Usunięcie migdałków

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Usunięcie migdałków

Postautor: Sir Charles » 22 gru 2005, 13:55

Czeka mnie ten nieprzyjemny zabieg w najblizszym czasie. Generalnie lekarz mnie poinformowal z grubsza jak to bedzie wygladalo, ale bylbym wdzieczny, gdyby ktos, kto sam przez to przechodzil napisal mniej wiecej, czy bolalo bardzo, czy bardzo bardzo, jak dlugo itp
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 gru 2005, 23:41

Ja sie tego bym panicznie bała <boje_sie>
Bowiem pamiętam jak do "przewspaniałego" CZD w którym 4 lata swego zycia spędziłam niestety trafiła dziewczynka ot żeby migdałki wyciąć. Cóż przewspaniali lekarze spieprzyli zabieg i dziecko go nie przezyło. Więc uwaga kto sie za to bierze Charlie. ;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 gru 2005, 09:59

Dadza Ci narkoze (najlepiej: mlotek) i bedzie wsio :)
Ciekawe czym to robia, czy wycinaja, czy biora jakas zardzewiala lyzeczke :)
Napisz po wszystkim co i jak.
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 23 gru 2005, 10:36

nie nie nie... Moim zdaniem najpierw odcinaja głowę na wysokości syjoi sciagają ja i od spodu za pomoca szlifierki kątowej (najlepiej bosch o srednicy tarczy 30 cm) wycinają. Następnie głowę wstawiają na korpus, troche kleju i jestes jak nowy ;) <chory>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 23 gru 2005, 10:37

Moja kolezanka miala usuniete migdalki. Nie bolalo. Troche w szpitalu musiala polezec, ale za to teraz w ogole nie choruje (a przed wycieciem, mozna powiedziec, ze wiecznie byla chora ).
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 23 gru 2005, 15:25

kazali mi sie połozyc na łóżku podłaczyli sprzed do monitorowania pracy cerca i takie tam, anestezjolog jakies20cm nad moja twarzą trzymał maske i kazał spokojnie oddychac...dziwiłam sie bojakos wdychałam to cos i nie działało...poczułam ze chce podniesc noge zeby inaczej ja ułozyc i przeraziłam sie bo nie mogłam!!!przez chwile przerazenie bo sliny przełknac tez nie mogłam mysle "tylko nie zamykaj oczu" ale długo nie wytrzymałam gdy zamknęłam oczy usłyszałam tylko jak anestezjolog mówi "dobra".... jak sie wybudziłam to beczałam ze najgorszemu wrogiwi nie zycze....kazali mi pic herbate rumiankowa (działanie oczyszczajace rane) no i 2dni po zabiegu wymiotowałam od tej herbaty i dlatego ze opiłam sie krwia.....najgorszy był 5 dzien po zabiegu ból paskudny i najgorsze ze nic poradzic na niego nie było mozna ale po tym dniu było juz coraz lepiej szybko zaczełam pic i jejsc ....
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 23 gru 2005, 17:03

Mi usuneli jak mialam jakies 4-6 lat (nie pamietam juz dokladnie, kiedy to bylo). Znieczulenie miejscowe, posadzili i przyczepili do krzesla, zalozyli cos a la sliniak. Widzialam cala krew. No ale to jeszcze za poprzedniego ustroju bylo, teraz na pewno lepiej to wyglada :]
Potem lezalam troche w szpitalu, co zle znosilam. A co najsmieszniejsze, nadal mam powiekszone - caly czas. Wszyscy lekarze sie dziwia, ze juz mialam usuwane, bo tego nie widac. Ale ja widzialam...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 23 gru 2005, 17:11

agata pisze:anestezjolog jakies20cm nad moja twarzą trzymał maske i kazał spokojnie oddychac...dziwiłam sie bojakos wdychałam to cos i nie działało...poczułam ze chce podniesc noge zeby inaczej ja ułozyc i przeraziłam sie bo nie mogłam!!!przez chwile przerazenie bo sliny przełknac tez nie mogłam mysle "tylko nie zamykaj oczu" ale długo nie wytrzymałam gdy zamknęłam oczy usłyszałam tylko jak anestezjolog mówi "dobra".... jak sie wybudziłam to beczałam ze najgorszemu wrogiwi nie zycze....


A nie - to akurat znieczulenie ogolne jzu dwa razy przechodzilem i jak dla mnie rewelacja - w ogole sie o to nei martwie. <aniolek2>
agata pisze:najgorszy był 5 dzien po zabiegu ból paskudny i najgorsze ze nic poradzic na niego nie było mozna ale po tym dniu było juz coraz lepiej szybko zaczełam pic i jejsc ....

To istotna inforamcja dla mnie. :) Dzieki <browar>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 gru 2005, 08:16

Jesli moge dodac... 2 operacje mialem i tez mi glupiego jasia dawali. Tylko nie mialem takich jazd ze nie moglem niczym ruszac, albonie wiem o tym :) Wiem ze to strasznie smierdzialo...
I ciesz sie ze nie mialas agata jak moja mama co jak miala cesarke, to jej minela narkoza. Ale na tyle smiesznie, ze miala pelna swiadomosc, czula co jej robia (ale tylko czula, bez bolu chyba) i absolutnien iczym nie mogla ruszac.
To musi byc fajna jazda jak czujesz jak Cie zszywaja <aniolek2>
Awatar użytkownika
p1tbull
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2005, 11:19
Skąd: z pokoju
Płeć:

Postautor: p1tbull » 24 gru 2005, 09:01

Ja mialem Wycinane migdalki jak bylem maly nic nie pamietam z calego zabiegu bo kimalem przez podawana do tego narkoze :D, no a po zabiegu jeszcze 3 dni chyba polezalem w szpitalu :D no moze 4 niepamietam wkazdym badz razie, ale kazali mi duzo lodow jesc :D
Obrazek
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 24 gru 2005, 11:35

p1tbull pisze:ale kazali mi duzo lodow jesc

a mi własnie lekarz powiedział ze lody nie sa wskazane
Kommanz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2005, 20:04
Skąd: z domu ;)
Płeć:

Postautor: Kommanz » 27 gru 2005, 21:52

Moze ja sie wypowiem jako ze mialem duze doswiadczenia z migdalkami :)
Hisotira zaczyna sie od tego ze bylem "szczesliwym" posiadaczem 3 migdalkow.
Pierwszy zostal usuniety w mlodosci, nie bylo to mile wspomnienie ale opisywac nie bede ze wzgledu na zmiane metod usuwania. 2 kolejnych migdalkow(w moim przypadku to byly MIGDALY), niestety mi nei dane bylo zostac uspionym na czas zabiegu, dostalem tylko jakies dwie tableteczki, kroplowke ze znieczuleniem oraz bardzo przyjemna rzecz mianowice zastrzyki ze znieczuleniem w same migdaly ktore byly powtarzane kilka razy podczas zabiegu! Bolu sie nei czuje, jednak to bardzo nieprzyjemne uczucie, mala metalowa petelke zakladaja na migdal i zaczyna sie szarpanie! Nie pamietam dokladnie jak bylo z jedzeniem, ale przez pierwsze dwa dni tylko kroplokwa a potem papki. Musialem niestety w szpitalu zabawiic z tydzien, ale po wyjsciu naszczescie szybkro wrocilem do zimnego piwka i dymku :) Ogolnie nie wspominam tego za milo ale jak trzeba to trzeba!
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 27 gru 2005, 23:07

ja jeszcze moze dodam ze ból u mnie był zwiekszony przez to ze podczas zabiegu włozyli mi jakąs rurkę głeboko do buci....teraz nie pamietam po co ona tam była moze to chodziło o odsysanie krwi która spływała mi w strone zołądka ale wiem ze po tym oprócz miejsca po wycieciu migdałów bolał mnie takze przełyk
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 27 gru 2005, 23:09

Hmmm piszecie i piszecie, a ja zaczynam miec wrazenie, ze jestem troche nienormalny, ze sie nie boje...

Ale dzieki ogolnie <browar>
soul of a woman was created below
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 28 gru 2005, 11:15

Sir Charles pisze:Hmmm piszecie i piszecie, a ja zaczynam miec wrazenie, ze jestem troche nienormalny, ze sie nie boje...

no bo ogólnie nie ma sie czego bac.....jest to zabieg prosty i stosunkowo mało ryzykowny...jedyne nieprzyjemnosci jakie sie z nim wiaza to ból ale i to da sie przezyc
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 10 sty 2006, 13:46

No wiec tak - znieczulenie ogolne.

Przez pierwszą dobę, połtora, non stop lyka sie krew. Moj wspoltowarzysz niedoli nawet zwymiotowal ta krwia, ale ja twardy bylem :)

Ból bardzo mocny. Najgorzej jest nad ranem. Potrzeba naprawde silnych prochow, by cokolwiek zjesc. Chociaz i tak przez 6 dni zrzucilem 4 kilo.

Zabieg mialem we srode, wypuscili mnie dopiero w poniedzialek. Ale to moze dlatego, ze bralem udzial w 5-dniowym programie testowania nowego leku.

Bardzo przyjemna, choc nieco krotkotrwala ulge przynoszą lody ( to jednak nie mit :) ). Dobra jest tez mleczna czekolada. Nie polecam niczego kwasnego. Ani oczywiscie goracego.

Bol stal sie znosny wlasciwie na 3 dzien po zabiegu, chociaz dalej lykam prochy, bo bez tego ani rusz.

Odradzam tez palenie. :/
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 10 sty 2006, 13:48

Sir Charles! Ależ ekspercki topik założyłeś :P

No sorry, musiałam :)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 10 sty 2006, 13:50

mrt pisze:Sir Charles! Ależ ekspercki topik założyłeś


A spadaj na drzewo :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 10 sty 2006, 13:53

<banan>

Się robi.

Ciekawe, czy bez migdałków to widać dziurę w gardle, jak się zajrzy do środka? W sensie jak przelot rury? To chyba trochę mało romantycznie, ale za to jak praktycznie chwilami <aniolek2>
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 10 sty 2006, 14:14

mrt pisze:za to jak praktycznie chwilami


Dla dziewczyn na pewno <jasne>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 10 sty 2006, 15:45

Sir Charles pisze:Przez pierwszą dobę, połtora, non stop lyka sie krew

łeee, jak ja nie lubie smaku krwi <belt1>

zycze szybkiego powrotu do zdrowia, nadrobienia tych kilogramow i normalnego jedzenia :)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 10 sty 2006, 17:25

mrt pisze:czy bez migdałków to widać dziurę w gardle, jak się zajrzy do środka?

Na razie to dosc nieprzyjemny widok dwoch strupow "na mokro" :]


Yasmine pisze:zycze szybkiego powrotu do zdrowia, nadrobienia tych kilogramow i normalnego jedzeni

Dzieki :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 10 sty 2006, 19:04

ja jak bylem maly mialem wycinany chyba 3 migdal- nie wiem czy ma sie 3 ale tak mi siewydaje bylem maly i pamietamze tesknilem za mama:) ale wiem ze to bylo jakos tak ze nawet nie zauwazylem kiedy to mialem napenwo byl oznieczulenie ogolne ale niewiem jak ikiedy w sumie tosie nawet stalo:)
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 10 sty 2006, 20:20

Sir Charles pisze:Ale to moze dlatego, ze bralem udzial w 5-dniowym programie testowania nowego leku.

Jak to wygladalo?
Brales te leki świadomie? :)
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 10 sty 2006, 22:37

cubasa pisze:Jak to wygladalo?
Brales te leki świadomie?


Zupelnie swiadomie, podpisawszy uprzednio zgode. Wygladalo to tak, ze 4 razy dzienni zazywalem dawke leku, ktora zawierala albo 75 mg jakiegos srodka, albo 50, albo 50 innego, albo nic (tzw dawka placebo) i musialem skrupulatnie notowac natezenie bolu w "dzienniczku". Do tego mialem wolna reke w dysponowaniu tzw "rescue medications" czyli powszechnie uzywanymi srodkami przeciwbolowymi. :) Uprzedzajac pytanie - nie dostalem za to kasy :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 11 sty 2006, 01:01

mrt pisze:Ciekawe, czy bez migdałków to widać dziurę w gardle, jak się zajrzy do środka? W sensie jak przelot rury? To chyba trochę mało romantycznie, ale za to jak praktycznie chwilami

Charlie Głębokie Gardło <aniolek2>


Sir Charles pisze:Uprzedzajac pytanie - nie dostalem za to kasy

Przegapiłeś taką fuchę - u mnie w mieście jest pewien ośrodek <aniolek2> Za dwa dni brania prochów - 700-800zł.
Uprzedzając pytanie - nie zaciągnęłam się :).
Ostanio szukali dziewczyn, które nie przyjmują hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Mieli trudności :D.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 11 sty 2006, 01:55

gracja pisze:Ostanio szukali dziewczyn, które nie przyjmują hormonalnych środków antykoncepcyjnych
Trzeba bylo powiedziec <jasne>

Wracaj do sil Charlie :] <browar>
ktos
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 21 paź 2004, 19:16
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: ktos » 27 sty 2006, 02:18

Temat juz wiekowy, ale ja tez sie wypowiem.

Pierwszy raz usuwali mi migadly gdy mialem 7 lat. Nie wiem dlaczego, ale wtedy nie mialem zadnego znieczulenia! Wszystko robione na zywca. Zawolali mnie na blog operacyjny, kazali usiasc na krzesle i przywiazali mnie pasami (rece, nogi) zebym sie nie ruszal. Pozniej mi wycinali :| Myslalem ze sie zer*m z bolu :(
Kolejny raz mialem usuwanego migdala (jak na zlosc - odrosl :]) w wieku 15 lat. Wtedy juz profesjonalnie - z uspieniem. Wszystko ladnie pieknie. W ten sam dzien wyszedlem do domu. Mialem duze problemy z polykaniem sliny i wszystkiego innego, co dalo sie polykac.
Bol minal po tygodniu.

Teraz takie zabiegi sa robione ze znieczuleniem wiec nie ma sie czego bac. :) Ale tego bolu ktory przezylem za pierwszym razem gdy wycinali mi migalka nie zyczylbym najgorszemu wrogowi :> Takie uczucie jak by Ci palca ucinali <hahaha>
:)
kanapka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 126
Rejestracja: 28 maja 2005, 21:34
Skąd: stąd.
Płeć:

Postautor: kanapka » 27 sty 2006, 12:38

ktos, chyba coś ci się pomyliło z tym brakiem znieczulenia.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 27 sty 2006, 12:40

ekke pisze:ktos, chyba coś ci się pomyliło z tym brakiem znieczulenia.

Nie no, to prawda - dawniej usuwali bez znieczulenia.
soul of a woman was created below

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości