czy jest sens stosować i tabletki i prezerwatywę?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Emily
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2006, 13:57
Skąd: niebo
Płeć:

Pewna wątpliwość

Postautor: Emily » 06 sie 2006, 14:16

Jedno krótkie pytanko, czy jak bierzecie tabletki anty to wolicie drogie panie odlozyc stare poczciwe gumki na bok ? I czy wtedy wasi panowie moga skonczyć w środku ?

Moze jestem staroswiecka i nerwowa ;) ale nie wiem czy bym mimo wszystko chciala żeby moj Kotek skonczył we mnie ... whatever :)
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 06 sie 2006, 14:21

Emily pisze:to wolicie drogie panie odlozyc stare poczciwe gumki na bok

Tak. Nigdy w życiu nie kochałam się w gumce, chyba kiedyś z ciekawości spróbuję :D
Emily pisze:Moze jestem staroswiecka i nerwowa

Staroświeckośc nie ma tu nic do rzeczy, to raczej zbytek przezorności :)
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 06 sie 2006, 14:21

Emily pisze:Jedno krótkie pytanko, czy jak bierzecie tabletki anty to wolicie drogie panie odlozyc stare poczciwe gumki na bok ?

oczywiście! nie po to się faszeruję, żeby jeszcze babrać się z gumą odbierającą przyjemność i mi, i jemu.
wg mnie stosowanie tych dwóch metod naraz, jest sensowne wtedy, gdy mam do czynienia z przygodnym partnerem, ew. są wątpliwości dotyczące skuteczności tabletek: przez przyjmowanie antybiotyków, biegunkę/wymioty, etc. [pomijam oczywisty przypadek zapomnianej/spóźnionej pigułki]
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Sky
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 25 cze 2006, 11:27
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Sky » 06 sie 2006, 14:40

yy to ja i misiek oprocz tego ze bior tabletki anty to uzywamy jeszcze prezerwatyw <zawstydzony>
"Władza jest zawsze gwałtem na ludziach..."
Ami

gumy... :) - czy wystarcza?

Postautor: Ami » 06 sie 2006, 14:43

heja.. :) od dość niedługiego czasu zastanawiam sie nad pewnym faktem :] a mianowicie czy prezerwatywy sa dość bezbieczynym zabezpieczeniem przed niechcianą ciązą. Słyszłam wieloktotnie ze dziewczyny oprócz tego ze ich facet zabeziecza sie gumą, same sięgaja po tabletki.. jak to w końcu jest ??
Ostatnio zmieniony 27 paź 2006, 21:39 przez Ami, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 sie 2006, 15:15

pani_minister pisze:Nigdy w życiu nie kochałam się w gumce, chyba kiedyś z ciekawości spróbuję

JA tak samo myslalam, jak Ty i raz sprobowalam. Nigdy wiecej :D
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 06 sie 2006, 17:10

to kompletna głuta to co piszesz! same tabletki albo same prezerwtywy są wystarczające!!!
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 06 sie 2006, 17:19

Sky pisze:yy to ja i misiek oprocz tego ze bior tabletki anty to uzywamy jeszcze prezerwatyw
prezerwatywy są zbędne- no chyba, że często zminieasz partnerów- wtedy należałoby je stosować- ale nie aby chronić się przed ciążą, tylko przed chorobami przenoszonymi drogą płuciową...
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 06 sie 2006, 17:20

mianowicie czy prezerwatywy sa dość bezbieczynym zabezpieczeniem przed niechcianą ciązą.
Nom.
Słyszłam wieloktotnie ze dziewczyny oprócz tego ze ich facet zabeziecza sie gumą, same sięgaja po tabletki..
Po co sie truć hormonami, skoro jest guma; albo po co zakładać gumę, skoro już się bierze tabletki?
Wg mnie, albo jedno, albo drugie... :)
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 06 sie 2006, 17:30

To już drugi niemalże identyczny temat dzisiaj. Jedno albo drugie. NIe ma sensu się męczyć z kilkoma środkami anty. Polecam również uważniejsze czytanie forum i używania funkcji "szukaj" co zapobiegnie wielokrotnemu zakładaniu takich samych topiców.
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly


Obrazek
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 06 sie 2006, 17:32

Ami pisze: mianowicie czy prezerwatywy sa dość bezbieczynym zabezpieczeniem przed niechcianą ciązą.
jak się ma "pecha" to i biorąc pigłuki można zajść w ciążę...
Pigułki dają prawie 100 procentowe zabezpiecznie, a prezerwatywy o ile dobrze pamiętam około 70 procent.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 06 sie 2006, 18:01

wiem, ze wiele osob uważa łączenie prezerwatyw i tabletek za głupote.. a ja własnie tak się zabezpieczam. Z kilku względów... Przede wszytskim, ponieważ nie lubie jak po stosunku ze mnie wszytsko wycieka, poza tym czesto biore antybiotyki, ktore moga oslabiac dzialanie tabl...
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 06 sie 2006, 18:03

madziorka.m pisze:Przede wszytskim, ponieważ nie lubie jak po stosunku ze mnie wszytsko wycieka

nawet nie wiesz jaką przyjemność zabierasz swemu facetowi przez to swoje "nie lubienie <foch> "
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly


Obrazek
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 06 sie 2006, 18:15

Hardcore pisze:
madziorka.m pisze:Przede wszytskim, ponieważ nie lubie jak po stosunku ze mnie wszytsko wycieka

nawet nie wiesz jaką przyjemność zabierasz swemu facetowi przez to swoje "nie lubienie <foch> "


wyobraź sobie, że wiem. Ja też mam większość przyjemność w trakcie stosunku, kiedy nie ma prezerwatywy, ale myślę też o tym co będzie "po".
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 06 sie 2006, 18:31

i nawet nie chodzi o samą prezerwatywę (choć oczywiście też) a o kończenie w środku.
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly


Obrazek
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 06 sie 2006, 19:04

madziorka.m pisze:poza tym czesto biore antybiotyki, ktore moga oslabiac dzialanie tabl...

i to jest sensowne uzasadnienie :-)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 sie 2006, 22:37

madziorka.m pisze:wiem, ze wiele osob uważa łączenie prezerwatyw i tabletek za głupote

no np. ja

dzis gadalam z kumplem , ktory z dziewczyna tez tak robi i mowi, ze duzo jego znajomych tak robi.
Zastanawiam sie co kieruje tymi ludzmi, tyaki paniczny strach, niewiedza?

madziorka.m pisze:nie lubie jak po stosunku ze mnie wszytsko wycieka

tego argumentu tez nie potrafie zrozumiec. Ja mam w dupie to ze cos ze mnie wycieka po, nie przejmuje sie drobiazgami, od czego sa chusteczki :?
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 06 sie 2006, 22:41

no to skoro masz w dupie to nie zrozumiesz. ja nie lubie i tyle.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 sie 2006, 22:43

madziorka.m pisze:no to skoro masz w dupie to nie zrozumiesz. ja nie lubie i tyle.

nie rozumiem jak mozna przejmowac sie takimi bzdetami i odbierac sobie przyjemnosc z seksu, bo cos ze mnie cieknie ?! To chyba normalnie wytrzec mozna, prawda O_o
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 06 sie 2006, 23:56

rotfl- tabletka+guma?

Tożto paranoją pachnie <cisza>

Ja nie chcę, by moje kochanie się truło, więc używamy wyłącznie gumek... a w dni zdecydowanie niepłodne nawet z tego rezygnujemy.
Jako, że praktykuję gumkowanie od jakichś nastu lat z przerwami (kilka eksperymentów z tabletkami z kilkoma partnerkami) mogę z całą pewnością stwierdzić, że albo gumki są bezpieczne, albo ja niepłodny (w tą drugą wersję niespecjalnie wierzę rzecz jasna).
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 07 sie 2006, 00:42

strzeżonego Smith & Wesson strzeże :D Nadmiar troski nikomu jeszcze nie zaszkodził <evilbat>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Ami

Postautor: Ami » 07 sie 2006, 09:49

hmm czyli stwierdzacie ze albo jedno albo drugie :) dzięks, bo juz zaczynałam głupieć.. moje dwie koleżanki właśnie zabepieczaja sie na 2 sposoby , dlatego wolałam poznać Waszą opinie na ten temat <aniolek>
zadurzona
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 196
Rejestracja: 11 lip 2006, 15:33
Skąd: planeta Wenus
Płeć:

Postautor: zadurzona » 07 sie 2006, 09:57

oj nie wiesz co tracisz mówiąz "nie" wewnętrznymu wytruskowi, to bardzo przyjemne zakończenie wspólnego złączenia... :)
zabezpieczam się za pomocą tabletek (Hormonet) od roku, i nie zawiodły mnie jeszcze ani razu... a wierzmi troche razy juz to robiłam... ;) :D
gumek nieznoszę, próbowaliśmy podajrze dwa razy z gumą i nie toleruje ich ablosutnie, sex z gumką staje się mało przjemny... używamy ich racze do zababwy... :) :P
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 07 sie 2006, 13:45

Ami pisze:stwierdzacie ze albo jedno albo drugie

Piszecie tu o paranoi, ale w końcu wiele osób ma paranoję na punkcie niechcianej ciąży. Ja przed rozpoczęciem współżycia też zastanawiałam się nad zabezpieczeniem guma + tabletki, mimo że te gumy nie bardzo mi pasowały. Uspokoiła mnie rozmowa z ginekolog, która powiedziała, że tabletki spokojnie wystarczą. Myślę, że sposób zabezpieczenia zależy od stadium zaawansowania związku, bo wtedy na pewno bym się nie zdecydowała na zabezpieczanie się tylko gumkami. Teraz, gdy ewentualna ciąża nie byłaby mi aż tak bardzo nie na rękę, używamy prezerwatyw i nie mam żadnych schiz związanych z opóźniającym się okresem. A czasami w dni niepłodne niczego nie stosujemy i jest super :) A jeszcze parę miesięcy temu byłoby to dla mnie nie do pomyślenia.
Olek86
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:21
Skąd: zza rogu
Płeć:

Postautor: Olek86 » 07 sie 2006, 14:33

Od kilku miesiecy z dziewczyna uzywamy tylko gumek i jak narazie jest ok i mam nadzieje, ze tak bedzie nadal :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 sie 2006, 17:08

Nie ma co laczyc. Nic nie daje 100 % przeciez, ale nie ma co sie tak stresowac. Jednoz tego wystarczy swobodnie.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 sie 2006, 22:54

Emily pisze:czy jak bierzecie tabletki anty to wolicie drogie panie odlozyc stare poczciwe gumki na bok ? I czy wtedy wasi panowie moga skonczyć w środku ?
Oczywiscie ze tak. :]
zadurzona pisze:za pomocą tabletek (Hormonet) od roku
Harmonet chyba...
BRISINGER
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2006, 09:52
Skąd: WARSZAWA
Płeć:

Postautor: BRISINGER » 08 sie 2006, 10:32

Ja tez mam kumpele,co stosuje i gumy i tabletki naraz.Ja osobisie z moją kobietą,albo jedno,albo drugie.I oboje lubimy bardziej bez gum.
Ale nie wiem czy wiecie,ze dureks wprowadzil nowe gumy:)Takie z czyms co podnosi poziom przyjemnosci w czasie stosunku.Juz probowalismy tego,sa git:)I choc ja nienawidze gum,to te lubie.
Text mojej kobiety: mmmm,smakujesz po niej jak orbit ;)
RODZINA,TO PRZYJACIELE,KTORYCH SOBIE WYBIERASZ
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 sie 2006, 17:08

BRISINGER pisze:Takie z czyms co podnosi poziom przyjemnosci w czasie stosunku.
Tzn czym? Bo ja durexa rozne testowalam i Unimile i dziekuje bardzo za takie cos :/ Fuj...
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 08 sie 2006, 18:30

Nie rozumiem laczenia dwoch srodkow antykoncepcyjnych, tabletki sa chyba po to zeby nie odbierac sobie przyjemnosci jak jest w przypadku gumek. Zaden nie daje 100 % pewnosci, a przeciez (nie wiem ile dokladnie jest procent wiec sie nie smiac) jak dodamy do siebie 95 % + 90% to nie robi sie przeciez 185 % :| tylko dalej jest 95 %.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości