Nadżerka a ból

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

melexa
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2005, 20:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Nadżerka a ból

Postautor: melexa » 14 gru 2005, 22:16

Witam. Dzisiaj dowiedziałam się że mam nadżerke, ale od jakiegos czasu (okolo miesiąca) podczas stosunku odczuwalam ból w podbrzuszu. Zwykle gdy zaczynało mnie boleć przerywałam stosunek, ból był do wytrzymania ale to ma byc w końcu przyjemność. Mam pytanie:czy ten ból jest spowodowany nadżerką? I czy jeśli ją wylecze czy ból minie?
Awatar użytkownika
Robaczek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2005, 00:05
Skąd: z kąta
Płeć:

Postautor: Robaczek » 15 gru 2005, 10:41

Hmm ja nie potrafię na to odpowiedziec, ale u mnie jakiś miesiac temu tez wykryto nadzerke. Bol byl przy stosunku i praktycznie nawet "palce tam" sprawialy to samo uczucie + pieklo jak diabli :(

Teraz tylko siedze i wyczekuje objawow ze cos znowu jest nie tak bo wtedy cale moje plany na sylwka pojda sie walic ;[

a moja lekarz obwiescila mi ze mam mala nadzerke i potraktowala normalnie jak katar z nosa... a ja siedze i sie martwie ;/ + nie mam szans zeby w przeciagu meisiaca do niej pojsc bo oczywiscie wszystko juz zajete od pierwszego dnia zapisow na grudzien ;]]]]]]
i ciągle zatracam się w tym bagnie...
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 15 gru 2005, 13:32

sadze ze nie wypalanka tylko wymrazanie, po wymrazaniu seks trzeba odstawic na (moge sie mylic bo to bylo 2 lata temu) tydzien, poltora. nic nie boli. Poza tym nie kazda nadzerke trzeba usowac, niektore samoistnie zanikaja po podaniu globulek dopochwowych. W moim przypadku nic mnie nie bolalo podczas seksu kiedy mialam nadzerke, ale to pewnie zalezy od organizmu, umiejscowienia nadzerki i jej wielkosci (chyba) Przeszla bym sie do ginekologa zeby rzucil na to okiem :)
Pozdrawiam <browar>
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
mikaaa
Maniak
Maniak
Posty: 769
Rejestracja: 01 lip 2005, 08:40
Skąd: miasto
Płeć:

Postautor: mikaaa » 15 gru 2005, 13:53

mnie tez nic nie boli , czekam na wyniki no i zadnej wypalanki robic mi nei beda bo to zostawia blizne na szyjce macicy i później przy porodze sa problemy czy jakos tak...
you touch me
in special places...
Paula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 25 lis 2005, 12:55
Skąd: Polska B
Płeć:

Postautor: Paula » 15 gru 2005, 16:02

Z nadżerką mozna żyć, nawet urodzić dziecko i jest wszytsko ok. Ale oczywiście jest ona również przyczyną raka. Po mrożeniu 8 tyg zero sexu, zero tamonów, sportu i stringów, bo trzeba podpaskę non stop trzymać. Dlatego też u mnie to teraz na bank nie przejdzie a mam już chyba 7 lat temu wykrytą i nic mnie nie boli w czasie sexu.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 15 gru 2005, 21:27

fajna82 pisze: Po mrożeniu 8 tyg zero sexu, zero tamonów, sportu i stringów, bo trzeba podpaskę non stop trzymać.

2 miesiace z podpaska <chory> ?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 16 gru 2005, 02:48

melexa pisze:Mam pytanie:czy ten ból jest spowodowany nadżerką? I czy jeśli ją wylecze czy ból minie?

Moze to byc jedna z przyczyn. A poiwedz jeszcze skad sie dowiedzialas o nadzerce? Zapewne od ginekologa. Dlaczego sie go nie spytalas czy moze to byc przycyzna bolu?

Nadzerke mozna leczyc, ale nie trzeba. Jednak jesli powoduje ona u Ciebie wspomniany bol, to wowczas niestety trzeba ja leczyc.
melexa
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2005, 20:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: melexa » 17 gru 2005, 12:54

Tak, dowiedzialam sie od ginekologa o nadzerce. W sumie to nic wiecej nie powiedziala procz tego ze mam nadzerke i ze po wyniki mam przyjsc po nowym roku.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 19 gru 2005, 14:25

Po wymrazaniu nie nalezy uprawiac seksu przez okolo miesiac, a podpaski nie trzeba nosic!!!
Jezeli sa jakies uplawy, to znaczy, ze cos jest nadal nie tak.
Nie wyobrazam sobie swiadomego "hodowania" nadzerki przez kilka lat!!! Nadzerke sie leczy, zawsze! Tylko sposoby sie zmieniaja.
I juz nie stosuje sie wypalania.
Wymrazanie jest bezpieczne i po zabiegu nie powinno nic bolec.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 gru 2005, 17:36

Miltonia pisze:Nie wyobrazam sobie swiadomego "hodowania" nadzerki przez kilka lat!!!

A co powiesz o tym ze duza czesc dziewczyn ma ja od urodzenia i przez np 16 lat jakos z nia zyly?
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 19 gru 2005, 17:58

Maverick pisze:A co powiesz o tym ze duza czesc dziewczyn ma ja od urodzenia i przez np 16 lat jakos z nia zyly?

Objawów nadżerki może w ogole nie być. Wiec i lekarz byl zbedny...
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Daisy
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 05 gru 2005, 13:34
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Daisy » 23 gru 2005, 13:08

No ja mam ta nadzerke i wam powiem ze mialam te uplawy dziwne.. dluugo.. no ale przeszly.. nie bylo ich.. chlopak wsadzil mi palec i wrocily :/ Ale szczegol.. Teraz mam okres wiec ciezko mi stwierdzic czy dalej sa.. Mam bolesne okresy (bez tabletek sie nie obejdzie), seks nie sprawia mi przyjemnosci.. Palec sprawia bol.Moze on go zlewklada czy cos:/ nie wiem.. W kazdym badz razie chcialabym przezyc orgazm ale jakosnarazie nawet nie mam co o tym marzyc :P :/
"Największą karą dla kłamcy jest nie to, że ktoś mu nie wierzy,
ale to, że on sam nie potrafi uwierzyć nikomu."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 gru 2005, 08:01

Jezeli po kazdorazowym wlozeniu palca pojawia sie krwawienie to jest to z cala pewnoscia zly znak. Nie wiem czy to akurat nadzerka (zakladam ze dziewica juz na pewno nie jestes) moze co innego.
Bylas z tym problemem u zagladacza?
Awatar użytkownika
Daisy
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 99
Rejestracja: 05 gru 2005, 13:34
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Daisy » 25 gru 2005, 11:13

To nie krew :P:P to cosbialego :]:] albo pzrezroczystego.. w kazdym badz razie jest tego troche :P
landryna
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 30 gru 2005, 15:50
Skąd: gdańsk
Płeć:

Postautor: landryna » 09 sty 2006, 19:39

ja jedyne co z nadżerki pamiętam to to , że wypłynęły mi pieniądze z portfela i to sporo:) nadżerka to moim zdaniem nic tak strasznego jak by sie kiedyś kobietom wydawało. Ja chodziłam do ginekologa na jakieś smarowanie kwasem, nic mnie nie bolało i jest ok, po nadżerce, choć znowu powinnam sie wybrać, uważam , że kobieta powinna conajmniej 3 razy wroku odwiedzić ginekologa
Awatar użytkownika
Robaczek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2005, 00:05
Skąd: z kąta
Płeć:

Postautor: Robaczek » 09 sty 2006, 21:37

No ja mam ta nadzerke i wam powiem ze mialam te uplawy dziwne.. dluugo.. no ale przeszly.. nie bylo ich.. chlopak wsadzil mi palec i wrocily Eeee.. no ten tego... Ale szczegol.. Teraz mam okres wiec ciezko mi stwierdzic czy dalej sa.. Mam bolesne okresy (bez tabletek sie nie obejdzie), seks nie sprawia mi przyjemnosci.. Palec sprawia bol.Moze on go zlewklada czy cos:/ nie wiem.. W kazdym badz razie chcialabym przezyc orgazm ale jakosnarazie nawet nie mam co o tym marzyc Jezor

ja mam IDENTYCZNIE tak samo... a w czwartek mam wizyte u ginekologa.. ostatnio mi powiedziala ze "nadzerka do leczenia" bo tabletki nie pomogly. Troche sie boje :/
i ciągle zatracam się w tym bagnie...
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 09 sty 2006, 23:23

nio a ja mam fajowego gienka, powiedzial ze mam nadzerke ale nic, zero leczenia, nawet globulek nie przepsal :/ a powiedzcie (maly OT) czy badania na poziom hormonow sa platne czy nie :/ ??
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości