Cykl miesiączkowy

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

IskierkaNadziei
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2006, 13:30
Skąd: Zakopane
Płeć:

Cykl miesiączkowy

Postautor: IskierkaNadziei » 15 wrz 2006, 17:57

Ostatnio postanowiłam stanowczo, że zapoznam się raz na zawsze z tym co to jest cykl miesiączkowy , kiedy sa mniej wiecej dni płodne, niepłodne i jak się to wylicza. Wszystko jest ok poza tym, że potrzebna jest ilość dni trwania takiego cyklu. Problem w tym, że ta liczba mi się zmienia. Jeśli wierzyć netowi cykl to ilość dni od rozpoczęcia jednej miesiączki do ostatniego dnia przed rozpoczęciem następnej. Popatrzyłam na swój kalendarzyk i od stycznia do września ilość tych dni wahała się pomiędzy 25 a 32 nawet. Średnio 28 dni.

Moje pytanie jest następujące, czy wy dziewczyny macie określoną ilość dni cyklu czy też wam się tak waha ? Jak ja mam tu cokolwiek obliczać jak to tak się przesuwa :-/
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 15 wrz 2006, 18:29

Podobno z wiekiem ma sie to unormować.....Nie przejmuj sie ja tez miałam bardzo nieregularne cykle czasem nawet po 50 czy 60 dni ale zaczełam brac tabletki anty wiec jest ok.

Podziwiam, ze stosujesz kalendarzyk jako metode antykoncepcji przeciz kazdy katar czy stres wpływaja na cykl.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 wrz 2006, 18:33

IskierkaNadziei pisze:czy wy dziewczyny macie określoną ilość dni cyklu czy też wam się tak waha ?
Teraz juz nie kiedys bardzo sie wszystko wachalo.

No ale dni plodnych i nieplodnych nie liczy sie tylko i wylacznie kalendarzykiem przeciez a lacznie z roznymi innymi metodami.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości