Przecięcie błony u ginekologa

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Przecięcie błony u ginekologa

Postautor: Aga » 27 lis 2003, 18:46

Chciałabym rozpocząć współżycie z moim chłopakiem, ale w ostatnim czasie zaczęłam się bać ( głównie po przeczytaniu postów tutaj) pierwszego razu. Okropnie zależy mi na tym, zeby było fantastycznie, a mam b.wąską pochwe i wejście do niej, wiem, że z tym nic nie mogę zrobić, ale zaczęłam się zastanawiać czy nie pójść do ginekologa aby mi zrobił nacięcei na błonie. Nie przerwał, ale trochę naciął. Mój chlopak powiedział, że zupełnie by Mu to nie przeszkadzało, jeśli miało by mnie dzięki temu mniej bolec. Jak myślicie, czy to dobry pomysł? Czy to zniweluje zupełnie ból, czy tylko trochę go osłabi? Czy można poprosić o taki zabieg ginekologa bez uzasadnienia (czy tlyko po wielu próbach współżycia), czy robi on to natychmiast? Czym błona jest nacinana, czy to bolesne? Czy uwazacie że to dobry pomysł? Bardzo zależy mi żeby mnie nie bolał pierwszy raz i był przyjemny.
gregmen4
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2003, 21:08

Re: Przecięcie błony u ginekologa to gobry pomysl w ostatecz

Postautor: gregmen4 » 27 lis 2003, 19:21

nie jestem wulgarny ale pomyslal bym najpierw na twoim miejscu o dobrej palcowce wykonanej przez siebie lub o wibratorze a jesli to nie pomoże to cos na rozluznienie i do chlopaka a jesli to nie pomoze to udal bym sie do ginekologa i zapytal go o wyjscie z tej sytuacji
ewa

Postautor: ewa » 27 lis 2003, 19:26

gregmen4!ja tez nie chce byc wulgarna ale co to za rada z tym wibratorem?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 27 lis 2003, 19:38

No własnie , co to rada , bo i ja tego nie rozumiem ?.
Wiekszosc kobiet przesadza z tym ze sa jak to mówią za wąskie , mówi sie tez tak ze jak sie popiesci to sie zmiesci .Jesli mogę cos doradzic to sugerował bym aby sprubować normalnie pozbyc sie dziewictwa z swym ukochanym , jesli natomiast bedzie to ból nie do wytrzymania , zaprzestac pruby i wtedy udac sie do ginekologa by wykonał naciecie błony dziewiczej to zapewne nie bedzie bolało a jesli już to minimalnie . Niepotrzebnie sie tak tym przejmujesz to tylko wzbudza niepotrzebny strach w Twej psychice
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 27 lis 2003, 19:44

Kobietą nie jestem :P ale czasami naprawdę czytając to nie wiadomo co o tym mysleć. Dlaczego większość "dziewic" chce żeby ten ich pierwszy raz wyglądał jakby już to robiły setki razy ... Jeszcze się nie spotkałem z tym żeby ten pierwszy raz był dla jakiejś dziewczyny czymś bardzo przyjemnym. Owszem na początku jest ból i jest zalezny od wielu czynników ale przeciez potem może już być tylko lepiej. Ginekolog to według mnie głupi pomysł. Mówisz o tym bólu w taki sposób jakbyś wiedziała jaki on jest i jak będzie boleć. Przepraszam Cie bardzo ale według mnie takie myślenie powinno Cie tylko utwierdzić w przekonaniu że chyba twój czas jeszcze nie nadszedł i może lepiej jeszcze troche poczekać.

I na koniec jeszcze jedno małe przemyślenie. To chyba tak samo jakby kobieta przy porodzie odrazu mówiła że nie chce rodzić bo przecież to boli ... i wybierała by zawsze cesarskie ...
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
ewa

Postautor: ewa » 27 lis 2003, 19:45

krzys ma chyba racje...a wibratora to z pewnoscia nie uzywaj do "przetykania" :mrgreen:
Kasia

Postautor: Kasia » 27 lis 2003, 21:19

Aga ja jestem kobietka wiec chyba troche lepiej Cie rozumiem :) zreszta w podobniej troche sytuacji, ale nie do konca ... tzn. nie mysle, ze mam problem z pochwa, ale ... chce zaczac wspolzycie, jednak wiem, ze to jeszcze za wczesnie ... bo nie czuje sie w pelni na to gotowa!!! Znam Twoje obawy, moje sa podobne, zreszta tak naprawde to mam ich wiele, wiesz co .. na Twoim miejscu, poszlabym najpierw do ginekologa i po prostu pogadala z nim/ a jeszcze lepiej z nia/ na ten temat, powiedzialabym, ze chce zaczac wspolzycie i ze mam takie i takie obawy .... on a lepiej ona na pewno Ci cos doradzi .... podpowiedz jaki masz pomysl i powiedziec, ze sie tego boisz .... mysle, ze to najlepszy pomysl .. ja bym nie probowala tak od .. moze sie uda bo wiem jakie to dla Ciebie wazne - ja mysle podobnie na ten temat ... . moglabys sie zrazic nieudana proba, albo miec nieprzyjemne wspomnienia ... wiec zrob wszystko by tak nie bylo!!! my wiemy jakie to wazne dla nas ten pierwszy raz!! :) Trzymaj sie! :) :)
gosc gregmen4

Re: na chlopski rozum

Postautor: gosc gregmen4 » 27 lis 2003, 21:42

nie chodzi mi o to zeby ktos sie zaspokajał na sile a tym bardziej zeby ktos rozumial ze ma to sluzyc przebiciu blony dziewiczej .przed pojsciem do ginekologa wystarczy sie troche pomasturbowac.moze to wychodzic z wielkiego strachu przed zrobieniem tego pierwszy raz lub z niegotowosci do tak wielkiego aktu w zyciu kobiety.moze twoj chlopak powinien z toba o tym porozmawiac.wydaje sie mi ze powinniscie zaczacz od pieszczot.twoj chlopak powinien najpierw zaczacz od jezyczka konczac po kolei na jednym a pozniej na drogim palcu. ja po pierwszym razie z mojej dziewczyna tak robilem i to przez jakies trzy tygodnie bo tez ja bolalo przypuszczam jak kazda kobiete. po pewnym czasie okaze sie ze to tak nie boli i bedziecie mogli przejsc do rzeczy.zdarza sie ze niektore kobiety maja bardzo waskie wejscie do macicy i w tedy potrzebny jest specjalista. a moze twoj chlopak ma duzego i grubego penisa i czujesz strach przed tym pierwszym razem.moze to cos zmieni w tym wszystkim w kazdym razie powiedz chlopakowi zeby byl bardzo ostrozny i nierob tego na przymus duzo rozmawiajcie a reszta przyjdzie sama.acha niewiem ile masz lat.
ewa

Postautor: ewa » 28 lis 2003, 09:56

tak jak mowila kasia powinnas najpierw pojsc do ginekologa...przede wszystkim zeby porozmawiac o zabezpieczeniu!!!jesli cie zbada i sprawdzi czy jest wszystko oki moze sie uspokoisz.ze mna to bylo tak, ze pierwsza proba nie wyszla i wtedy tak sie przestraszylam i zniechecilam, ze...mozna przeczytac w dyskusji o tym...ale wczesniej to sie nie balam, nie zastanawialam nad fizyczna strona "romantycznego" aktu.powinniscie sie poki co zajac poznawaniem waszych cial
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 28 lis 2003, 19:36

Ewo nareszcie ktos mysli podobnie jak ja ....
Bo zazwyczaj mowili inne rzeczy, ze wystarczy tylko wibrator lub inne takie pomysly ... przeciez to jest dla nas zbyt wazne ... powinnismy byc do tego przygotowane dobrze, nawet bardzo dobrze, a nie zeby kobieta musiala sie jeszcze stresowac czy wyjdzie ten pierwszy raz czy nie, czy sie uda proba czy nie .... badanie kontrolne u ginekologa, jakas rozmowa na temat tabletek i na temat twojej blony dziewiczej jest najlepszym wyjsciem .... Pozdrawiam :)
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 28 lis 2003, 21:10

No właśnie, Wy faceci myślicie zupełnie inaczej! Nie macie nic pojęcia o bólu, Wam seks zawsze sprawia przyjemność. I na pewno nie jest tak ważny jak dla dziewczyn. Nawet nie wyobrażacie sobie jak dla mnie pierwszy raz jest istotny. Głównie dlatego, że zbyt dużo czasu poświęciłam na marzenia i wyobrażanie sobie jak to będzie wspaniale. Teraz zaczynam zdawać sobie sprawę, że owszem może być fajnie i przyjemnie, ale może też coś nie wyjść, mogą być łzy, ból, nieprzyjemność. Nie chcę tego za cholerę! To jest częśc moich dziewczęcych marzeń i chcę zrobić wszystko, żeby ograniczyć możliwość niewypału do minimum. Dlatego ten pomysł z ginekologiem. Ale macie rację, najlepiej się skontaktować z lekarzem i tak też zrobię.
ewa

Postautor: ewa » 28 lis 2003, 21:51

trzymam kciuki!daj znac jak juz bedziesz po lekarzu.trzymajcie sie dziewczyny!!!
Kasia

Postautor: Kasia » 28 lis 2003, 23:04

Aga podoba mi sie twoje podejscie do sprawy pierwszego razu ...
Tak jakbys czytala w moich myslach, ja jestem juz dlugo z moim chlopakiem, ale on mimo tego, ze ma juz 22 lata, powiedzial, ze do niczego spieszyc sie nie musze i na razie odkladalam ta decyzje bo nie jestem gotowa ... podobnie jak ty wiele nad tym myslalam, zastanawialam sie i chce by bylo jak najlepiej, dlatego musimy zrobic wszystko by temu dopomoc! :) Wiec trzymam za Ciebie kciuki ... :D
Awatar użytkownika
macia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2004, 21:54
Skąd: woj. Lubuskie
Płeć:

Postautor: macia » 17 kwie 2004, 10:17

Okropnie zależy mi na tym, zeby było fantastycznie, a mam b.wąską pochwe i wejście do niej, wiem, że z tym nic nie mogę zrobić, ale zaczęłam się zastanawiać czy nie pójść do ginekologa aby mi zrobił nacięcei na błonie.


Ago, wiem, mnie tezx przerażała wizja bólu podczas "pierwszego razu", lecz odrobinke bolało. poza tym nacięcie błony dziewiczej wcale nie rozwiąuje problemu, gdyz ból przy pierwszych razach jest, gdyż pochwa nie jest dostatecznie rozciągnięta. Poza tym samo przebicie błony dziewiczej wcale nie boli, bynajmniej mnie nie bolało. czy to learz powiedział Ci, że masz za wąskie wejście do pochwy, czy tylko ty tak myślisz?? Pytam, bo miałam taki sam problem, bałam się, ze moja myszka jest za wąska. Za pierwszym podejsciem się nie udało, lecz wystarczyło zaufac chłopakowi i bez problemu wszedł we mnie :)
"Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni i miota się po scenie, aby za chwilę umilknąć na zawsze.
Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą."
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 kwie 2004, 18:09

Co wy z tym rozciagnieciem pochwy ! nie ma czegos takiego !! jest błona dziewicza i koniec , to co po urodzeniu dziecka jest rozciagnieta !! bzdura !! mam dwoje dzieci i jaka była przed taka jest po ich urodzeniu , znaczy sie pochwa mej zony ! ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 17 kwie 2004, 19:48

Macia-ten topic napisałam jakieś pół roku temu, nie zrealizowałam tego i nie poszłam do ginekologa, w sumie sama nie wiem czy żałuję czy nie. Jestem już po 1 razie i musze powiedzieć że mnie bardzo bolał, później drugi raz także, dopiero za 3 było ok. No ale w tym bólu było też coś pięknego- w końcu traciłam dziewictwo. Ale polecam te rozwiązanie dziewczynom którym ginekolog powie że mają grubą błonę. U mnie kobieta stwierdziła że mam średniej grubości, a bolało bardzo. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 kwie 2004, 03:29

Popieram Krzys. Nie ma czegos takiego jak "rozciagniecie" pochwy (no chyba ze po dziecku, jak piszesz, ale i tego da sie uniknac). Pochwa jest elastyczna, a to co nazywacie rozciagnieciem to tylko kwestia przyzwyczajenia!
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 18 kwie 2004, 07:46

Nie wiem czemu prawie wszystkie dziewczyny-dziewice rozpoczynając współżycie z góry zakładają, że mają wąskie pochwy i wejście do nich oraz oczekują od pierwszego razu doznania wspaniałych przeżyć. Zdaję sobie sprawę, że dla dziewczyny utrata dziewictwa jest przeżyciem, ale znów nie takim bolesnym, jak sobie z góry zakładają (tu proponuję poczytać sobie posty dziewczyn o ich pierwszych razach). Proponuję też przyjąć takie myślenie: wszystkie kobiety to przeżyły, to czemu nie ja, a nie z góry zakładac, że jestem jakaś inna. Przecięcie błony przez ginekologa uważam za zły pomysł z wielu względów, o których nie chcę tu pisać, natomiast popieram samą wizytę u niego, dla nabrania przekonania, że ze mną jest wszystko OK oraz zasięgnięcia porady co do pierwszego razu. Zawsze porada fachowca jest lepsza niż doświadczonej koleżanki. Życzę powodzenia...
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
macia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2004, 21:54
Skąd: woj. Lubuskie
Płeć:

Postautor: macia » 18 kwie 2004, 20:56

Co wy z tym rozciagnieciem pochwy !


Wiesz, z pochwą jest jak z przpychaniem czegoś, za pierwszym razem z trudem to się przepycha, a z czasem idzie inaczej. tak jak byś rozciągał szyjke balona, nie rozciągnie się, ale za każdym razem łatwiej ją rozciągnąć. Może nie tyle samą skóre, ale mięśnie szyjki macicy. Po porodzie tez to wszystko jak balon wraca do normalnego kształtu

Nie wiem czemu prawie wszystkie dziewczyny-dziewice rozpoczynając współżycie z góry zakładają, że mają wąskie pochwy i wejście do nich oraz oczekują od pierwszego razu doznania wspaniałych przeżyć. Zdaję sobie sprawę, że dla dziewczyny utrata dziewictwa jest przeżyciem, ale znów nie takim bolesnym, jak sobie z góry zakładają (tu proponuję poczytać sobie posty dziewczyn o ich pierwszych razach). Proponuję też przyjąć takie myślenie: wszystkie kobiety to przeżyły, to czemu nie ja, a nie z góry zakładac, że jestem jakaś inna.


założenie o wąskiej pochwie wynika z tego, ze gdy jaka kolwiek dziewica robi sobie np. palcówe, to wydaje się jej, ze skoro palec tak nijak się mieści, to może penis będzie miał problem z penetracją. Za to każdy pierwszy raz jest bolesny (w mniejszym lub większym stopniu), gdyż to jest kwestia przebicia owej błony. Zwykle panuje straszny mit o bolesności tego zdarzenia, ten ból często jest przez wielu wyolbrzymiany i dlatego każdy się tego boi. Nikt nie wie jak bardzo będzie go boleć, więc trudno się jakoś na to nastawić i to stanowi obawy o tym bólu, bo każda dziewczyna jest inna i inaczej to przeżyje.
"Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni i miota się po scenie, aby za chwilę umilknąć na zawsze.

Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą."
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 18 kwie 2004, 21:08

Ależ oczywiście, ale co do jednego jesteśmy zgodni, że dziewczyny na ogół ten ból wyolbrzymiają.(przed czasem) Co prawda sam tego bólu nie przeżyłem, ale wiem to od swego Kochania, a z resztą potwierdzaja to dziewczyny na forum.
Myślę też, że nie każda dziewczyna robiąc sobie palcówę musi wkładać palec do pochwy, bo tak was obdarzyła natura, że łechtaczka jest na wierzchu. A może się mylę?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 kwie 2004, 22:36

Jezeli jakas dziewczyna przed 1 razem mysli tylko o bolu to niech sobie odpusci. Czekajac na owy "straszny bol" nie sposob czerpac z seksu przyjemnosc!

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości