Jednorazówka VS golarka elektryczna?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
wilcz3k
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 gru 2006, 18:51
Skąd: jestes?
Płeć:

Jednorazówka VS golarka elektryczna?

Postautor: wilcz3k » 03 gru 2006, 19:03

Na początku się przywitam bo nowy jestem na tym forum :) Tomasz z Zabrza, lat 19 :)
Mam takie pytanko do was, a raczej do mężczyzn co sądzicie o golarkach elektrycznych? Kupowanie "jednorazowek" które starczają na max 3 użycia to ogromny wydatek podliczając na koncu miesiąca. Zastanawiałem się czy może nie zaszalec i nie kupić jakiejs porządnej golarki elektrycznej? Za 150-200zł kupie już cos porządnego? Wypowiedzcie sie troche na temat golarek bo ja jakos tego nie widze, one naprawe takie dobre są, da się przyciąc skóre, co ile trzeba wymieniac ostrza i jaka mniej wiecej ich cena? (zeby nie było tak jak z drukarkami ze drukarka 100zł, a tusz 300zł) No chyba ze polecicie mi jakies dobre jednorazówki i tanie! :)

Pozdrawiam wilcz3k
Podpis został usunięty przez moderatora!
Awatar użytkownika
Soul
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 253
Rejestracja: 08 maja 2005, 18:00
Skąd: że
Płeć:

Postautor: Soul » 03 gru 2006, 19:14

wilcz3k pisze:Kupowanie "jednorazowek" które starczają na max 3 użycia

<boje_sie> to jak Ty sie golisz?

Niby jednorazowka, a mi na dwa tygodnie starcza bez problemow. W Lidlu ( <pijak> ) kupilem ostatnio za 16zl taka z wymiennymi ostrzami i smiga bez problemow. Chyba z 20 ostrzy jest wiec na pare miesiecy wystarczy ;]

Golarka nie osiagniesz efektu "pupci niemowlecia" wiec odpada.
Sztuką jest nie szukając nigdy siebie,
wciąż na nowo się odnajdywać.
Awatar użytkownika
wilcz3k
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 gru 2006, 18:51
Skąd: jestes?
Płeć:

Postautor: wilcz3k » 03 gru 2006, 19:18

Soul pisze:
wilcz3k pisze:Kupowanie "jednorazowek" które starczają na max 3 użycia

<boje_sie> to jak Ty sie golisz?

Niby jednorazowka, a mi na dwa tygodnie starcza bez problemow. W Lidlu ( <pijak> ) kupilem ostatnio za 16zl taka z wymiennymi ostrzami i smiga bez problemow. Chyba z 20 ostrzy jest wiec na pare miesiecy wystarczy ;]

Golarka nie osiagniesz efektu "pupci niemowlecia" wiec odpada.


To ja chyba do Lidla zajrze :D
Pytasz czemu na 3 razy? Bo po 3 goleniach jak sie nią przejade to już czuje drapanie... to jednak nie jest ten sam efekt co po nowej jednorazówce ;)

A o golarki pytam bo słyszałem różne opinie :( Jedni mówia ze świetna rzecz, inny że kicha, no i widzisz...
Podpis został usunięty przez moderatora!
Awatar użytkownika
stepien
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2006, 17:30
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: stepien » 03 gru 2006, 19:22

to od gustu zalezy ja po elektryku czuje sie taki niedogolony... ale np moj ojciec chwali non stop elektryki ze to ze sa wygodne szybkie itp,
"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy sie zbytnią popularnością..." :):)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 03 gru 2006, 19:29

Odkąd kupiłem sobie maszynke elektryczną nie chce słyszeć o żadnych wynalazkach w postaci żyletek...dobra golarka jest o wiele lepsza od żyletek..i w długim okresie czasu wychodzi taniej niż jednorazówki.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 03 gru 2006, 19:30

A brzytfa sie ktos kiedys golil...ja sobie tak ryja pocielem jak sprobowalem ze z domu sie balem wyjsc
A tak w temacie zeby bylo to ja za jednorazoweczkami jestem
Obrazek
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 03 gru 2006, 19:30

mój mąż raz się ogolił elektryczną i wyglądał strasznie bo ma bardzo wrażliwą cerę (same krostki) , więc woli na mokro no i efekt jest lepszy <banan>
Awatar użytkownika
___ToMeK___
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 348
Rejestracja: 23 sie 2004, 22:57
Skąd: pomorze / WLKP
Płeć:

Postautor: ___ToMeK___ » 03 gru 2006, 19:31

Golarka elektryczna pozwala zaoszczędzić trochę czasu kosztem dokładności.
Jeśli chodzi o mnie, to nie chce mi się codziennie rano spędzać dużo czasu przy goleniu. Jednak czasem wypada się ogolić bardzo dokładnie (np. wyjazd do klienta). Wówczas golarka elektryczna to za mało. Dlatego mam dwie - elektryczną do korzystania na co dzień oraz tradycyjną na "specjalne" okazje :P...

"No Free Lunch" niestety :]
0101010001101111011011010110010101101011001000000100011101100101011100100110101101100101
-.-. .. . -.- .- .-- --- ... -.-. / .--. .. . .-. .-- ... --.. -.-- -- / -.- .-. --- -.- .. . -- / -.. --- / .--. .. . -.- .-.. .- / ---... .--.
Awatar użytkownika
Soul
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 253
Rejestracja: 08 maja 2005, 18:00
Skąd: że
Płeć:

Postautor: Soul » 03 gru 2006, 19:34

wilcz3k pisze:Pytasz czemu na 3 razy? Bo po 3 goleniach jak sie nią przejade to już czuje drapanie... to jednak nie jest ten sam efekt co po nowej jednorazówce ;)

To wszystko zalezy czy z wlosem czy pod wlos. Z wlosem to faktycznie nie ma szans na dobre ogolenie sie.

Musialbym sam sprawdzic bo mi elektryczna nie podchodzi. Tak jak stepien mowi, niedogolony sie czulem :) (ale moze te najnowsze cudenka za 300zl gola lepiej)
Sztuką jest nie szukając nigdy siebie,

wciąż na nowo się odnajdywać.
Awatar użytkownika
stepien
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2006, 17:30
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: stepien » 03 gru 2006, 19:37

Soul pisze:(ale moze te najnowsze cudenka za 300zl gola lepiej)
trzeba sprobowac na wlasnej du... twarzy :):)
"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy sie zbytnią popularnością..." :):)
Awatar użytkownika
Soul
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 253
Rejestracja: 08 maja 2005, 18:00
Skąd: że
Płeć:

Postautor: Soul » 03 gru 2006, 19:41

Haha spoko postoje. Wole te moje jednorazowki z Lidla <pijak>

Nie sa fenomenalne, ale golic sie nimi da. 16PLN wygorowoana kwota tez nie jest wiec spokojnie mozna sobie na nie pozwolic. Ostrzegam ze wygladaja... co najmniej smiesznie ;]
Sztuką jest nie szukając nigdy siebie,

wciąż na nowo się odnajdywać.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 03 gru 2006, 19:46

która jednorazówka na 3 razy starcza? <boje_sie> Gilette, taka za 3,5 zeta (z ruchomym ostrzem)-min 2 tygodnie, albo taka z 3 ostrzami za 7 zeta - mam ją od mca i ciągle jak nówka :)
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 03 gru 2006, 19:53

TedBundy pisze:która jednorazówka na 3 razy starcza? Gilette, taka za 3,5 zeta (z ruchomym ostrzem)-min 2 tygodnie, albo taka z 3 ostrzami za 7 zeta - mam ją od mca i ciągle jak nówka
O ile sobie przypominam swoich facetów, to wszystko od zarostu zależy - czy twardy, czy miękki, czy jakiś tam.

Co do elektrycznych - też słyszałam, że nie dogalają. Eks miał i to, i to. I raz na tydzień musiał normalną, bo własnie taki niedogolony sie czuł.

No i ja z kolei słyszałam, że elektryczna właśnie mniej podrażnia.
Awatar użytkownika
stepien
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2006, 17:30
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: stepien » 03 gru 2006, 19:56

no i jak wymieniamy juz plusy elektrycznej to nalezy dodac ze elektryczna praktycznie nie da sie zaciac :D
"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy sie zbytnią popularnością..." :):)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 03 gru 2006, 20:08

mrt pisze:Co do elektrycznych - też słyszałam, że nie dogalają

Wszystko zależy od jakośći sprzętu..moja goli tak samo dokładnie jak maszynka zwykła przy czym trwa to 1/4 czasu ktory spędzałem przy żyletce..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 03 gru 2006, 20:16

Pegaz pisze:Wszystko zależy od jakośći sprzętu..
Ja nie mówię o golarkach za 50 czy 100 zł, tylko o normalnych. I przypuszczam, że nie zależy od golarki, tylko bardzo często od gatunku zarostu.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 03 gru 2006, 20:21

Na każdy zarost znajdzie się odpowiednia kosa.. :) Hmm tu nawet nie chodzi o cene golarki ponieważ sprzęŧ za np 500 niekoniecznie i nie zawsze jest lepszy od tego za 200..
Ja mam Twardy i gęsty zarost i moja golarka sobie radzi bez problemu :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 03 gru 2006, 20:24

Ja mam twardy zarost. Jednorazówki - czy Bica, Wilkinsona czy Gilette starczały na parę razów. Potem bardziej drapały, niż goliły. :/
Z tych trzech najlepiej wypada Gilette.
No ale dostałem na urodziny rok temu mach3 i wymienne ostrza - starczają na dłużej! No i maszynka lepiej chodzi.

A golarka elektryczna przyda się, jak się chcesz szybko ogolić. Zwykła - jak dokładniej. :D
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 gru 2006, 21:50

Soul pisze:Golarka nie osiagniesz efektu "pupci niemowlecia" wiec odpada.
Niby czemu?Moj ma <banan>
_normalna_ pisze:wyglądał strasznie bo ma bardzo wrażliwą cerę (same krostki)
Moj tez i po jednorazowkach chodzil spuchniety niemal i czerwony. Po elektrycznej tak nie ma. I dermatolog mu ja zr5eszta polecil bo ma wrazliwa cere.
stepien pisze:elektryczna praktycznie nie da sie zaciac
Zalezy co sobie nie golisz :/

[ Dodano: 2006-12-03, 21:53 ]
O moj ma cos takiego:
http://www.pixmania.com/pl/pl/240969/ar ... phili.html
Tzn philishave ale nie wiem jaki model. Nie jest niebieska w kazdym razie :D
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 03 gru 2006, 23:53

parę razy miałem w rękach elektryczną i popieram, że nie daje efektu, niestety mój zarost do delikatnych nie należy i czułem się tak samo jakbym ogolił się z włosem, czyli mniej więcej jak po całym dniu od golenia,

dobra sprawa, jak nie ma czasu i nie zalezy na jakości.

czsem jak mam lenia, używam taką jakąś prostą, matka kiedyś kupiła do nóg zwykłą golarkę i przy dobrej wprawie efekt podobny do elektrycznej, tylko cena 10razy niższa :)

na codzień używam Gillete Mach3Turbo, noże drogie jak cholera, ale starczają na dłużej, więc nie wiem, czy nawet nie są bardziej opłacalne, ale na pewno efekt nie do porównania, bo pupcia niemowlęcia gwarantowana :)
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 04 gru 2006, 02:29

Sam zaryzykuj i podejmij jakas decyzje. Czytam ten temat i gowno z niego wynika...dla jednego dobra, dla innego kompletnie zla...
Powodzenia w wyborze ;DD

Aha ja mam elektryka o ponad 4 lat i juz nigdy w zyciu nie bede sie niczym innym golil ;DD Uzasadniac nie bede.
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę
<sex> -> ta też jest fajna
<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...
<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!
;DD -> jeszcze ta mi lezy
Awatar użytkownika
Soul
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 253
Rejestracja: 08 maja 2005, 18:00
Skąd: że
Płeć:

Postautor: Soul » 04 gru 2006, 18:31

Jako ekonomista przeprowadzilem obliczenia i wyszlo mi ze za 300zl (przyjmijmy ze tyle dalbym za maszynke) moge sobie zapewnic 9 lat golenia zwylkymi maszynkami (ceteris paribus <aniolek> ).

17zl wydane na maszynki spokojnie wystarcza mi na pol roku. Jak widac tani jestem w utrzymaniu <pejcz> .
Sztuką jest nie szukając nigdy siebie,

wciąż na nowo się odnajdywać.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 gru 2006, 20:26

A dlaczego nie bierzesz pod uwage normlanej maszynki z wymiennymi ostrzami? Np mach3 ?? Ja uzywam Mach 3 Turbo i daje rade. ostrza zmieniam naprawde zadko, ale to dlatego ze zadko sie gole :] Bo mi zarost wolno rosnie i jak w poniedzialek rano sie ogole to we wtorek po poludniu wygladam lepiej niz niejeden po 3 godzinach od ogolenia. Z tego tez powodu nie gole sie codziennie bo jak mam taki nikly zarost to chocby nie wiem jak ostra byla maszynka to sie caly podraznie. Co innego jak urosnie - wowczas mogenawet na sucho bez wody leciec i prawie nei ma podraznien. Z dobrymi elektrycznymi nie mialem do czynienia wiec sie na ich temat nie wypowiadam, ale szkoda by mi bylo kasy na takowa.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 04 gru 2006, 23:07

Mach 3 i tylko Mach 3, jedna nakladka sluzy mi nawet do pol roku, a zarost mam gesty.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 05 gru 2006, 20:06

TFA pisze:Mach 3 i tylko Mach 3, jedna nakladka sluzy mi nawet do pol roku, a zarost mam gesty.


no w moim przypadku pół roku to za dużo ale na pewno jakieś 3 miechy,

no i fakt, że za 300 to chyba na 5 lat by mi starczyło,

niestety też mam problem jak Maverick, że z reguły się podrażnię, niezależnie co bym nie wymyślił! chociaż i tka golę się góra co 3 dni, bo już wieczorem kuje fajnie ....

macie na to jakieś dobre sposoby??
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 05 gru 2006, 23:03

Ja sie gole tak raz na 3 dni przy czym mam twardy zarost i wrazliwa skore. Z tego powodu czesto gole sie zamiast na 3 dzien - na 4 albo 5:) jak mam duza brode. Mialem maszynke el. braun ale zawsze od tego ryjek mnie swedzial i byl czerwony co mnie censored. Nie wiem jak philips ale uzywam od dawna mach 3 i nawet nie chce misie nic innego probowac bo mysle ze zadnej roznicy nie bedzie miedzy tymi wilkonsonami czy cos:)
Maszynka starcza mi na... wlasxiwie to mam jedna raczke caly czas ;] a zyletke zmieniam moze raz na pol roku. Fakt, jak juz powinna byc zmieniona ja mowie sobie co rano ze jutro to zrobie bo dzis nie mam czasu :D i tak zostaje kolejny tydzien :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 09 gru 2006, 04:00

Ja pierd.ole ... koles pisze wyraznie ze mu zwykle maszynki na krotko starczaja, a wy pierd.olicie ze wam starczaja na dlugo...po censored ??
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę

<sex> -> ta też jest fajna

<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...

<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!

;DD -> jeszcze ta mi lezy
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 11 gru 2006, 21:11

pisał o jednorazówkach, a to chyba różnica...
Awatar użytkownika
Snowblind
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 150
Rejestracja: 25 lip 2006, 20:50
Skąd: Z pomiędzy
Płeć:

Postautor: Snowblind » 12 gru 2006, 00:00

Elektrycznych nigdy nie próbowałem, a zwykłe jednorazówki to istna rzeźnia dla mojej skóry :/
Na szczęście wszelkie Machy mi służą :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 gru 2006, 01:50

vkajot pisze:niestety też mam problem jak Maverick, że z reguły się podrażnię
Wlasnie ja jak sie gole co 3 dni to sie nie podrazniam chocbym golil sie bez pianki, na sama wode.
Ale jak mam takie jednodniowe ktore jeszcze ledwo wyrastaja, to wowczas mnie zawsze strasznie drapie i podraznia. Nie wiem na czym to polega. Moze wtedy musi blizej skory leciec, nie wiem. Inna sprawa ze moj jednodniowy zarost to taki jak u innego 4 godzinny :) Mi sie najlepiej goli jak klaki maja juz tak milimetr dlugosci :) Bez podraznien.

A ktos z Was uzywal tego wobratora dla mezczyzny? Tzn maszynki wibrujacej?? :] Jak to dziala? Bo mi to smierdzi naciaganiem na kase i niczym wiecej.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości