plastry + solarium

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
solar
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 25
Rejestracja: 07 gru 2005, 12:42
Skąd: : ]
Płeć:

plastry + solarium

Postautor: solar » 18 mar 2006, 18:13

Pytanie tak jak w temacie, czy uzywajac plastrow evra mozna bezpiecznie chodzic na solarium ? czy to nie wplynie czasem na skutecznosc dzialania ?, szukalem ale nigdzie nie natrafilem na konkretna odpowiedz na ten temat...

Druga sprawa, moja dziewczyna dzisiaj pierwszy raz przykleila sobie plaster (zgodnie z instrukcja w pierwszy dzien cyklu :)), jako ze nie mamy jeszcze doswiadczenia z plastrami to chcialbym sie dowiedziec od kiedy mozemy sie juz bezpiecznie sexowac 8) ? .. czy po naklejeniu 1 plastra w 1 dzien cyklu trzeba odczekac troche az zaczna hormony dzialac ? a jesli tak to ile ?
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 18 mar 2006, 18:31

W instukcji masz i u gienka.

Co do solarium nie mam pojęcia ale na "chłopską" logikę ma tyle wpływu co ja na życie seksualne mrówek.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 18 mar 2006, 18:36

nie wiem czy nie bedzie tak jak w przypadku tabsow (bo to tez hormony) - wplywu nie ma, ewentualnie moga sie pojawic plamy od opalania. Ale mowie to tylko moje podejrzenie.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 18 mar 2006, 18:56

Skoro można się z nimi opalać, to pewnie mieli też na myśli solarium. Tylko to takie opalanie w łaty :]
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 18 mar 2006, 19:06

Wykonywanie przez kobietę normalnych czynności życiowych a nawet przebywanie w saunie lub wykonywanie ćwiczeń fizycznych (np. biegi, pływanie, kąpiele, opalanie) nie zmniejsza skuteczności antykoncepcyjnej plastrów EVRA.
Całość tu: http://www.antykoncepcja.isf.pl/plastry.html

[ Dodano: 2006-03-18, 19:08 ]
ForsakenXL pisze:Skoro można się z nimi opalać, to pewnie mieli też na myśli solarium. Tylko to takie opalanie w łaty

Właśnie :)
Awatar użytkownika
solar
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 25
Rejestracja: 07 gru 2005, 12:42
Skąd: : ]
Płeć:

Postautor: solar » 18 mar 2006, 19:54

qbass17 pisze:Cytat:
Wykonywanie przez kobietę normalnych czynności życiowych a nawet przebywanie w saunie lub wykonywanie ćwiczeń fizycznych (np. biegi, pływanie, kąpiele, opalanie) nie zmniejsza skuteczności antykoncepcyjnej plastrów EVRA.
Całość tu: http://www.antykoncepcja.isf.pl/plastry.html

dzieki :)

a na drugie moje pytanie ktos ma odpowiedz :P ?
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 18 mar 2006, 22:56

Ja... NIE znam, ale to raczej jest tak jak z tabletami. Wiec raczej musisz odczekac. Chyba około miesiaca?
Obrazek
"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 mar 2006, 12:18

Lies pisze:le to raczej jest tak jak z tabletami. Wiec raczej musisz odczekac. Chyba około miesiaca?
Z tabletkami nie trzeba czekac. Działaja od 1 wziętej. Przypuszczam ze plaster dokładnie tak samo.
ajka

Postautor: ajka » 20 maja 2006, 15:55

witam, moj pierwszy post na forum ;)
mam pytanie odnosnie plastrow. stosuje je od miesiaca, wlasnie jestem w trakcie tygodnia bez plastra. czy to normalna reakcja, ze nie wystapil okres? czy to po prostu reakcja na zmiane hormonalna? do lekarza i tak mialam isc w przeciagu najblizszego czasu, wiec sie spytam, ale moze ktos z Was moglby mi odpowiedziec na to pytanie..
pozdrawiam cieplo :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 maja 2006, 16:11

ajka pisze:czy to normalna reakcja, ze nie wystapil okres?
Okres ma wystapic w przerwie i moze nawet ostatniego dnia przerwy byc.
ajka

Postautor: ajka » 20 maja 2006, 16:13

moon pisze:
ajka pisze:czy to normalna reakcja, ze nie wystapil okres?
Okres ma wystapic w przerwie i moze nawet ostatniego dnia przerwy byc.

no to ma jeszcze tylko chwilke ;)
dzieki wielkie za informacje, teraz tylko cierpliwie czekac. a jakby co, to bedzie sie meczyc lekarza o wytlumaczenie ;)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości