowanie się na inne tabletki niż się wcześniej brało. Ja zmieniłabym po trzecim.

Ciągłe dążenie do doskonałości...
lisek_maly
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2009, 16:49
Skąd: Warszawa
Płeć:

Novyette

Postautor: lisek_maly » 16 lis 2009, 17:08

Witam! Nigdzie na forum nie mogłam znaleźć tematu o wyżej wymienionej tabletce Novyette. Dzisiaj przepisał mi ją ginekolog a w internecie niewiele można o niej znaleźć. Chciałam więc zapytać Was drogie forumowiczki, czy może macie jakieś doświadczenia z tą tabletką? Jakieś skutki uboczne? Czy działa prawidłowo? Czy jest dobra? Chciałabym w sumie wiedzieć wszystko co potrzebne :D






[Pomoc w odszukaniu została udzielona. Na przyszłość zalecam bliższy kontakt z wyszukiwarką forumową.
p_m]
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez lisek_maly, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości