Problem z biodrami

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
madzialenka
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2005, 14:03
Skąd: Kraków
Płeć:

Problem z biodrami

Postautor: madzialenka » 29 mar 2007, 22:01

Hej, nie wiem czy ktos bedzie mi mogl pomoc, ale mam nadzieje :| , bylam u ortopedy i okazalo sie,ze mam tzw "biodro trzaskajace", znaczy to tyle,ze mam ograniczone ruchy w nogach i przy cwiczeniach itp, biodro wyskakuje mi z panewki. Hmmmm spotkal sie ktos z tym moze bo bylam u kilku lekarzy i kazdy mi mowi co innego, jedni zakazuja mi cwiczyc i stac i chodzic bo na starosc grozi to wozkiem, drudzy wrecz przeciwnie. Moze ktos bedzie mi mogl cos poradzic bo juz zgupialam
Only You
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 30 mar 2007, 06:31

Cwicz ale umiarkowanie. Ja tez niby nie moge za duzo robic z powodu choroby Freidricha (skroconych sciegien Achillesa), i tez mi mowili, ze nie powinnam miec stojacej pracy, itp. A z drugiej strony mowili, ze trzeba to cwiczyc bo wozek.

Idz do poradni rehabilitacyjnej i powiedz im jaki masz problem. Poradza Ci co robic i dadza cwiczenia, ktore pomoga na zwiekszanie zakresu ruchow, ale tez nie spowoduja urazow.
Sama do takiej poradni chodzilam przez cztery czy piec lat, jak bylam mala i widzialam, ze przyjmowali tam ludzi nawet z naprawde widocznymi, stalymi problemami.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
madzialenka
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2005, 14:03
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: madzialenka » 30 mar 2007, 19:57

ale ja od kilku lat mam prace stojaca i jednak czuje roznice tzn coraz bardziej mnie bola biodra a do tego padaja mi tez kolana.....
Only You
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 30 mar 2007, 20:29

idz do porzadnego fizjoterapeuty i Ci powie co i jak.w momencie kiedy glowa kosci udowej wyskakuje z panewki moze to sie skonczyc tragicznie wiec ciezko bedzie uprawiac jakis sport ktory obciaza nogi typu...biegi ,aerobic itp.idz do rehabilitanta i moze zaczniecie od kinezy od cwiczen na podwieszkach a jak sie wzmocnia wiezadla biodrowe to zaleci inne cwiczenia.
Awatar użytkownika
madzialenka
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2005, 14:03
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: madzialenka » 30 mar 2007, 22:00

hmmm ok dzieki bardzo, pozdrawiam
Only You

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości