zapomniana tabletka

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
aysha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 wrz 2005, 01:17
Skąd: warszawa
Płeć:

zapomniana tabletka

Postautor: aysha » 04 gru 2005, 20:03

kurde zapomnialam wziasc tabletki w sobote dopiero teraz zauwazylam jak teraz mialam wziasc nastepną tą w niedziele mam wziasc 2 tabletki na raz ? czy jak ? teraz nie moge juz wspołzyc z chlopakiem przez 7 dni ? :(

[ Dodano: 2005-12-04, 20:14 ]
wlasnie wzialam normalnie nastepną tabletke i przeczytalam ze jesli mineło wiecej niz 12 godzin moze byc zmniejszone dzialanie a im wiecej jest opuszczonych tym wieksze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze a ja biore juz 6 opakowanie i 1 raz mi sie to zdarzyło jeszcze napisane ze moze byc zmniejszone dzialanie jak sie zaopomni na poczatku lub na koncu brania w cyklu a ja jestem w srodku opakowania (biore Logest) czy ktos był w takiej sytucji ja jestem 1 raz :(
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 gru 2005, 20:15

jesli minelo 12 h to tabletke nalezy pominac, wziac normalnie ta niedzielna o stalej porze i przez 7 dni zabzpieczac sie dodatkowo.
Awatar użytkownika
aysha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 wrz 2005, 01:17
Skąd: warszawa
Płeć:

eh

Postautor: aysha » 04 gru 2005, 20:27

eh ale jest napisane w schemacie ze w 2 tyg brania mam wziasc zapomnianą tabletke i nastepną i nie ma nic o przerwie a ja wlansie jestem juz w 2 tyg wzielam juz 11 tabletek a o przerwie jest tylko do 1 i 3 tygodniu brania (zostało mi 10) wiec nie wiem co mam robic ...
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 gru 2005, 20:39

tak to zamotalas ze szczerze mowiac nie wiem o co Ci chodzi ;) to jest standardowa procedura jak sie zapomni tabletki, nie wazne ktorej i w ktorym tygdoniu.
Awatar użytkownika
aysha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 wrz 2005, 01:17
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: aysha » 04 gru 2005, 21:21

eh spanikowalam i dla tego teraz na spokojnie zobaczylam ze jestem w 2 tyg brania tabletek u mnie w ulotce jest schemat dla 1 tyg dla 2 i 3 ja jestem 2 2 tyg brania i jest napisane "zapomniana 1 tabletka mineło wiecej niz 12 h " i odnosnik zeby wziasc zapomnianą tabletke i dalej normalnie dokonczyc opakowanie i nic wiecej a do 1 i 3 tygodnia jest napisane jeszcze ze trzeba zrobic 7 dniową przerwe . ponizej jest jeszcze napisane ze moze bys obnizone dzialanie ale wieksze prawdopodobienstwo duzego obnizenia jest w 1 i 3 tyg jak sie zapomni a jesli wiecej niz 1 w cyklu. a mi sie zdazylo to 1 raz od poczatku brania i juz zgłupialam . :(
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 gru 2005, 22:24

z Logestem nie mialam nigdy do czynienia, wiec najlepiej zrob tak jak jest napisane na ulotce :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 gru 2005, 22:51

aysha, ale zamotalas.
Wzielas juz ta zapomniana z wczoraj, i wzielas to dobra z dzisiaj ?
No to tydzien zabezpieczania sie i w czym problem :>
Grace

Postautor: Grace » 04 gru 2005, 23:40

znaczy Mia to ma znaczenie ktory tydzien, np n amoim Yasmin jest napisane, ze jesli w 2 tyg zapomne raz to nie musze stosowac dodatkowego zabezpieczenia. Ale ja i tak bym stosowala, bez wzgledu na tydzien.Ale mi zapomniec sie nie zdarza wiec nie musz sie martiwc.Grunt, ze autorce przypomnialo sie o zapomnianej tabletce przed a nie po stosunku.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 gru 2005, 23:44

No w moich tabletkach nie mialo ;) Wiec dlatego napisalam ze najlepiej wg ulotki, ale no lepiej ten tydzien bardziej uwazac ;)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 gru 2005, 23:53

Gosia... pisze:np n amoim Yasmin jest napisane, ze jesli w 2 tyg zapomne raz to nie musze stosowac dodatkowego zabezpieczenia.

Gdzie? Ja tego nie wyczyctałam.

Ja bym sie tydzień gumkowała na Twoim miejscu ;)

Ale w Yasminlepsza rzcez przeczytałam. Że aż chłodem powiało. Po niekktórych antybiotykach [jakiś co zawieraja coś na r] trza sie dodatkowo zabezpieczac 28 dni <boje_sie>
Awatar użytkownika
aysha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 wrz 2005, 01:17
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: aysha » 05 gru 2005, 07:01

więc tak w mojej ulotce jest napisane " opuszczona tabletka w 2 tyg" nalezy przyjac tabletke tak szybko jak to mozliwe i przyjąc nastepną tabletka o zwyklej porze (naet jesli oznacza to jednoczesnie przyjecie dwoch tabletek) skutecznosc dzialania pigulki jest zachowana i nie potrzeba stosowac dodatkowych metod antykoncepcji. hmm ja zaczełam nastepne opakowanie 25 listopada wiec juz jestem w 2 tyg brania i jak myslicie czy mam w takim razie stosowac cos dodatkowo ?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 05 gru 2005, 07:06

Ja i tak bym zostowala.
Przezorny zawsze ubezpieczony :).
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 05 gru 2005, 11:58

Tez bym zastosowala ;)
Awatar użytkownika
aysha
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 wrz 2005, 01:17
Skąd: warszawa
Płeć:

Postautor: aysha » 05 gru 2005, 13:22

dzięki za wszystkie odpowiedzi :) naprawde spanikowałam :P a czy ktorejs z was sie przytrafiło wlasnie zeby nie wziasc tabletki w 2 tyg i sie nie zabezpieczac dalej ? ja mam ten problem ze sie miesiac nie widzialam chlopakiem bo musial wyjechac a jutro sie widzimy i eh :( a nie lubimy gumek ale no coz dzi dzi nie chce ;d
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 gru 2005, 13:37

aysha pisze:a czy ktorejs z was sie przytrafiło wlasnie zeby nie wziasc tabletki w 2 tyg i sie nie zabezpieczac dalej ?

Nigdy nie zapomniałam.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 05 gru 2005, 17:11

moon pisze:
aysha pisze:a czy ktorejs z was sie przytrafiło wlasnie zeby nie wziasc tabletki w 2 tyg i sie nie zabezpieczac dalej ?

Nigdy nie zapomniałam.


Ja tez nie.
Amane

Postautor: Amane » 08 sty 2006, 10:22

witam ponownie Nie wiedzialam gdzie poradzic sie to napisze tu .... Poniewaz zwymiotowal po 2 godz od spozycia tabletki mam teraz problem wiem ze tabletka nie wchlonela sie i trzeba stosowac dodatkowe zabezpieczenia co jest nieprzyjemne ale jest kolejny problem DOSTALAM PLAMIENIA(po 4 opakowaniach) czy to jest mozliwe gdy zwroci sie tabletke ze jakis cykl jest w tedy rozregulowany i wystepuja plamienia Plamienia mam po 6 dniach od zwrocenia tabletki

pomozcie jak mozecie Dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 08 sty 2006, 10:26

Skoro zwrocilas tabletke po dwoch godzinach, to wystepuje prawdopodobienstwo,ze sie nie wchlonela i cykl mogl ulec malemu zaburzeniu (stad te plamenia). Wiec to moze byc przyczyna plamien, choc nie musi.

A i rozumiem, ze gdy zwymiotowalas tabletke, to nie przyjelas drugiej ?
Amane

Postautor: Amane » 08 sty 2006, 10:34

Nie przyjelam drugiej (nie bylam wstanie) <lol> A powinnam ?? Ale teraz sie martwie czy to nie jest ciaza ;( Czy jak teraz odczekalam te 7 dni i mam te plamienia to czy po tym okresie przerwy i stosowaniu dobrze tabletek mozna juz normalnie uprawiac sex ??

dzieki Yasmine za szybko odpowiedz :*
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 08 sty 2006, 10:38

Amane pisze:Nie przyjelam drugiej (nie bylam wstanie) <lol> A powinnam ??

no niby sie powinno, chociaz wiadomo,ze czasami nie mozna, bo wymioty sa dlugotrwale.


Amane pisze:Czy jak teraz odczekalam te 7 dni i mam te plamienia to czy po tym okresie przerwy i stosowaniu dobrze tabletek mozna sie juz normalnie uprawiac seks ??

teraz juz chyba mozesz, ale na Twoim miejscu zapytalabym jeszcze ginekologa.
A co do ciazy to ja raczej bym sie marwila bardziej np. brakiem krwawienia w czasie przerwy niz plamieniem w czasie przyjmowania :).
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 sty 2006, 15:30

Jak zwymiotowałas to powinnas wziasc druga. Inaczej nie zabaezpieczenie dodatkowe przez tydzien tylko cały jeden cykl masz rozchwiany i niepewny wiec pdo konca miesiaca.
Plamienia tez z pewnoscia sa stad.
Amane

Postautor: Amane » 08 sty 2006, 21:35

tzn do konca miesiaca jestem nie pewnie zabezpieczona tak ????? to jest dla mnei styraszen :(:( mielismy wyjechac na ferie z chlopakiem 14 stycznia to teraz wszystko leglo :(:( Czy jest moze jakis sposob aby mozna bylo wrocic do 14 stycznia abym nie msuiaal kozystac z innego zabezpieczenia prosze bardzo pomoc i dziekuje za popszednie porady

aha Tabletki nie zwymiotowalam jako tako tylko po 2-3 godz po uzyciu
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 sty 2006, 00:43

Nie wiem dokładnie wiec mna sie bardzo nie sugeruj.
Coś juz tu było o osobach, ktre chciały sobie w ten sposob okres przesunąc nie biorac po prostu jednej tabletki i z tego co pamietam było mowione ze w takim wypadku nie ma zabezpieczenia pewnego. Ale moge sie mylic.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 09 sty 2006, 01:01

moon pisze:Nigdy nie zapomniałam.



Yasmine pisze:Ja tez nie.



serio nigdy nie zapomnialyscie tabletki? :>


moon pisze:amietam było mowione ze w takim wypadku nie ma zabezpieczenia pewnego


mi sie tez wydaje ze nie ma pewnego zabezpieczenia wtedy
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 sty 2006, 01:14

Mia pisze:serio nigdy nie zapomnialyscie tabletki? Ciekawy

Noż pewnie. Zdarzały sie opóźnienia nawet spore ale nigdy nie wiecej niz 12 h ;PP
Wisz skoro sie ktos decyduje na taka forme antykoncepcji to powinien byc nieco odpowiedzialny i nie zapomniac. Tak ja uwazam :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 09 sty 2006, 01:22

moon pisze:Noż pewnie. Zdarzały sie opóźnienia nawet spore ale nigdy nie wiecej niz 12 h Oczko z jezyczkiem
Wisz skoro sie ktos decyduje na taka forme antykoncepcji to powinien byc nieco odpowiedzialny i nie zapomniac. Tak ja uwazam usmiech



heh to tylko ja tak mam ze srednio raz na 3 miesiace jakiejs zapomne ;) I nie ma na to sily :) niestety jestem niesystematyczna i malo przewidywalna, no ale jakos sobie radze :P
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 sty 2006, 06:57

Mia pisze:serio nigdy nie zapomnialyscie tabletki?

serio :). Biore tabletki prawie 10 miesiecy i nie zapomnialam nigdy :). Opoznienie max godzinka czy poltorej. Nauczylam sie brac punktualnie, a jakby sie zapomnialo, to mam alarm z komorce :).

Amane, zadzwon do ginekologa. W ogole kiedy konczy Ci sie opakowanie ?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 09 sty 2006, 08:34

Yasmine pisze:Biore tabletki prawie 10 miesiecy i nie zapomnialam nigdy usmiech


a no to tez dlatego ;) przez pirwszy roczek tez sie tak ostro trzymalam ;) a pozniej to bralam tabletke nawet nie o tej samej godzinie tzn np miedzy 12-2 rano ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości