Diane 35, antykoncepcja a trądzik...

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Diane 35, antykoncepcja a trądzik...

Postautor: karmen » 14 kwie 2005, 19:27

Witam! Mam pytanko do dziewczyn związane z Diane 35... otóż po różnych informacjach jakie znalazłam w internecie zastanawia mnie czy Diane 35 można stosować jako antykoncepcje czy jako lek np. przeciwko trądzikowi. Na jednej ze stronek pisało ze stosuje sie je przeciw tradzikom i że wcale nie sa tak polecane jako antykoncepcja zas na innej ze stron pisało ze stosuje sie je jako zabezpieczenie a gdzie indziej ze mozna go stosować w obu przypadkach... Jeden z lekarzy powiedzia, cytuje: lek Diane 35 nie jest środkiem antykoncepcyjnym i powinien być stosowany w określonych stanach chorobowych (a przy okazji leczenia uzyskuje się również efekt antykoncepcyjny). zaś inny lekarz stwierdził, cytuję: lek DIANE 35 został (...) wycofany z tabeli leków antykoncepcyjnych, dziewczyny jesli stosujecie Diane 35 to napiszcie co o nich sadzicie... a może wolicie inne środki antykoncepcji... chętnie zasięgne waszych opini...
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pogosia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2005, 13:53
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Pogosia » 14 kwie 2005, 22:12

ja również czytałam, że Diana w założeniu miała być lekiem na trądzik, a jako skutek uboczny powoduje antykoncepcje :551:
sama tego nie używałam, bo własnie to stwierdzenie mnie przeraziło :550:
znajome, które brały Diane też raczej źle wspominają.... jednej rozwaliło watrobę, tak że do tej pory ma problemy (a nie łyka od prawie 2 lat). Druga przez pierwsze 5 m-cy była bardzo zadowolona. Cera rzeczywiście jej się poprawiła, ale potem dostała wysypki wokół ust(wygladało to prawie jak liszaj) i dermatolog stwierdził, że to właśnie od tabletek, że łykała zbyt długo
pozdrawiam :-)
Some things in life are like fucking for virginity - you know it's pointless but it feels so good that you just don't want to stop.
Awatar użytkownika
Sorecer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 268
Rejestracja: 29 mar 2004, 22:06
Skąd: Konin
Płeć:

Postautor: Sorecer » 22 kwie 2005, 22:47

Dorwałem instrukcje od najnowszą Diane-35 i napisane jest tam tak:

- Regularne przyjmowanie preparatu Diane-35 zapewnia skuteczne działanie terapeutyczne, oraz zapobiega ciąży. Dawka preparatu Diane-35 jest podobna do zazwyczaj stosowanej w większości doustnych środków antykoncepcyjnych, dlatego należy stosować ten sam schemat dawkowania.

- Stosowanie preparatu zgodnie z powyższymi zaleceniami sprawia iż nie jest konieczne stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych

- Ze względu na małą zawartość hormonów Diane-35 jest preparatem o małej dawce.

Od siebie jeszcze dodam że w ulotce wyraźnie podkreślili że Diane-35 nie może być przepisywana tylko jako środek Anty mimo iż właściwości Anty posiada, tylko dlatego iż zwalcza trądzik wywołany przez androgeny, co daje właściwości lecznicze.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 23 kwie 2005, 09:51

Antykoncepcyjne preparaty antyandrogenne – zawierają cyproteron czyli pochodną progesteronu o działaniu antyandrogennym (innymi słowy zapobiega zmężczyznieniu kobiet, hamując działanie testosteronu i dehydroepiandrosteronów). Należy tutaj Diane 35 (Schering) – draż. Diane 35 zawiera oprócz cyproteronu również etynyloestradiol. Nabiera więc działanie antykoncepcyjne, ale nie jest do takiego zastosowania przewidziana w lecznictwie. Diane wykorzystuje się w leczeniu trądziku u kobiet, nadmiernego owłosienia dziewcząt i kobiet i łysienia androgennego. Stosowana w leczeniu trądziku i hirsutyzmu (wirylizmu) u kobiet zapobiega równocześnie zajściu ciąży.
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 09 cze 2005, 15:20

PODŁĄCZAM SIE DO TEGO TOPICU:

ZNACIE JAKIES INNE TABLETKI ANTY, KORE DZIALAJA ROWNIEZ NA CERĘ?
Przez pól roku uzywalam Diane, cera sie super poparwila, ale nie chce sie juz nimi katowac. Po odstawieniu, znow mi sie pogorszylo :) Macie jakies dowiadczenia w tej kwestii? Szukam czegos lzejszego, ale jednoczesnie skutecznego.
Awatar użytkownika
maga
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 06 maja 2005, 16:15
Skąd: znikąd
Płeć:

Postautor: maga » 09 cze 2005, 16:04

gracja, mnie moja pani dermatolog wysłała do ginekologa sugerując branie własnie diane 35 albo innych o nazwie regulon. nie brałam jeszcze nigdy tabletek anty, wiec nie mogę o nich nic wiecej powiedziec poza tym że dermatolog je poleca. pewnie wypróbuję te, chociaż przeraża mnie trochę to co czyta się wszedzie o diane 35, natomiast o regulonie nic jeszcze nie słyszałam...


gracja pisze:nie chce sie juz nimi katowac


to znaczy?? miałas jak problemy zdrowotne po braniu diane??
"W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym." (Oscar Wilde)
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 09 cze 2005, 17:13

maga pisze:gracja napisał/a:
nie chce sie juz nimi katowac


to znaczy?? miałas jak problemy zdrowotne po braniu diane??

NIe, wrecz pzreciwnie, zadnych skutkow ubocznych, czulam sie swietnie, chociaz po odstawieniu mam lepsza ochote na sex. Nie chce juz ich brac, bo sa to tabletki starszej generacji i mają duza dawke hormonow - powinno sie je brac do pol roku, a potem ewentualnie przerwa.

Hmm dzieki, za podpowiedz, choc w opisach regulonu nic nie wspominają o cerze.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 cze 2005, 17:37

Ja biore Clilest. tradzika nie mialam w ogole, ale od czasu do czasu troszke pryszczy mi wyskakiwalo. Od kiedy biore te tabletki to dluuugo nie widzialam zadnego wyprysku :).
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 09 cze 2005, 19:24

Yasmine pisze:Ja biore Clilest. tradzika nie mialam w ogole, ale od czasu do czasu troszke pryszczy mi wyskakiwalo. Od kiedy biore te tabletki to dluuugo nie widzialam zadnego wyprysku .

Ja tez tak mialam przy Cilescie ale nie jest on tak jak Diane polecany szczegolnie na poprawe cery. Tyle udalo mi sie wygrzebac o cilescie z jakichs ulotek:
Cilest zawiera Norgestimat - składnik, który może korzystnie wpływac na cerę.

Moze ale nie musi... lekarz chyba wiecej powinien wiedziec.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 09 cze 2005, 19:41

Tak samo jak tabletki Jeanine mogą wpłynac pozytywnie na cerę (czytałam w necie sporo opinii na ten temat), ale nie muszą. To zależy od organizmu...

Ja nigdy nie miałam żadnych poważnych problemów z cerą, ale jak przestałam brać pierwsze tabletki, to to co mi się zaczeło robić na twarzy, to była tragedia :/ W życiu nie miałam takiego syfu na twarzy jak wtedy :/ I teraz trochę boję się zrobić przerwę... :>
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 09 cze 2005, 19:56

Ja po przerwie nie zauwazylam jakiegos drastycznego pogorszenia. Bylo mniej wiecej tak jak przed tabletkami. Bardzo mozliwe ze niedlugo bede mogla znowu wrocic do tabletek. Jeszcze tylko jedna wizyta u lekarza mnie czeka i badania <banan> <banan> <banan> <banan> <banan> nie posiadam sie z radosci.
BiOtiKa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2005, 21:20
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: BiOtiKa » 30 cze 2005, 15:36

ja biore Diane od 6 m-c i skore poprawila mi superrrrr prawie wszystki mi juz zniklo a bylo niezaciekawie. Jak sie pytalam mojeje ginekolog czy to prawda ze dlugo nie mozna brac to ona mi powiedziala ze diana wcale nie ma duzo wiekszej dawki hormonu wiec nie ma sie o co bac... nawet powiedziala ze najlepszy efekt dla skory jest po 2-3 latach zeby zostalo na stale... ale chyba zrobie sobie po roku no ale ogolnie ja jestem z nich bardzo zadowolona tylko to ze piersi urosly o rozmiar (wolalam swoje tamte)
Awatar użytkownika
madzik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2005, 23:33
Skąd: Dominikana :)
Płeć:

Postautor: madzik » 16 lip 2005, 23:55

To w koncu mozna uzywac Diane 35 jako antykoncepcyjne, czy mamy sie z moim chlopakiem dodakowo sie zabezpieczac??
Dodam, ze Diane 35 przepisal mi endokrynolog, zeby uregulowac okres i hormony.
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 17 lip 2005, 01:07

madzik pisze:To w koncu mozna uzywac Diane 35 jako antykoncepcyjne

Uzywaj, spokojnie.


Ja znów wróciłam do Diane, ale to jest tragedia jak działa na moj popęd :D:D Podczas przerwy jakis ukryty demon sexu się wydobył, a teraz znów czuje się jak by sex na swiecie nie istniał. Straszne to.
Jak to polozyc na szali: twarz niemowlaczka czy dobry sex? <chory>Mam pieprzony dylemat - mam dosc lat z pryszczami, a jednoczesnie cholernie brakuje mi dobrego sexu.
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 18 lip 2005, 22:00

a co z YASMIN.... mnie własnie ginekolog przepisal takie anty .....
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 19 lip 2005, 14:33

karmen pisze:a co z YASMIN

tutaj jestem <banan>
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 19 lip 2005, 22:33

Yasmine pisze:
karmen pisze:a co z YASMIN

tutaj jestem <banan>


hehe wiem wiem.... ale ja mam na myśli anty Yasmin a ty na końcu masz jeszcze ,,e"

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 19 lip 2005, 22:54

karmen, no przeciez wiem :)
A co do tych tabletek to mam w domu taka mala ksiazeczke o Yasmin. Ale Ty chyba chcesz odpowiedzi od dziewczyn ktore mogly przetestowac te tabletki na sobie:)

[ Dodano: 2005-07-20, 00:01 ]
to taka stronka O Yasmin
http://www.antykoncepcja.pl/article.php ... 2143854913
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 20 lip 2005, 09:52

Yasmine no własnie ja przy tych tabletkach też miałam taka ulotke ale to rczej przypomina małą kieszonkową książeczke hehe... dzieki za link... juz wiele znalazłam na ten temat... nawet opinie dziewczyn poznałam po troszku
Awatar użytkownika
Mi$ka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 12 mar 2006, 09:56
Skąd: Kielce
Płeć:

Diane 35

Postautor: Mi$ka » 12 mar 2006, 12:32

Mam pytanie,czy tabletki Diane 35 to środek ANTYKONCEPCYJNY?Lekarz mi powiedział,że NIE...znowu w gazecie,od znajomych i w ogóle słyszałam,że TAK...więc :?
Tyrese
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 15 lut 2006, 19:18
Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć:

Postautor: Tyrese » 12 mar 2006, 12:38

Tabletki Diane 35 to lek przeci trądzikowi czy coś takiego, a antykoncepcja to w nim jedynie środek uboczny.
Awatar użytkownika
Mi$ka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 12 mar 2006, 09:56
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Mi$ka » 12 mar 2006, 12:39

Właśnie na trądzik biorę,niektóre moje koleżanki brały jako środek anty...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 12 mar 2006, 12:43

Mi$ka pisze:niektóre moje koleżanki brały jako środek anty...

ale pewnie braly tez ze wzgledu na problemy skorne. Ot, tak sobie (tylko dla antykoncepcji ) to juz teraz zbytnio nie przepisuja, bo one sa starej generacji i zawieraja duza ilosc hormonow.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 mar 2006, 15:33

I to i to.
Czesc kobiet nadal bierze ta trutke jako lek anty. A czesc na skore. Proste. Tyle ze ja np chce miec dzieci w przyszlosci ;P
Swoja droga czy ciezko ulotke przeczytac?
Awatar użytkownika
Mi$ka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 12 mar 2006, 09:56
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Mi$ka » 18 mar 2006, 21:52

Świetnie...ja to prawie rok biore na trądzik właśnie..
Moon:ulotkę czytałam jak coś :| tylko że każdy co innego mówi...
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 18 mar 2006, 21:58

biore spory kawalek czasu i w ciazy nie jestem wiec dzialanie 2 w jednym
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Mi$ka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 12 mar 2006, 09:56
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Mi$ka » 18 mar 2006, 22:00

No właśnie! I kolejna osoba która potwierdza to,że sa to tabletki antykoncepcyjne...Moja siostra również brała je jako anty,mój ginekolog znowu mi mówił,że NIE MOZNA tego absolutnie brać jako anty...chyba że jeszcze z jakimś środkiem..
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 18 mar 2006, 22:05

wiesz to jest tak ze nie powinno sie ich przyjmowac przez dluuuugi czas (przynajmniej ja to tak widze), bo rzeczywiscie sa to tabsy starszej generacji. Ja zaczelam je brac z powodow dermatologicznych a potem juz bardziej mnie interesowala ich antykoncepcyjna dzialalnosc. Teraz ide do lekarza i bede go prosic o zmiane tabletek bo juz czas najwyzszy zmienic.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 18 mar 2006, 22:07

Mi$ka pisze:I kolejna osoba która potwierdza to,że sa to tabletki antykoncepcyjne

no bo to jest anty. Znaczy dzialanie ma jako antykoncepcyjne, ale uboczne. Ale zupelnie nie wiem po co kobita moze brac tabletki, ktore sa tak "stare" ? Bo jesli problemy skorne to ok. Ale sama antykoncepcja ?
Ja bym sie bala.
Awatar użytkownika
Mi$ka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 12 mar 2006, 09:56
Skąd: Kielce
Płeć:

Postautor: Mi$ka » 18 mar 2006, 22:08

Sytuacja wygląda u mnie tak samo,z powodu trądziku...Lekarz mi powiedział,że niedługo bedę musiała zakończyć ,,kurację''Dianą bo przez nią mam problemy z wątrobą,nie wiedziałam,że tak szkodzą...

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości