[Do dziewczyn] Pytanie odnośnie pigułek Diane-35

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Sorecer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 268
Rejestracja: 29 mar 2004, 22:06
Skąd: Konin
Płeć:

[Do dziewczyn] Pytanie odnośnie pigułek Diane-35

Postautor: Sorecer » 31 mar 2004, 20:34

Mam pytanie w imieniu swojej dziewczyny która nie ma internetu...

Czy Diane-35 powoduje na początku zażywania (2 dzień) ból brzucha i czy miesiączka jest bardziej obfita? Jakie są Wasze doświadczenia z zażywaniem tego specyfiku!?

Dodam jeszcze, że moja dziewczyna zaczeła brać Diane-35 w pierwszym dniu miesiączki i ma 16 lat. Z góry dziękuje za odpowiedź! :)
Awatar użytkownika
Lady
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 222
Rejestracja: 19 lut 2004, 03:56
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Lady » 31 mar 2004, 20:52

Skutki uboczne brania pigulek sa rozne zalenie od "osobnika".
Nie ma reguly ze po Diane boli brzuch a po Cilest np glowa.
Twoja dziewczyne moze bolec akurat brzuch. Ale wydaje mi sie ze po trzech dniach to jeszcze nie przez tabletki. Moze z jakiegos innego powodu.
Po Diane porawia sie cera zajebiscie.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 31 mar 2004, 21:55

Jak zaczeła organizm reaguje w ten lub inny sposób ! to sie unormuje z czasem ich zażywania , jesli nie , lekarz je zmieni na inne ,prawie zawsze jak sie zaczyna brac tabletki anty , to wystepują jakieś skutki uboczne na poczatku !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 31 mar 2004, 22:49

To nie ma związku z diane.
Bardzo poprawiają cerę, ale mają wysoki poziom hormonów i b.ingerują w organizm.
Powiększają się po nich piersi :)
Awatar użytkownika
Sorecer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 268
Rejestracja: 29 mar 2004, 22:06
Skąd: Konin
Płeć:

Postautor: Sorecer » 01 kwie 2004, 00:55

TO o ty piersiach to powiedziała jej pani ginekolog i ją to ucieszyło, bo ma jakiś dziwny kompleks na ich punkcie, choć mnie się zawsze podobały! :) Gracja a mocno się powiększają? HEHE Żeby się czasem za duże nie zrobiły! ;-)
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 01 kwie 2004, 18:35

Robia sie bardziej wrażliwe, jedrniejsze, nabrzmiale i kragłe, troche jak przed okresem :)
Powiekszaja sie spokojnie o jakis numer.

Ale to pewnie sprawa indywidualna
Zauważyłam też, że sa bardziej podatniejsze na dotyk...
Awatar użytkownika
Sorecer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 268
Rejestracja: 29 mar 2004, 22:06
Skąd: Konin
Płeć:

Postautor: Sorecer » 02 kwie 2004, 01:09

Gracja czyżby te wiadomości z własnego doświadczenia? :D Rozumiem, że zażywałaś lub zażywasz Diane-35. Możesz powiedzieć, że jesteś z nich zadowolona?
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 06 kwie 2004, 03:13

Moja narzeczona bierze Diane 35 od około 5 lat. Na początku były problemy... źle się po nich czuła. Ale teraz jest wszystko OK.
Wielu lekarzy przepisuje Diane 35 młodym dziewczynom, gdyż są tanie (co nie powinno w ogóle być brane pod uwagę) i oprócz cech antykoncepcyjnych mają także inne, np. pozwalają uporać się z trądzikiem.
Awatar użytkownika
MKV
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 09 kwie 2004, 15:03
Skąd: okolice wawy
Płeć:

Postautor: MKV » 10 kwie 2004, 01:59

Damian pisze:oprócz cech antykoncepcyjnych mają także inne, np. pozwalają uporać się z trądzikiem.

hehe... zeby takie cos dla facetow tez wymyslili ;)
"Niezależnie od sytuacji zawsze broń swoich racji
To dla Twojej informacji, reszta jest owiana tajemnicą
Jedni będą krytykować - inni się zachwycą
Jedni będą Cię szanować - drudzy znienawidzą"

Fenomen - Prawda
Awatar użytkownika
LukS
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 81
Rejestracja: 07 kwie 2004, 21:24
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: LukS » 10 kwie 2004, 16:20

gracja pisze:Robia sie bardziej wrażliwe, jedrniejsze, nabrzmiale i kragłe, troche jak przed okresem :)
Powiekszaja sie spokojnie o jakis numer.


Tak, ja to mogę potwierdzić empirycznie że o numer się powiększają - MIODZIO ! Tyle, że raczej nie wpływają pozytywnie na chęć u dziewczyny + mogą ułatwiać przybieranie na wadze niestety.
Awatar użytkownika
wela69
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2005, 16:05
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: wela69 » 02 maja 2005, 20:58

A czy wiek ma tutaj coś do rzeczy? Mam 18 lat i mój dermatolog własnie przypisał mi Diane, dopiero dowiaduję się że mają one również działanie anty i zastanawiam się czy właśnie w ten sposób też zacząć je traktować..... bo już sama nie wiem, albo na tradzik albo anty :P a tu 2 w 1 :P
Awatar użytkownika
Kamka
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 20 kwie 2005, 15:02
Skąd: z domciu :-)
Płeć:

Postautor: Kamka » 02 maja 2005, 22:30

gracja pisze:Robia sie bardziej wrażliwe, jedrniejsze, nabrzmiale i kragłe, troche jak przed okresem :)
Powiekszaja sie spokojnie o jakis numer.

Ale to pewnie sprawa indywidualna
Zauważyłam też, że sa bardziej podatniejsze na dotyk...


Ja bralam 'diane-35' przez jakis czas i nie zauwazylam zeby powiekszyly mi sie po nich piersi. Tak wiec mysle ze to jest zupelnie indywidualna sprawa.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 04 maja 2005, 13:34

Sorecer pisze:Dodam jeszcze, że moja dziewczyna zaczeła brać Diane-35 w pierwszym dniu miesiączki i ma 16 lat. Z góry dziękuje za odpowiedź!

kumpela wylądowoała przez te tabsy w szpitalu.......nie widomo było co jej jest dopiero ginekolog wpadł zeby zapytac ja czy bierze tabletki i wtedy sie okazało ze to one tak zadziałały.....ten ginek powiedział jej ze to nie są tabletki dobre dla młodych dziewczyn
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 04 maja 2005, 13:41

nie mogl tak powiedziec - diane 35 sa jednofazowe a wlasnie jednofazowe przepisuje sie mlodym dziewczynom.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
John Rico
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2005, 22:33
Skąd: P-ń
Płeć:

Postautor: John Rico » 04 maja 2005, 13:45

a mojej dziewczynie piersi nie urosły i zadko kiedy miala ochote ;// brała je bo chciala sobie poprawic cere ... jak to wyszlo ? nie wiem dla mnie zawsze bylo ok ;D

teraz chce zmienic bo to widac, podczas okresu kiedy nie bieze diany ma wieksza ochote niz kiedy bieze ... słabe to troche ;/ jakie dziewczyny polecacie? bo podobno po 1,5 roku brania tabletki nalezy zmienic ... i 1,5 roku minelo so?
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 04 maja 2005, 14:22

dlaczego nalezy zmienic? nie slyszalam takiej opinii. i tak co jakis czas lekarz zaleca zrobienie badan hormonalnych wiec jesli cos bedzie nie w porzadku to sam zaproponuje zmiane.

mi odpowiadaja novynette, ale, jak mowilam, takie polecanie kompletnie nie ma sensu bo na kazda kobiete inaczej moga dzialac, co nie oznacza, ze tabletki sa nie teges, tylko zle dobrane.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
John Rico
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2005, 22:33
Skąd: P-ń
Płeć:

Postautor: John Rico » 04 maja 2005, 14:30

dlaczego zmiena ? Tak jej lekarz powiedział ... ale niedlugo idzie na wizyte i o tym porozmawia. Masz racje ... ale chodzilo mi w tym przypadku o walory danych tabletek, opis jakis ... moze znacie jakas stronke albo jakas dziewczyna jest w tym obeznana i moglaby tu w skrocie napisac co i jak ... thx ^^

pozdro !
Awatar użytkownika
milenka112
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2005, 10:15
Skąd: kosmos
Płeć:

Postautor: milenka112 » 31 sie 2005, 16:19

Kurcze to mnie wystraszyliście...właśnie dostałam receptę na diane.poszłam do lekarza po tabletki anty,ale ze mam male problemy z cerą ,ale jak już się truć to z podwójną korzyscią.dr sama zaproponowała mi diane.teraz czekam na okres.boję się tylko ,że zniechęcęsie podczas pierwszego miesiąca,jak będzie źle
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 01 wrz 2005, 09:31

a co ma być źle. Mi one baaardzo pomogły m.in. na cerę. Jestem z nich zadowolona <banan> Może w pierwszych dwóch dniach odczuwać jakies zmiany- lekkie bóle brzucha czy cos, ale przechodzi i potem juz nic nie ma.
Awatar użytkownika
milenka112
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2005, 10:15
Skąd: kosmos
Płeć:

Postautor: milenka112 » 01 wrz 2005, 19:48

Martyna pisze:Może w pierwszych dwóch dniach odczuwać jakies zmiany- lekkie bóle brzucha czy cos, ale przechodzi i potem juz nic nie ma.



no właśnie teraz mija mój drugi dzień i rzeczywiście wczoraj umierałam na ból głowy,dziasiaj brzucha...ale teraz jest już lepiej.mam nadzieję,że tak pozostanie;)
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 02 wrz 2005, 09:43

na pewno! ;) Potem nawet nie odczujesz nic, nawetr nie pamięta się czy sie wzięło tabletkę czy nie :) Lepiej nastawiaj sobie przypomnienie.
A cera poprawi sie po 3-4 miesiącach.
tylkojawiemkto
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2005, 10:49
Skąd: Miasteczko
Płeć:

Postautor: tylkojawiemkto » 03 lut 2006, 09:41

Hej ;> ja tak troszke ni z gruszki ni z pietruszki ! Ale chcialam sie podzielic jak to u mnie jest z DIANE 35 ! Wlasnie konczze brac drugie opakowanie, lekarz przepisal mi te tabletki ze wzgledu na cere i antykoncepcje ! Przede wszystki przestaly mi wyskakiwac juz ropne krosty, od czasu do czasu cos wyskoczy ale to nic zlego ;) cera stala sie odrobine gladsza mam nadzieje ze im wiecej opakowan tym bedzie lepiej ;) czuje sie super, kiedys czesto mnie bolala glowa, jajniki, teraz - odkad biore DIANE ani glowa ani jajnik nie maja odwagi sie odezwac ;) jak jest z okresem to nie wiem bo nie zrobilam sobie przerwy gdyz mialam 100dniowke i nie chcialam sie zle bawic a nie wiedzialam jak moj organizm bedzie reagowal na ten pierwszy okres ! ;) Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 03 lut 2006, 10:30

Ktoś chyba powinien ten topic przenieść do zdrowia i antykoncepcji. <pejcz>
BoomEr
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 08 sie 2005, 18:44
Skąd: MP
Płeć:

Diane-35 i dawkopwanie

Postautor: BoomEr » 26 lut 2006, 23:53

Jako, ze przegladam forum juz od dlugiego czasu wiele widzialem juz opinii na temat tych tabsow.

Ze sie od nich umiera, ze powiekszaja piersi, lecza tradzik, pogarszaja wzrok ale ostatnio spotkalem sie ze znajomym ginekologiem. Koles pracuje w zawodzie nie dlugo i powiedziale ze Diane jako jednofazowki sa dobre dla krow a nie ludzi <lol> oraz ze te tabletki sa gorsze niz picie chlodziwa radioaktywnego z reaktora...

Moze mi to ktos wytlumaczyc?? Ginek mojej ukochanej przypisal je, bo sa dobre a ten mowi ze zle... wierzyc starej szkole (jej ginek ma grubo ponad 45) czy wierzyc w mlodosc (kolo jest 3 lata po studiach)??

A teraz druga sprawda otoz jestem kompletnie zielony w tym temacie i nie znam sie na dawkowaniu tzn. chodzi mi o te zlote 12 godzin w ciagu ktorych mozna wziac tabsy. Moja piekna czasem bierze o 8 rano, raz o 10 a raz o 14. I moje pytanie brzmi czy to wplywa jakos na skutecznosc tabletek?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 lut 2006, 07:05

BoomEr pisze:wierzyc starej szkole (jej ginek ma grubo ponad 45) czy wierzyc w mlodosc (kolo jest 3 lata po studiach)

Dlatego,ze tamten ginek ma grubo po 45 to pewnie kiedys czesto, gesto przepisywal Diane, bo to sa jedne z najstarszych tabletek.
Nie wiem czy mlody lekarz ma racje, ale jesli chodzi o Diane to balabym sie brac.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 lut 2006, 11:14

BoomEr pisze:Diane jako jednofazowki sa dobre dla krow a nie ludzi .lol. oraz ze te tabletki sa gorsze niz picie chlodziwa radioaktywnego z reaktora...

I jest to coraz powszechniejsza opinia u ginekologów i nie tylko zaraz po studiach.

Te leki sa stare maja duza ilosc hormonow trzaba robic przerwy je biorac bo moze wystapic owulacja. Jest wieksze ryzyko jesli chodzi o ciaze po odstawieniu itd.

Nowsze sa po prostu lepiej dopracowane i bezpieczniejsze.
To tak jak z nowszymi wersjiami programów czy gier no. Bedziesz sie babral z najstarszej wersji z bledami czy se najnowsza bez nich wezmiesZ?
BoomEr
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 08 sie 2005, 18:44
Skąd: MP
Płeć:

Postautor: BoomEr » 27 lut 2006, 13:53

No to co zrobic(bo zasialiscie we mnie lekki strach) Ma sie zglosic do gina po nowe czy brac dalej te? Ciaza w takim naszym wypadku to byl by koniec wszystkiego. Slyszalem juz wiele takich opinii no i wiekszosc jest dobra ale jak to bywa sa tez wyjatki?

A teraz pytanie czy na wlasna prosbe ginek zmieni tabletki czy to jest jakos specialnei dobrane?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 lut 2006, 15:05

BoomEr pisze:A teraz pytanie czy na wlasna prosbe ginek zmieni tabletki

zmieni. Powiesz,ze chcesz nowsze z mniejsza iloscia hormonow.
BabaJaga
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2006, 23:50
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: BabaJaga » 27 lut 2006, 16:42

Jako, ze jestem z rodziny lekarskiej i mam wielu znajomych lekarzy, to powiem krotko, kazda tabletka anty to swinstwo. Syf jakich malo. Wybaczcie ale takie mam na ich temat zdanie. zrobilam ten blad i bralam. Potem sie leczylam z tego gowna kilka lat. Predzej czy pozniej Cie dopadna jak nie teraz to za kilka lat.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 lut 2006, 22:09

BabaJaga pisze:. Potem sie leczylam z tego gowna kilka lat.

A co bralas i co CI bylo?


BabaJaga pisze:Predzej czy pozniej Cie dopadna jak nie teraz to za kilka lat.

Pewnie, ale kazda chyba se tu myslaca zdaje sprawe z ewentualnych konsekwencji, nie sadzisz?

BoomEr pisze:na wlasna prosbe ginek zmieni tabletki czy to jest jakos specialnei dobrane?

Powinien.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości