sex until marriage

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

zielona
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:50
Skąd: KINGSAJZ
Płeć:

sex until marriage

Postautor: zielona » 09 mar 2006, 14:56

OK zakładam w tym dziale topic, bo jakoś tak.

na forum krasnickim, ktoś dawno dawno temu założył temat o identycznym tytule, no i spoko spoko, ale ostatnio wypowiedzi typu:
Wiec nie pisz, ze kto sie masturbuje, ze jest z nim wszystko OK, bo nie jest! Jezeli ktos traktuje swoje cialo INSTRUMENTALNIE...

mnie rozbrajają. W dodatku do dyskusji doszedł młody ksiądz... to już w ogóle jakiś posłaniec Rydzyka!
http://www.lkr.pl/forum/index.php dział Młodzież i kultura/Problemy/Sex until marriage
Jako cywilizowani ludzie może wypowiecie się i wyprowadzicie ich z błędu?:] bo albo ja z wami jestem nienormalna albo ich wypowiedzi sa nienormalne ... to nie jest reklama żadna, ale tam nikt nie chce sie wypowiedziec, bo tam każdy każdego zna doskonale :/

pózniej zamknijcie ten temat...
"Nie boję się obietnic / Nie lękam się zazdrości /Nie dbam o nagrody / Kpię z przyzwoitości"
[Akurat- "O dziewiątce"]
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Re: sex until marriage

Postautor: Jagienka06 » 09 mar 2006, 15:04

Co sądzicie o tym dość kontrowersyjnym temacie? Dla tych, którzy może nie rozumieją tłumacze, że chodzi włąśnie o to pytanie.. czy seks przed małżeństwem to dobry krok, czy nie? w ogóle co o tym sądzicie? Czy jesli dwie osoby się kochaja, a nie sa jeszcze malzenstwem nie powinny uprawiac seksu? Jakie są wady jakie zalety? Czekam na opinie
zielona
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:50
Skąd: KINGSAJZ
Płeć:

Postautor: zielona » 09 mar 2006, 15:09

jak się kochają i obie strony chcą to jak najbardziej :] ja w ogole nie kupuje kota w worku, bo nie ukrywajmy, ale jeśli pod tym wzgledem będzie kompletna klapa, to istnieje duze prawdopodobienstwo ze zwiazek sie rozpadnie, ale wszystkie, ale niektóre sie rozpadaja.. a tak obedzie sie bez zbednych ceregieli, rozwod itd.
"Nie boję się obietnic / Nie lękam się zazdrości /Nie dbam o nagrody / Kpię z przyzwoitości"

[Akurat- "O dziewiątce"]
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 09 mar 2006, 15:13

zielona, sorki, przejrzalam troszke ten temat na tamtym forum... nie mam ochoty sie denerwowac, moze troszke pozniej... na razie nie bede komentowac. Kazdy ma prawo do swoich pogladow. Jedni chca czekac, inni nie. po prostu.

aha, podobalo mi sie stwierdzenie jednej z osob. Cytuję:
(...) W dyskusji jedynymi Waszymi argumentami sa paragrafy koscielne a w zyciu nie da sie wszystkiego sprowadzic do kwestii wiary. Człowiek nie jest istotą doskonałą, ulega pokusom, popełnia błędy i dlatego dostał od Boga sakrament pokuty i pojednania.
Słyszałam kiedyś od księdza z długoletnim stazem kapłanskim, ze tak naprawde niewiele jest par, które ze współzyciem czekają do slubu. Niektórzy nowożency podczas spowiedzi czesto zatajają grzech współzycia przed slubem, czesto jeden partner przyznaje sie do tego , drugi pomija ten fakt.
Może to i piękne wytrwać, ale ja niestety mam inne przekonania...
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 09 mar 2006, 15:18

Ooo nie, ja podziękuję. Niech się ciemniaki kiszą w absurdzie, ja nie mam zamiaru się denerwować i nawiedzionych nawracać <zalamka>
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 09 mar 2006, 15:22

Niech sobie robią co chcą.

Ja wariatom i fanatykom religijnym mówię NIE !!
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 mar 2006, 15:24

Byłem tu , Charlie chyba też <aniolek> wiec juz mam dosc
http://www.onanizm.pl/viewtopic
normalnie jestem diabłem <hahaha> <hahaha>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 09 mar 2006, 15:29

Andrew pisze:Byłem tu , Charlie chyba też <aniolek> wiec juz mam dosc
http://www.onanizm.pl/viewtopic
normalnie jestem diabłem <hahaha> <hahaha>

Już sama nazwa "onanizm" mnie odstręcza i piętnuję każdego zdrowego psychicznie, który jej używa. Masturbacja to masturbacja, niech nawet będzie auto-erotyzm, a "onanizm" zostawmy księżom i młodzierzy wszechpolskiej <diabel>

P.S. Jak zobaczyłem topic "Wychodzienie z onanizmu" to całkiem wymiękłem <zalamka>
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
zielona
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:50
Skąd: KINGSAJZ
Płeć:

Postautor: zielona » 09 mar 2006, 15:38

Andrew pisze:Byłem tu , Charlie chyba też aniołek wiec juz mam dosc

ke? :>
"Nie boję się obietnic / Nie lękam się zazdrości /Nie dbam o nagrody / Kpię z przyzwoitości"

[Akurat- "O dziewiątce"]
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 09 mar 2006, 15:49

agna 24 pisze:W dyskusji jedynymi Waszymi argumentami sa paragrafy koscielne a w zyciu nie da sie wszystkiego sprowadzic do kwestii wiary. Człowiek nie jest istotą doskonałą, ulega pokusom, popełnia błędy i dlatego dostał od Boga sakrament pokuty i pojednania.


Mam w dupie pokutę od ksiedza za to, że się pochędożyłem trochę z moją ukochaną. Seks i miłość idą ze sobą w parze.
A sakrament pokuty to ja przyjmę jak komuś KRZYWDĘ zrobię, a nie jak popieszczę moją dziewczynę i doprowadzę ją do szatańskiego orgazmu. :>
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
mirabelka
Bywalec
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 05 mar 2006, 08:30
Skąd: Kraków
Płeć:

Re: sex until marriage

Postautor: mirabelka » 09 mar 2006, 15:58

agna 24 pisze:Co sądzicie o tym dość kontrowersyjnym temacie? Dla tych, którzy może nie rozumieją tłumacze, że chodzi włąśnie o to pytanie.. czy seks przed małżeństwem to dobry krok, czy nie? w ogóle co o tym sądzicie? Czy jesli dwie osoby się kochaja, a nie sa jeszcze malzenstwem nie powinny uprawiac seksu? Jakie są wady jakie zalety? Czekam na opinie
Moim zdanie należy się w tym temacie :wypróbować: przed małżeństwem.Ponieważ,zakup ;kota w worku; nie jest dobrym pomysłem..a jak się okaże pózniej ,że te zkochane osoby, w łóżku nijak do siebie nie pasują, bo mają inne oczekiwania i temperamenty to co wtedy?Jestem zdecydowanie za sexem przedmałżeńskim!
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 09 mar 2006, 16:08

fish pisze:Ja wariatom i fanatykom religijnym mówię NIE

Moze wariatom nie, ale fanatykom jak najbardziej...
Myslę, że ponad połowa forumowiczów to chrześcijanie, jakoś nikt nie ma zahamowań.
Niestety moja Ex była fanatyczkom religijną, i co? tak się nie da żyć :| Przynajmniej ja nie potrafię. Życie bez fizycznych przyjemności, to nie jest to samo.
mirabelka pisze:Moim zdanie należy się w tym temacie :wypróbować: przed małżeństwem.Ponieważ,zakup ;kota w worku; nie jest dobrym pomysłem..a jak się okaże pózniej ,że te zkochane osoby, w łóżku nijak do siebie nie pasują, bo mają inne oczekiwania i temperamenty to co wtedy?Jestem zdecydowanie za sexem przedmałżeńskim!

Taki uzasadnienie jest conajmniej bez sensu. Zerwiesz z chłopakiem tylko dlatego, że jest zły w lóżku? Jakoś nie rozumie tego... Przecież tu nie chodzi o aspekt wypróbowania, tylko ludzkiej przyjamności.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
ibis28
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2006, 10:20
Skąd: Zach-pomorskie
Płeć:

Postautor: ibis28 » 09 mar 2006, 16:09

mirabelka zgadzam się całkowicie a mogę co nieco o tym powiedzieć z własnego doświadczenia <zalamka> a jeżeli chodzi o tate ryzyka z całą jego wielbicieli to może by tak w końcu zobaczyli co się dzieje w śród ich szeregów <belt>
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 09 mar 2006, 16:13

ibis28 pisze:może by tak w końcu zobaczyli co się dzieje w śród ich szeregów <belt>

Dokładnie. Celibat i inne bzdury wymyślone przez kościół prowadzą do takich wynaturzeń, że głowa mała. KRK jest tego najlepszym dowodem...
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 09 mar 2006, 17:33

Bash pisze:. Zerwiesz z chłopakiem tylko dlatego, że jest zły w lóżku?


też za radzieckiego boga tego nie kumam i chyba nie skumam nigdy :D.....
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 09 mar 2006, 17:39

TedBundy pisze:też za radzieckiego boga tego nie kumam i chyba nie skumam nigdy .....

Ted, wiesz... Dla niektórych kazdy powód jest dobry by iść z chłopakiem / dziewczyna do lóżka. Nie pomyśleli, że ich tam ciągnie własne ciało, a nie chęć "wypróbowania go/jej".
Te argumanty są wręcz powalające :P
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
tr3sor
Weteran
Weteran
Posty: 936
Rejestracja: 13 paź 2004, 03:51
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: tr3sor » 09 mar 2006, 18:06

Tak wogol to czytaliscie to forum ? to do ktorego jest link w 1 poscie ?
Tam sie to wszystko naprawde przeradza w fanatyzm ... niechce nikogo az tak religijnego krytykowac ... chodz razi to w oczka strasznie :S. Chcialem im napisa co o tym wszystkim mysle ... Na cale szczescie wymagana rejestracja :P przez ktora przechodzic mi sie niechce :d

Co do tego forum o onanizmie ... coz ... swiat pelen jest ludzi ktorzy nie sa do konca normalni ... Ale skoro uwazaja masturbacje za chorobe, prosze bardzo ! leczcie sie jak sie wam tylko podoba :p.

A co do seksu przedmalzenskiego ... to 90% prawdziwych chrzescijan takich praktykujacych itp na pewno uprawia :] A pozostale 10% fanatykow nie :] skoro tak chca prosze bardzo :].
Byle mi nikt niezabranial. Jest to ich interpretacja bibli o ktorej niemoga twierdzic ze jest jedyna prawdziwa itp ...

Ja osobiscie dalej wole wierzyc w obraz Jezusa itp wziety z Kodu Leonarda :].
Jesli na takich wierzeniach oparte bylo by chrzescijanstwo to chodzil bym do kosciola co niedziele ! A jak czas pozwoli i w dzien powszedni ! :P.

Jesli ktos nieczytal a chcial by niech napisze pm`a wstawie mu na jakiegos torrenta e-booka lub wersje audio :P
Obrazek


Śladem własnej "legendy" ... ;)
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 09 mar 2006, 18:42

agna 24 pisze:Co sądzicie o tym dość kontrowersyjnym temacie? Dla tych, którzy może nie rozumieją tłumacze, że chodzi włąśnie o to pytanie.. czy seks przed małżeństwem to dobry krok, czy nie? w ogóle co o tym sądzicie? Czy jesli dwie osoby się kochaja, a nie sa jeszcze malzenstwem nie powinny uprawiac seksu? Jakie są wady jakie zalety? Czekam na opinie


Dla mnie to zaden kontrowersyjny temat, tylko czysta glupota, ale szanuje ludzi ktorzy sie decyduja mna takie kroki, a nie szanuje ludzi ktorzy zyja w celibacie do slubu a po slubie jazda na boki, bo sie okazuje sa niedopasowani.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 mar 2006, 18:52

Przenosze, bo to takie gadanie o niczym.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 09 mar 2006, 18:54

Bash, posłużę się małą analogią co do sytuacji, gdy "wymienia" się partnera bo się pożycie od razu nie układa :)
To tak, jakby biednego neptka po dwóch lekcjach nauki jazdy posadzić za kółkiem McLarena i przyjąć za oczywistą jego reakcję - "e, jazda autem jest do dupy, bo wypadłem na pierwszym zakręcie z toru" <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 09 mar 2006, 18:59

agna 24 pisze:Co sądzicie o tym dość kontrowersyjnym temacie? Dla tych, którzy może nie rozumieją tłumacze, że chodzi włąśnie o to pytanie.. czy seks przed małżeństwem to dobry krok, czy nie? w ogóle co o tym sądzicie? Czy jesli dwie osoby się kochaja, a nie sa jeszcze malzenstwem nie powinny uprawiac seksu? Jakie są wady jakie zalety? Czekam na opinie

Co sądzimy?
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=5112
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=2073
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=933
Ponad 350 postow. Polecam.

Ja się nie wypowiadałem w tamtych więc zrobię to krotko i zwięźle w tym topiku.
Wierzę w Boga. W jego wysłanników na Ziemi nie wierzę. Mam w głębokim poważaniu co Oni sądza o seksie przedmałżeńskim.
W topiku feminizm ktoś zasugerował, że feministki są niedopieszczone, dlatego wojują nie wiadomo za czym. Może tutaj też jest podobnie, duchowni są niedopieszczeni - działają na zasadzie "sam nie wezmę i innemu nie dam" <hmm>
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 mar 2006, 19:26

Duchowni dzialaja na zasadzie, ze trzeba wysrubowac tak bardzo model zachowania, by malo kto go spelnial, a wiec by ludzie czuli sie grzesznymi i przylazili do kosciola, dawali na tace itd
Awatar użytkownika
mirabelka
Bywalec
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 05 mar 2006, 08:30
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: mirabelka » 09 mar 2006, 21:29

Bash pisze:
TedBundy pisze:też za radzieckiego boga tego nie kumam i chyba nie skumam nigdy .....

Ted, wiesz... Dla niektórych kazdy powód jest dobry by iść z chłopakiem / dziewczyna do lóżka. Nie pomyśleli, że ich tam ciągnie własne ciało, a nie chęć "wypróbowania go/jej".
Te argumanty są wręcz powalające :P
Mój drogi to ;wypróbowanie ; to była przenośnia..Nie uwżam swojej wypowiedzi za bezsensowną....wyobraż sobie sytuację .Masz dziewczyne, kochasz ją itd czekacie do ślubu ..fajnie jest tylko kilka razy,pózniej okazuje się ,że ona lubi tylko dwa razy w roku, poczas świąt a ty na odmianę dwa razy dziennie...co wtedy robisz? no ?jaką masz na to receptę?i jakie widzisz wyjście z takiej sytuacji..?
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 09 mar 2006, 21:30

Ted, rozumię. Ale dla mnie jest conajmniej śmieszne stwierdzenie, że kocham się z kobietą przed slubem, by sprawdzić jak daje sobie rade... Zerwię zaręczyny tylko z tego powodu?

Teraz do Cubasy :)
Tak, ja też wierze w Boga. Mam szcunek dla duchownych, i innych świętych osób kroczących po ziemi. Ale szlag mnie trafia, jeśli w kólko nawijaja o jednym i tym samym - o seksie przedmałzeniskim. Z czałym szacunkiem, ale to JA będę sądzony za swoje czyny, a nie ONI za moje.
Czyli ogóle zgadzam sie z Tobą :)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 10 mar 2006, 11:53

Andrew pisze:Byłem tu , Charlie chyba też aniołek


Byłem, byłem. Dostałem bana po 2 postach :D
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 13 mar 2006, 09:50

Podstawowa reguła: jeżeli chcesz pozostać sobą, unikaj grup fanatyków. To dotyczy tak samo portali "radiomaryjnych", jak i kretyńskich miejsc pokroju Arabia.pl czy Islam-in-Poland. Ten sam kaliber idiotów tam się pojawia.
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości