badania hormonalne

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

badania hormonalne

Postautor: agata » 01 sty 2007, 20:48

witam po dosc długiej nieobecnosci!! mam pytanie która z dziewczyn miała przeprowadzane badania hormonalne? mam podejrzenie zespołu policystycznych jajników :( i czekaja mnie badania....chciałabym sie dowiedziec czegos na ten temat! jakie to badania i takie tam...
pozdrawiam
flower84
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 17 gru 2006, 12:17
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: flower84 » 02 sty 2007, 09:49

a skąd się wzięły u Ciebie podejrzenia o takie schorzenie? Miałaś jakieś badania robione?
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 02 sty 2007, 12:39

Ja miałam jesienią 2005 takie podejrzenie. Poza badaniami hormonalnymi miałam jeszcze USG TV i USG piersi. Na USG TV wyszło, że nie do końca jest ok. Za dużo pęcherzykó z jednej strony.
Miałam straszne zaburzenia cykli, dostałam Luteinę - ale w końcu jej nie brałam.
Jeden lekarz mówił, że tabletki odpadają - miałam zbyt wysoki albo zbyt niski poziom któregoś z hormonów (nie pamiętam już :) ), drugi za to powiedział, że tabletki "na siłę" wyrównają mi cykle.
Będę musiała wiosną znów się przebadać...
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 02 sty 2007, 16:17

podejrzenia wzieły sie stad ze miałam problemu z miesiaczka takie ze w ciagu 12 miesiecy miałam miesiaczke np 4 razy....usg tarczycy wyszło poporawnie badanie tsh tez ok....po raz pierwszy o tym ze takie zaburzenia moga byc zwiazane z tym schorzeniem powiedziała mi pani ginekolog juz na poczatku...kilkukrotnie aplikowano mi provere zeby jakiekolwiek krwawienie sie pojawiło.....pozniej zmieniłam ginekologa i ten zaproponował abym wybrała sie do endokrynologa(usg zrobione po 3 miesiacach od ostatniego okresu pokazało ze nie dzieje sie nic co mogło by byc owulacja...a macica nie posiadała warstwy błony która pojawia sie w kazdym cylku i która potem sie złuszcza)....endokrynolog powiedział ze baania tarczycy sa dobre a wiec najprawdopodoniej moje zaburzenia to wynik policystycznych jajników...jest jeszczedruga opcja ze po prostu taka moja uroda...choc nie wiem co gorsze....)

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości