miesiączkowanie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

miesiączkowanie

Postautor: agata » 25 kwie 2004, 17:41

ze wzgledu na temat kieruje temat do dziewczyn
otóz co zrobic gdy miesiaczki sa nioe regularne,wiem ze taki stan moze sie jakis czas utrzymywac ale po kilku latach powinno sie to ustabilizowac a co jezeli tak sie nie dzieje??? czy powinno sie isc do ginekologa? czego oznaka moze to byc???
prosze o odpowiedzi!!!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 25 kwie 2004, 18:55

Masz nieregularne miesiączki ??? Hmmmm ? a gdzie sypiasz, czy to ciagle to samo miejsce ? czy swiatło ksiezyca wpada przez okno ? jak wzgledem stron swiata jest ułozone Twe łóżko ?
no i zapewne sie wszystko unormuje po tabletkach Hormonalnych !! ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 25 kwie 2004, 19:33

A co bez tabletek to moze sie nie da ,Chmm? ;)
What can you see
on the horizon?
Why do the white gulls call?
Across the sea
a pale moon rises
The ships have come to carry you home.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 25 kwie 2004, 20:13

Masz nieregularne miesiączki ???


gdybym nie miała tego problemu pewnie bym krzys nie zakładała tego tematu!!

a gdzie sypiasz, czy to ciagle to samo miejsce ?


tak krzysiu spie zawsze w tym samym miejscu :)

czy swiatło ksiezyca wpada przez okno ? jak wzgledem stron swiata jest ułozone Twe łóżko ?


tutaj to juz chyba przesadzasz!!

no i zapewne sie wszystko unormuje po tabletkach Hormonalnych !!


a na tabletki jestem raczej za młoda
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 kwie 2004, 21:52

a na tabletki jestem raczej za młoda
Wpisz swoj wiek do profilu bo to trudno ocenic.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 25 kwie 2004, 22:37

tak wiec juz wiesz ile mam lat i chyba sie ze mna zgodzisz ze za młoda jestem na branie takich leków
Iw4n3q
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2004, 22:12
Skąd: Zgierz
Płeć:

Postautor: Iw4n3q » 25 kwie 2004, 22:40

Ja wiem czy młoda ? Ja właśnie z swoją dziewczyna izdiemy nidługo do ginekologa po forme antykoncepcji jakim sa tabletki. wolimy sie zabezpieczyc i jestesmy w tym samym wieku co Ty. Warto isc do ginekologa on po przebadaniu pobraniu krwi i zbadaniu przepisze Ci najlepsze. :)
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 25 kwie 2004, 22:56

za młoda jestem na branie takich leków


...i masz rację dziewczyno, może nie za młoda, ale jeszcze jesteś młoda i moja rada jest taka: poczekaj jeszcze a wszystko się unormuje i będziesz miesiączkować regularnie. A na leki zawsze masz czas, o ile takowe będą potrzebne. Z Twojego wieku wynika, że jesteś jeszcze w fazie dojrzewania. Rozumiem, że chcesz stosowac naturalne metody zabezpieczenia, ale są jeszcze i inne, pomyśl o nich.
Kochać i być kochanym
Iw4n3q
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2004, 22:12
Skąd: Zgierz
Płeć:

Postautor: Iw4n3q » 25 kwie 2004, 22:59

A nie zawsze wiek oznacza to jak człowiek wyrósł psychicznie niektórzy maja po 15 lat a zachowója sie jak dorosli ludzie. W sumie przekonałem się że jesli ktos potrafi panować nad psychiką potrafi osiagnc wszyzstko.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 25 kwie 2004, 23:10

A nie zawsze wiek oznacza to jak człowiek wyrósł psychicznie niektórzy maja po 15 lat a zachowója sie jak dorosli ludzie.


Psychika to jedno, a fizjologia swoją drogą. Cóż z tego, że wg. prawa jest się pełnoletnim? Nie twierdzę wcale, że nie można już uprawiać sexu, tylko ważne, by wybrać odpowiednią metodę antykoncepcji.
Kochać i być kochanym
Iw4n3q
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2004, 22:12
Skąd: Zgierz
Płeć:

Postautor: Iw4n3q » 25 kwie 2004, 23:13

Mi sie zdaje ze bynaj,nie j wybralismy najlepsza poniewaz Wskażnik Perla wynosi od 0.12 do 0.17 co jet barzdo mało. Dlatego płace za drogiego ginekologa by jak najlepiej dobrał tabletki do jeje organizmu by nie bło skutków ubocznych.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 25 kwie 2004, 23:30

Dlatego płace za drogiego ginekologa by jak najlepiej dobrał tabletki do jeje organizmu by nie bło skutków ubocznych.

...tylko czemu zaczynać od razu od tabletek, czyżby nie było innych metod, a np. prezerwatywy to co?
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 kwie 2004, 23:55

Juz gdzies bylo, ze nie wiek mowi o tym czy mozna brac tabletki. Oczywiscie jak ktos ma 15 lat to raczej nie, ale tak generalnie to chodzi o inne rzeczy. Niestety tylko tyle wiem. Przed tabletkami konieczne sa badania, ktore pokaza czy mozna je brac. A mozna je brac juz jak sie ma np 16 czy tez 17 lat wiec 18 to wystarczajaco wiele :) Tylko wazne sa te badania i to by brac odpowiednie. No i branie po to by ustabilizowac okres jest bez sensu oczywiscie :)
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 26 kwie 2004, 00:04

A tak w ogóle, to skąd się bierze twoja niecierpliwość Agato?
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 26 kwie 2004, 00:20

Agatko,

jestes jeszcze młoda
mam 21 lat i niezawsze regularne miesiaczki
to nie zadna zła odznaka, choc wiadomo, lepiej by bylo wiedziec co do dnia i godziny, kiedy sie dostanie okres, na okres wplywa tempo zycia, zmiany klimaty, miejsca, rozne pobyty, uzywki, jest tego tak wiele, ze az strach ;) nie przejmuj sie ;)
Awatar użytkownika
Michał
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 102
Rejestracja: 05 kwie 2004, 16:56
Skąd: Amsterdam
Płeć:

Postautor: Michał » 26 kwie 2004, 08:05

...tylko czemu zaczynać od razu od tabletek, czyżby nie było innych metod, a np. prezerwatywy to co?

A czy ona napisała że chce uprawiać seks? Ja zrozumiałem, że ona raczej martwi się o swoje zdrowie...
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 26 kwie 2004, 08:41

A cóż w tym dziwnego, gdyby w tym wieku chciała uprawiać sex, a nieregularna miesiączka uniemożliwiała stosowanie naturalnych metod antykoncepcji. Bo nie jest to jeszcze oznaka żadnej choroby ani innych nieprawidłości.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 kwie 2004, 11:59

18 lat to wcale nie mało by brac tabletki antykoncepcyjne , pod warunkiem ze chce sie współżyć ! albo mają one coś uregulowac , o tym wszystkim decyduje lekarz !!
I nie przesadzam nigdy w swych postach , to z tym księzycem , a raczej jego swiatłem tez nie jest wcale taką przesadą !! jak i spanie w "złą"strone! ale też moze byc tak oczywiscie ze to w Twym przypadku moze nie mieć zadnego znaczenia , dlatego pytałem , ale skoro to Cie smieszy ?.....? :547:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 26 kwie 2004, 15:56

Ja właśnie z swoją dziewczyna izdiemy nidługo do ginekologa po forme antykoncepcji jakim sa tabletki. wolimy sie zabezpieczyc i jestesmy w tym samym wieku co Ty. Warto isc do ginekologa on po przebadaniu pobraniu krwi i zbadaniu przepisze Ci najlepsze.


ale my tu nie gadamy o tabletkach antykoncepcyjnych!!!!! krzys proponuje mi leczenie hormonalne na nieregularne miesiaczi i uwazam ze na hormony jestem zdecydowanie za młoda!!!!

A tak w ogóle, to skąd się bierze twoja niecierpliwość Agato?


ludzie ja nie mysle o tabletkach antykoncepcyjnych!!!!!!!!!!! dlaczego wyszyscy gadacie o tym??????to nie jest zadna niecierpliwosc lecz po prostu niepokój ze tak długo mój okres nie chce sie ustabilizowac

A czy ona napisała że chce uprawiać seks? Ja zrozumiałem, że ona raczej martwi się o swoje zdrowie...


michał dziekuje juz myslałam ze nikt nie wie o co mi chodzi!!!
Awatar użytkownika
amazonka
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2004, 15:06
Płeć:

Postautor: amazonka » 26 kwie 2004, 16:20

Faktycznie na nasze cykle ma wpływ wiele czynników, fazy księżyca być może też ;-) I nie popadajmy w przesadę, nie jesteśmy zaprogramowanymi robotami, bo to przecież nawet nie o to w tym wszystkim chodzi. Jasne, ze wygodnie jest wiedzieć co do minuty KIEDY jednak ten dzięn czy dwa nie robi większej różnicy.

Nie napisałaś jak długo opóźnia Ci się okres co jest tu chyba najistotniejsze. Kiedy sa to naprawde długie przerwy koniecznie wybierz sie do lekarza. Być może Twoje ciało ciągle dostosowuje sie do "trybu kobiety", być może jest to wynik stresu, złej diety a być może jest to sygnał jakiegoś zaburzenia.

Tabletki naprawdę sa ewentualnością. Nie rozumiem troszeczkę postawych tych, którzy ślepo wychwalają zalety antykoncepcji hormonalnej. Duża skuteczność-prawda. Wygoda-prawda. Ale nie zapominajmy, że jest to poważna ingerencja w organiźmie. Nie jest to wcale takie hop-siup.
Porozmawiaj z lekarzem. My tu możemy sobie radzić, ale tak naprawde żadno z nas nie może Ci pomóc...
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 26 kwie 2004, 17:11

Nie napisałaś jak długo opóźnia Ci się okres co jest tu chyba najistotniejsze.


no własnie to jest cały problem raz sie zdarzy ze miesiączkuje miesiąc po miesiący a nastepnym razem czekam na okres nawet 60 dni!!!!!!! cos tu chyba musi byc nie tak?! i chybra racja ze bez lekarza sie nie obejdzie!
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 26 kwie 2004, 18:15

Jestem od Ciebie młodsza ale miesiączkuje już ponad 3 lata i mój okresik też jest dla mnie wielką niewiadomą...nigdy nie wiem kiedy przyjdzie czasem jest co miesiąć a czasem raz na 3 miesiące, ale nigdy nie był dokładny co do dnia najczęsciej spóżnia sie do 15 dni np. teraz czekam już 14 dzień a tu ani widu ani słychu :567:
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 26 kwie 2004, 18:39

Jestem ciekawy jak wy sobie dziewczyny radzicie kiedy przyjdzie niespodziewany okresik jak jesteście np. w szkole i to podczas pisania klasówki na lekcji. Dla mnie to by była makabra, współczuję wam.
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 26 kwie 2004, 19:32

Zazwyczaj wystepuje tak jakby uprzedzenie i odczowam najpierw ból a po jakichs 3 godzinach (a czasami nawet na drugi dzien) nastepuje dopeiro krwawienie wiec jest mozliwosc zabezpieczyc sie Jarku. Ale wiem ze u niekorych dziewczyn jest odwrotnie - najpierw krwawienie potem ból.
Ale wam dziewczyny naprawde wspolczuje tak rowne odstepy to naprawde koszmar. U mnie na szczescie waha sie od 25-33 dni co jest do przezycia. Ale chyba najlepszej rady udzieli wam lekarz tylko on tutaj moze zaradzic.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 26 kwie 2004, 21:46

odczowam najpierw ból


ja mam to szczescie ze miesiączkuje bezbolesnie :) ale np kolezanka nie moze wstac z łózka przez pierwsze dwa dni okresu!!
a co do nagłych wypadków zawsze mam pod ręka zabezpieczenie i w razie czego biegiem do łazienki!!! :)
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 26 kwie 2004, 22:25

Jarek pisze:Jestem ciekawy jak wy sobie dziewczyny radzicie kiedy przyjdzie niespodziewany okresik jak jesteście np. w szkole i to podczas pisania klasówki na lekcji. Dla mnie to by była makabra, współczuję wam.


najgorsze, jak wiesz , ze dostaniesz okres i wydaje Ci sie, że dostałeś, lecisz to WC, a to tylko złudzenie, ale to raczej rzadkość ;)
Awatar użytkownika
macia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2004, 21:54
Skąd: woj. Lubuskie
Płeć:

Postautor: macia » 27 kwie 2004, 16:15

Jestem ciekawy jak wy sobie dziewczyny radzicie kiedy przyjdzie niespodziewany okresik jak jesteście np. w szkole i to podczas pisania klasówki na lekcji. Dla mnie to by była makabra, współczuję wam.


Ja gdy mam dostać okres odczuwam po prostu dwa dni przed okresem delikatne skórcze w podbrzuszu, więc nie jest to wielka niespodzianka. Poza tym, u mnie w momencie wystąpienia krwawienia nie jest ono aż na tyle duże aby zaraz miec plame, wystepuje tylko plamienie. Dopiero po jakiś 4 godzinach zaczynam normalnie krwaić.
"Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni i miota się po scenie, aby za chwilę umilknąć na zawsze.
Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą."
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 28 kwie 2004, 05:46

Czyli ogólnie: macie przechlapane, dziewczyny. Nie tylko parasol ale i tamponik/podpaskę noś i "przy pogodzie", ale taki już wasz los.
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 28 kwie 2004, 16:07

Najgorzej jak sie dostanie okres na basenia lub na jakiejs kamionce :( wtedy to juz nici z opalania(nie wolno na sloncu wczasie okresu) Nie ma sprawiedliwosci na swiecie. :562:
What can you see

on the horizon?

Why do the white gulls call?

Across the sea

a pale moon rises

The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 28 kwie 2004, 16:52

(nie wolno na sloncu wczasie okresu) Nie ma sprawiedliwosci na swiecie.

Nie wiem czemu tak twierdzisz, że nie można. Moja wkłada sobie tamponik i chodzi ze mną na plażę, a nawet się kąpie, ale będę chyba musiał ja przed tym ostrzec.

ps. a dla faceta najgorsze jest jak na plaży ujrzy rozebraną fajną laskę, tak, że z tą niesprawiedliwością to trochę nie tak.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości