zniszczone i wypadające włosy

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

JuStYśKa
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 18 maja 2005, 21:16
Skąd: z domq
Płeć:

zniszczone i wypadające włosy

Postautor: JuStYśKa » 14 wrz 2005, 16:23

Mam problem . Mam sianowate włosy. Prawdopodobnie zniszczyłam je farbowaniem i prostownicą, ale nie ma opcji żebym wyszła gdzieś bez wyprostowania włosów. staram sie tylko prostowac raz na 4 dni. Włosów nie malowałam juz od 4 miesięcy,mimo to ciagle wypadają. Macie może jakiś dobry sposób na poprawienie ich kondycji? moze jakies domowe sposoby albo dobre szampony. Uzywam juz frutisa , i pantine do włosów zniszczonych ale nie widze efektów .
Życie jest ograniczone, ale miłość
niewyczerpana.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 wrz 2005, 16:38

JuStYśKa
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 18 maja 2005, 21:16
Skąd: z domq
Płeć:

Postautor: JuStYśKa » 14 wrz 2005, 21:30

moon pewnie że nie boli. napisałam tego posta po przeczytaniu własnie tego z twojego linka. Własnie w tym poście nie znalazłam odpowiedzi, wsyztko wymienione uzywałam szukaj\m jakis innych sposobów
Życie jest ograniczone, ale miłość

niewyczerpana.
Awatar użytkownika
_Asica_
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 10 lip 2005, 00:11
Skąd: z miasta
Płeć:

Postautor: _Asica_ » 14 wrz 2005, 21:32



Ludzie! Niech to forum żyje,a nie tylko wiecznie "weterani"odsyłają początkujących do przedlądarki czy linków!!! :571:
...odpowiedzi szukaj..czasu jest tak wiele...
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 14 wrz 2005, 21:37

Nie trzeba by bylo odsylac, gdyby ludzie czytali to, co juz bylo napisane.
A ze wiekszosc rzeczy byla juz przewalkowana we wszystkie strony, to odpowiedzi juz istatnieja.
Czy to takie trudne do pojecia?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 14 wrz 2005, 21:42

JuStYśKa pisze:Własnie w tym poście nie znalazłam odpowiedzi, wsyztko wymienione uzywałam szukaj\m jakis innych sposobów

a moj ukochany Seboradin :)?
Awatar użytkownika
_Asica_
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 10 lip 2005, 00:11
Skąd: z miasta
Płeć:

Postautor: _Asica_ » 14 wrz 2005, 21:49

JuStYśKa pisze:Macie może jakiś dobry sposób na poprawienie ich kondycji? moze jakies domowe sposoby


Polecam jak tylko się da,trochę kleistą ale naprawdę fajną miodową odżywkę: w zależności od długości-parę łyżek miodu+żółtko+parę kropel z cytrynki.
Ze składników robi się mieszaninę którą nakłada się na suche włosy,dobrze rozprowadza po czym zakładasz czadowy-babciny czepek(lub w folie pakujesz włosy) owijasz ręcznikiem,ciepło wpomaga działanie. Ponoś to z 10-15 min po czym dokładnie umyj włoski i tyle!<prysznic>

Dla mnie nie ma nic lepszego na zniszczone i przesuszone włosy <OK2>
...odpowiedzi szukaj..czasu jest tak wiele...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 14 wrz 2005, 22:00

JuStYśKa, tak w ogole to jak ja moglam zapomniec o WAX'ie <boje_sie> !!
To najlepsza odzywka do wlosow jaka moze byc(tylko w aptekach), jest na wypadanie wlosow, dla osob po chemioterapii, dla wlosow spalonych trwala itp. Ale to odzywka na goraco, trzeba utrzymywac przez jakies 20 - 30 minut wysoka temperature(ja zawsze siedzialam z przykryta glowa recznikiem przed goracym nawilzaczem powietrza, albo woda z goraca para). Tylko dzieki temu uniknelam calkowietego obciecia wlosow bo dwoch trwalach w odstepnie 4miesiecznym <pijak>
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 15 wrz 2005, 12:14

Dokladnie jak mowia dziewczyny. Kup sobie silnie regenerujaca odzywke (najlepiej w salonie fryzjerskim lub hurtowni lub w aptece wlasnie) naloz na wlosy, przykryj recznikiem i zrob sobie taki turban zeby utrzymywac odpowiedni poziom temperatury. Posiedz tak ok 15 min. Taka kuracje raz w tygodniu i powinnas zobaczyc efekty.
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 19 wrz 2005, 22:11

odzywki maski ale te dobre nie jakies ze sklepikow..tylko od fryzjera badz z apteki!ja bym chciala jeszcze spytac jaka masz prostownice bo mam nadzieje ze nie aluminiowa tylko ceramiczna!!
ja prostuje tez i moge powiedziec ze zauwazylam duza roznice w wypadaniu...prostowalam jak nie farbowalam i mi nie wypadaly..prostuje po zafarbowaniu i wypadaja bardziej!wszystko przez ta chemie!
ale jakos nie sa wysuszone po prostowaniu.
Awatar użytkownika
Edytka:)
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 19:23
Skąd: Katowice:)
Płeć:

Postautor: Edytka:) » 28 wrz 2005, 13:21

Ja polecam NERIL Garnier szaompon i plukanka dostepna w aptece :) mi pomogla na wypadajace wloski moze Tobie tez pomoze ale musze zaznaczyc fakt ze ja nie mialam zniszczonych wloskow przez farby albo jakies ondulacje trwale.. tak wiec sprobuj moze cos da :)
"Obwiniamy świat o monotonię życia, o wlasne porazki, zapominajac, ze sami pozwolilismy umknac tej poteznej sile, ktora wszystko usprawiedliwia-Agape przyjmujacej postac entuzjazmu :]"
Awatar użytkownika
Natalia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 126
Rejestracja: 24 sie 2005, 12:57
Skąd: Polska :]
Płeć:

Postautor: Natalia » 12 paź 2005, 20:53

Też miałam podobny problem.....
1)Używałam przez pół roku kednego szmpony i odzywki właśnie Pantine Pro vi z aminokwasami!!!! I zauwazyłam wyraźną poprawe ,po prostu ten szamponik jest zajedwabiscie fajny ---polecam go.
Domowy sposób.....

2) nafta kosmetyczna(dostaniesz w aptece) + pare kropel cytryny + żółtko jaja ...to wszystko wymieszaj w miseczce i nałoż na umyte włosy na jakieś 10-15 min. potem ponownie umyj włosy.
Kuracje stosuj 2 razy w tygodniu , dopóki nie zobaczysz rezultatów.

3) tableki - skrzyp polny (czy jakos tak) <browar>
Czasem miłość bywa milczącym wyrzeczeniem[...] lecz bez miłości nie można żyć .
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 12 paź 2005, 21:00

Natalia pisze:nafta kosmetyczna(dostaniesz w aptece) + pare kropel cytryny + żółtko jaja ...to wszystko wymieszaj w miseczce i nałoż na umyte włosy na jakieś 10-15 min. potem ponownie umyj włosy.

po tej nafcie jak umylam i wysuszylam pozniej wlosy to mialam jakbym nie myla tydzien. Strasznie tlusci wlosy :/.
Awatar użytkownika
Natalia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 126
Rejestracja: 24 sie 2005, 12:57
Skąd: Polska :]
Płeć:

Postautor: Natalia » 15 paź 2005, 13:59

możliwe, ale w moim przypadku inaczej ta kuracja zadziałała.
W każdym bądź razie mam nadzieje,ze pomoze Justyśce:))


pozdro :))
Czasem miłość bywa milczącym wyrzeczeniem[...] lecz bez miłości nie można żyć .
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 11 paź 2009, 11:12

Podbijam temat, bo potrzebuję Waszej pomocy.

Od jakiegoś czasu na potęgę wypadają mi włosy. Nie robiłam z tego afery, aż nie wzięłam włosów do ręki i poczułam, że mam zaledwie 1/3 tego, co kiedyś.

Wiem, że szampon z czarnej rzepy jest pomocny, jakieś suplementy. Ale mnie bardziej interesują właśnie jakieś odżywki czy maseczki, które możecie mi polecić.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 12 paź 2009, 10:07

-nafta kosmetyczna wymieszana z żółtami jajek- ciężko spłukać to cholerstwo, ale na mnie działało i śmiesznie tanio jest
- seboradin taki w psikaczu kiedyś Yas polecała tutaj- śmierdzi niesamowicie, ale skuteczne było, tylko po długim czasie używania włosy strasznie mi się wysuszyły i nie mogłam ich odżywić, więc trzeba pamiętać, że po czasie trzeba przerwę małą zobić
- kreatyna do ssania w tabletkach- dopiero zaczęłam, ale poleciła mi koleżanka, która miała taki problem i jej pomogło

[ Dodano: 2009-10-12, 10:09 ]
- revalid- też dopiero zaczęłam łykać, ale podobno nie ma innego tak skutecznego suplementu, swoimi wrażeniami mogę się podzielić jak zauważę efety, ale z tego co widzę wszyscy stosujący są zachwyceni.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 12 paź 2009, 20:32

SaliMali pisze:- revalid- też dopiero zaczęłam łykać, ale podobno nie ma innego tak skutecznego suplementu, swoimi wrażeniami mogę się podzielić jak zauważę efety, ale z tego co widzę wszyscy stosujący są zachwyceni.
Brałam 3 miesiące i są efekty - teraz czuję, że odrastają mi włosy i już tak bardzo nie wypadają. Trzeba też ograniczyć używanie suszarki.
Obrazek
Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 19 paź 2009, 04:43

Olivia pisze:Ale mnie bardziej interesują właśnie jakieś odżywki czy maseczki, które możecie mi polecić.
Placent Hair Liquid w ampułkach :)
"Mężczyzna kolo 30 czy 40 nie wiąże się z mlodszą kobietą dla jej jędrnego ciala i przeklutego języka. To czysta propaganda. Wiąże się z nią, by móc stać się tym,kto spieprzy jej życie." T. Parsons
Meredith Grey
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2009, 20:46
Skąd: Z izby przyjęć
Płeć:

Postautor: Meredith Grey » 01 gru 2009, 08:30

A domowy sposób babć? 2 lyżki oleju rycynowego + łyżka sku z cytryny. wmasowujesz to wieczorem we włosy owijasz je folią i ręcznikiem i idziesz spac. rano trzeba umyc włosy ale efekty są po około miesiącu jesli stosujesz taka kuracje 2x w tygodniu. czesciej nie polecam. aha jesli masz jasne blond włosy to rycyna moze je troche przyciemnic.

jedz skrzyp polny i siemię lniane
" Powiedziałeś to? Kocham Cię... Nie chcę żyć bez Ciebie... Zmieniłaś moje życie... Nie powiedziałeś tego? Robiłeś plany... Zdobywałeś cele... Zmagałeś się z tym. Ale rozejrzyj się... Rozkoszuj się tym. Bo to jest to. To wszystko może zniknąć jutro."
Awatar użytkownika
krysia19
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2012, 14:11
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: krysia19 » 25 lis 2013, 16:21

Ja coraz bardziej doceniam olejek arganowy - pamiętam, że jakieś dwa miesiące temu spróbowałam olejowania włosów . Odżywiło mi je porządnie ale niestety jak dla mnie było to zbyt ciężkie (mam słabe i wypadające włosy).
Jakieś dwa tygodnie temu sprawiłam sobie odzywkę z olejkiem arganowym marki CeCe i to mój ideał :) Świetnie rozczesuje się po niej włosy, i sprawia, że wyglądają na o wiele zdrowsze.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez krysia19, łącznie zmieniany 1 raz.
lokaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2013, 10:13
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: lokaj » 12 gru 2013, 10:15

Może jakiaś odżywka z ww. olejkiem?
Buska199
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:09
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: zniszczone i wypadające włosy

Postautor: Buska199 » 13 cze 2017, 10:54

Włosy z dnia na dzień się nie zregenerują, trzeba o nie dbać każdego dnia. Ważne jest też szczotkowanie, używanie dobrych szczotek i grzebieni. No i nie ma się co spodziewać efektów po tygodniu czy dwóch.
malami88
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2017, 11:18
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: zniszczone i wypadające włosy

Postautor: malami88 » 24 lip 2017, 11:22

Bardzo wiele wskazuje na to, iż jakość włosów związana jest z naszą florą bakteryjną i choć może się to wydawać na pierwszy rzut oka niewiarygodne to poczytaj sobie o substancji która nazywa się lipopolisacharyd
Awatar użytkownika
Martyna89
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2017, 15:32
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: zniszczone i wypadające włosy

Postautor: Martyna89 » 31 lip 2017, 15:35

A czy często rozjaśniasz włosy?
Odżywka po każdym umyciu to podstawa :) (powinnaś używać te do włosów suchych)
Raz na tydzień maska.
Możesz pokusić się też o saunę u fryzjera :)
Nigdy nie chciałem więcej, dopóki nie poznałem ciebie.
antoninasopel
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 paź 2017, 16:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Re: zniszczone i wypadające włosy

Postautor: antoninasopel » 26 paź 2017, 17:33

Możesz spróbować olejku Andrea. Albo wcierasz sam w skalp albo mieszasz z inną wcierką lub nawet szamponem. Mi po nim dużo baby hair wyrosło
sarah15
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2017, 08:29
Skąd: Ełk
Płeć:

Re: zniszczone i wypadające włosy

Postautor: sarah15 » 10 lis 2017, 08:36

Cóż, przyczyny wypadania włosów mogą być najróżniejsze. Z jednej strony to może stanowić efekt życia w stresie, z drugiej niedobór witamin, a jeszcze z innej predyspozycje genetyczne. Ja bym nie lekceważyła tego absolutnie na miejscu żadnej z Was, tylko udała się do trychologa. On dokładnie sprawdzi wasze włosy, postawi najprawdopodobniej diagnozę i być może skieruje na jakieś badania. Według mnie to jest optymalne rozwiązanie.
atlanta
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2017, 17:48
Skąd: kraków
Płeć:

Re: zniszczone i wypadające włosy

Postautor: atlanta » 28 gru 2017, 19:41

a próbowaliście Seboradin? ja używam środka na wypadanie włosów właśnie, świetnie regeneruje moje włosy, są lśniące, nie łamią się i nie wypadają, a prawda jest taka że po ciązy garściami wypadały.
zuzia.gola
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:05
Skąd: warszawa
Płeć:

Re: zniszczone i wypadające włosy

Postautor: zuzia.gola » 06 sty 2018, 14:02

Ja po rozjaśnianiu włosów zauważyłam że mocno mi się zniszczyły, rozdwajają się i łatwo łamią. Fajny artykuł z przydatnymi informacjami jak sobie z tym poradzić znalazłam w internecie.
Awatar użytkownika
krap
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:38
Skąd: Gniezno
Płeć:

Re: zniszczone i wypadające włosy

Postautor: krap » 29 sty 2018, 14:49

Na zniszczone włosy to tylko zabiegi kosmetyczne. Oczywiście możliwości jest przynajmniej kilka.
Nieprawda, że czas leczy rany i zaciera ślady. Może tylko łagodzi przykrywając wszystko osadem kolejnych przeżyć i zdarzeń
paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: zniszczone i wypadające włosy

Postautor: paniProblemowa » 30 sty 2018, 09:03

O matko, zostaw te drogeryjne szampony. Ja na Twoim miejscu przestawiłabym się na kosmetyki naturalne bo są mniej obciążające. Poza tym olejowanie i płukanki do włosów mogą Ci bardzo pomóc przy Twoim problemie. Jeśli włosy faktycznie są w opłakanym stanie to zabiegi kosmetyczne mogą okazać się konieczne. Chyba, że chcesz wziąć sprawę na spokojnie i nie zależy Ci na szybkim tylko na trwałym efekcie.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości