ogólnie o włosach i fryzurach

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 13 sie 2008, 20:48

agata pisze:dziś mam grube włosy, które mają tendencje do falowania ale loków z tego nie będzie...przez to nigdy nie wiem jak je okiełznać ,najprosciej jest związac w kitkę...a tak bardzo bym chciała jakąs odmianę...niestety ,moje włosy rozpuszczone nie dają sie łatwo ułożyć....

mam takie same. Po pierwsze trzeba trochę pocieniować, żeby nie wyglądać jak Cocker spaniel. Po drugie jak troszeczkę podeschną to czeszemy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, nigdy na sucho, bo inaczej zwiększają objętość i się puszą. Ugnieść rękami z odrobiną pianki do loków (bez alkoholu - nivea do loków jest bez alkoholu) i zostawić w spokoju.
Podstawa to też dobrze nawilżająca odżywka (do loków najlepsze są kosmetyki z aloesem), a najlepiej po myciu jeszcze wmasować kilka kropli jakiegoś serum czy olejku (ale bez alkoholu).
Nie wiem co ile dni myjesz włosy, ja co dwa i na drugi dzień trzeba trochę zmoczyć włosy albo zrobić im kąpiel w parze wodnej (ja to częściej wybieram). Nad garnkiem z wrzącą wodą (ja mam nawilżacz powietrza, więc z niego korzystam), trzymamy włosy około minuty. Wtedy ładnie się skręcają, lepiej niż po myciu. Na pewno zauważyłaś, że jak na dworze wilgoć to bardziej się kręcą :).
No tak robimy, jak chcemy podkreślić skręt. Ja czasem podkreślam, a czasem nic nie wgniatam, ale wygładzę trochę rękami i są delikatne fale na końcach.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2008, 20:49 przez Yasmine, łącznie zmieniany 1 raz.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 14 sie 2008, 09:12

Cold Princess pisze:Są pocieniowane? Z takimi trudno układającymi się wlosami trzeba prowadzić praktycznie codzienna batalię z ciężka artylerią.
tak sa pocieniowane...i w sumie codziennie dla swiętego spokoju spinam je....a w gazetach wciaz tyle fajnych fryzurek ...

[ Dodano: 2008-08-14, 09:14 ]
Yasmine pisze:jak na dworze wilgoć to bardziej się kręcą
oj to prawda.... ;) dzięki za rady postaram sie je wcielic w życie....

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości