wysypka po sexie w okolicy pochwy

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Lilith78
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2006, 12:13
Skąd: Polska
Płeć:

wysypka po sexie w okolicy pochwy

Postautor: Lilith78 » 04 paź 2006, 16:29

Hej!od pewnego czasu po stosunku pojawia mi sie czewona wysypka[liszaj] w okolicach pochwy,ktora szczypie i swedzi lekko.czy to ,mozliwe ze to uczulenie na sperme?Moze ,ktoras z was miala podobny problem?
Lili...."QUOD ME NUTRIT ME DESTRUIT"
"Kiedy nie mialam już nic do stracenia dostałam wszystko"
Kiedy o sobie zapomniałam ,odnalazłam samą siebie
Kiedy poznalam upokorzenie i całkowitą uległość stałam sie wolna."
matsquad
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:49
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: matsquad » 04 paź 2006, 17:52

A moze to po prostu zwykle zaczerwienienie od "Tarcia" :> :> :>
A lot of people ask me.. am I afraid of death..
Hell yeah I'm afraid of death [..]
Look, I can't change the way I think
And I can't change the way I am...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 04 paź 2006, 17:58

Albo uczulenie na lateks :>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Lilith78
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2006, 12:13
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Lilith78 » 04 paź 2006, 22:33

Obydwie opcje sa niemozliwe.
Lili...."QUOD ME NUTRIT ME DESTRUIT"

"Kiedy nie mialam już nic do stracenia dostałam wszystko"

Kiedy o sobie zapomniałam ,odnalazłam samą siebie

Kiedy poznalam upokorzenie i całkowitą uległość stałam sie wolna."
matsquad
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:49
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: matsquad » 04 paź 2006, 22:46

A to czemu niby?Obie sa wlasnie bardzo prawdopodobne:>A czemu sadzisz ze moze byc to uczulenie na sperme?
A lot of people ask me.. am I afraid of death..

Hell yeah I'm afraid of death [..]

Look, I can't change the way I think

And I can't change the way I am...
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 04 paź 2006, 22:52

Na prezerwatywe nie, bo pewnie zabezpieczaja sie inaczej, wiec dlatego zasugerowala ze to uczulenie na sperme. Ciezko bedzie nam powiedziec co jest przyczyna tej wysypki, ale lekarz pewnie szybko sie upora w tym problemem :)
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma
przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,
ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Awatar użytkownika
Lilith78
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2006, 12:13
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Lilith78 » 04 paź 2006, 23:47

matsquad pisze:A to czemu niby?Obie sa wlasnie bardzo prawdopodobne:>A czemu sadzisz ze moze byc to uczulenie na sperme?

Uzywam ,tabletek wiec , na latex ,nie.obtarcia tez nie ,bo ,akurat wtych miejscach nie jestem ,obtarta,ze tak ,powiem.

[ Dodano: 2006-10-04, 23:49 ]
a sadze ze na sperme ,bo spuszcza sie we mnie lub na mnie wiec..mowi samo za siebie.
Lili...."QUOD ME NUTRIT ME DESTRUIT"

"Kiedy nie mialam już nic do stracenia dostałam wszystko"

Kiedy o sobie zapomniałam ,odnalazłam samą siebie

Kiedy poznalam upokorzenie i całkowitą uległość stałam sie wolna."
matsquad
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:49
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: matsquad » 04 paź 2006, 23:58

Aha no to wykluczylo moje przypuszczenia ale ja i tak bym posluchal Jasty i zglosil sie "na wszelki" do lekarza.Pozdrawiam
A lot of people ask me.. am I afraid of death..

Hell yeah I'm afraid of death [..]

Look, I can't change the way I think

And I can't change the way I am...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 paź 2006, 01:14

Wlasnie to mnie zastanawia. Chocby wsrod nas byl lekarz, to zaden szanujacy sie lekarz nie wyda opinii bez widzenia pacjenta. Wiec... Zdjecie prosze. Wowczas mozna sie zastanowic <aniolek>
A tak w ogóle, to w tego typu sprawach warto isc do lekarza. (chociaz jak juz sie upierasz na rozwiazanie forumowe to zapodaj zdjecie, bo ciezko to sobie tak wizualizowac ;) )

Ps: A ta wysypka to dlugo jest?
Awatar użytkownika
Jacek
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 17 kwie 2006, 15:14
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Jacek » 07 paź 2006, 18:28

Latex sam w sobie rzadko kiedy jest przyczyną uczulenia, to raczej substancje plemnikobójcze, tzw. spermicydy znajdujące się między innymi na prezerwatywie, są odpowiedzialne za tego typu podrażnienia, dlatego stosując środki antykoncepcyjne dopochwowe takie jak: globulki, pianki, kremy czy tabletki, trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia takich nieporządanych objawów.

Ale rozumiem że Ty używasz tabletek doustnie? Jeśli tym swędzeniom i wysypce nie towarzyszą upławy oraz przykry zapach i dzieje się to wyłącznie po stosunku, to grzybicę właściwie też można wykluczyć, jednak na Twoim miejscu w przypadku nie ustąpienia tych objawów OBOWIĄZKOWO udałbym się do specjalisty. W internecie raczej nie znajdziesz recepty na swój problem, to normalne że człowiek zwłaszcza w takich przypadkach próbuje w anonimowy sposób szukać odpowiedzi na dręczące go pytania, upewnić się na podstawie doświadczeń innych że to co go trapi nie jest odosobnione i że to nic groźnego, jednak z własnego doświadczenia wiem że najczęściej kończy się to na jeszcze większej liczbie pytań i wątpliwości i zamiast uspokojenia człowiek czytając o tych różnych przypadkach i chorobach staje się jeszcze bradziej zaniepokojony, choć z drugiej strony może to i dobrze, bo dzięki temu nie zbagatelizuje sprawy co może wyjść jemu tylko na dobre.

Morał z tego taki, że nie ma co się sugerować innymi, nawet z pozoru identycznymi w objawach przypadkami, ponieważ każdy z nich może mieć zupełnie inne podłoże chorobowe i dopóki lekarz specjalista Ciebie nie zbada, dopóty będziesz skazana na domysły i niepokojące myśli, ale co ważniejsze być może tracisz bezcenny (zwłaszcza w przypadkach chorób skóry) czas na leczenie.

p.s
Idź do lekarza Lilith (choć domyślam się że taka wizyta to nic fajnego), to pewnie nic groźnego i coś co można będzie szybko wyeliminować a im dłużej będziesz zwlekała w oczekiwaniu że samo przejdzie, tym dłużej później będziesz pozbywała się tego gówna. <;)>
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 10 paź 2006, 13:52

Jacek pisze:tym dłużej później będziesz pozbywała się tego gówna.

To o wysypkę, czy o gówno chodzi? <diabel>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Jacek
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 17 kwie 2006, 15:14
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Jacek » 11 paź 2006, 20:23

OT

Wysypka, liszaj, parch... jedno gówno. ;d
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 11 paź 2006, 23:04

Skoro występuje tylko po seksie, to na pewno uczulenie na spermę partnera.

MOja koleżanka to miała. Zaraz po stosunku musiała lecieć do łazienki się myć "po partnerze"...

Przerąbane. Taka niezgodność tkankowa.

Widocznie nie jest Ci pisany... ten pan ;)
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."
Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
Jacek
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 17 kwie 2006, 15:14
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Jacek » 11 paź 2006, 23:53

Co Wy z tym uczuleniem na spermę?

Dwie sprawy. Jeśli dziewczyna podejrzewa uczulenie na spermę i jak sama pisze nie używa prezerwatywy, to właśnie za jej pomocą można w prosty sposób wykluczyć bądź potwierdzić takie przypuszczenie. Po drugie mam pytanie a w zasadzie dwa do Lilith78, czy cierpisz na jakieś alergie (np. pokarmowe) i czy te "okolice pochwy" to sama pochwa, czy może też np. pachwiny, podbrzusze itd., czyli miejsca które mogą mieć kontakt z nasieniem a które pokryte są że się tak wyrażę normalną skórą?

Jeśli nie należysz do grona alergików, krótko mówiąc nie jesteś podatna na alergeny, to trudno przypuszczać abyś nagle uczuliła się na białko zawarte w nasieniu (oczywiście nie można wykluczyć takiej możliwości, ale tak jak pisałem łatwo można to sprawdzić), natomiast jeśli ta cała wysypka dotyczy bezpośrednio pochwy, tj. szczypanie i swędzenie w środku oraz na zewnątrz, to równie dobrze może być to np. przewlekłe zapalenie pochwy, które ma podobne objawy i które nasilają się właśnie po seksie, czyli wtedy kiedy dochodzi do największego ukrwienia naczyń.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości