ORBITREK vs BIEŻNIA

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

maj_ja
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 06 kwie 2006, 12:04
Skąd: ......
Płeć:

ORBITREK vs BIEŻNIA

Postautor: maj_ja » 20 kwie 2006, 15:37

Macie ktores z tych urządzen? mozecie je polecic? chce troszke schudnac, pozbyc sie brzuszka i tzw. boczkow. nie mam nadwagi ale jednak troche sie uzbieralo przez zime, natomiast nie chce zeby mi sie powiekszyly miesnie nog...poradzcie bo sie nie znam na tym...i czy bieznia magnetyczna moze byc dobra?

[ Dodano: 2006-04-21, 12:25 ]
kurcze naprawde nikt nie ma nic do powiedzenia na ten temat?? :?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 kwie 2006, 19:17

Ja bym wolala Orbitrek. Cwicze na tym i na tym, ale nie w domu. Bieznia - zawsze mozesz sobie pobiegac bez biezni. Poza tym ja bardzo szybko dostaje kolki.
Orbitrek straszliwie mnie meczy. Po 20 minutach pot leje sie strumieniami (nic tak na mnie nie dziala) i mozna ustawiac rozne poziomy. I czuje jak wszystko pracuje :).
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 21 kwie 2006, 21:23

eeee a co to w ogóle takiego jest ten orbitek? :> ja schudlam na diecie i na cwiczonkach 6 kg i jest juz super :)
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?
Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 21 kwie 2006, 21:45

Ja tam na dietach od kobiet sie nie znam :P Ale powiem jak ja utrzymuję kondycje.
Po co mi jakieś "orbitreki" czy inne satelity. po prostu biegam w wolnych chwilach, a gdy pogoda nie pozwala robie pompki :) I brzuszka nie mam :D
Yasmine pisze:Poza tym ja bardzo szybko dostaje kolki.

To się da wyćwiczyć, miesiąc biegania i juz nie ta kondycja co wczesniej.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
maj_ja
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 06 kwie 2006, 12:04
Skąd: ......
Płeć:

Postautor: maj_ja » 22 kwie 2006, 10:52

Yasmin, no ja wlasnie tez jakos nigdy mistrzynia biegania nei bylam, dlatego mysle nad tym orbitrekiem, zwlaszcza ze jest sporo tanszy i mysle ze mniej meczy...yasmin a mam takie pytanie, widzisz u sibieie efekty cwiczen na orbitreku?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 22 kwie 2006, 10:55

maj_ja pisze:yasmin a mam takie pytanie, widzisz u sibieie efekty cwiczen na orbitreku?

Ja cwicze na roznych przyrzadach. Raz w tygodniu :). Na orbitreku, na rowerku, na steperze i po ok. 2 miesiacach moge powiedziec,ze efektyy widac. Uda bardziej sie zbily, a pupa poszla w gore.
maj_ja
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 06 kwie 2006, 12:04
Skąd: ......
Płeć:

Postautor: maj_ja » 22 kwie 2006, 11:44

ale mowisze ze po orbitreku najbardziej czujesz miesnie?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 22 kwie 2006, 11:48

maj_ja pisze:ale mowisze ze po orbitreku najbardziej czujesz miesnie?

Tak i najbardziej sie na nim mecze.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 22 kwie 2006, 12:41

maj_ja pisze:natomiast nie chce zeby mi sie powiekszyly miesnie nog...poradzcie bo sie nie znam na tym...i czy bieznia magnetyczna moze byc dobra?

a zwykłe bieganie?Ja im dlużej biegałem tym chudsze nogi miałem i wcale sobie nie żartuje..heh i bez problemu wyciskałem 200kg :D choć mięsni jakichś specjalnie dużych nie mialem.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
maj_ja
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 06 kwie 2006, 12:04
Skąd: ......
Płeć:

Postautor: maj_ja » 22 kwie 2006, 23:04

http://www.allegro.pl/item97272533__pro ... d_ss_.html

co myslicie o tym? juz na drozszy mnie raczej nie stac...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 23 kwie 2006, 09:01

maj_ja, no jak dla mnie dobry.
Awatar użytkownika
Sun
Bywalec
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 06 maja 2006, 14:49
Skąd: z bajki...
Płeć:

Postautor: Sun » 07 maja 2006, 00:09

w walce orbitek vs bieżnia wygrywa orbitek <mruga>

ale w walce orbitek vs rowerek wygrałby rowerek :)

tylko trzeba pamiętać żeby zbyt dużego obciążenia (oporu) nie dawać. Bo wtedy bardziej się mieśnie wyrabia. Niby traci się tłuszczyk, boczki i co się tylko chce ale waga nie spada w dół... :) chyba, że ktoś ma zamiar wyrobić sobie bardziej mieśnie to mocniejszy opór jak najbardziej pożądany :D
Po zachodzie bywa najprzyjemniej...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 maja 2006, 07:33

Sun pisze:trzeba pamiętać żeby zbyt dużego obciążenia (oporu) nie dawać. Bo wtedy bardziej się mieśnie wyrabia.

Dokladnie. To mi sie na nogach zrobilo po rowerku <chory>
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 07 maja 2006, 09:41

ja jestem ciekawa czemu ladnie wyrzezbione miesnie wam przeszkadzaja. nie mwie o jakis wieklkich muskulach ale normalnych wyrobionych miesniach? wg mnie takie wyrobione dziewczyny sa ladniejsze a nie kije i skorka...
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
Awatar użytkownika
theBlueSky
Bywalec
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2006, 10:44
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: theBlueSky » 07 maja 2006, 11:25

Osobiście polecam zwykłe aeroby, z użyciem hantelek (2 x 2kg), oraz bieganie.
Jest masa ćwiczeń, nawet bez użycia sprzętu, dzięki którym bedziemy mieli sylwetke OKEY ;)
"Dodajecie tylko soli moim raną... mój świat, mój triumf... wszystko odeszło..."
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 maja 2006, 22:35

mika pisze:ja jestem ciekawa czemu ladnie wyrzezbione miesnie wam przeszkadzaja. nie mwie o jakis wieklkich muskulach ale normalnych wyrobionych miesniach?

Bo to nie normalne. Mi sie szybko miesnie rozbudowuja i na udach to nie wyglada zbyt fajnie :/.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 maja 2006, 08:31

Bo miesnie sa 2x bardziej ciezsze od tluszczu. Wiec moze byc tak ze chudniesz a waga pozostaje ta sama.
cajmer

Postautor: cajmer » 08 maja 2006, 10:07

W sumie to nie ważne jakie ćwiczenie, orbitrek czy bieżnia. Najważniejsze zeby je wykonywać o odpowiednim tempie i odpowiednio długo. Jeśli chcecie spalać tłuszczyk to powyżej 20 minut. Ja bym proponował na dobry początek 40 minut ciągłego ćwiczenie. Pozatym sparawa tentna też jest istotna. Nie wiecej niz 160 uderzen serca na minute. Powyżej tej granicy zaczyna sie praca w mieszance kwasowo tlenowej i zaczyna sie kształwotanie tolerancji kwasowej a to was juz nie obchodzi. Poniżej 160 jest praca tzw tlenowa gdzie ogrgaznimz spala tłuszcze i zwiększa wydolność. wiec: długo i nie wiecej jak 160 uderzen na minute ; p


edit:
chociaż te 160 to tyczy sie sportwoców wyczynowych;p wiec możecie sobie obniżyć granice do 150-155... zaobaczycie ja sie bedziecie czuły : D
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 08 maja 2006, 10:10

Maverick pisze:Bo miesnie sa 2x bardziej ciezsze od tluszczu. Wiec moze byc tak ze chudniesz a waga pozostaje ta sama.

No i wlasnie tak bylo.
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 08 maja 2006, 19:25

Maverick pisze:Bo miesnie sa 2x bardziej ciezsze od tluszczu. Wiec moze byc tak ze chudniesz a waga pozostaje ta sama.


to was obchodzi co waga wskazuje? czy sylwetka? bo miesnie moze sa ciezsze ale i bardziej zbite, moim zdaniem wyrobione dodaja kobiecie urody( nie mowie tu o masywnych muskulach), a jezeli masa ciala calkowita to po co sa wagi ktore badaja ile jest tkanki tluszczowej a ile innej? miesni tez sie pozbyc bedziemy lzejsze, pijmy ocet wypluczemy wapn z kosci bedziemy lzejsze, chlopak bedzie nosil nas na rekach ( bo same nie bedziemy mialy sil bo miesni zabraknie), polatamy sobie jak wiatr mocniej zawieje <hahaha> <hahaha>

wiem ze to duzo sprawa biustu ale popatrzcieladne kobiety ale roznica:
"patyki"

http://arpegio.ovh.org/kobiety/k23.jpg
http://www.supermodels.nl/Tools/img.asp ... .jpg&w=300

http://www.egocentrum.pl/gfx/art/szczupla_kobieta.jpg


ladnie wycwiczone miesnie:
http://arpegio.ovh.org/kobiety/k16.jpg
http://atrakcyjnetapety.webpark.pl/8.jpg
http://faculty.uwb.edu/mgoldberg/course ... itness.jpg

aha jak mam na mysli miesnie wycwiczone to nie chodzi o to:
http://www.joemonster.org/i/j/silaczka.jpg

moze dla niektorych nie ma
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
Awatar użytkownika
Cold Princess
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:53
Skąd: North Kingdom
Płeć:

Postautor: Cold Princess » 15 lut 2007, 23:28

hehe silaczka czemu nie przystojne babka... <belt>

co do tematu wydaje mi sie na pozbycie sie tzw boczkow(z ktorymi sama mam problem) lepsze beda nie zadne orbiterki ani bieznie , a zwykle brzuszki. :) z reszta wszytko jest dobre kiedy ma sie samozapacie do ćwiczen <pijaki>
BlackXS
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2006, 00:31
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: BlackXS » 16 lut 2007, 14:00

Same brzuszki to moze byc malo na boczki...jest to ciezkie miejsce do spalenia tluiszczyku..:) dlatego aeroby i aeroby jeszcze raz.

A czy orbitrek i bieznia...orbitrek ma duza zalete nad bieznia ze nie obciaza kolan i innych stawow tak bardzo...wiec jezeli dbasz o kolanka polecam orbitreka ;)

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości