Niesprawiedliwość genowa...;)

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Drakula
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2006, 20:54
Skąd: POLska
Płeć:

Niesprawiedliwość genowa...;)

Postautor: Drakula » 01 paź 2006, 15:08

Czy uroda jest genetyczna...?

W dużej mierze z pewnością tak...wiadomo kobieta czy facet ma duże pole popisu...
ale jednak geny czyli to co dziedziczymy jest chyba jednak kręgosłupem...

I to jest trochę chyba niesprawiedliwe ;)

Jedna kobieta czy facet miały po prostu farta genetycznego...

I ty możesz wiele lat pracowac nad swoim wyglądem ,ale np. nigdy nie osiągniesz tego co ktoś dostał w naturze...
Awatar użytkownika
tarantula
Weteran
Weteran
Posty: 978
Rejestracja: 06 cze 2006, 18:50
Skąd: zoo
Płeć:

Postautor: tarantula » 01 paź 2006, 15:46

Drakula pisze:nigdy nie osiągniesz tego co ktoś dostał w naturze...

Wiem ;( ,nigdy nie bede jak Paris Hilton, ktora dostala od "natury" 2miliardy zielonych.
"Babcia Weatherwax nigdy się nie gubiła.
Zawsze doskonale wiedziała, gdzie się znajduje,
czasem tylko nie była pewna, gdzie jest wszystko
inne."
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 01 paź 2006, 16:05

Zes ameryke odkryl, ewolucja, prawo natury i tyle.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 01 paź 2006, 16:12

Drakula pisze:Czy uroda jest genetyczna...?

No pewnie, że jest ;DD Dziwne pytanie... <hmm>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 02 paź 2006, 04:49

Drakula pisze:Czy uroda jest genetyczna...?

W dużej mierze z pewnością tak...wiadomo kobieta czy facet ma duże pole popisu...
ale jednak geny czyli to co dziedziczymy jest chyba jednak kręgosłupem...


Ale Ty chciales sie nas zapytac czy po prostu pochwalic sie, ze o tym wiesz? Bo nie rozumiem

T__T
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 02 paź 2006, 08:28

Mi to zakrawa na próbę wywołania ciekawej dyskusji...tyle że post autora tematu zawiera w sobie coś, co jest oczywiste.

Prawdą jednak jest, że choć uroda bardzo wiele ułatwia, to nie jest ona ostatecznym czynnikiem decydującym o czyimś powodzeniu.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 02 paź 2006, 11:19

Ciekawski pisze:Prawdą jednak jest, że choć uroda bardzo wiele ułatwia, to nie jest ona ostatecznym czynnikiem decydującym o czyimś powodzeniu.

Siur, ze tak <pijak>
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 02 paź 2006, 20:38

Ciekawski pisze:Mi to zakrawa na próbę wywołania ciekawej dyskusji...tyle że post autora tematu zawiera w sobie coś, co jest oczywiste.

Prawdą jednak jest, że choć uroda bardzo wiele ułatwia, to nie jest ona ostatecznym czynnikiem decydującym o czyimś powodzeniu.
To zależy jak bardzo decydującym. na pewno uroda to główny cznnik odpowiedzialny za powodzenia zyciowe.
Awatar użytkownika
Cynik
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 12 lip 2006, 21:43
Skąd: Festung Breslau
Płeć:

Postautor: Cynik » 02 paź 2006, 23:28

tanebo pisze:To zależy jak bardzo decydującym. na pewno uroda to główny cznnik odpowiedzialny za powodzenia zyciowe.


Patrząc na Stalina mam wątpliwości.
silence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 414
Rejestracja: 26 lis 2005, 15:42
Skąd: z łajby :)
Płeć:

Postautor: silence » 02 paź 2006, 23:34

tanebo pisze:To zależy jak bardzo decydującym. na pewno uroda to główny cznnik odpowiedzialny za powodzenia zyciowe.


Nie przesadzaj...wiele znam osob, ktore do pieknych nie naleza a maja w sobie cos co przyciaga :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 paź 2006, 01:07

Z punktu widzenia ewolucji, to uroda jest czyms bardzo pozadanym. Gwarantuje duzo kontaktow seksualnych z roznymi osobami co z kolei przeklada sie na wieksza mozliwosc wyboru partnerow (ma sie duzy wybor wiec wybiera sie najlepszych) oraz duza roznorodnosc genetyczna i wieksze szanse na przekazanie swoich genow.

W praktyce zaklada sie gume i ewolucje szlag trafia, ale pozostaje jedno - powodzenie u plci przeciwnej :)

A to ze ktos jest ladny od urodzenia... To tak samo jak ktos jest glupi, a inny madry. Jak to sie mowi - selekcja naturalna, czy nam sie to podoba czy nie.

Z punktu widzenia faceta szukajacego dziewczyny, to guzik mnie to bedzie obchodzic czy dana dziewczyna pracowala nad swoim wygladem 3 lata czy odziedziczyla po rodzicach.
kliker
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 11 wrz 2006, 14:07
Skąd: slask
Płeć:

Postautor: kliker » 03 paź 2006, 11:33

Nie zgadzam sie, ze wyglad jest czynnikiem decydujacym o powodzeniu w zyciu, aczkolwiek na pewno nie przeszkadza. Wiadomo, ze uroda jest automatycznie przekladana na ine walory (inteligencja, wiedza), ale jest to efekt krotkoteminowy. Pozniej wszystko mozna naprawic lub zaprzepascic, ma sie tylko lepszy start.

runeko: <browar> za sygnaturke!
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 04 paź 2006, 21:30

Cynik pisze:
tanebo pisze:To zależy jak bardzo decydującym. na pewno uroda to główny cznnik odpowiedzialny za powodzenia zyciowe.


Patrząc na Stalina mam wątpliwości.
Stalin brzydki nie był. Pomijając wzrost był po prostu przeciętny. Tak samo jak wódz rasy panów. Tyle że znów zaczyna sie operowanie na przypadkach: "aa Stalin...., a moj brat..., a kolega mojego kolegi...". Nie liczą sie wyjątki a ogół bo to on tworzy rzeczywistość. A rzeczywistość jest taka, że osoby ładne są pewniejsze siebie, maja wiekszą sile przebicia, są lepiej odbierane, mają większe powdzenie u płci przeciwnej jak i na stopie koleżeńskiej
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 04 paź 2006, 21:35

A rzeczywistość jest taka, że osoby ładne są pewniejsze siebie, maja wiekszą sile przebicia, są lepiej odbierane, mają większe powdzenie u płci przeciwnej jak i na stopie koleżeńskiej


Ja dodalabym jeszcze, ze najpierw ktos im musi to bycie ladnym uprzytomnic. A to juz zwiazku z genami nie ma chyba :)
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
WrednyPesymista
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2006, 20:45
Skąd: Z Wredności
Płeć:

Postautor: WrednyPesymista » 12 paź 2006, 17:34

katerina pisze:Ja dodalabym jeszcze, ze najpierw ktos im musi to bycie ladnym uprzytomnic. A to juz zwiazku z genami nie ma chyba


Ale większość osób ładnych jest tego świadoma... <hmm> Przynajmniej z ych, co ja znam... :)
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 12 paź 2006, 20:01

To jak z radziecką gebnetyką. Był kiedyś taki radziecki genetyk który twierdził że jak będziemy obcinać bardzo długo uszy to zaczna sie rodzic psy bez uszu. na to jeden z bardziej rozsądnych uczonych, z tych szkolonych przed rewolucją, zapytał:"to dlaczego ciągle rodza się dziewice?" <hahaha> skoro osoby urodziwe są preferowane i mają okazję do szeżenia swgo genomu to dlaczego ciągle rodzą sie brzdcy ludzie <diabel>
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 12 paź 2006, 20:06

Przeciez ladnym sie labo jest albo nie jest, ma sie powodzenie albo nie, co tu sobie uprzytomniac ?
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 13 paź 2006, 12:27

tanebo pisze:na pewno uroda to główny cznnik odpowiedzialny za powodzenia zyciowe.

nie zgadzam sie, zobacz nie wszyscy sławni ludzie, ludzie bogaci, znaczacy cos sa ładni/przystojni :]
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 13 paź 2006, 14:33

Dzindzer pisze:
tanebo pisze:na pewno uroda to główny cznnik odpowiedzialny za powodzenia zyciowe.

nie zgadzam sie, zobacz nie wszyscy sławni ludzie, ludzie bogaci, znaczacy cos sa ładni/przystojni :]
Większosć jest. Pozostała czesc jest co najgorzej przecietna. A paszkwili wsrod ludzi slawnych jest bardzo niewielu.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 13 paź 2006, 17:35

tanebo pisze: A paszkwili wsrod ludzi slawnych jest bardzo niewielu

Sir George Robertson, Gunter Verheugen, Zapatero... :) To tak "from the top of my head".
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 13 paź 2006, 17:36

Sir Charles pisze:Sir George Robertson, Gunter Verheugen, Zapatero...
To sa przecietniaki...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 13 paź 2006, 17:41

A wiesz, że zmarnujesz sobie życie w ten sposób? Ja nie wiem co Ci tam jest, czyś brzydki, czy oszpecony, czy wydaje Ci się tylko, ale z takim nastawieniem trzeba być po prostu frajerem, żeby nie wziąć z życia tego, czego to życie wcale tak kurczowo nie trzyma. Błażej też wielkie halo robił, a jak zdjęcie pokazał, to się okazało, że ma w zasadzie trochę odstające uszy, a poza tym normalny facet jak facet.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 13 paź 2006, 18:51

tanebo pisze:
Dzindzer pisze:
tanebo pisze:na pewno uroda to główny cznnik odpowiedzialny za powodzenia zyciowe.

nie zgadzam sie, zobacz nie wszyscy sławni ludzie, ludzie bogaci, znaczacy cos sa ładni/przystojni :]
Większosć jest. Pozostała czesc jest co najgorzej przecietna. A paszkwili wsrod ludzi slawnych jest bardzo niewielu.

Jest jeszcze taka kwestia, że i piękność bywa względnym pojęciem. Ja akurat wśród sławnych ludzi widzę sporo takich, o których nie mogę powiedzieć "ładna"/"przystojny". Inni wzdychają, ja w nich nic interesującego nie widzę, a nawet przeciwnie. I tak jest z innymi ludźmi. Czasem wręcz dziwię się, że niektórzy pewne osoby uznają za "sliczne", "cudowne". Cóz, inny gust, inne poczucie estetyki.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 13 paź 2006, 19:05

Sir Charles pisze: Błażej też wielkie halo robił, a jak zdjęcie pokazał, to się okazało, że ma w zasadzie trochę odstające uszy, a poza tym normalny facet jak facet.
no właśnie. Ale teraz przeciętnośc to brzydota...
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 13 paź 2006, 19:32

Blazej30 pisze:Sir Charles napisał/a:
Błażej też wielkie halo robił, a jak zdjęcie pokazał, to się okazało, że ma w zasadzie trochę odstające uszy, a poza tym normalny facet jak facet.
no właśnie. Ale teraz przeciętnośc to brzydota...

Jasne i już marudzenie... OMG <pejcz> Marudzenie nie skończy się dopóki, doputy nie zrozumiesz Błażeju, że piękno zawiera się we wnętrzu człowieka, dlatego codziennie rano, gdy staniesz przed lustrem mów głośno patrząc na swoje odbicie: jestem piękny. Serio :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 13 paź 2006, 21:51

ptaszek pisze:Dzindzer napisał/a:
tanebo napisał/a:
na pewno uroda to główny cznnik odpowiedzialny za powodzenia zyciowe.

nie zgadzam sie, zobacz nie wszyscy sławni ludzie, ludzie bogaci, znaczacy cos sa ładni/przystojni
Większosć jest. Pozostała czesc jest co najgorzej przecietna. A paszkwili wsrod ludzi slawnych jest bardzo niewielu.


po prostu sa zadbani, duzo czasu poswiecaja swojemu wygladowi. W koncu naturze trzeba pomagac.
zreszta piekno z wiekiem przemija a to co w srodku pozostaje ;)
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 14 paź 2006, 09:08

tanebo pisze:Tak samo jak wódz rasy panów

No jak juz Hitler nie byl brzydki to ja nie wiem co jest brzydkie. Toz on mial galy jak ratlerek na amfie...
Chyba, ze o sobie mowisz, to nie wiem :D
ptaszek pisze:Inni wzdychają, ja w nich nic interesującego nie widzę, a nawet przeciwnie

Wlasnie. Wszyscy piszcza, ze na przyklad taka Jeniffer Aniston jest ladna. Ja na nia patrze i dla mnie ona ma gebe jak facet <chory> Pojecie wzgledne i tyle.
runeko: <browar> za sygnaturke!

<browar>
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 14 paź 2006, 09:44

runeko pisze:Wlasnie. Wszyscy piszcza, ze na przyklad taka Jeniffer Aniston jest ladna. Ja na nia patrze i dla mnie ona ma gebe jak facet <chory> Pojecie wzgledne i tyle.

Dokladnie mam to samo. Mojemu facetowi sie bardzo podoba ,a ja patrzec na nia nie moge <chory>
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 14 paź 2006, 11:22

runeko pisze:taka Jeniffer Aniston jest ladna. Ja na nia patrze i dla mnie ona ma gebe jak facet

oj ja w niej tez piekna nie widze, a buzie końska ma dla mnie
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 14 paź 2006, 11:26

runeko pisze:No jak juz Hitler nie byl brzydki to ja nie wiem co jest brzydkie. Toz on mial galy jak ratlerek na amfie...
Chyba, ze o sobie mowisz, to nie wiem
Brzydki nie był, był nieco ładniejszy od Stalina, ostry typ urody miał wiec jednym mogl sie podobac drugich odrazać.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości