Jak zmieia sie uczuciowa dojrzałość z wiekiem

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
rrq
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:30
Skąd: Wawa
Płeć:

Jak zmieia sie uczuciowa dojrzałość z wiekiem

Postautor: rrq » 16 sie 2005, 12:59

Kiedy byłem, keidy byłem małym chłopcem hej
Wzioł mne ojciec, wzioł mnie ojciec i tak do mnie rzekł
Najważniejsze co się czuje głosem serca zawsze kieruj sie

Kiedy byłem, kiedy byłem dużym chłopcem chej
Wzioł mnie ojciec, wzioł mnie ojciec i tak do mnie rzekł
Głosem serca się nie kieruj tylko forsa ważna w życiu jest...

No właśnie kiedy byłem młodszy miałem takie ideały, dziewczyna tylk dziewica, wielka miłość czysta, wieczna nieprzejednana. Na całe życie. Po prosu pełna idealizacja, czas jednak połynoł do przodu i okazało się ze nie 1 a 2,3,4,5 że ta miłość to tak zmienna i za każsym razem inna, ze akceptuje i robie rzeczy o których bm wcześniej nie pomyślał,

Mam pytanie do starszej :D części forum, jak sie zminiają wasze ideały, jak czas i doświadczenie wpływa na wasza samoświadomość i podejście do życia - głównie uczuciowego?

Pozdrwiam
....słodkich snów...
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 16 sie 2005, 13:58

A możesz zawęzić temat? Bo wiesz... Ja mogę opowieść w trzech tomach walnąć, tylko po co?
Ostatnio zmieniony 16 sie 2005, 14:40 przez mrt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rrq
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:30
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: rrq » 16 sie 2005, 14:32

mrt pisze:A możesz zawięzić temat? Bo wiesz... Ja mogę opowieść w trzech tomach walnąć, tylko po co?



WSZYSTJO CO ISTOTNE MOŻNA NAPISAĆ SZYBKO - TAK JAK DOBRY FILM DA SIE OPOWIEDZIEĆ W 2 ZDANIACH.


Generalnie chodzi o to czy jesteśmy wierni swoim ideałą z młodości czy dopasowujemy je wraz z wiekiem (doświadczeniem)
....słodkich snów...
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 16 sie 2005, 14:44

rrq pisze:WSZYSTJO CO ISTOTNE MOŻNA NAPISAĆ SZYBKO - TAK JAK DOBRY FILM DA SIE OPOWIEDZIEĆ W 2 ZDANIACH.

Tak, np. filmy Rohmera: jest dwóch facetów, jedna dziewczyna i gadają :D

Generalnie chodzi o to czy jesteśmy wierni swoim ideałą z młodości czy dopasowujemy je wraz z wiekiem (doświadczeniem)
Zgodnie z przepisem na dobrą odpowiedź, odpowiadam: jestem wierna, ale ewoluują, bo się zmieniają wraz ze mną.
Awatar użytkownika
rrq
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:30
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: rrq » 16 sie 2005, 15:13

mrt pisze:rrq napisał/a:
WSZYSTJO CO ISTOTNE MOŻNA NAPISAĆ SZYBKO - TAK JAK DOBRY FILM DA SIE OPOWIEDZIEĆ W 2 ZDANIACH.


Tak, np. filmy Rohmera: jest dwóch facetów, jedna dziewczyna i gadają


Albo titanic 2 godziny płyną i jedną sie topią :D
....słodkich snów...
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 16 sie 2005, 15:21

Dobrych filmów nie da się opowiedzieć w dwóch zdaniach. Nigdy! I książek też. Gdyby tak było, to niepotrzebne byłoby wysilanie się na tak czasochłonną twórczość.
Awatar użytkownika
ANIOŁ_30
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2005, 17:07
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: ANIOŁ_30 » 16 sie 2005, 18:01

rrq pisze:Mam pytanie do starszej części forum, jak sie zminiają wasze ideały, jak czas i doświadczenie wpływa na wasza samoświadomość i podejście do życia - głównie uczuciowego?

Kurcze no temat rzeka :)
Wiesz nigdy do końca nie jest tak jak byśmy chcieli jednak swoich wartości i ideałów trzeba się trzymać . wiesz kiedyś też chciałem być z Tą jedną tak na zawsze i byliśmy długo. Było fajnie choć zawsze myślalm ,że może być jeszcze lepiej , no wyszło tak ,że było coraz gożej.Nie zmienia to faktu , że wierzę w związek partnerski w którym wszystko da się omówić i na bazie miłości rozwiązać wszystkie problemy(mam nadzieję ,że teraz tak mamy z moją jedyną:) ) . Pewne rzeczy się zmieniaja a czasu cofnąć się nie da już nigdy Ona nie będzie moją pierwszą i jedyną ale ideały zostają i do tego staram-y się dążyć.
Pozdrawiam <aniolek2>
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 16 sie 2005, 20:47

Życie na każdym kroku weryfikuje moje poglądy..Czasem osoby które są kimś dla mnie..Z ideału o dziewicy juz dawno temu wyroslem..i wiele innych wartości sie gdzieś zagubiło..pozostała na pewno milość w którą ślepo wierze..bo mam kogo kochac..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 17 sie 2005, 12:35

rrq pisze:Kiedy byłem, keidy byłem małym chłopcem hej
Wzioł mne ojciec, wzioł mnie ojciec i tak do mnie rzekł
Najważniejsze co się czuje głosem serca zawsze kieruj sie

Kiedy byłem, kiedy byłem dużym chłopcem chej
Wzioł mnie ojciec, wzioł mnie ojciec i tak do mnie rzekł
Głosem serca się nie kieruj tylko forsa ważna w życiu jest...

U mnie stało się odwrotnie. Za gówniarza myślałem o dobrej pracy, kasie, zawodzie :) Teraz bardziej się cieszę jak chocby parę groszy uda się wydać w fajny sposób, pogoń za robotą i pieniędzmi powoduje u ludzi zgorzknienie. Co do pracy... wielkie ideały, dobra praca wymaga poświęceń, zostaje mało czasu dla rodziny :(

rrq pisze:jak sie zminiają wasze ideały, jak czas i doświadczenie wpływa na wasza samoświadomość i podejście do życia - głównie uczuciowego?

O tym to można pisać długo :) Z wiekiem człowiek staje się inny, zmieniają się priorytety. To przychodzi samo - do jednych wcześniej, do innych później. Związek staje się bardziej partnerski kiedy mija okres zakochania. Łączy nas coraz więcej, mamy duuuużo wspomnień, trudno to opisać ale jest inaczej.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
.disperse

Re: Jak zmieia sie uczuciowa dojrzałość z wiekiem

Postautor: .disperse » 18 sie 2005, 14:37

rrq pisze:No właśnie kiedy byłem młodszy miałem takie ideały, dziewczyna tylk dziewica, wielka miłość czysta, wieczna nieprzejednana. Na całe życie. Po prosu pełna idealizacja, czas jednak połynoł do przodu i okazało się ze nie 1 a 2,3,4,5 że ta miłość to tak zmienna i za każsym razem inna, ze akceptuje i robie rzeczy o których bm wcześniej nie pomyślał,

Mam pytanie do starszej :D części forum, jak sie zminiają wasze ideały, jak czas i doświadczenie wpływa na wasza samoświadomość i podejście do życia - głównie uczuciowego?

Pozdrwiam


A pamietasz jakw pzredszkolu wszyscy chcieli byc strazakami/policjantami ? ;)

Kazdy dzien to postep, w kazdym mozesz sie naczyc czegos nowego. Nie jestesmy monilitami i tak samo jak realia w ktroych zyjemy zmieniaja sie, tak samo zmieniamy sie my (i tam samym nasze poglady).

W sumie przyznam, ze jakichs bardzo scisle okreslonych oczekiwan co do mojego zycia nie mam. Raczej ogolnikowo jak chcialbym zeby bylo. Detale uformuja sie w praktyce...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 sie 2005, 15:06

No!... czyli wszystko sprowadza sie do mojego , jakze upierdliwego "wszystko sie zmienia " <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 sie 2005, 14:36

Moze i sie zmienia ale w gruncie rzeczy pozostaje takie same (by moglo sie zmieniac dalej oczywiscie)
Awatar użytkownika
unreal
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 26 wrz 2005, 20:44
Skąd: gdzieś tam...
Płeć:

Postautor: unreal » 15 paź 2005, 19:08

czas nie zdążył wpłynąc jeszcze na moje ideały znacząco (może dlatego że młody jeszcze jestem :D). Weryfikowała się ich "realizacja" dostosowując do możliwości jakie dało mi życie. Podstawy jednak pozostają te same i mam nadzieje ze to się nie zmieni... :)
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 15 paź 2005, 19:57

Każdy ma ideały, jednak samo zycie je weryfikuje ;)
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 15 paź 2005, 20:51

mariusz pisze:każdy ma ideały, jednak samo zycie je weryfikuje

...i dochodzi się do wniosku, że tak naprawdę nie byly nic warte. Trzeba byc mobilnym ;)
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
unreal
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 26 wrz 2005, 20:44
Skąd: gdzieś tam...
Płeć:

Postautor: unreal » 17 paź 2005, 18:58

cubasa pisze:
mariusz pisze:każdy ma ideały, jednak samo zycie je weryfikuje

...i dochodzi się do wniosku, że tak naprawdę nie byly nic warte. Trzeba byc mobilnym ;)


Albo broni się ich, żyje z nimi w zgodzie mimo iż łatwiej byłoby pójść czasem na łatwizne i zmienić conieco, poddając je oczywiście weryfikacji wynikającej z doświadczenia (inaczej stalibyśmy w miejscu :D ). Nie uważam jednak by zwroty o 180 stopni były dobre. Popadanie z skrajności w skrajność podważa wiarygodność człowieka...
<aniolek2>
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 17 paź 2005, 19:07

a ja zastanawiam sie do jakiej grupy forumowiczow sie zaliczam <hmm> czy juz moge sie wypowiedziec w tym temacie :D czy jeszcze zasmarkata jestem :D
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 20 paź 2005, 13:51

Jak powiedzial pewien filozof "nigdy nie wejdziesz do tej samej rzeki "
(od razu dementuje to nie był Andrew) :D
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 20 paź 2005, 14:12

Pegaz pisze:od razu dementuje to nie był Andrew

To byłem JA! :D
... ale , że tak od razu od filozofów? :|
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 20 paź 2005, 14:20

Mysiorek pisze:... ale , że tak od razu od filozofów?

Czemu nie :) moim zdanie fajnie rzeczy wiele wytłumaczyli :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 paź 2005, 15:19

Pegaz ...to są bzdury z tym wejsciem do rzeki , wszystko jest wzgledne , jezeli rzeka była cepła , spokojna , przyjemna .....itd. nie rwaca , kamienista itd. to wejdziesz w nią raz drugi , rzeka zmienną bywa ! jak wsyzstko ! <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości