Przesunięcie okresu

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

**LINKA**
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 16 maja 2006, 17:06
Skąd: Słupsk
Płeć:

Przesunięcie okresu

Postautor: **LINKA** » 12 sty 2007, 19:57

Jak można przesunąć okres? 27 stycznia mam studniówkę i akurat najprawdopodobniej będę miała okres.. Nie biorę żadnych tabletek anty, więc tym sposobem nie mogę zmienić terminu.. Byłam dziś u ginekologa i przepisał mi MICROGYNON 21. Mam to łykać 12 dni przed studniówką, po czym po dwóch dniach powinnam dostać okres. Czy jest to bezpieczne? Z góry mówię, że nie mam regularnego okresu, więc jakby mi rozlegulował to chyba to nie ma znaczenia... <chyba> Czy może znacie jakieś inne metody na opóźnienie?? Picie aspiryny czy coś... Pomóżcie..
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 sty 2007, 20:03

Boze dziewczyno przeciez bylas u lekarza, on Ci cos przepisal, moze dobrze, moze nie, ale trudno jego decyzje podwazac nam - ludziom bez wykrztalcenia medycznego.
Mozesz conajwyzej isc do innego.
A aspiryna... dziwny pomysl.
**LINKA**
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 16 maja 2006, 17:06
Skąd: Słupsk
Płeć:

Postautor: **LINKA** » 13 sty 2007, 00:16

No tak ale ja poszłam to najgorszego lekarza w mieście żeby mi tylko przepisał te tabletki bo u niego jest największa pewność że to zrobi... Więc sama nie wiem czy dobrze zrobiłam.. W każdym bądź razie dowiedziałam się przed chwilą o zastępstwie tych hormonów poprzez leki ziołowe hemorigen. Są na pewno zdrowsze niż tamte ;D Próbował ktoś je?
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 13 sty 2007, 12:06

A Microgynon to nie jest przypadkiem zwykła hormonalna antykoncepcja? Jak będziesz to brała przez 12 dni (?), to jest pewna szansa, że zaraz potem pojawi się krwawienie z odstawienia, ale to dziwna jakaś metoda i chyba nie do końca daje gwarancję <hmmm> Już chyba prościej wziąć dwa opakowania pod rząd blokując okres pomiędzy nimi, ale to z kolei faszerowanie się hormonami zupełnie niepotrzebnie. Tym bardziej, że jak bierzesz hormony, to nigdy nie wiesz, czy nie pojawi się plamienie - i kiedy.

Swoją drogą: w czym przeszkadza okres na studniówce?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 sty 2007, 13:07

Maverick pisze:on Ci cos przepisal
Przepisal jej tabletki anty.
**LINKA** pisze:Czy jest to bezpieczne?
Nie.
**LINKA** pisze:poszłam to najgorszego lekarza w mieście
Tylko pogratulowac pomyslu i masz opd razu odpowiedz na pytanie poprzednie.
Z jakis powodow nie wolno odstawiac tabletek w trakcie opkawania przeciez...
Ale jak chcesz to bierz z tym ze nie masz pewnosci czy to Ci nie zaburzy wszystkiego i z jakims dziwnym plamieniem nie pojdziesz jednak na studniowke.
pani_minister pisze:w czym przeszkadza okres na studniówce?
Moze ma bolesny bardzo? :? Ale to nospe jakis przeciwbolowy troche alkoholu i nie bedzi etak bolec.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 13 sty 2007, 13:19

moon pisze:Ale to nospe jakis przeciwbolowy troche alkoholu i nie bedzi etak bolec.
Daruj sobie takie rady: co Ty chcesz dziewczynę zabić? Tabletki przeciwbólowe popijać alkoholem??
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 sty 2007, 13:41

Jawka pisze:co Ty chcesz dziewczynę zabić? Tabletki przeciwbólowe popijać alkoholem??
Tak umrze od kilku lykow i jednej rano wzietej tabletki <chory>

[ Dodano: 2007-01-13, 13:42 ]
Jedyne co to powoduje to to ze sie szybciej czloiwek upija. No chyba ze cala garsc se zaaplikowal i pije.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 13 sty 2007, 14:00

moon pisze:Tak umrze od kilku lykow i jednej rano wzietej tabletki <chory>
Spytaj lekarzy ile takich przypadków trafia na izby przyjęć.
Mojej znajomej kuzynka, w wieku 18-lat tak skończyła życie- wróciła pijana z imprezy, mama z troski dała jej coś przeciwbólowego i nasennego i dziewczyna się nie obudziała. Lekarz swtwierdził zatrzymanie pracy mózgu na skutek połączenia leku przeciwbólowego i alkoholu.
Więc rady na temat zapijania bólu zostaw dla siebie. Nawet jak ma jej akurat nie zaszkodzić to niech lepiej w gole nie próbuje.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 sty 2007, 14:03

Jawka pisze:Spytaj lekarzy ile takich przypadków trafia na izby przyjęć.
Jak nawalone jak bela i nasenne biora to sie dziwisz?Takich kretynek pewnie maja nie malo.
Ale wszytsko z umiarem i jest ok.
Jawka pisze:Więc rady na temat zapijania bólu zostaw dla siebie.
Nie mam zamiaru. I nie pisze oz adnym zapijaniu bolu naucz sie czytac ze zrozumieniem moje posty raczej. Jezl;i pisze o jednej rano [dzialnie ok 4 h] i kilku lykach wieczorem to tu n awet nie moze b yc interakcji <chory>
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 13 sty 2007, 14:38

moon pisze:Ale to nospe jakis przeciwbolowy troche alkoholu i nie bedzi etak bolec.
:-) Jak wół:
Zapijanie bólu....
"nospa i trochę alkoholu i nie będzie tak boleć."

moon pisze:Nie mam zamiaru.
Na szczęście rada była tak durna, że dziewczyna na pewno z niej nie skorzysta.
O jednej tabletce napisałaś dopiero gdy zwróciłam uwagę- co stało się jeszcze bardziej nielogiczne: skoro ma uporczywe bóle menstruacyjne to jedną tabletką (do tego rano) to sobie może conajwyżej sukienkę ozdobić.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 13 sty 2007, 14:55

trzeba upaść na głowę i to bardzo mocno, by w stanie wskazującym łykać przeciwbólowe <zalamka> To jazda na ostrzu noża :/
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 13 sty 2007, 15:58

Ponoć zwiększona dawka rutyny daje efekt opóźnienia miesiączki. Bowiem przyjmowanie rutinoscorbinu, ascoruticalu, cerutinu i wszystkiego, co zawiera rutynę, w ilości 4 tabletek tamuje krwawienie. Taka metoda jest często polecana osobom, mającym problemy z krzepliwością krwi. Na tej zasadzie w ulotce bodajże cerutinu stoi, że jest niewskazane przyjmowanie podczas miesiączki zbyt dużych dawek.
Ponadto wiele osób potwierdza działanie wstrzymujące okres naparu z czarnej malwy.
Kiedyś myślałam, że czerwone wino i kąpiele w gorącej wodzie przyspieszają okres, ale wydaje mi się teraz, że one wpływają jedynie na obfitość krwawienia.
Ginekolog może również na specjalną prosbę zapisać tabletki z żeńskim hormonem - gestagenem, na przykład Luteinę, Gestomikron (stosowane zazwyczaj do uregulowania cyklu). Warunek skuteczności to rozpoczęcie przyjmowania w 15 dniu cyklu.
Co do jednego jestem pewna - nie wolno żadnej z tych metod traktować jako stałej pomocy przy regulowaniu okresu.
Życzę wspaniałej studniówki! :)
// Life is...
zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,
WysypiskoLudzkichSił
iZałzawionyKrzakPytań
międzyMarzeniami,ASnem
chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy
jakiŚwiatBezNocy
więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia
...but a dream //
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 sty 2007, 16:27

Jawka pisze:Jak wół:
Widnienie moj skrot myslowy. Dlatego tez:
naucz sie czytac ze zrozumieniem moje posty
Jawka pisze:Na szczęście rada była tak durna, że dziewczyna na pewno z niej nie skorzysta.
Skoro bierze przez 12 dni tabletki anty nie bylabym pewna :D
Jawka pisze:skoro ma uporczywe bóle menstruacyjne to jedną tabletką
Usmierzy bol rano i wezmie nospe o dzialaniu rozkurczowym a potem mala iloscia alkoholu rozluzni sie juz bez lekow na studniowce i tez bol bedzie mniejszy :)
TedBundy pisze:trzeba upaść na głowę i to bardzo mocno, by w stanie wskazującym łykać przeciwbólowe
Zgadzam sie :)
o jazda na ostrzu noża :/
NI ejazda na ostrzu noza to antybiotyk i w czasie brania picie w duzych ilosciach :/
jamaicanflower pisze:na przykład Luteinę, Gestomikron (stosowane zazwyczaj do uregulowania cyklu). Warunek skuteczności to rozpoczęcie przyjmowania w 15 dniu cyklu.
A Luteina nie jest czasem na wywolanie okresu po prostu? :?
**LINKA**
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 16 maja 2006, 17:06
Skąd: Słupsk
Płeć:

Postautor: **LINKA** » 13 sty 2007, 21:00

moon pisze:
Jawka pisze:Na szczęście rada była tak durna, że dziewczyna na pewno z niej nie skorzysta.
Skoro bierze przez 12 dni tabletki anty nie bylabym pewna :D

Powiedz mi w którym momencie napisałam, że biorę te tabletki przez 12 dni?? Napisałam tylko, że on mi tak nakazał, a nie że to robię. Więc daruj sobie takie komentarze <wsciekly>

[ Dodano: 2007-01-13, 21:02 ]
jamaicanflower pisze:Ponoć zwiększona dawka rutyny daje efekt opóźnienia miesiączki. Bowiem przyjmowanie rutinoscorbinu, ascoruticalu, cerutinu i wszystkiego, co zawiera rutynę, w ilości 4 tabletek tamuje krwawienie. Taka metoda jest często polecana osobom, mającym problemy z krzepliwością krwi. Na tej zasadzie w ulotce bodajże cerutinu stoi, że jest niewskazane przyjmowanie podczas miesiączki zbyt dużych dawek.
Ponadto wiele osób potwierdza działanie wstrzymujące okres naparu z czarnej malwy.
Kiedyś myślałam, że czerwone wino i kąpiele w gorącej wodzie przyspieszają okres, ale wydaje mi się teraz, że one wpływają jedynie na obfitość krwawienia.
Ginekolog może również na specjalną prosbę zapisać tabletki z żeńskim hormonem - gestagenem, na przykład Luteinę, Gestomikron (stosowane zazwyczaj do uregulowania cyklu). Warunek skuteczności to rozpoczęcie przyjmowania w 15 dniu cyklu.
Co do jednego jestem pewna - nie wolno żadnej z tych metod traktować jako stałej pomocy przy regulowaniu okresu.

A co myślisz o tabletkach ziołowych hemorigen? Mają one działanie rozkurczowe i powstrzymują bądź zmniejszają obfitość okresu? Słyszałaś o nich?
jamaicanflower pisze:Życzę wspaniałej studniówki! :)

Dzięki :*
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2007, 09:56

**LINKA** pisze:Powiedz mi w którym momencie napisałam, że biorę te tabletki przez 12 dni?? Napisałam tylko, że on mi tak nakazał, a nie że to robię.
No al enapisalas tez ze w tym celu poszlas do najgorszego w calym miescie. Nie goraczkuj sie tak.
Lepiej napisz co jest nie tak z Twoim okresem ze nie mozesz go miec na studniowce.
**LINKA**
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 16 maja 2006, 17:06
Skąd: Słupsk
Płeć:

Postautor: **LINKA** » 14 sty 2007, 11:28

Chodzi o to, że w czasie okresu i przed jestem strasznie nerwowa. Mam dyskomfort psychiczny a tym bardziej fizyczny. To jest po prostu czas, w którym najchętniej zaszyłabym się w domu z wysokimi po pas gaciami i siedziała w jednym miejscu, a nie tańcowała na studniówce. Dlatego nie chcę okresu w tym czasie..
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 14 sty 2007, 13:30

**LINKA** pisze:A co myślisz o tabletkach ziołowych hemorigen? Mają one działanie rozkurczowe i powstrzymują bądź zmniejszają obfitość okresu? Słyszałaś o nich?

Nigdy tego nie używałam, nie słyszałam też o nim. Przeglądnęłam właśnie kilka stron w Internecie, wszystkie reklamują Hemorigen jako preparat znajdujący zastosowanie w krwawieniach ginekologicznych, wszystkie są też zgodne co do właściwości – ma działanie przeciwkrwotoczne, zwiększające elastyczność naczyń włosowatych, skracające czas krwawienia i krzepnięcia. Podobne skutki daje przyjmowanie Rutinoscorbinu, Cyclonaminy i Exacylu w tabletkach.
Ale wygląda na to, że Twym problemem nie jest nadmierna obfitość krwawień, a rozdrażnienie podczas okresu. Może powinnaś zapytać lekarza raczej o coś, co pomoże Ci się uspokoić, żeby nie było ofiar na studniówce...? ;)
Pozdrawiam! :)
// Life is...

zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,

WysypiskoLudzkichSił

iZałzawionyKrzakPytań

międzyMarzeniami,ASnem

chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy

jakiŚwiatBezNocy

więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia

...but a dream //

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości