Zęby

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Smak_sera
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 07 gru 2005, 18:39
Skąd: chipsow
Płeć:

Postautor: Smak_sera » 08 gru 2005, 18:34

elo witam:)
no chyba rozumiem o co ci chodzi, hehe nie wiem tylko od zcego masz takie cudo:P
ladnie to wytlumaczylas.trzeba bylo sobie zafndowac fluorowanie i inne takie bajery, to niedrogie ale wzmacnia, a jak nie to wyrywac i wstawiac sztuczne:P
a w ogóle to ktos z was zbieral wyrwane zeby czy wyrzucal?
(L)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 08 gru 2005, 19:52

Wyrzucałem.. hehe..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Smak_sera
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 07 gru 2005, 18:39
Skąd: chipsow
Płeć:

Postautor: Smak_sera » 08 gru 2005, 19:54

ja swego czasu zbieralem
przerazaly mnie one bo mialy korzenie dlugie jak ....
hehe
potwor
(L)
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 08 gru 2005, 20:33

Moon: ja mam to samo :) Delikatnie przezroczyste zeby, szczegolnie na ich dolnej czesci :) Niewidoczne golym okiem, z bliska widac :)

Zeby to zeby, wazne zeby miec wszystkie :) Ja mam jeden krzywy, ale nie martwie sie nim :) Ot moja cecha charakterystyczna :)
Awatar użytkownika
Cranberry
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 84
Rejestracja: 27 sie 2005, 13:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Cranberry » 08 gru 2005, 21:43

ja jakoś specjalnie nie dbam o swoje ząbki.. to znaczy tak normalnie - myję je dwa razy na dzień i tyle.. nie przeszkadza mi cola ani inne takie rzeczy..
do dentysty chodzę raz na pół roku i za każdym razem dowiaduję się, że nie dosyć, że wszystko w najlepszym porządeczku, to jeszcze dentystka mi się dziwi jak ja to robię, że takie śliczne te ząbki mam :D:D
<banan>
"life is like a cranberry pie - you never know what you can find inside".. :]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 gru 2005, 22:49

sanguis pisze:nie wiem tylko od zcego masz takie cudo:P

Za mało wapnia? :?

sanguis pisze:trzeba bylo sobie zafndowac fluorowanie

Miałam gdzieś w 1 klasie podstawówki 8)

sanguis pisze:a jak nie to wyrywac i wstawiac sztuczne:P

Sie zrobi kiedyś na bank :DDD

sanguis pisze:a w ogóle to ktos z was zbieral wyrwane zeby czy wyrzucal?

Ja zbierałam wszystko co wyrwałam sobie :D Jak byłam mniejsza i nie do końca se dawałam radę z wyrywaniem tata je kolekcjonował.
Smak_sera
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 07 gru 2005, 18:39
Skąd: chipsow
Płeć:

Postautor: Smak_sera » 09 gru 2005, 12:17

elo witam
hehe ale nic nie jest w stanie przebic tego fanstastycznego;) uczucia kiedy dentysta dzien po dniu wyrywa ci zabki zdrowe hehe, uczucie nie do opisania a na pewno nie polecam, staram sie sobie wyobrazic to co wy piszecie o tych przezroczystych czesciach zebow hehe, przygladalem sie u siebie i za cholere nie moge wyobrazic jak to ma wygladac
chyba niezbyt estetycznie:P
(L)
o tyle dziwny ze mnie gosc ze wiekszosc np mleczakow to sam sobie wyrwalem podczas ogladania tv:P
Grace

Postautor: Grace » 09 gru 2005, 15:21

a ja wiem jak wygldaja takie przezrostyste zeby - niezbyt to ladne i faktycznie ponoc od kawy :/
Smak_sera
Bywalec
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 07 gru 2005, 18:39
Skąd: chipsow
Płeć:

Postautor: Smak_sera » 09 gru 2005, 15:23

no coz ja nie pije kawy, nie smakuje mi to paskudztwo
wole piwko hehe
a najlepiej to w ogóle oczyszcza zeby vodka:P
(L)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 09 gru 2005, 18:59

Pij mleko bedziesz miał(a) zęby jak marzenie :D
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 09 gru 2005, 19:44

moon pisze:trzeba bylo sobie zafndowac fluorowanie

A ja od 3 do 8 klasy co rok miałem :P


Pegaz pisze:Pij mleko bedziesz miał(a) zęby jak marzenie


Pij szklankę mleka na dzień, będziesz miał zęby ze swych marzeń. :D
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 gru 2005, 23:04

Gosia... pisze:faktycznie ponoc od kawy

Tylko? Bo ja kawę sporadycznie pijam. Zazwyczaj [od paru miesiecy] raz na dwa tygodnie kiedy mam ponad 12 h zajec w szkole.
Pij mleko bedziesz miał(a) zęby jak marzenie Usmiechnij sie!


Mój żołądek go nie toleruje od dawna :]
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 10 gru 2005, 18:07

Pegaz pisze:Pij mleko bedziesz miał(a) zęby jak marzenie

cos to sie nie sprawdza w moim przypadku <chory>
Paula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 25 lis 2005, 12:55
Skąd: Polska B
Płeć:

Postautor: Paula » 27 gru 2005, 10:36

Genetyka niestety, piłam mleko, fluoryzacja i nie mam zęba bez plomby. Najgorsze że wszystkie ósemki rosły mi w złym kierunku. 3 już wyrwałam-górne bez bólu 1 dolna tydzień wyjęty z życiorysu. Zastanawiam się nad aparatem, ale czy będę lepszym człowiekiem dzięki prostum zębom? jakie macie zdanie o aparatach?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 gru 2005, 10:42

fajna82 pisze:jakie macie zdanie o aparatach?

wedlug dentysty powinnam nosic, ale nie widze takiej potrzeby.
Paula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 25 lis 2005, 12:55
Skąd: Polska B
Płeć:

Postautor: Paula » 27 gru 2005, 15:15

A bardzo masz krzywe ząbki?
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 27 gru 2005, 15:33

Ja musze zrobic porcelanowanie, bo dentysta powiedzial ze mam szkliwo wytarte przy dziaslach :( i fakt jak pije czy jem cos zimnego to nieprzyjemne uczucie :/ ale ja zawsze szoruje zeby jak glupi i dosciskam szczoteczke. Nie wspomne juz o psujacej sie osemce, dentysta nie chcial mi wyrwac, bo osemki maja popierd... korzenie.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 gru 2005, 15:54

fajna82 pisze:A bardzo masz krzywe ząbki?

wlasnie nie. Mi sie moje zeby podobaja, ale niby mam zly zgryz <chory> .
Paula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 25 lis 2005, 12:55
Skąd: Polska B
Płeć:

Postautor: Paula » 28 gru 2005, 08:58

TFA pisze:dentysta nie chcial mi wyrwac, bo osemki maja popierd... korzenie.

To jakiś dziwny ten dentysta. Idż do hirurga szczękowego- specjalisty .on już bęzie wiedział co zrobić . Ja miałak korzenie poplątane zupełnie no i ząkba który wrastał w policzek. Poszło jak po maśle nawet nie bolało.
Awatar użytkownika
joseph
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 23 sie 2005, 21:23
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: joseph » 29 gru 2005, 23:12

TFA pisze:Nie wspomne juz o psujacej sie osemce, dentysta nie chcial mi wyrwac, bo osemki maja popierd... korzenie.

to co z niego za dentysta ??:)
mi własnie dziś wyrwał i tez miał popier.... korzenie :)
kurde powiedział mi że i tak mi do zgryzu niepotrzebny <ze co> no i dwiema rekami targał skurczybyka :) troche bolało ale poszło w niecałą minute :)
...ideały są jak gwiazdy...
...siegnąć ich nie można ....
,,,ale oświecają drogę...
vraiment
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 66
Rejestracja: 29 gru 2005, 12:44
Skąd: że co?
Płeć:

Postautor: vraiment » 30 gru 2005, 14:59

fajna82 pisze:Genetyka niestety, piłam mleko, fluoryzacja i nie mam zęba bez plomby. Najgorsze że wszystkie ósemki rosły mi w złym kierunku. 3 już wyrwałam-górne bez bólu 1 dolna tydzień wyjęty z życiorysu. Zastanawiam się nad aparatem, ale czy będę lepszym człowiekiem dzięki prostum zębom? jakie macie zdanie o aparatach?


nosiłem aparat stały więc masz informacje z pierwszej ręki

zasada pierwsza i najważniejsza: znajdź dobrego, pamiętaj: DOBREGO a nie - drogiego, ortodontę; w moim otoczeniu jeszcze parę osób nosiło aparaty, mam szwagierkę stomatologa i w skrócie - to naciągacze i partacze, trzeba cholernie uważać;

z dobrych ortodontów polecam panią dr Fliegier - przyjmuje w Kościanie i Śmiglu (wielkopolskie), niedrogo konkretnie i fachowo - wiem, reklama, ale zasłużyła by o niej wspomnieć

zasada druga: przygotuj się na wyrwanie kilku zębów; między bajki można włożyć, że dorosłej osobie da się wyprostować zęby nie usunąwszy wpierw trzech/czterech zębów - tak właśnie mnie (znajoma!) ortodontka naciągnęła na niezłą górkę kasy, zanim zmądrzałem;

zasada trzecia: to nie stanie się z dnia na dzień, a po zakończeniu i tak nie masz pewności że ci się nie pokrzywią (mnie częściowo wróciły do stanu pierwotnego) i nie wierz jeśli ortodonta mówi inaczej (wiele osób tak ma)

zasada czwarta: z początku to boli lecz z czasem coraz mniej; ważne by mieć zęby absolutnie zdrowe bo każda naprawa zębów to w tym czasie (średnio 1,5-2 lata) kłopot - trzeba zdejmować drut

zasada piąta: poszukaj jeszcze lepszego ortodontę niż wydawało ci się że znalazłaś

zasada szósta: wszystko rób z głową, jeśli masz tylko niewielkie skrzywienia czy też słabe zęby, zastanowiłbym się dwa razy

i ostatnia zasada: im szybciej, tym lepiej (miałem robione w wieku 28 lat, trochę za późno)
Awatar użytkownika
aniulka102
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 95
Rejestracja: 19 lis 2005, 22:25
Skąd: oj dalekoo:P
Płeć:

Postautor: aniulka102 » 30 gru 2005, 20:15

Ja moge polecic swietnego dentyste w Bydgoszczy jesli ktos chce to na priv zeby nie robic reklamy. Jestem panikara co do dentystow, ale o tym moge mowic w samych superlatywach. Wlasciwie prawie - jest drogi bardzo. Ale wszystko swietnie nie boli itp. Wiem jak wygladaja takie polprzezroczyste zeby i moim zdaniem wcale nie tak zle jak niektorzy pisza i to nie tylko od kawy, tylko tak juz czasami jest po prostu, np po antybiotykach w dziecinstwie lub jak kobieta w ciazy przyjmowala jakies to tez.
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 30 gru 2005, 23:14

fajna82 pisze:jakie macie zdanie o aparatach?

Nie zastanawiaj się, a zakładaj!
Ja swój (dolny) nosiłam około 3 lat, teraz mam idealnie proste zęby, a były bardzo krzywe, niektóre obrócone nawet o 180 stopni. U góry (jeszcze miesiąc <aniolek2> ) noszę biały, czasem go w ogóle nie widać, a zęby też mam już proste i się wizyty doczekać nie mogę.
Koszt może i duży, bo sam aparat (jeden) to kwota od 1,5 do 3 tys. Plus wizyty, regularnie co 4 tygodnie, czasem co 6 (jedna wizyta.. około 40 zł., przy zmianie tzw. łuku to i 100 albo 200 może być). Ale warto! Zęby zdrowe, bo by nosić cholerstwo muszą być wyprowadzone, i proste, jak należy.
Osobiście jestem bardzo zadowolona, i żałuję, że założyłam go tak późno.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
moskirz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 02 kwie 2006, 18:08
Skąd: ..śtam
Płeć:

Postautor: moskirz » 04 kwie 2006, 21:32

Haro pisze:Delikatnie przezroczyste zeby, szczegolnie na ich dolnej czesci Niewidoczne golym okiem, z bliska widac


to szkliwo.. ono jest przeźroczyste jak szybka.. to co nadaje kolor zembom to zębina.. wewnetrzna warstwa zeba..

TFA pisze:Ja musze zrobic porcelanowanie, bo dentysta powiedzial ze mam szkliwo wytarte przy dziaslach


aj tam porcelanowanie.. wystarczy wypełnic ubytek klinowy (przyszyjkowy, przydziąsłowy) materiałem światłoutwardzalnym.. mówiąc najprościej - zaplombować..

[ Dodano: 2006-04-04, 21:37 ]
vraiment pisze:przygotuj się na wyrwanie kilku zębów; między bajki można włożyć, że dorosłej osobie da się wyprostować zęby nie usunąwszy wpierw trzech/czterech zębów


a tu sie nie zgodzę... wybacz ale o analizie cefalometrycznej nic nie wiesz, jak widze.. moze pogadaj ze szwagierką - stomatologiem.. nie każdą wadę ortodontyczną leczy się ekstrakcjami.. sa takie gdzie usunięcie zęba jest jak najbardziej niewskazane... takie rzeczy wychodzą podczas analizy modeli ortodontycznychoraz analizy cefalometrycznej (szwarca)...

vraiment pisze:po zakończeniu i tak nie masz pewności że ci się nie pokrzywią (mnie częściowo wróciły do stanu pierwotnego) i nie wierz jeśli ortodonta mówi inaczej (wiele osób tak ma)


dokłądnie.. stąd ortodonci proponują retainety , płyty retencyjne lub inne podtrzymywacze efektu.. często pacjenci sami odmawiają, bo czują się ,ze są naciagani.. a fizyka jest nieubłagana.. poki jest aparat w dziobie to on trzyma wszystko w kupie.. aparat znika to zęby chcą wrócić...
ale nigdy nie wróca do stanu wyjściowego...
żelazna kobieta o nerwach ze stali, kamiennym sercu i doopce z marmuru
Awatar użytkownika
M.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 179
Rejestracja: 05 lut 2006, 16:08
Skąd: Z prowincji.
Płeć:

Postautor: M. » 28 kwie 2006, 14:32

___ToMeK___ pisze:Lubicie tam chodzic ;) ?

Aaaaa! Nienawidze dentystow, panicznie sie ich boje. Nawet borowanie MUSI byc ze znieczuleniem, musi po prostu. Wolalabym rodzic niz miec wyrywany zab :]
'nie mow mi, ze malo jeszcze wiem
ze nie mam prawa byc jaka chce'
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 28 kwie 2006, 14:44

przeciez wyrwanie zeba pod znieczuleniem nie boli wcale !! wiec o czym mówicie
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 kwie 2006, 15:58

Andrew pisze:przeciez wyrwanie zeba pod znieczuleniem nie boli wcale

taa jasne. Jakies dobre kilka lat temu mialam 4 zastrzyki i wylam z bolu jak bobr.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 28 kwie 2006, 16:26

trzeba by w spiączce robić żeby w ogóle nie bolało..nie cierpie dentystów...
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Tyrese
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 15 lut 2006, 19:18
Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć:

Postautor: Tyrese » 28 kwie 2006, 19:23

Przesadzacie. Dwa razy miałem wyrywany ząb i nigdy mnie nie bolało, dostałem dobre znieczulenie i luz.
Awatar użytkownika
M.
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 179
Rejestracja: 05 lut 2006, 16:08
Skąd: Z prowincji.
Płeć:

Postautor: M. » 28 kwie 2006, 19:34

Przesadzamy? Nie cierpimy bólu!!
'nie mow mi, ze malo jeszcze wiem

ze nie mam prawa byc jaka chce'

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości