długość cyklu

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Malutka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:19
Skąd: cieszyn
Płeć:

długość cyklu

Postautor: Malutka » 28 lip 2006, 19:31

Szukałam podobnego tematu ale nie znalazłam.

Cykl ma około 28 dni (jeśli sie nie mylę;)
Miesiączkuję od 7 lat i "nie mam książkowego" cyklu, tzn zawiera sie między 20 a 30 dni. I jeszcze nigdy nie wiedziałam kiedy mam spodziewać się miesiączki - tylko tak na oko...

Chciałam zapytać, czy miał ktoś podobną sytuację i czy trzeba to leczyć? No bo po paru latach chyba powienien sie unormować?!

Pozdrawiam.
... tylko dlaczego tak bardzo się boję?? ...
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 28 lip 2006, 19:32

Chyba Ci sie dzialy pomylily.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Malutka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:19
Skąd: cieszyn
Płeć:

Postautor: Malutka » 28 lip 2006, 19:37

prawdę powiedziawszy to długo nad działem myślałam:)

i stwierdziłam że ten temat do zdrowia przyczepie
... tylko dlaczego tak bardzo się boję?? ...
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 28 lip 2006, 19:41

A wspolzyjesz juz ? duzo kobiet bierze tabletki anty zeby uregulowac sobie okres i maja przyjemne z pozytecznym ;)
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 28 lip 2006, 20:11

taa tylko że niektórym kobietom cykl nie reguluje się w ogóle, albo dopiero po ciąży.
zawsze można wybrać się do ginka!! on najprędzej ci pomoże!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 lip 2006, 00:23

Malutka pisze:Miesiączkuję od 7 lat i "nie mam książkowego" cyklu, tzn zawiera sie między 20 a 30 dni.
Wiec w normie. Żadko ktora kobieta bez pigulek ma co do dnia. Jestes w normie zupelnej.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 31 lip 2006, 11:59

moon pisze:Wiec w normie. Żadko ktora kobieta bez pigulek ma co do dnia. Jestes w normie zupelnej.

Ja mialam <aniolek> Ale teraz juz tez na pigulkach jestem .

Proponuje dokladnie zajac sie obserwacja swojego cyklu (tzn. poranne pomiary temp. obserwacje sluzu etc.) Reguluje sie slicznie, po pewnym czasie obserwacji mialam cykle wlasciwie co do dnia.
Zaczelam nie ze wzgledu na sex, a problemy ze zdrowiem (bole brzucha, potem okazalo sie ze wrzodowe, a nie zwiazane z ukladem rodnym) choc potem i do seksu sie przydalo :P.

Wlasciwie wszystkie kobiety ktore znam i stosuja nmpr zauwazaja wyregulowanie cyklu.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 31 lip 2006, 15:14

złotooka kotka pisze:Proponuje dokladnie zajac sie obserwacja swojego cyklu (tzn. poranne pomiary temp. obserwacje sluzu etc.) Reguluje sie slicznie, po pewnym czasie obserwacji mialam cykle wlasciwie co do dnia.

Sugerujesz, że od samego obserwowania cykl się reguluje? :? Sory, ale jak dla mnie to brzmi jak tekst z Gościa Niedzielnego.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 31 lip 2006, 15:43

Anula pisze:Sugerujesz, że od samego obserwowania cykl się reguluje?

W pewien sposob tak. Zwracanie uwagi na to jak dziala organizm duzo daje. Bo widzi sie zaleznosci, ze sie przedluza cykl bo owulacja byla pozniej etc. To pomaga. Serio.

Anula pisze:to brzmi jak tekst z Gościa Niedzielnego

Ja juz pisalam, ze mi te obserwacje polecil normalny lekarz. I potem sie po prostu przydaly. :)
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 02 sie 2006, 08:30

No to raczej nie cykl sie reguluje, a uczysz sie przewidywac, kiedy bedzie miesiaczka... .

Nieregularny cykl, jesli miesci sie miedzy 20-30 dni to norma. Juz zawsze mozesz tak miec, a moze Ci sie tez zmieniac z wiekiem, po ciazy.
Jesli cos wiecej Cie w tym nipokoi np. bol, obfitosc, problemy z cera, to idz do lekarza i zrob badania hormonalne, ale o tym to juz lekarz zdecyduje
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 02 sie 2006, 09:46

ja mam podobnie zawsze cykl wacha mi sie miedzy 23-28 dni czasem dluzej ala jakos nigdy w tym problemu nie wiedzialam to normalne
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 04 sie 2006, 15:57

Miltonia pisze:No to raczej nie cykl sie reguluje, a uczysz sie przewidywac, kiedy bedzie miesiaczka... .

Wlasnie, ze reguluje. Zwlasza u mlodych kobiet, ktore czesto maja problemy przez jakies stresy, obawy etc. Oczywiscie nie zadziala to jesli dziewczyna ma jakies klopoty hormonalna czy cus takiego.
Ale takie nastawienie psychiczne organizmu na regularne dzialanie swoje daje.

Dlatego wlasnie nalezy odwiedzic ginekologa i sie przebadac, a moja rade zastosowac jako srodek pomocniczy.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości