odchudzanie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 25 cze 2007, 12:22

ja Ci nie mówię jak się masz odżywiac ;) tylko sama stosowałam te gó.wno i wiem, że szkoda na nie zdrowia :>
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 02 lip 2007, 16:46

no to dołączam do odchudzających się.dzisiaj zmierzyłam swoje wymiary i jestem naprawdę przerażona <boje_sie> mam tylko miesiąc,żeby zrzucić dobre 8 kg :/
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 02 lip 2007, 17:35

c-f...to mozemy razem sie odchudzac bo tez cos kolo tego mam...ale czas do wrzesnia :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 02 lip 2007, 18:26

c-f pisze:mam tylko miesiąc,żeby zrzucić dobre 8 kg :/

czemu miesiac ?
Ja sie dalej odchudzam. Wpadlam w takie cos, ze boje sie przytyc chocby gram i jesli zjem cos wiecej to wsiadam na godzine na rowerek i pedaluje jak glupia. Niby jeszcze tylko 2 kilo do wymarzonej wagi mi zostalo, ale sie zastanawiam co potem. JA mam tak, ze albo ograniczam jedzenie jak sie da, albo zre jak glupia (jak przez ostatnie 2 lata) :/.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 lip 2007, 18:32

Yasmine pisze:boje sie przytyc chocby gram
To coraz mniej normalne Yas sie robi.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 02 lip 2007, 18:48

moon pisze:To coraz mniej normalne Yas sie robi.

Wiem. Ja boje sie ze za duzo jem. Nie umiem realnie ocenic wartosci danego posilku, zeby bylo tak optymalnie.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 02 lip 2007, 18:58

Candy Killer pisze:c-f...to mozemy razem sie odchudzac bo tez cos kolo tego mam...ale czas do wrzesnia


a bardzo chętnie :)
Yasmine pisze:czemu miesiac ?


bo na wakacje od kilku lat na początku sierpnia jeżdżę,więc wypada jakoś wyglądać w stroju kąpielowym :D 8 kg mniej muszę zrzucić żeby być no powiedzmy,że szczupła <lol> wątpie,żebym w miesiąc tyle dała radę,pewnie jakieś 5 uda mi się zrzucić.będę tak sobie gadać,że 8-10 kg,bo wielki cel bardziej motywuje niż mały :D
Ostatnio zmieniony 02 lip 2007, 19:01 przez Nola, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 02 lip 2007, 19:00

c-f pisze:bo na wakacje od kilku lat na początku sierpnia jeżdżę,więc wypada jakoś wyglądać w stroju kąpielowym :D

Ja tez od takiej motywacji zaczelam. Kupilam sobie w kwietniu stroj kapielowy nowy i dla niego schudnac chcialam ;).
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 02 lip 2007, 19:03

Yasmine pisze:Ja tez od takiej motywacji zaczelam. Kupilam sobie w kwietniu stroj kapielowy nowy i dla niego schudnac chcialam .


ja polowałam na bikini jako dodatek do "urody",ale w empiku widziałam tylko w rozmiarze S :P w życiu nie schudnę do tego rozmiaru i chyba nawet nie chcę. muszę się udać na jakieś większe poszukiwania strojów kąpielowych.

muszę sobie jakieś ćwiczenia znaleźć na ręce,uda i brzuch.słynna tu szóstka raczej odpada,nie chcę mieć kaloryfera na brzuchu.poza tym moje biodra są potężne,nie sądziłam,że aż tyle mierzą :|
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 lip 2007, 19:32

c-f pisze:muszę sobie jakieś ćwiczenia znaleźć na ręce,uda i brzuch.słynna tu szóstka raczej odpada,nie chcę mieć kaloryfera na brzuchu.poza tym moje biodra są potężne,nie sądziłam,że aż tyle mierzą :|
Zapraszam wiec do mojego topicu :D
Yasmine pisze:Ja boje sie ze za duzo jem. Nie umiem realnie ocenic wartosci danego posilku, zeby bylo tak optymalnie.
To sie nie boj. Nawet jak zjesz za duzo to to swobodnie spalisz.
giallo_sole

Postautor: giallo_sole » 04 lip 2007, 11:55

Moim zdaniem warto by było przejść sie do lekarza pierwszego kontaktu, i jeśli jest to kontaktowa osoba, powiedzieć jej w czym jest rzecz. Że oprócz ćwiczeń, diety itp potrzebujesz wsparcia i kontroli lekarza. Lekarz cię skieruje na badania krwi i badania hormonalne, i na podstawie tego powie Ci, co możesz jeść a czego musisz unikać, da odpowiednie leki wspomagające przemiane materii, albo wyda skierowanie do metabologa.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 08 lip 2007, 15:54

ja tu trochę ni z gruchu, ni z pietruchy, ale jestem niezorientowana. powiedzcie mi, co sądzicie na temat herbat odchudzających? czy one naprawdę coś dają czy epiej sobie odpuścić? ja wiem, że to nie może być główny środek odchudzający, tylko wspomagacz, no ale czy jako wspomagacz daje to jakieś efekty? a jeśli ktoś pije i jest zadowolony, to niech mi poleci jakieś naprawdę dobre herbaty :) na razie piję system slim figura i wellness tea z vitona.czekam na jakieś odp. :P
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 08 lip 2007, 16:07

c-f pisze:ja tu trochę ni z gruchu, ni z pietruchy, ale jestem niezorientowana. powiedzcie mi, co sądzicie na temat herbat odchudzających?

ja nie jestem przekonana. One rozregulowują organizm. Później sie człowiek wypróżnić normalnie bez takiej herbaty nie może.
Z takich zdrowych herbat to polegam zielona, mięte, rumianek. Na pewno pomagają,ale wiadomo, ze nie zgubi sie 10 kilo jak sie będzie pilo, tylko,ze regulują trawienie i przemianę materii.
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 08 lip 2007, 17:24

moja kolezanka"schudla" 3 kg na herbatkach ale co to ,,wysikala wszystko..tluszczu nie spalisz herbatkami na pewno.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 08 lip 2007, 18:57

Yasmine pisze:Na pewno pomagają,ale wiadomo, ze nie zgubi sie 10 kilo jak sie będzie pilo, tylko,ze regulują trawienie i przemianę materii.


Candy Killer pisze:moja kolezanka"schudla" 3 kg na herbatkach ale co to ,,wysikala wszystko..tluszczu nie spalisz herbatkami na pewno.


nie,no ja jestem świadoma tego i żadnych cudów na pewno nie oczekuję :) wiem, że to tylko wspomagacz i że w zbyt dużej ilości może zaszkodzić.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 09 lip 2007, 10:08

wszsytkie te herbatki na odchudzanie to pic na wode...wysikasz wszystko a i jeszcze Cie przeczysci no to i waga sie ruszy bo wkoncu mamy w sobie te zlogi w jelitach ktore moga wazyc nawet do 10 kg aleeee one dzialaja na ruchy robaczkowe jelit i jak dlugo sie pije to tak kolokfialnie mowiac..nasze jelita sie rozleniwiaja i jak sie przestanie pic to sa problemy z wyproznianiem :)
lepiej kup sobie blonnik czysty i bedziesz miala lepsze efekty niz przy herbatkach :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 lip 2007, 11:08

Candy Killer pisze:waga sie ruszy bo wkoncu mamy w sobie te zlogi w jelitach ktore moga wazyc nawet do 10 kg aleeee one dzialaja na ruchy robaczkowe jelit

no wlasnie slyszalam, ze tak wszedzie polecane czyszczenie jelit nie jest dobre, bo te zlogi sa naturalne i potrzebne :>

Candy Killer pisze:epiej kup sobie blonnik czysty i bedziesz miala lepsze efekty niz przy herbatkach :)

tez tak mysle, ale blonnik ma to do siebie, ze zawsze lekko uwypukla brzuszek :).
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 09 lip 2007, 11:57

yas....zlogi trzeba usunac bo jesli bedzie ich zbyt duzo to moze dojsc do zatrucia organizmu.
przy zlym odrzywianiu zlogow jest wiecej bo nie sa naturalnie usuwane i ich waga moze sie roznic..u jednej osoby bedzie to 5kg a u drugiej 15..bo takie przypadki tez byly :) blonnik ladnie to usuwa:)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 lip 2007, 12:04

Candy Killer pisze:yas....zlogi trzeba usunac bo jesli bedzie ich zbyt duzo to moze dojsc do zatrucia organizmu.

Ja czytalam takie coś jakiś czas temu i dlatego sie zastanawiam czy to takie dobre http://www.zdrowemiasto.pl/modules.php? ... 771&alt=66
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 09 lip 2007, 12:12

no po czesci sie zgodze z tym artykulem:) bo do konca nie mozna przczyscic jelit tak zeby tam nic nie zostalo,zawsze zostanie cos,ale chodzi mi tylko i wylacznie o nadmiar zlogow ktory sie magazynuje i ktory nie ejst dobry dla nas w momencie kiedy sie odchudzamy bo..jezeli nie dostarcza sie organizmowi pokarmu w takiej ilosci jak potrzebuje lub idziemy na glodowke to wtedy organizm bierze substancje "odzywcze" z jelita zeby funkcjonowac ..wtedy dochodzi do zatrucia organizmu skad tez czesto sie zle czujemy podczas diet jakis niskokalorycznych czy tez glodowek wlasnie:)
calkowite przeczyszczenie jakie nam zapewnia niektore produkty jest niedobre,ale oczyszczenie z nadmiaru..jak najbardziej wskazane przy odchudzaniu:)
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 09 lip 2007, 22:40

o matko,dzisiaj po raz pierwszy ćwiczyłam :| nawet 100 brzuszków nie mogłam wyrobić :P z resztą ćwiczeń było trochę lepiej, zrobiłam zestawy ćwiczeń na uda,brzuch i ręce. jezu, jak mozna lubić ćwiczenia ;(
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 09 lip 2007, 22:44

c-f pisze:jezu, jak mozna lubić ćwiczenia ;(

Polubisz efekty, to polubisz cwiczenia :>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 09 lip 2007, 22:53

Wstreciucha pisze:Polubisz efekty, to polubisz cwiczenia :>


obawiam się, że nie, bo generalnie to nie lubię za bardzo sportu :/ i już próbowałam, ale za każdym razem to jest po prostu zmuszanie się, no nie umiem tego polubić :( ale może to też kwestia tego, że sama ćwiczę, może w grupie miałabym większą motywację <zastanawia się>.

czy polubię,czy nie, i tak będę robić,bo nie chcę być gruba i tłusta :/.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 09 lip 2007, 22:59

Byc moze - ale ja powiem inaczej. Nie dopusc do sytuacji w ktorej przegrasz pewien czas , ktory nie wroci juz. Za 10 lat jorgniesz sie, ze wlasciwie to gdybys sie postarala, to nie byloby teraz cellulitu i rozstepow , a i wciecie w talii byloby wieksze . Taka refleksja moze przyjsc pozno /moze nie za pozno/, ale na pewne sprawy z pewnoscia zabraknie mozliwosci. Masz 20 lat - zadbaj o cialo teraz , zebys mogla z przekonaniem za 10 lat powiedziec - ze jesli nawet nie wygladasz jak super modelka , to zrobilas wszystko , by podobac sie sobie.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 lip 2007, 11:46

Herbatki sa do pupy. Tylko przeczyszczaja.
A ja tu wariuje i silowni szukam nad morzem bo nie mam za bardzo jak cwiczyc a jesli o jedzenie chodzi to do wyboru mam kebab lub kebab po prostu :/
Jak spytalam o chuda wedline czy jogurt patrzyli na mnie jak na nienormalna :/
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 13 lip 2007, 15:41

moon pisze:a jesli o jedzenie chodzi to do wyboru mam kebab lub kebab po prostu

Kebab nie jest szczególnie niezdrowy. Bułka, chude mięso, warzywa i lekki sos...
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 13 lip 2007, 16:48

Wstreciucha pisze:Masz 20 lat - zadbaj o cialo teraz , zebys mogla z przekonaniem za 10 lat powiedziec - ze jesli nawet nie wygladasz jak super modelka , to zrobilas wszystko , by podobac sie sobie.


starać się zaczęłam, ale zobaczymy jak długo wytrzymam i czy wejdzie mi to staranie w nawyk.

2 tygodnie odchudzania i waga ani drgnie :/. wiem, że to za mało czasu, żeby było widać jakieś efekty, ale powinnam być lżejsza chociaż o te 2-3 kg. no ale nic, na razie się nie przejmuję. bardziej mnie zajmują moje zakwasy po ćwiczeniach i basenie. poza tym zaczynam mieć obsesję żywieniowo-odchudzaniową- czytam o zdrowym żarciu, kremach na cellulit, porównuję diety i szukam fajnych ćwiczeń. ciekawe kiedy mi to przejdzie ;DD przeczytałam fajny artykuł o tym, że lekko zaokrąglony brzuszek jest najbardziej seksowny :) zgadzam się i tego będę się trzymała :P
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 13 lip 2007, 19:20

c-f nie wiem czy wiesz..ale miesnie sa ciezsze od tluszczu wiec w momencie kiedy trenujesz waga moze sie tak nie ruszyc na poczatku,a nawet moze wzrosnac kiedy zbytnio nad miesniami bedziesz pracowac:) dopiero pozniej zacznie waga spadac.80% sukcesu to dieta dobra:)
mi waga spadla 2 kilo-ograniczylam jedzenie a ze mam prace taka ze ejstem ciagle w ruchu to na silownie latac nie musze:) wystarczy ze kilka razy dziennie zrobie ludziom masaz...ponosze wiaderka z orowina i juz silownia jest ;)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 14 lip 2007, 13:38

Sir Charles pisze:Kebab nie jest szczególnie niezdrowy. Bułka, chude mięso, warzywa i lekki sos...

Tak Charlie,ale te nasze polskie kebaby sa cholernie tuczące i niezdrowe.
Ja sobie robie domowa tortille za to. Kupuje pelnoziarniste placki do tortilli, na niewielkiej ilosci oleju smaze kawalki kurczaka, do tego full kukurydzy, salata i pomidory bez skorki z puszki.A sos znalazlam bardzo fajny, czosnkowy, w porownaniu do majonezu ma 3 razy mniej tluszczu i kalorii (ok. 200) :).

c-f pisze:przeczytałam fajny artykuł o tym, że lekko zaokrąglony brzuszek jest najbardziej seksowny :) zgadzam się i tego będę się trzymała :P

A mi sie marzy taki bez grama tluszczu. Same miesnie <zakochany>. Ale to jest mozliwe dopiero po kilku latach cwiczen chyba :(.
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 14 lip 2007, 13:43

Yasmine pisze:Ale to jest mozliwe dopiero po kilku latach cwiczen chyba

po kilku latach nie..ale przy ciezkim treningu codziennym i odpowiedniej diecie non stop :)
ciezka sprawa:) ja musze zaczac walczyc z oponka:P hehe przyszla mi wczoraj taka ladna bielizna...koszulka z podwiazkami i tak slicznie sie oponka w niej odznacza ze normalnie trza z nia wojne rozpoczac;P

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości