odchudzanie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 kwie 2010, 12:38

Nie jestem pewien ale dieta glownie bialkowa jest szkodliwa. NA ogol bialek powinno byc jakied 33% Czyta sie sklady tego co sie je, liczy kalorie itd. Bez tego nie ma sensu. A poza tym chcac schudnac to trzeba jednoczesnie stosowac dobrze ulozona diete redukcyjna plus cwiczenia i aktywnosc fizyczna. Wazne tez by nie jest za malo, trzeba jesc mniej niz potrzebuje organizm ale tylko troche mniej, a nie polowe mniej.

[ Dodano: 2010-04-20, 12:40 ]
Dzindzer pisze:I mam pytanie, czuje, ze głupie. Ale czemu przy odchudzaniu nie je sie smażonego
Na pewno nie mozna panierowac bo sie panierka opije tluszczem. Smazone jest niezdrowe ;) Generalnie jedz co chcesz, tylko zeby kcal bylo mniej niz potrzebujesz. Najwyzej bedzie Ci trudniej powstrzymac sie od jedzenia. Bo pamietaj ze dobrze ulozona dieta redukcyjna to taka podczas ktorej nie jestes glodna. Dlatego je sie dobrze wybrane rzeczy, w odpowiednich ilosciach o odpowiednich porach. Najlepiej kilka razy dziennie. I nalezy mocno unikac weglowodanow. Tluszcze i bialka.

[ Dodano: 2010-04-20, 12:42 ]
Dzindzer pisze:Większość rzeczy ma jakaś tam chemię. Staram się brac te najmniej nafaszerowane
Wybieraj te najmniej przetworzone. Im wiekszy stopien przetworzenia tym sie latwiej wchlania = szybciej bedziesz glodna.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 20 kwie 2010, 13:39

Maverick pisze:Nie jestem pewien ale dieta glownie bialkowa jest szkodliwa

Nie mam szans by samo białko stanowiło większość mojej diety, nawet nie próbowałabym. Podstawa sa produkty bogate w białko

Maverick pisze:A poza tym chcac schudnac to trzeba jednoczesnie stosowac dobrze ulozona diete redukcyjna plus cwiczenia i aktywnosc fizyczna

No ja od ćwiczeń zaczęłam. W domu nie bardzo lubię ćwiczyć, więc staram się być codziennie w klubie.

Maverick pisze:Wazne tez by nie jest za malo, trzeba jesc mniej niz potrzebuje organizm ale tylko troche mniej, a nie polowe mniej.

Tu się zgadzam, nie mam zamiaru sie głodzić, bo to niezdrowe, a ja nie lubie być głodna

Maverick pisze:Na pewno nie mozna panierowac bo sie panierka opije tluszczem

To wiem, lubie panierowane, ale z racji zmiany nawyków nie jadam już, no chyba, ze od czasu do czasu w małej ilości u kogos, a tak to staram się wystrzegać takich rzeczy.

Maverick pisze:Bo pamietaj ze dobrze ulozona dieta redukcyjna to taka podczas ktorej nie jestes glodna

To moja o dziwo jest chyba dobra, bo głodna robię się przed posiłkami, między nimi nie myślę nawet o jedzeniu

Maverick pisze:I nalezy mocno unikac weglowodanow. Tluszcze i bialka.

Tak mocno unikać tych węglowodanów to nie mogę, bo warzywa czy owoce to tez węglowodany. ale unikam maki, pieczywa jasnego ( jem ciemne ale tez niewiele).

O i słodyczy staram się nie jadać
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 kwie 2010, 17:08

Owocow tez powino sie unikac wlasnie ze wzgledu na niekorzystny indeks glikemiczny i weglowodany. Same warzywa nalezy jesc. Tylko nie przed treningiem.
Pieczywo ciemne jest lepsze ale ajlepiej nie jesc zadnego :) no i otreby przenne jesc.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 17:08 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 kwie 2010, 19:43

Maverick pisze:Owocow tez powino sie unikac wlasnie ze wzgledu na niekorzystny indeks glikemiczny
Nie wszystkie mają wysoki, już nie demonizujmy ;) Choć fakt, że ja kiedyś potrafiłam nie kupić jakiegoś owocu w sklepie, bo nie pamiętałam czy indeks ma mniej niż 55, a tylko takie jadłam :D

Jak już musisz panierkę wcinać to zrób z otrębów :D

Orzechy jeść warto - tłuszcze roślinne są ok, a poza tym są zdrowe. Ale uwaga z tymi Twoimi pistacjami - mocno trzeba zredukować sól, bo zatrzymuje wodę w organizmie ;)
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 20 kwie 2010, 21:08

Owocow tez powino sie unikac wlasnie ze wzgledu na niekorzystny indeks glikemiczny i weglowodany

Tego nie zrobię, ograniczę, ale nie zrezygnuję :(

Maverick pisze:no i otreby przenne jesc.

A zarodki pszenne też można ??

Jak już musisz panierkę wcinać to zrób z otrębów :D

Nie muszę.

księżycówka pisze:Orzechy jeść warto - tłuszcze roślinne są ok, a poza tym są zdrowe.


No to superowo

księżycówka pisze:Ale uwaga z tymi Twoimi pistacjami - mocno trzeba zredukować sól, bo zatrzymuje wodę w organizmie ;)

Poszukam takich niesolonych
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 kwie 2010, 21:16

księżycówka pisze:Jak już musisz panierkę wcinać to zrób z otrębów :D
No zdrowe sa ale wiesz jak to chlonie wode/tluszcz? Chyba lepiej niz bulka tarta!
Dzindzer pisze:A zarodki pszenne też można ??
A tez maja na 100 gram produktu 40 gram czystego blonnika?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 kwie 2010, 21:31

Maverick pisze:No zdrowe sa ale wiesz jak to chlonie wode/tluszcz? Chyba lepiej niz bulka tarta!
W sumie to nie :D Może faktycznie rada na wyrost. Ja otrębów nie lubię akurat :)
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 20 kwie 2010, 21:39

Maverick pisze:A tez maja na 100 gram produktu 40 gram czystego blonnika?

Nie. Ma 14 gram. Ale ja nie chciałam zamiast. Tylko dodatkowo, bo mi zarodki bardzo smakują

księżycówka pisze:Ja otrębów nie lubię akurat :)

Ja też nie szczególnie, ale zjem jak są w czymś
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 kwie 2010, 23:22

Ja tam treby moge same z woda jesc. Dobre sa :D Ale z serkiem albo z platkami owsianymi z mlekiem lepiej smakuja. Otreby sa dobre bo zwiekszaja swoja objetosc 3krotnie zwiekszajac uczucie sytosci. No i otreby przenne (nie mylic z owsianymi) maja bardzo duzo blonika ktory sie nie trawi.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 20 kwie 2010, 23:30

Maverick pisze:Otreby sa dobre bo zwiekszaja swoja objetosc 3krotnie zwiekszajac uczucie sytosci.

ale jak po nich sie przez to chce ;pic, no przynajmniej mi

Oczywiście otręby będę jadła, jak takie dobre dla zdrowia to sobie nie odmówię
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 kwie 2010, 10:37

Bo trzeba po nich duzo pic. ale za to jak syca... Zwiekszaja objetosc 3krotnie podobno. do tego w wiekszosci skladaja sie z blonnika ktory sie nie trawi i pobudzaja perystaltyke jelit ;] plus inne wlasciwosci na +
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2010, 10:38 przez Maverick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 kwie 2010, 10:47

Już sobie kupiłam. A pije dużo, jak trzeba to mogę więcej, ja tam pić lubię.

Mam kontuzjowanego mięśnia. Jak wyprostuje ręke tak do przodu nie wzdłuż ciała to ten mięsień jest od strony podłogi przy samym łokciu. Boli jak cholera jak rękę mocniej zginam i do końca prostuje, az mnie mdli. Jak szłam spac to bolał nie bardziej niz inne mięśnie, a obudziłam się z bólem. Przez to idę dzisiaj tylko na rower a potem na dolne partie ciała, ale tylko na to do czego sprawna prawa ręka nie jest wymagana
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 21 kwie 2010, 10:58

Dzindzer pisze:Jak wyprostuje ręke tak do przodu nie wzdłuż ciała to ten mięsień jest od strony podłogi przy samym łokciu.

że triceps?

Dzindzer pisze:Mam kontuzjowanego mięśnia.

albo naciągnął Ci się, albo zerwały Ci się jakieś wiązadła...ewentualnie pękł Ci jak Pudzianowi :|
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 kwie 2010, 11:48

że triceps?

Nie wiem

Mati pisze:albo naciągnął Ci się, albo zerwały Ci się jakieś wiązadła...ewentualnie pękł Ci jak Pudzianowi :|

Jesli juz to może się naciągnął. Wieczorem to mnie w umiarkowanym stopniu wszystkie bolały. Rano wstałam z bólem
Awatar użytkownika
Campari
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2010, 22:13
Skąd: z nienacka...
Płeć:

Postautor: Campari » 21 kwie 2010, 13:19

Tricepsa przy łokciu raczej nie ma...

Wiem o który chodzi tylko nie wiem jak się zwie. xD
"Zaliczam glebe, wstaje, ide przed siebie, tej szansy nie pogrzebie bo ktoś daje znaki mi na niebie. I mina zrzednie tym co nie wierzyli, powiedzą kiedyś: Campari tu byli, prawdę mówili..."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 kwie 2010, 13:35

Nie wiem co zrobić by przeszło. Zrobiłam mu ciepłą kąpiel, smarowałam maściami na bóle. Ale wpadłam na nie wiem czy dobry pomysł, mianowicie chcę go rozruszać ( ale nie zmęczyć) więc macham ta ręką, ale nia że tak szybko bez opamiętania i masuję obolałe miejsca ( co mnie jeszcze bardziej boli) i jest o dużo lepiej niż rano
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 kwie 2010, 17:21

Pewnie naciągnęłaś. Mi też się to zdarza czasem. Staram się dlatego maksymalnie dobrze rozgrzewać i rozciągać po. A po zajęciach gorąca kąpiel obowiązkowo.
Czemu Cię bolą mięśnie skoro chodzisz już jakiś czas prawie co dzień? Już dawno nie powinnaś mieć bóli żadnych. :|
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 kwie 2010, 21:43

księżycówka pisze:Staram się dlatego maksymalnie dobrze rozgrzewać i rozciągać po

No ja tak średnio byłam rozgrzana, to pewnie od tego.
księżycówka pisze:A po zajęciach gorąca kąpiel obowiązkowo.

Zdecydowanie, jak jest wolne to najpierw zaliczam sauny i jacuzzi a potem w domu cieplaka w wannie.

księżycówka pisze:zemu Cię bolą mięśnie skoro chodzisz już jakiś czas prawie co dzień? Już dawno nie powinnaś mieć bóli żadnych. :|

Ale one nie bolą jakoś mocno tylko trochę. a czemu bolą mimo, ze nie powinny to ja nie wiem. Ja się muszę zapytać jutro o to.
Awatar użytkownika
Campari
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2010, 22:13
Skąd: z nienacka...
Płeć:

Postautor: Campari » 21 kwie 2010, 21:45

To rzeczywiście może być naciągniety. Rozruszać mięsień jest dobrze ale z umiarem. Polecam np pod prysznicem oblewać obolałe miejsce raz gorącą, raz zimną wodą, kończąc na zimnej. To metoda na zakwasy ale w takich przypadkach też działa... :)

A może zwiększasz jakoś obciążenie, czy ciągle tak samo? Dłużej może trenujesz?
"Zaliczam glebe, wstaje, ide przed siebie, tej szansy nie pogrzebie bo ktoś daje znaki mi na niebie. I mina zrzednie tym co nie wierzyli, powiedzą kiedyś: Campari tu byli, prawdę mówili..."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 kwie 2010, 21:49

Campari pisze:A może zwiększasz jakoś obciążenie, czy ciągle tak samo? Dłużej może trenujesz?

A pewnie, ze zwiększam, po troszku ale zwiększam i czas wydłużam. Bo mi sie organizm przyzwyczaja

Campari pisze:Polecam np pod prysznicem oblewać obolałe miejsce raz gorącą, raz zimną wodą, kończąc na zimnej.

Tak tez robiłam. W sumie pod koniec dnia juz mało bolało, ale po dzisiejszych ćwiczeniach ból powrócił ( nie tak ostro jak rano, ale jest)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 kwie 2010, 06:41

Noto tylko się naciągnął. To Ci się będzie co jakiś czas zdarzać ;)
Ja to olewam, czasem jakaś maść i tyle. Podobnie jak na zakwasy nic nie robię poza nie przerywaniem ćwiczeń. Samo musi przejść :)
Ale obciążeń i czasu tak szybko nie zwiększaj. ;)

A co do tych mięśni - źle jak bolą, ale dobrze jeśli tylko je "czujesz" - tzn. że się napracowały.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2010, 06:41 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 22 kwie 2010, 07:25

księżycówka pisze:Ale obciążeń i czasu tak szybko nie zwiększaj. ;)

A ja nie wiem czy to szybko, ja po troszku, juz bardziej czas wydłużam
Awatar użytkownika
Campari
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2010, 22:13
Skąd: z nienacka...
Płeć:

Postautor: Campari » 22 kwie 2010, 21:39

księżycówka pisze:A co do tych mięśni - źle jak bolą, ale dobrze jeśli tylko je "czujesz" - tzn. że się napracowały.

Dokładnie... Jeżeli bolą, zakawasy itp to znaczy że za ostro. Bo wiele osób jak ma zakwasy to myśli: "no, ale sobie dałem to był udany trening" a to nieprawda bo to oznacza że mięsień został przeciążony i to ma negatywny wpływ na efekty treningu. Ogólnie wiele jest mitów na temat zakwasów...

Co do obciążenia, to zwiększaj kiedy czujesz że to co wcześniej męczyło już Cię nie rusza. I też nie gwałtownie np o 5 kg, a o 1 kg (w przypadku np. ciężarków)... :)
"Zaliczam glebe, wstaje, ide przed siebie, tej szansy nie pogrzebie bo ktoś daje znaki mi na niebie. I mina zrzednie tym co nie wierzyli, powiedzą kiedyś: Campari tu byli, prawdę mówili..."
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 22 kwie 2010, 21:50

Campari pisze:Dokładnie... Jeżeli bolą, zakawasy itp to znaczy że za ostro.

To nie zakwasy
Byłam u mamy i ona mnie takim urządzeniem wymasowało, bolało to mnie bardzo, ale potem mięśnie prawie juz nie dokuczały

Campari pisze:I też nie gwałtownie np o 5 kg, a o 1 kg (w przypadku np. ciężarków)... :)

Ja zwiększam minimalnie
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 22 kwie 2010, 21:57

Dzindzer pisze:ona mnie takim urządzeniem wymasowało

masażerem? :>

Campari pisze:"no, ale sobie dałem to był udany trening"

ja zazwyczaj mówię "ahh!! ale przypi****liłem " :D swoją drogą, ciężko na 1-2 treningu obyć się bez zakwasów...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 kwie 2010, 07:07

Campari pisze:też nie gwałtownie np o 5 kg, a o 1 kg (w przypadku np. ciężarków)...
Najcięższe jakie w ogóle są w klubach (przynajmniej w jakich ja ćwiczyłam, bez siłowni) to 5 kg. Tu się zwiększa ciężar co 0,25 kg.

Ja nie mam potrzeby nic zwiększać. Zawsze ćwiczę na ręce 1 kg - czuję, że się męczą, ale nie mam zakwasów. Na nogi nie mogę nosić obciążeń :/
Ale jak ja zwiększałam ciężar kiedyś to tak o 0,5 kg chyba po 2 miesiącach.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 kwie 2010, 08:22

księżycówka pisze:Najcięższe jakie w ogóle są w klubach (przynajmniej w jakich ja ćwiczyłam, bez siłowni) to 5 kg.

U mnie to sa jeszcze cięższe. Ale ja tao w ogóle nie zamierzam takich tykać.
Sa tez takie sztangi, bo sa takie zajęcia ( nazwy nie pamietam) ze sztangami, ja to na to nie pójdę bo to nie dla mnie
Awatar użytkownika
Campari
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2010, 22:13
Skąd: z nienacka...
Płeć:

Postautor: Campari » 23 kwie 2010, 22:54

Mati pisze:ja zazwyczaj mówię "ahh!! ale przypi****liłem " :D

I prawdę mówiąc, ja mówię to samo... :D Nie wiem czemu ale jak ma zakwsy po treningu to mam poczucie ze porzadnie dalem i jest git. xD
"Zaliczam glebe, wstaje, ide przed siebie, tej szansy nie pogrzebie bo ktoś daje znaki mi na niebie. I mina zrzednie tym co nie wierzyli, powiedzą kiedyś: Campari tu byli, prawdę mówili..."
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 23 kwie 2010, 23:23

bo to fajne uczucie jest. po treningu idziesz pod prysznic i nie masz siły położyć dłoni z szamponem na głowie :D

Campari pisze:Nie wiem czemu ale jak ma zakwsy po treningu to mam poczucie ze porzadnie dalem i jest git. xD

rano się budzisz i to miłe uczucie jak chcesz się ruszyć, podnieść...

ps. i lubię sobie ryknąć, albo dobrze "kuuuuuu**************aaaaaa" przeciągnąć jak mam ostatnie powtórzenia i już nie daje rady hahahahaha <angry>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 kwie 2010, 23:31

Mati pisze:masażerem? :>

Tak, masażerem ręcznym

bo to fajne uczucie jest. po treningu idziesz pod prysznic i nie masz siły położyć dłoni z szamponem na głowie :D

A spróbuj wtedy dotknąć palcem do nosa, ja nie trafiam.
Nie wiem co Ci sie w tym uczuciu podoba.


Ale do mnie to napakowani faceci przychodzą, a jak oni sie krzywią przy tych ćwiczeniach. Przed lustrem sie ustawiają i ćwiczą i stękają i się krzywią. To chyba bardzo bolesne jest. Dobrze, ze nie jestem facetem bo bym jeszcze wtedy wpadła na te dziwactwa

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości