Wygląd czy charakter ??

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
whitebird
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 107
Rejestracja: 19 mar 2006, 16:18
Skąd: Łódź
Płeć:

Wygląd czy charakter ??

Postautor: whitebird » 06 lip 2006, 07:32

Witam !
Jak powszechnie wiadomo większość facetów to wzrokowcy i w dużej mierze atrakcyjność fizyczna jest decydującym czynnikiem w nawiązywaniu związku. Oczywiście super jest mieć zgrabną, piękną pannę, ale jak to zwykle bywa w parze z urodą bardzo często nie idzie rozum.
A stając przed bezpośrednim wyborem jakiej dokonalibyście decyzji ??
Czy wygralibyście partnera/ke z pięknym ciałem i silną chęmią pomiędzy Wami, ale z mniej ciekawym charakterem czy też troszkę mnie obdażoną urodą osobę z wymarzonymi cechami i nicią super porozumienia ?? (może chęmię da się jakoś ukształtować ??)

Zarówno ja jak i moi znajomi często musimy podejmować takie decyzje.
W moim przypadku największe znaczenie odgrywa miłość, ale ona może być czasem ślepa, więc może lepiej zacząć ją kierować w stronę osoby która swoją osobowością zostawia daleko w tyle piękno "boskiej" panny...
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 06 lip 2006, 07:51

whitebird pisze:Czy wygralibyście partnera/ke z pięknym ciałem i silną chęmią pomiędzy Wami


od kiedy to chemia powstaje wyłącznie na drodze urody? Bzdura, IMO. Wiele przyczyn,cech składa się na taki stan rzeczy :) Bardzo wiele.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
KAROLA
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2005, 18:47
Skąd: . . .
Płeć:

Postautor: KAROLA » 06 lip 2006, 08:14

hmm, wygląd ma zasadnicze znaczenie przy pierwszy, drugim spotkaniu. i dla mnie nawet nie tyle fizys co styl ubierania się, dbanie/niedbanie o siebie (włosy!) a potem to schodzi na zupełnie dalszy plan. znaczy, u mnie na przykład nie zszedł, nawet się przez to rozleciało ale schudłam troche i wszystko jest w jak najlepszym porządku ;>

także ja wybrałabym partnera interesującego, ale zgadzam sie z Tedem ze wiele, wiele czynnikow ma na to wplyw.
Tongue is dumb from all the drugs
Thank God! I Can't react!
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 06 lip 2006, 08:18

Zalezy do czego ci ta panna, bo jesli do wspolnego zycia i tego zebys i ty mial w niej oparcie to przede wszystkim bedziesz sie kierowal jej dojrzaloscia, sposobem postepowania, itd a wiec rowniez charakter bedzie wazny bo po co sie meczyc z idiotka kiedy na pewno gdzies jest jakas madra i wporzadku dziewczyna a ze niektorzy np. ja maja takie szczescie ze mimo ze nie sa najbardzej przystojnymi i "plakatowymi" facetami na swiecie to ich pani jest sliczna za kazdym razem:D

A jak ci laska potrzebna do szpanu zabawy itd do sie rozgladaj za tymi najladniejszymi zobaczymy tylko w czym ci dluuugie nogi i wielkie cycki pomoga jesli wsrodku to beda tepe idiotki czy niedorozwiniete emocjonalnie panie :)

Pozdrawiam dode :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 lip 2006, 08:38

stawiam (jak juz tu pisalem ,bo temat taki tu jest ) wiecej jednak na pieknosc niż rozum , nie mam zamiaru taki kawał czasu spedzic z osobą która dla mnie nie jest piekna , bo.... krzywdę samemu sobie bym zrobił , oczywiscie głupia byc nie moze !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 06 lip 2006, 09:07

To indywidualna sprawa. To swiadczy tylko o nas samych kogo wybieramy, jelsi patrzymy na wyglad tylko to znaczy ze myslimy fiutem- proste <regulamin>
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.
Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.
Krytyka także motywuje.
Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 lip 2006, 09:26

Tak , jasne - a jak sie ładnie ubieramy to prózni jestesmy <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
thirdeye
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 141
Rejestracja: 28 maja 2005, 17:44
Skąd: Że: Znowu:
Płeć:

Postautor: thirdeye » 06 lip 2006, 09:37

chyba na wyglad trzeba patrzec, ale wiadomo przeciez ze kazdemu sie podoba cos innego. trudno bhyc z kobieta ktora Ci sie nie podoba.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 06 lip 2006, 09:41

wygląd można poprawić...
poza tym uroda prędzej czy później przeminie - i co wtedy? ani pięknego ciała, ani charakteru.... [nie mówię o tych, których stać na odmładzanie się na stole chirurgicznym]
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 lip 2006, 09:44

Ja nigdy nie musialam wybierac. Wyglad i charakter sa rownie wazne, wiec nie ma czegos takiego jak wybor jednego...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 lip 2006, 09:46

rozum tez mona poprawic i to łatwiej niz wyglad <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
frer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 320
Rejestracja: 11 gru 2005, 17:43
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: frer » 06 lip 2006, 10:34

Rozważania na poziomie: Co było pierwsze kura czy jajko?
Prawda jest taka, że na początku każdy i tak patrzy tylko na wygląd zewnętrzny. Już od dawna wiadomo, że opinie o kimś wyrabiamy sobie już na początku pierwszego spotkania, więc nie ma mowy o zauroczeniu czyjąś osobowością w takim przypadku.
Dopiero jeśli chodzi o budowanie prawdziwego związku to ludzie patrzą na coś więcej niż tylko wygląd, a nawet bardziej na charakter i intelekt, ale gdyby nie wygląd to nawet by się tą osobą nie zainteresowali. Moim zdaniem teza, że zarówno wygląd jak i charakter są bardzo ważne jest jak najbardziej prawdziwa.
The one thing, that guarantees our freedom and independence, is responsibility.

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

If we stop living because we fear death then we have already died.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 06 lip 2006, 10:42

Andrew pisze:rozum tez mona poprawic

niektórzy są pod tym względem niereformowalni :/

teza, że zarówno wygląd jak i charakter są bardzo ważne jest jak najbardziej prawdziwa.

Zazwyczaj prawda leży gdzieś po środku :)


Był kiedyś taki film "Płytki facet"....
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
frer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 320
Rejestracja: 11 gru 2005, 17:43
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: frer » 06 lip 2006, 10:49

ptaszek pisze:niektórzy są pod tym względem niereformowalni


Moim zdaniem większość osób jest niereformowalnych pod tym względem. Oczywiście niektóre rzeczy w psychice z czasem się zmieniają lub można je zmienić, ale na pewno nie charakter, sposób bycia i moralność człowieka.

ptaszek pisze:Był kiedyś taki film "Płytki facet"


Chyba jednak kobiety są bardziej płytkie od facetów. Filmu już nie pamiętam dokładnie, ale wiem mniej więcej o czym był i moim zdaniem była to głupawa komedyjka...
The one thing, that guarantees our freedom and independence, is responsibility.



The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.



If we stop living because we fear death then we have already died.
Awatar użytkownika
zagubiona_wenus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 05 lip 2006, 10:24
Skąd: dolnyśląsk
Płeć:

Postautor: zagubiona_wenus » 06 lip 2006, 10:54

Jeśli kochasz daną osobę to jest ona dla Ciebie i piękna i interesująca.
grzeczne dziewczynki idą do nieba... niegrzeczne idą tam gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Mateo_20
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 03 lip 2006, 01:04
Skąd: CK
Płeć:

Postautor: Mateo_20 » 06 lip 2006, 11:53

Ja mam takie wielkie szczescie <banan> , ze mam dziewczyne bardzo piekna, niemalze pozbawiona wad, a te wady sa tak banalne, ze sam nawet nie wiem czy to w ogole sa wady (np. nieopalone cialo czy paznokcie w innym koloze niz bym chcial) wiec rzeczy ktore i tak mozna zmienic, potrafie sie rozkoszowac patrzac na chociazby brwi, wlosy, oczy, usta, szyje i naprawde wiele innych czesci ciala mojaj cudownej kobiety. Jesli chodzi o charaktej mojej Niuni to nie mialem pojecia, ze przez sama rozmowe mozna doprowadzic do ogromnego szczescia lub nawet do euforii, a moj Misiaczek to potrafi, czasami (czyt. czesto) chcialbym siedziec z moja Sylwia <przytul> cala noc i rozmawiac, rozmawiac na rozne, najrozniejsze tematy. A tak ogolnie wydaje mi sie, ze wyglad ma niemalze takie same znaczenie jak charakter, ale jednak z mala przewaga charakteru, bo to od charakteru drugiej polowki zalezy takze nasze samopoczucie, bo jezeli dwoje ludzi zupelnie od siebie sie roznia a obydwoje sa piekni to i tak ich zwiazek raczej nie ma szans. A wyglad? No coz, wyglad tez jest bardzo wazny bo jezeli mamy sie zakochac w kims malo atrakcyjnym to nie bedziemy czuli takiego szczescia jak bysmy mieli atrakcyjnego partnera, wiec nie bedziemy do konca spelnieni. Kazdy chcialby kochac jak najmocniej i byc jaknajmocniej kochanym, a zeby to marzenie spelnic, musimy miec partnera ktory ma wyglad i charakter, no i oczywiscie na odwrot.
"Serca przepełnione miłością
nigdy daleko od siebie nie odejdą"
Sylwia Kocham Cie!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 06 lip 2006, 12:02

Mateo_20 pisze:niemalze pozbawiona wad, a te wady sa tak banalne, ze sam nawet nie wiem czy to w ogole sa wady

Mateo_20 pisze:nieopalone cialo czy paznokcie w innym koloze niz bym chcial

to sa wady <hmm>
Awatar użytkownika
Mateo_20
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 03 lip 2006, 01:04
Skąd: CK
Płeć:

Postautor: Mateo_20 » 06 lip 2006, 12:07

To nie sa wady, ale ludzie bez wad nie istnieja, wiec "musialem sie do czegos doczepic", nie potrafi wskazac choc jednej "prawdziwej" wady, naprawde!!
"Serca przepełnione miłością

nigdy daleko od siebie nie odejdą"

Sylwia Kocham Cie!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 06 lip 2006, 12:09

frer pisze:Rozważania na poziomie: Co było pierwsze kura czy jajko?

Zgadzam się...
Na stan zakochania składa się wiecej rzeczy niz tylko uroda i charakter, tz. ich pochodne: światopoglad, sposób bycia, zainteresowania i wyglad zewnetrzny co niejednokrotnie jest sprawą dyskusyjną. Jednym dana kobieta się podoba, drugim niekoniecznie.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 06 lip 2006, 12:10

Strzep sie <mlotek>
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.

Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.

Krytyka także motywuje.

Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 06 lip 2006, 12:11

Yasmine pisze:Ja nigdy nie musialam wybierac. Wyglad i charakter sa rownie wazne, wiec nie ma czegos takiego jak wybor jednego...


Amen.Kazdy ma inny gust ale nie czarujmy sie ,ze wyglad sie nie liczy bo to bzdura.

Raskus pisze:jelsi patrzymy na wyglad tylko to znaczy ze myslimy fiutem


A jak kobieta patrzy tylko na wyglad to tez mysli fiutem? <diabel>
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 06 lip 2006, 12:22

Raskus pisze:Strzep sie

Zaiste inteligencja aż przenika....
tarantula pisze:Amen.Kazdy ma inny gust ale nie czarujmy sie ,ze wyglad sie nie liczy bo to bzdura.

Oczywiście, ze się liczy. Ja bym nie chciał ze "smokiem" wyjść na ulicę. Chyba po prostu wstyd...
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 06 lip 2006, 12:23

"nie to ladne co ladne, ale co sie komu podoba"
wybieram i wyglad i charakter
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
WrednyPesymista
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2006, 20:45
Skąd: Z Wredności
Płeć:

Postautor: WrednyPesymista » 06 lip 2006, 12:28

Bash pisze:Raskus napisał/a:
Strzep sie

Zaiste inteligencja aż przenika....


Bash, spokojnie raskus ma 15 lat... <aniolek> Zresztą to nie zależy od wieku (inteligencja)... <diabel>

Wstreciucha pisze:wybieram i wyglad i charakter


No i poraz kolejny Wstreciucha ma rację, bo, co z tego, że ktoś super wygląda jak jest jędzą albo zgredem... <evilbat>
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 06 lip 2006, 12:30

Wygląd - o tyle, żeby jakiś strasznie brzydki nie był... Kolor oczu, ładne kości policzkowe i zgrabny tyłek nie podtrzymają mojego zainteresowania na dłużej niż godzinę - dwie, a to co najwyżej na jakiś szybki numerek mogloby wystarczyć, na związek na pewno nie :D Przede wszystkim charakter i umysłowość - swoją drogą o mądrego chłopa trudniej, niż o ładnego :] A jak do tego nie jest nabrzydszy, to już jest bliski ideału :]
Arczi
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 11 maja 2006, 21:48
Skąd: ze Śląska
Płeć:

Postautor: Arczi » 06 lip 2006, 13:48

I wygląd i charakter są ważne. Powiedziałbym jednak że charakter, inteligencja itp. liczą się bardziej niż wygląd.

Miłość to nie jest jakaś tam decyzja, tylko uczucie. Gdybyśmy mogli decydować kogo kochać wszystko byłoby o wiele prostsze, ale także o wiele mniej magiczne, niezwykłe.

Jeśli kogoś kochamy to ta osoba jest dla nas atrakcyjna, nawet jeśli dla innych tak nie jest. Gdy jesteśmy w kimś zakochani to nieświadomie idealizujemy tą osobę którą kochamy. Ale dużo także zależy od indywidualnych upodobań, jedni wola blondynki, inni brunetki, można by tak wymieniać w nieskończoność.

Moim zdaniem mówienie że wygląd i charakter są tak samo ważne to przesada, a mówienie że wygląd jest nieważny to całkowita bzdura.
Awatar użytkownika
YuMe
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 28 cze 2006, 14:51
Skąd: z fantazji
Płeć:

Postautor: YuMe » 06 lip 2006, 14:20

Bash pisze:Jednym dana kobieta się podoba, drugim niekoniecznie.

dokładnie. podobnie jest z charakterem.
przeszłości nie zmarzesz, przyszłości nigdy nie poznasz.
Awatar użytkownika
miś
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 09 lut 2006, 08:05
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: miś » 06 lip 2006, 15:38

Woalbym aby byla mniej lada niz typowa panna z okladki ,ale zebym mial o czym z nia pogadac niz miec panne pusta.
"Polityczny Żołnierz może szanować swego wroga - lecz zdrajcą i dezerterem będzie tylko pogardzał."
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 06 lip 2006, 15:46

Mateo_20 pisze:a mam takie wielkie szczescie <banan> , ze mam dziewczyne bardzo piekna, niemalze pozbawiona wad, a te wady sa tak banalne, ze sam nawet nie wiem czy to w ogole sa wady


Mateo_20 pisze:To nie sa wady, ale ludzie bez wad nie istnieja, wiec "musialem sie do czegos doczepic", nie potrafi wskazac choc jednej "prawdziwej" wady, naprawde!!


Ile jestescie juz razem ? :] nie boj zaby jeszcze zatesknisz kiedys za tym brakiem wad :]
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Raskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 04 lip 2006, 08:57
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Raskus » 06 lip 2006, 15:58

To strzep sie bylo do Mateo, powinien domyslic sie o co mi chodzi. Inteligencja ludzie, [pomyslec i kazdy by sie kapnal <wazne>
Pozdrawiam Wszystkich Ambitnych.

Co Ci nie zabije czyni Cie mocniejszym.

Krytyka także motywuje.

Przestrzegaj regulaminu tak, aby być wśród nas!

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości