biała wydzielina z brodawki

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

bbb
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2006, 01:38
Skąd: z Polski
Płeć:

biała wydzielina z brodawki

Postautor: bbb » 17 sty 2007, 00:26

Mam nadzieje, że mi ktoś odpowie na moje pytanko... (a z tego co wiem, to jest tu kilka specjalistek, co się znają na wielu rzeczach.. )

Kilka dni temu zauważyłam że przy uciśnięciu lewej piersi w okolicach brodawki z brodawki wypływa biała wydzielina (konsystencja i kolor jak mleka). Zaczęłam szukać informacji na internecie na temat tego, co to może być. Trochę się przestraszyłam, bo znalazłam informacje o tym, że przy takim objawie należałoby się zbadać pod kontem raka lub guza piersi, jednak dziś zobaczyłam, że taka sama wydzielina wydziela się z drugiej piersi (no więc nie powinien być raczej guz w obu piersiach na raz)
Co to może być? :?

Czy ktoś miał podobne doświadczenie? :|

Do lekarza muszę czekać min 3 tygodnie, więc na razie za wiele mi on nie pomoże.
Dodam jeszcze tyle, że wczoraj dostałam okres(a mam dość obfity) więc jakiekolwiek podejrzenia związane z ciążą od razu obalam.
:|

B.
Awatar użytkownika
szilkret
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 165
Rejestracja: 22 cze 2004, 17:06
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: szilkret » 17 sty 2007, 13:28

Że dostałaś okres nie oznacza że nie jesteś w ciąży. Zrób test ciążowy. Wygląda na to że twoje gruczoły mleczne zaczęły pracować więc ... musi być tego jakaś przyczyna ;)
I nic nie wiem i nic nie rozumiem
I wciąż wierzę biednymi zmysłami
Ze ci ludzie na drugiej półkuli
Muszą chodzić do góry nogami

"Julian Tuwim"
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 17 sty 2007, 13:35

BBB, to brzmi nieciekawie. Proponowałabym szybszą wizytę u prywatnego ginekologa, żeby zaspokoić ciekawośc i pozbyć się obaw.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 17 sty 2007, 13:45

no ja tez bym poszla do lekarza bo okres nie swiadczy o braku ciazy a ii czesto przez pierwsze 3-4 miesiace wystepuje..
ale to tez dziwna sprawa bo nawet jesli bys byla w ciazy (tfu tfu zeby nie wykrakac:P) to od razu gruczoly nie zaczynaja pracowac tylko po jakims czasie..przeciez to nie dziala tak ze jest zaplodnienie i momentalnie gruczoly produkuja mleko:/
idz do lekarza i sie dowiedz bo chyba za wiele Ci nie pomozemy
bbb
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2006, 01:38
Skąd: z Polski
Płeć:

Postautor: bbb » 17 sty 2007, 14:03

no ale bez przesady z tą ciążą... chyba się nikomu nie zdarza 'normalny' okres podczas ciąży..
normalny to mało powiedziane, bo mam bardzo obfity...

co do tej wydzieliny to nie napisałam ze to mleko, tylko że ma konsystencje taką...

Spróbuję się dostać do mojego lekarza w tym tygodniu... może się zlituje..
trochę się martwię..

B.

[ Dodano: 2007-01-17, 14:46 ]
Znalazłam przed chwilą w mądrej medycznej książce: "u części kobiet, które nie były w ciąży, wydzielanie mleka jest związane z zaburzeniami równowagi hormonalnej i winno być skonsultowane z lekarzem"

Zatem możliwe że mi hormony powariowały z jakiegoś powodu (np. przepracowanie...)

Tak czy tak do lekarza trzeba iść...
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 17 sty 2007, 15:43

Bardzo obfita miesiaczka moze byc rowniez wskaznikiem zaburzen hormonalnych. Proponuje sie zapisac najpierw do endokrynologa.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 21 sty 2007, 21:20

sadze ze to naprawdę problem z hormonami. nawet u nie których chłopów w wieku dojrzewania może pojawić się wydzielina z sutków z powodu zaburzonej równowagi hormonalnej.
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
bbb
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2006, 01:38
Skąd: z Polski
Płeć:

Postautor: bbb » 26 sty 2007, 23:54

okazało się, że to faktycznie hormony.
Lekarz wysłał mnie na badania krwi, które potwierdziły, że nie jest to nic związanego z guzami itp, ale że jest to 'czynnościowe' (tzn ze czasami coś się samo robi nie wiadomo dlaczego), przy czym nie był jakoś specjalnie zdziwiony moimi objawami, i sprawiał wręcz wrażenie, że nie jestem jedynym przypadkiem :)
Dostałam jakieś tabletki na to.
Dodatkowo nie wiadomo z jakiej to przyczyny.

Tak przy okazji dodam, że mnie babka w aptece wkurzyła, bo wydała mi maść zamiast tabletek, a że byłam trochę zmęczona, to nie zauważyłam pomyłki. Przez to jutro muszę stracić trochę czasu, żeby do tej apteki się wybrać! :/
Mam nadzieje, że jutro mi to wymienią.

B.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości