Wygląd czy charakter ??

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

kknd
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 150
Rejestracja: 30 lis 2005, 22:40
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Postautor: kknd » 06 lip 2006, 16:15

Dobrym wygladem moze Cie jedynie zauroczyc, pozniej jednak jej "kiepski" charakter wezmie gore nad wygladem i bedziesz dostrzegal wiecej negatywnych cech.

Tylko ze wraz z wiekiem stazem zwiazkowym charakter wg. mnie tez sie zmienia na gorsze lub lepsze (inna aprawa ze do tych "minusow" staramy sie jakos przyzwyczaic i wypracowac kompromis).
Tak wiec wydaje mi sie ze lepszy wyglad bierze gore a nad reszta to tak czy inaczej trzeba popracowac - dopasowac - wyrobic kompromis.
http://aneta.ulotka.biz/ Salon Fryzjerski Aneta W Olsztynie
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 06 lip 2006, 16:35

frer pisze:
ptaszek pisze:Był kiedyś taki film "Płytki facet"


. Filmu już nie pamiętam dokładnie, ale wiem mniej więcej o czym był i moim zdaniem była to głupawa komedyjka...

wspominając o filmie nie skupiałam się na tym jakiej jest kategorii... ale gdyby każdy tak patrzył na innych, od razu świat byłby ciut mniej okrutny...

Chyba jednak kobiety są bardziej płytkie od facetów

chyba jednak nie... zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn są głupi, płytcy, itd... w końcu [powtórzę się]: prawda jest gdzieś po środku :D
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 06 lip 2006, 20:45

Raskus pisze: Inteligencja ludzie, [pomyslec i kazdy by sie kapnal

Inteligentny człowiek nie mówi do drugiego "strzep się" :)
Woalbym aby byla mniej lada niz typowa panna z okladki ,ale zebym mial o czym z nia pogadac niz miec panne pusta.

A super inteligentna, a urodę quazimodo ? Ahh, wszystkiego trzeba wziąść po trochu.
YuMe pisze:Bash napisał/a:
Jednym dana kobieta się podoba, drugim niekoniecznie.

dokładnie. podobnie jest z charakterem.

Tak jest z moja była.
Dla większości niczym szczególnym sie nie wyróżnia. Dla mnie zawsze bedzie zajebista, w sumie pod każdym wzglądem :P
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 06 lip 2006, 21:05

Bash pisze:A super inteligentna, a urodę quazimodo ? Ahh, wszystkiego trzeba wziąść po trochu.


A właśnie... ja "chodziłem" kiedyś z moim osobistym ideałem co do urody... ale kiełbie miało toto we łbie... aż szkoda mówić.

Ale moje kochanie jest najbardziej zmysłową, najbardziej eteryczną, najcudowniejszą istotą na świecie. Jak widzę "na mieście" facetów, którzy idą ze swoimi, tak jakby szli na egzekucję, to widzę jak szczęśliwym jestem człowiekiem. Ja ze swoim kochaniem i pokazać się mogę i porozmawiać mam o czym.
Kobieta tylko do pokazywania, to miły dodatek.
Kobieta tylko do rozmowy, to tylko kobieta do rozmowy.

W moim kochaniu wszystko jest idealne... i rozum i pieprzyki na plecach, których ona osobiście nienawidzi... a ja je kocham, bo wprowadzają taki element skazy w ideale... no i do tego rzeczywiście są piękne.

Jakbym miał narzekać na kolor lakieru do paznokci, czy nową fryzurę czy brak opalenizny... to chyba bym w każdej coś niezadawalającego odkrył.

A każda kobieta, z którą miałem przyjemność być, miała w sobie coś pociągającego, coś, co niwelowało wszelkie jej wady i mankamenty. Także sfera fizyczna liczy się dla mnie o tyle, o ile jestem w stanie (w ramach osobistych standardów estetycznych) taką osobę zaakceptować.

A charakter wychodzi na wierzch później... i jest ważniejszy w formowaniu trwałego i satysfakcjonującego związku :)
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.
Awatar użytkownika
Meredith
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 126
Rejestracja: 13 lis 2005, 00:28
Skąd: z elfiej krainy
Płeć:

Postautor: Meredith » 06 lip 2006, 21:26

To zupełnie nie na tym polega:)
Wybiera się tego do kogo poczuje się to coś (nie mówię o miłości na początku nie ma o niej mowy).
Coś przyciąga nas do drugiej osoby..a potem czas weryfikuje czy dobrze trafiliśmy.
Please to meet you.
Hope you guess my name.
But what's puzzling you.
Is the nature of my game...
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 06 lip 2006, 21:30

Meredith, no tak.
Ale na co patrzysz na poczatku na wyglad czy charakter?
Te weryfikacja to jest chyba weryfikacja charakteru...
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 06 lip 2006, 21:32

Meredith pisze:To zupełnie nie na tym polega:)
Wybiera się tego do kogo poczuje się to coś (nie mówię o miłości na początku nie ma o niej mowy).
Coś przyciąga nas do drugiej osoby..a potem czas weryfikuje czy dobrze trafiliśmy.

to nie czas weryfikuje czy dobrze tafilismy, to my o tym decydujemy. Zaskakujace - ludzie zrzucaja wine na czas za swoje "niedopasowanie" a tak naprawde nie chce im sie pracowac i wlozyc troche wysilku we wspolne budowanie zwiazku. Czas uwypukla co najwyzej nasze slabosci i rowniez jest bez znaczenia dla pojawienia sie uczucia milosci.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 06 lip 2006, 21:46

Andrew pisze:rozum tez mona poprawic i to łatwiej niz wyglad

Bzdura totalna. Jak mozna rozum poprawic? Jak ktos jest glupi jak but to i taki pozostanie. Szczegolnie jesli mamy do czyniena z ludzmi juz niemlodymi.
Raskus pisze:To strzep sie bylo do Mateo, powinien domyslic sie o co mi chodzi. Inteligencja ludzie, [pomyslec i kazdy by sie kapnal

To ja w takim razie wycofuje sie- nie jestem inteligentna.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Re: Wygląd czy charakter ??

Postautor: Jagienka06 » 06 lip 2006, 22:23

dla mnie facet jest warty uwagi jeli ma charakter. wyglad jest tu zupelnie bez znaczenia. j
chociaz. jak facet ma charakter to i ma wyglad. dla mnie z kobietami jest tak samo
Awatar użytkownika
Mateo_20
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 03 lip 2006, 01:04
Skąd: CK
Płeć:

Postautor: Mateo_20 » 06 lip 2006, 22:56

TFA pisze:Ile jestescie juz razem ? nie boj zaby jeszcze zatesknisz kiedys za tym brakiem wad


Jestesmy razem dopiero 2 miesiace (bez kilku dni), o to sie nie boj :-)
"Serca przepełnione miłością
nigdy daleko od siebie nie odejdą"
Sylwia Kocham Cie!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 07 lip 2006, 00:34

Mateo_20 pisze:Jestesmy razem dopiero 2 miesiace (bez kilku dni), o to sie nie boj :-)


No i wlasnie o to mi chodzi :D po 2 miesiacach znajomosci nigdy nie widzi sie wad, czlowiek widzi same zalety, bo jest zaslepiony uczuciem :P ale zycze wszystkiego najlepszego <aniolek>
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 07 lip 2006, 06:02

Prawda jest taka, ze niestety, na samym początku mamy tylko to, co widzimy. Jak dla mnie, jeśli facet zadbany (ogólnie - zęby, dłonie, ubranie), to wtedy mogę pogadać i tu następuje dalsza selekcja, a czy twarz ma Quasimodo, czy aktora plasującego się w 1wszej 10tce najprzystojniejszych aktorów na świecie, to już nie ma znaczenia :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Mateo_20
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 03 lip 2006, 01:04
Skąd: CK
Płeć:

Postautor: Mateo_20 » 07 lip 2006, 06:49

TFA pisze:No i wlasnie o to mi chodzi po 2 miesiacach znajomosci nigdy nie widzi sie wad, czlowiek widzi same zalety, bo jest zaslepiony uczuciem

Wszystko zanosi sie na to, ze bede tak zaslepiony jeszcze przez dluuuuugie lata <zabujany> (bynajmniej mam taka nadzieje i ze moja Niunia tez bedzie mna zafascynowana przynajmniej tak dluuuuuugo jak ja).
TFA pisze:ale zycze wszystkiego najlepszego

Wielkie dzieki stary <rotfl2> !
"Serca przepełnione miłością

nigdy daleko od siebie nie odejdą"

Sylwia Kocham Cie!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lip 2006, 13:15

"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 07 lip 2006, 18:16

Kubek pisze:Ja ze swoim kochaniem i pokazać się mogę


Kubek, mam nadzieję że to w żartobliwym ujęciu napisałeś <boje_sie> Bo dres klimatem zaleciało <diabel> Pokazać się można,.ale w nowej Beemce <diabel>

A wracając ad rem - rzucę cytatem - nieważne kto go powiedział i liczę na komentarze, bo cytat jest ciekawy i może nawet kontrowersyjny :)

"faceci to wzrokowcy. Bezapelacyjnie. Ocenienie wg nich atrakcyjności fizycznej drugiej osoby warunkuje pierwsze nadzieje na prawdopodobny związek. Kobieta myśli inaczej. Szukając partnera, poszukuje kogoś, kto ją zainspiruje, czymś ujmie, będzie wyzwaniem, ciekawą osobowoscią,mającego klasę, charakter i własne zdanie. Wygląd tej hipotetycznej osoby, decydujący minimalnie, może w 30 procentach, z upływem czasu schodzi na coraz dalszy plan. A na pozór? Kobieta komentuje urodę faceta, zachwyca się przystojnymi , wymienia na ich temat opinie z koleżankami, teksty typu "ciacho czy nie" bywają na początku dziennym. To swoista gra pozorówAle rózróżnić należy "podoba jej się", a "jest facetem nadającym się do związku. Jeżeli powie o kimś "przystojny", nie warunkuje to nic więcej. To tylko stwierdzenie pewnego stanu, opinia"
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
zenon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 208
Rejestracja: 21 cze 2006, 18:31
Skąd: bo ja wiem?
Płeć:

Postautor: zenon » 07 lip 2006, 18:29

ujmę to tak
czasem lubię rżnąć głupa
ale przeważnie jestem poważny
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 07 lip 2006, 18:41

Mateo_20 pisze:Wszystko zanosi sie na to, ze bede tak zaslepiony jeszcze przez dluuuuugie lata <zabujany> (bynajmniej mam taka nadzieje i ze moja Niunia tez bedzie mna zafascynowana przynajmniej tak dluuuuuugo jak ja).


Ale tu nie chodzi o to zeby byc zaslepionym i nie widziec wad, tylko zeby tych wad nie bylo ;) a jak zaczna wychodzic to juz sie robi mniej przyjemnie. Ale poki co ciesz sie zyciem, fajny okres.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
ewka_666
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 23
Rejestracja: 07 lip 2006, 14:16
Skąd: Otchłań
Płeć:

Postautor: ewka_666 » 07 lip 2006, 21:26

wyglad nie jest najwazniejszy, osoby ktore sa z dziewczyna/chlopakiem tylko za wyglad sa p.o.p.i.e.r.d.o.l.o.n.e na maxa:/jak moza byc z kims bo z.a.j.e.b.i.s.c.i.e wyglada?? to jest chore:/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 lip 2006, 21:28

Taaaa pewnie , jak mozna jezdzic samochodem który sie nam podoba , polonez wystarczy <hahaha>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 07 lip 2006, 21:31

/jak moza byc z kims bo z.a.j.e.b.i.s.c.i.e wyglada?? to jest chore:/

Jak można być z kimś, kto nam się z wyglądu nie podoba? To jest chore.

Podrośniesz troszkę to i światopogląd Ci się zmieni. :] W wieku 16 lat to ma się takie ideały.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2006, 21:33 przez Olivia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 07 lip 2006, 21:33

Nie ma co się kłócić CZY wygląd CZY charakter. Bo liczy się I wygląd I charakter.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
ewka_666
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 23
Rejestracja: 07 lip 2006, 14:16
Skąd: Otchłań
Płeć:

Postautor: ewka_666 » 07 lip 2006, 21:55

sprostowanie: wyglad musi nam sie podobac ale nie mozna byc z kims tylko dlatego jak wyglada a nie ma nic w glowie
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 07 lip 2006, 21:58

wyglad musi nam sie podobac ale nie mozna byc z kims tylko dlatego jak wyglada a nie ma nic w glowie


Osobiscie uwazam ze wiekszy problem jest ze znalezieniem kogos kto nam sie z wygladu podoba, niz tego co ma w glowie. Ludzi porzadnych nie brakuje, zarowno wsrod brzydkich jak i atrakcyjnych.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 07 lip 2006, 22:00

TFA pisze:Osobiscie uwazam ze wiekszy problem jest ze znalezieniem kogos kto nam sie z wygladu podoba, niz tego co ma w glowie.

nie moge sie zgodzic z "wujkiem" :(
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Imrael
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 07 lip 2006, 22:03
Skąd: Limbo
Płeć:

Postautor: Imrael » 07 lip 2006, 22:22

Spotkałem się z czymś takim jak chodzenie dla wyglądu. To jest chore i niech nikt nie mówi inaczej. Po co chodzić z laską/facetem, który moze i wygląda bosko, ale ma tak pusto w głowie, ze jak się go puknie to go moze rezonans zabić? Ewka ma rację, takie osoby są wiadomo jakie. Uważam takie związki za niewarte czegokolwiek. Najlepsza osoba to taka, którą się kocha :P Nieważne co, warto przy niej być. A najlepiej jest kiedy porówno jest i charakteru i urody :) Jak u mojej kobiety:P I charakter świetny i uroda niczego sobie ;)
Awatar użytkownika
Mateo_20
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 03 lip 2006, 01:04
Skąd: CK
Płeć:

Postautor: Mateo_20 » 08 lip 2006, 01:29

TFA pisze:Ale tu nie chodzi o to zeby byc zaslepionym i nie widziec wad, tylko zeby tych wad nie bylo a jak zaczna wychodzic to juz sie robi mniej przyjemnie. Ale poki co ciesz sie zyciem, fajny okres.


Kiedy pierwszy raz zobaczylem moja przyszla dziewczyne (widywalem ja dosc czesto, ale zato niezbyt dlugo) pomyslalem: "Boze jaka ona sliczna i cudowna, facet opentany jej miloscia bedzie naprawde ku*wa wielkim szczesciarzem, szkoda ze taka kobieta nie jest dla zwyklych smiertelnikow". Od momentu kiedy pierwszy raz sie do mnie odezwala, poczulem sie wlasnie "opentany jej miloscia" i to uczucia trwa do dzis i to w jeszcze wiekszym stopniu !!
"Serca przepełnione miłością

nigdy daleko od siebie nie odejdą"

Sylwia Kocham Cie!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 08 lip 2006, 01:38

Ja bym sie zdystansowal troche na Twoim miejscu, no ale ja swoje przeszedlem, kochalem tak jak Ty, to co wydawalo sie niezniszczalne, peklo, i juz mam taki uraz, Ciebie niekoniecznie to musi spotkac, oby tak bylo, ale jak czytam Twoje wypowiedzi to naprawde mnie ciarki przechodza, bo ja tak samo gadalem jak Ty.

Mateo_20 pisze:Od momentu kiedy pierwszy raz sie do mnie odezwala, poczulem sie wlasnie "opentany jej miloscia" i to uczucia trwa do dzis i to w jeszcze wiekszym stopniu


Pamietaj ze liczy sie nie tylko to co Ty czujesz, zreszta poczytaj forum ...
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 08 lip 2006, 08:20

Przecież wygląd i charakter to jedno i to samo :)

<evilbat>
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."
Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 08 lip 2006, 10:50

jabłoń pisze:Przecież wygląd i charakter to jedno i to samo

moja matka mi mowi od "malego" , wygladasz tak jak mowisz <browar>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 08 lip 2006, 10:56

jabłoń pisze:Przecież wygląd i charakter to jedno i to samo


Niekoniecznie, bo czesto jest tak że osoby uznawane za mniej atrakcyjne potrafią np. zniewalać swoim poczuciem humoru. po prostu nadrabiaja swoja osobowością mankamenty urody.
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości