Trening na biceps

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
bik79
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 17 cze 2005, 09:37
Skąd: Pomorze
Płeć:

Postautor: bik79 » 25 lis 2006, 18:46

mój trening na biceps:
modlitewnik 4x8 powtórzeń ciężar 34kg
sztanga stojąc 4x8 powtórzen 30kg
na siedzaco sztangielki po 17kg
no i moja ulubiona kombinacja na dobicie "super seria"
plecami oparty o ścianę-łamany gryf-ciezar tylko 15kg i.... 8x uginanie ramion do połowy 8x od połowy do góry 8x pełne uginanie i tak 4 serie-po tym umierasz ale ładnie się pompuje i daje efekty
to robie i podobają mi się efekty
...Kocham...Śmierć...Bo...Tylko...Ona...Na...Mnie...Czeka..
Awatar użytkownika
Gt10
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 283
Rejestracja: 29 gru 2005, 09:11
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Gt10 » 26 lis 2006, 15:55

da sie osiagnac dobre wyniki trenujac tylko hantlami? niczego innego nie mam pod reka:P
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 lis 2006, 01:03

A co bys jeszcze chcial oprocz hantli? No mozna gryf lamany i inne takie pierdoly, ale hantalmi mozesz. Nawet wg mnie lepsze wyniki bo jak nie wyizolujesz miesni na modlitewniku to bedziesz trenowal wtedy ogolnie cala reke, a to wg mnie lepsze niz pakowanie tylko w 1 miesien.
mateur
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2006, 09:14
Skąd: bytom
Płeć:

Postautor: mateur » 03 gru 2006, 13:49

Hey
Jak wiemy ( chociaż pewnie nie wszyscy ;P ) mieśnie składają się z dwóch rodzajów włókien,szybko i wolno kurczliwych. Te pierwsze są używane przy szybkich powtórzeniach (jak sama nazwa wskazuje) czyli gdy dzwigamy małe ciężary (ok 10% naszego maksa), te drugie natomiast są angarzowane tylko wtedy gdy dźwigamy duże ciężary, jednak ilość włókien zangarzowanych w pracę zależy od ciężaru naszego obciążenia . Włókna wolnokurczliwe rosną dużo szybciej od szybkokurczliwych przez to aby uzyskać dużą maszę mięśmiową należy ćwiczyć jak nawiększymi ciężarami ale z mniejszymi ilościami powtórzeń. Czyli jeśli Twój max na bicol wynosi 20 kg
to bierzesz sobie hantlę 15-17 kg i robisz nią ok 4-6 powtórzeń w 5 seriach. Zauważmy że wszyscy długodystansowcy (chodzi mi np. o maratończyków) są bardzo "wyżyłowani" ponieważ wykonują szybkie i krutkie skurcze mięśni.
Ćwicz jak największymi ciężarami z mniejszymi ilościami powtórzeń, a mięśnie na pewno urosną.

Pozdrawiam - mateur
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 16 maja 2008, 14:02

Kolega w temacie o miesniach napisal, ze cwiczy 2 razy w tygodniu biceps, chcac zwiekszyc jego objetosc, nabrac masy. Katastrofalny blad! Cwiczenia na mase maja to do siebie, ze ciezar musi byc mozliwie najwiekszy, ilosc powtorzen niewielka, a trening intensywny danej partii miesni wykonywany jeden raz w tygodniu!
Awatar użytkownika
Xavi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:37
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Xavi » 16 maja 2008, 18:11

Ok, dzieki zapamietam, bede powtarzac raz w tygodniu :) Ale czy mozna cwiczyc jedna partie miesni na mase a 2ga na rzezbe, chyba nie??
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 16 maja 2008, 18:23

Yh. "Na biceps". Nie ma czegoś takiego. Biceps, to jest jeden mięsień, który jest wielce zbędny, gdyż ogranicza jedynie zasięg ręki podczas ewentualnego strzału :D On jest PRAWIE TYLKO po to, żeby wyglądał. Dobrze Ci radzę. Skup się na tricepsie. Bo każde pchnięcia, wyciskania idą właśnie z niego. Bic, to daje siłe, ale chyba tylko podczas siłowania się na rękę -.- Co do treningu, to ćwicz około 3 ćwiczeń, po 3 serie. To jest niewielki mięsień i więcej mu nie potrzeba. Powiedzmy 2 razy w tygodniu, no czy tam raz. z tym, że jak ćwiczysz mięsień raz w tygodniu jesteś skazany na ciągłe zakwasy.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2008, 18:23 przez Washburn, łącznie zmieniany 1 raz.
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
Xavi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:37
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Xavi » 16 maja 2008, 20:41

Washburn pisze:Yh. "Na biceps". Nie ma czegoś takiego. Biceps, to jest jeden mięsień, który jest wielce zbędny, gdyż ogranicza jedynie zasięg ręki podczas ewentualnego strzału :D On jest PRAWIE TYLKO po to, żeby wyglądał. Dobrze Ci radzę. Skup się na tricepsie. Bo każde pchnięcia, wyciskania idą właśnie z niego. Bic, to daje siłe, ale chyba tylko podczas siłowania się na rękę -.- Co do treningu, to ćwicz około 3 ćwiczeń, po 3 serie. To jest niewielki mięsień i więcej mu nie potrzeba. Powiedzmy 2 razy w tygodniu, no czy tam raz. z tym, że jak ćwiczysz mięsień raz w tygodniu jesteś skazany na ciągłe zakwasy.

Ja tam nie chce za wiele maks 40cm, biceps moj zle nie wyglada i jest dosyc twardy, ale chyba wlasnie robie bledy po 4 cwiczenia robilem po 4 serie czyli z tego co piszesz to za duzo.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 20 maja 2008, 00:47

Zawsze przed rozpoczeciem treningow musisz postawic sobie pytanie: czy priorytetem ma byc rzezba, czy masa. Mix nie da zadnego efektu ani w jedna, ani w druga strone. Znaczy jakis da, ale 4x dluzej bedziesz sie nad wszystkim meczyl. Zawsze zaczyna sie od masy, pozniej rzezbi sie ulany miesien.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 maja 2008, 07:57

Haro pisze:Zawsze zaczyna sie od masy, pozniej rzezbi sie ulany miesien.
A jak ja nie chcę masy? :| Ja chcę masę zredukować?

Korzystając z tego, że Haro jeszcze nie zbanowany... :D
Jak to zrobić? Łapki mam coraz chudsze (to dobrze, bo czytając Was można odnieść inne wrażenie), ale chciałabym mieć takie ładnie zarysowane mięśnie. Mały ciężar, dużo powtórzeń i częste ćwiczenie nie daje tego efektu :(
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 21 maja 2008, 14:55

Zalezy co chcesz redukowac. Sadelko, czy mase miesniowa. Mase miesniowa zredukujesz calkowicie rezygnujac z treningow. Sadelko wysilkiem fizycznym.

Efekty treningu to nie miesiac lub dwa, ale pol do roku czasu u kobiet. Stopniowo zwiekszaj ciezar, idac w mysl zasady "No pain, no gain" musisz odczuwac bol pod koniec danej serii. Jesli przez caly czas cwiczyc jednym ciezarem, efektow miec nie bedziesz. Przede wszystkim cierpliwosc - wszystko z czasem wyjdzie.
Awatar użytkownika
Xavi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:37
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Xavi » 21 maja 2008, 18:15

A to do mnie? ;p
Hm jezeli tak to sadelka troche zredukowac, chociaz go nie mam w ogóle, ale jakos kraty sie dorobic nie moge ;/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 maja 2008, 21:20

Xavi pisze:A to do mnie? ;p
Nie.
Haro pisze:Zalezy co chcesz redukowac. Sadelko, czy mase miesniowa.
Sadełka już prawie nie mam. Zwis mam ;( A chcę mieć łapki jak ta Pani : http://img502.imageshack.us/img502/2685/0039reao4.jpg
Haro pisze:Efekty treningu to nie miesiac lub dwa, ale pol do roku czasu u kobiet.
Haro ja z przerwami prawie rok ćwiczę. :) Sadełka redukcja ostra poszła, ale to dalej nie wygląda :/ Zwłaszcza triceps :/
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 21 maja 2008, 21:27

księżycówka pisze:ale chciałabym mieć takie ładnie zarysowane mięśnie

Przepraszam, że się wtrącam, ale Ty przecież nienawidziłaś mięśni? :|
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 21 maja 2008, 21:43

pani_minister pisze:Przepraszam, że się wtrącam, ale Ty przecież nienawidziłaś mięśni? :|
I nadal ich nie znoszę, bo to ohyda! Ale ręce to co innego to jest wyjątek. Brzucha nóg, tyłka czy bóg wie czego sobie w mięśniach nadal nie wyobrażam :/
A na duchu mnie jeszcze podnieśli mówiąc, że kobieta się nie umięśni bez koksów zbytnio więc na ręce bez oporów mogę chyba robić :D
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 22 maja 2008, 03:05

księżycówka pisze:Sadełka już prawie nie mam. Zwis mam A chcę mieć łapki jak ta Pani : http://img502.imageshack....5/0039reao4.jpg
A cwiczysz barki? Bo widze silnie u tej pani rozwiniete. Swoja droga takie rece wygladaja ohydnie u kobiety.
Xavi pisze:A to do mnie? ;p
Hm jezeli tak to sadelka troche zredukowac, chociaz go nie mam w ogóle, ale jakos kraty sie dorobic nie moge ;/
Pisalem do Moon, ale skoro zabrales glos, to podpowiem Ci cos :) Krate masz, ale pod skora. Widocznie fald skorny jest w tym miejscu na tyle gruby (sam z siebie), ze nigdy nie pozwoli sie przebic rzezbie miesni brzucha i nie beda one tak widoczne, jakbys chcial. Wiem, bo mam tak samo. W takiej sytuacji po prostu odpusc te partie miesni.
księżycówka pisze:Haro ja z przerwami prawie rok ćwiczę.
Bez przerw musi byc. Macie tak slabo rozwiniety system rozbudowy miesni, ze jakakolwiek przerwa przy zalozeniach wyrobienia masy miesniowej jest w takiej sytuacji katastrofa i marnowaniem czasu.
księżycówka pisze:Sadełka redukcja ostra poszła, ale to dalej nie wygląda Zwłaszcza triceps
Triceps chcesz rozbudowac? Ma to przyniesc jakies korzysci zdrowotne, przydac sie w zyciu codziennym, czy po prostu dla poprawy wygladu? Bo jesli to ostatnie, to zajmij sie lepiej brzuchem, nogami i udami :) Wieksza uwage przyciagaja, niz umiesnione kobiece rece :)

Jedyne co Ci moge doradzic, to dieta wysokobialkowa. Moge Ci taka przygotowac razem z rozpiska treningow. Po 3 miesiacach powiesz mi, czy efekty takowej daly Ci to, czego chcialas.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2008, 03:07 przez Haro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 22 maja 2008, 04:15

Do reszty odniose sie, jak wytrzezwieje.Ale rozbawil mnie post kolegi, co uwaza, ze bic ma duzo wspolnego z silowaniem sie na reke.
Otoz kolego nie. Miesnie przedramienia plus triceps. Biceps nie odgrywa az takie roli.
Moon (nie censored, nie przyzwyczaje sie do ksiezycowki)- opcja na ramiona jest drazek. Ale bedzie ciezej i wzglednie dluzej niz na silce katowac rozne glupoty. Ja drazek wole niz sztange, ale ja juz swoje w zyciu namachalem na drazku, mi jest latwiej.
Niemniej jesli masz ochote sie tego podjac, daj znac na priv.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 maja 2008, 12:26

Haro pisze:A cwiczysz barki? Bo widze silnie u tej pani rozwiniete. Swoja droga takie rece wygladaja ohydnie u kobiety.
Nie. Ja nie chcę barków tej Pani tylko przykład łapki dałam. Może nie do końca trafny. Mam lepszy - Yas zrób zdjęcie łapki i wrzuć, co? :D
Haro pisze:Triceps chcesz rozbudowac? Ma to przyniesc jakies korzysci zdrowotne, przydac sie w zyciu codziennym, czy po prostu dla poprawy wygladu? Bo jesli to ostatnie, to zajmij sie lepiej brzuchem, nogami i udami :) Wieksza uwage przyciagaja, niz umiesnione kobiece rece :)
Zależy czyją. Gdzie indziej mięśni sobie nie wyobrażam :D Haro ja mam straszną skórę na tricepsie, jak byłam mniejsza i mnie pofaszerowali sterydami tak, że zrobiłam się w baaardzo krótkim czasie grubym potworkiem poszły mi tam rozstępy. Teraz jest to białe, mało widoczne, ale i tak zwis jest straszny. Stąd chce mieć ładne, jędrne, lekko umięśnione (ale nie szerokie) łapki.
Haro pisze:Jedyne co Ci moge doradzic, to dieta wysokobialkowa. Moge Ci taka przygotowac razem z rozpiska treningow.
Raaaany! Jakbyś mógł! Byłabym wdzięczna :) Teraz na zajęciach staram się zmieniać ciężar na większy i dziś np z rana to odczuwam. Ale niedługo skończą mi się obciążenia, bo to fitness, a nie siłownia i max. jedna hantelka to może ma tam ze 3 kg. Tylko fakt, że zamiata się nimi setki razy.
Wujo Macias pisze:Niemniej jesli masz ochote sie tego podjac, daj znac na priv.
Wszystkie sugestie mile widziane :) Z tym, że ja nie znoszę pompek i takich tam. Dużo lepiej ćwiczy mi się hantlami np :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 22 maja 2008, 13:17

księżycówka pisze:Mam lepszy - Yas zrób zdjęcie łapki i wrzuć, co? :D

dobrze, chociaż nie wiem co z tych łapach fajnego ;). W ogóle na nie nie ćwiczę. To jedynie efekt noszenia ciężkich zakupów i bagaży bardzo często :).
Kiedyś miałam taką tłustą :D.
Załączniki
reka.JPG
reka.JPG (49.55 KiB) Przejrzano 8199 razy
reeka.JPG
reeka.JPG (48.9 KiB) Przejrzano 8199 razy
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 22 maja 2008, 13:23

Yasmine pisze:To jedynie efekt noszenia ciężkich zakupów i bagaży bardzo często

Ja codziennie noszę ciężkie zakupy, a łapki mam jak patyczki.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 22 maja 2008, 13:33

lollirot pisze:Ja codziennie noszę ciężkie zakupy, a łapki mam jak patyczki.

a ja miałam ukryte mięśnie pod zwałami tłuszczu. Jak się schudło to i mięśnie się troszkę uwidoczniły ;).
Washburn
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 03 cze 2007, 00:13
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Washburn » 22 maja 2008, 14:14

Wujo Macias... co Ty kurde za przeproszeniem gadasz ^^ Na ramiona drązek?:D Drązek, owszem - ŚWIETNE ćwiczenie, ale nie na ramiona. Przy drązku pracują plecy - głównie oraz biceps. A co do siłowania się na rękę, to... pewnie, że pracuję z tym, że to tylko cząstka, bo pracuje przy tym też cała obręcz barkowa. Stary :D Mój ojciec 11 lat ćwiczył trójbój. Nie zagniesz mnie :D Mam dobrego trenera :D
Weź idź stąd!
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 22 maja 2008, 16:18

Nie liczac treningow bjj to trzaskam tylko drazek (w temacie rozwoju miesni gornych czesci ciala). I na swoje ramiona nie moge narzekac. Wiec umowmy sie, ze drazek pozwala zrobic z ramion cos milego dla oka. Zgodze sie, ze jesli ktos koniecznie chce przypakowac lapy, to sam drazek to za malo. Ale na moje potrzeby wystarcza, szczegolnie ze mnie cholernie nudza cwiczenia hantlami i sztanga.
Washburn- a czy ja napisalem, ze obrecz nie pracuje? Po prostu nie lubie powszechnego, blednego twierdzenia, ze to bic jest tak istotny w armwrestlingu.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
szarik
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2008, 15:38
Skąd: Breslau
Płeć:

Postautor: szarik » 22 maja 2008, 16:35

A tam hantelki to swój chłop...w połaczeniu z kreatynką j Beta jabczanem... mmm.mmm... jak złoto prawie pudzian...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to OJCZYZNA dla której chcemy żyć i pracować.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 22 maja 2008, 17:24

księżycówka pisze:Raaaany! Jakbyś mógł! Byłabym wdzięczna Teraz na zajęciach staram się zmieniać ciężar na większy i dziś np z rana to odczuwam. Ale niedługo skończą mi się obciążenia, bo to fitness, a nie siłownia i max. jedna hantelka to może ma tam ze 3 kg. Tylko fakt, że zamiata się nimi setki razy.

Wieczorem Ci to przygotuje :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 maja 2008, 22:45

Wysłany: 2008-05-22, 17:24
Haro pisze:Wieczorem Ci to przygotuje :)
I nie ma do dziś :(

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości