pękająca skóra

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

marchewka31
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2006, 00:24
Skąd: poznań
Płeć:

pękająca skóra

Postautor: marchewka31 » 11 lis 2006, 00:32

Witam! Jestem tu pierwszy raz i odrazu z problemem....
Licze na wasza pomoc....
Popękała mi skóra między wargam sromowymi a odbytem....zaleczyłam to tribiotykim i bylo oki. jednak podczas stosunku z moim mężem skóra na nowo popękała, bardzo mnie piekło i bolało. mojemu facetowi na członku ( na samym czubku) od tego powychodzily czerwone krostki ktore go piekly i swedzialy...wiecie moze co to moze byc? Zaznaczam ze moj maz ani ja nie mamy innych partnerow seskualnych. Licze na odpowiedz i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kociak
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 17 paź 2005, 20:34
Skąd: Lodz
Płeć:

Postautor: kociak » 11 lis 2006, 00:42

To grzybica :/
Dosyć ze sama jesteś chora to jeszcze męża zaraziłaś obydwoje do lekarza jak najszybciej
marchewka31
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2006, 00:24
Skąd: poznań
Płeć:

Postautor: marchewka31 » 11 lis 2006, 00:48

do lekarza juz jestem zapisana...ale dopiero na przyszly tydzien.....skad mi sie to wzielo? ja nie mam innych partnerow? A moze maz mnie zarazil? Ufam mu ,jestesmy razem 12 lat ale nigdy nic nie wiadomo ;) czy to jest mozliwe?
Awatar użytkownika
kociak
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 83
Rejestracja: 17 paź 2005, 20:34
Skąd: Lodz
Płeć:

Postautor: kociak » 11 lis 2006, 00:52

marchewka31 pisze:do lekarza juz jestem zapisana...ale dopiero na przyszly tydzien.....skad mi sie to wzielo? ja nie mam innych partnerow? A moze maz mnie zarazil? Ufam mu ,jestesmy razem 12 lat ale nigdy nic nie wiadomo czy to jest mozliwe?

Nic się nie martw
Najczęściej grzybica atakuje po kuracji antybiotykowej nawet jeśli ja miałaś 6 miesięcy temu albo po prostu masz osłabiony organizm
Ja tez mam z tym problemy po antybiotykach radżę iść do ginekologa a męża wysłać do dermatologa i na razie wstrzymać się od <sex>
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 11 lis 2006, 00:52

Grzybica nie bierze się tylko z powodu stosunków seksualnych. Czynniki ją powodujące mogą być różne, dlatego nie obwiniaj swojego męża :)
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
marchewka31
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2006, 00:24
Skąd: poznań
Płeć:

Postautor: marchewka31 » 11 lis 2006, 00:56

ufffff......ulzylo mi....dzikeuje za odpowiedzi.....dam Wam znac jeszcze jak juz bede po :)



dzieki
Slonkopiotrusia
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 sie 2006, 11:36
Skąd: internet
Płeć:

Postautor: Slonkopiotrusia » 20 lis 2006, 18:02

a tak swoja droga to po 12 latach malzenstwa nie wiesz co to jest, jak sie objawia itd grzybica?? no ladnie... gdzie ty sie wychowalas i wyksztalcilas?? na grzybice bez recepty mozna kupic clotrimazolum czy jakos tak i to jest dobre, ale nie zawsze tylko tym da sie wyleczyc problem.
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 20 lis 2006, 18:33

Slonkopiotrusia pisze:a tak swoja droga to po 12 latach malzenstwa nie wiesz co to jest, jak sie objawia itd grzybica?? no ladnie... gdzie ty sie wychowalas i wyksztalcilas??

Bo każda mężatka z 12-letnim stażem powinna co najmniej 5 razy grzybicę przechodzić, mądralo? :> A gdzie Ty się wychowałaś i wykształciłaś, że mając 18 lat tak doskonale wiesz jak się grzybica objawia?
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 20 lis 2006, 21:52

gdzieś wcześniej ktos pisał , że doraźnie pomaga Tantum-rosa, więc może spróbuj zanim się dostaniesz do lekarza, mojej dziewczynie przy sporym podrażnieniu pomogło, a stosowane jest też przy różnych innych schorzeniach, może warto?!
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 20 lis 2006, 22:03

Mają rację. Maść Clotrimasolum - da ci ukojenie. I Tantum Rosa do rozcieńczania w wodzie i podmywania. Do czasu wizyty powinnaś wytrzymać, ale ja na Twoim miejscu poleciałabym na ostry dyżur, to już by leczenie zaczęli, a najwyżej potem lekarz zweryfikuje.

Grzybicy na ostrym dyżurze nigdy nie bagatelizują, bo to zaraźliwe, więc ja bym nie czekała, choćby dla higieny psychicznej - zawsze to człowiek spokojniejszy, jak już coś bierze.
Awatar użytkownika
me19
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 252
Rejestracja: 09 paź 2004, 12:22
Skąd: Ziemia Obiecana
Płeć:

Postautor: me19 » 21 lis 2006, 19:24

Slonkopiotrusia pisze:a tak swoja droga to po 12 latach malzenstwa nie wiesz co to jest, jak sie objawia itd grzybica?? no ladnie... gdzie ty sie wychowalas i wyksztalcilas??

hehe wiesz ,nie wszyscy uczestniczą w Małżeńskich Kursach Dermatologicznych Towarzystwa Mykologicznego ,więc daruj sobie panno mądralo. Boże ,ledwo toto skończyło gimnazjum a wszystkie rozumy pozjadało <zalamka>
mrt pisze:ale ja na Twoim miejscu poleciałabym na ostry dyżur

odradzam. przez tydzień grzybica nikogo nie zabije,a od seksu mozna sie powstrzymac.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 21 lis 2006, 20:52

me19 pisze:odradzam. przez tydzień grzybica nikogo nie zabije,a od seksu mozna sie powstrzymac.
Pewnie zabić to nie zabije, ale siadając na muszli może pół rodziny pozarażać np. albo się rozdrapać. Albo stracić połowę skóry między nogami <boje_sie>
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 21 lis 2006, 22:05

e jak na moje to na ostrym( jak to w Polsce) dadzą jej jakąś aspirynke i skierowanie do specjalisty, bo tak kończą się wizyty w szpitalu- najlepiej w prywatnym gabinecie

więc albo liczyć na szczęście, że akurat nic nie wypadnie lekarzowi i zjawi się w gabinecie, w ciągu godziny raz w tygodniu kiedy przyjmuje, albo prywatnie!
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 21 lis 2006, 22:40

vkajot pisze:e jak na moje to na ostrym( jak to w Polsce) dadzą jej jakąś aspirynke i skierowanie do specjalisty, bo tak kończą się wizyty w szpitalu-
Mam inne doświadczenia, a grzybicy naprawdę nie bagatelizują. Jeszcze jak podkoloryzuje, że ją swędzi, to od razu coś jej dadzą.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości