Jak dbacie o swoje zdrowie ?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Sus
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2005, 21:26
Skąd: Poznań
Płeć:

Jak dbacie o swoje zdrowie ?

Postautor: Sus » 28 sie 2005, 13:22

Witam,

Co takiego robicie, by utrzymac kondycje, ladny wyglad, etc - jednym slowem "to stay fit".
Ja sam na to pytanie odpowiem moze jakos popoludniu :)


Pozdrawiam,

Sus
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 sie 2005, 13:30

Sus pisze:Co takiego robicie, by utrzymac kondycje,


Basen dwa razy w tygodniu i slyszysz pytanie "stary, ty na silownie chodzisz?" :P
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 sie 2005, 13:31

Młoda jestem, ładna jestem, co najwyżej to odpowienim strojem i makijażem podkreślam.
NIe prowadzę zdrowego trybu zycia, o to co jej i o moje mięśnie zacznę sie martwić jak będę po 3 porodach pewnie, bo póki co to mi zwisa zupełnie.
Awatar użytkownika
___ToMeK___
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 348
Rejestracja: 23 sie 2004, 22:57
Skąd: pomorze / WLKP
Płeć:

Postautor: ___ToMeK___ » 28 sie 2005, 13:36

W szkole sredniej trenowalem kosza i plywanie, tak wiec z kondycja oraz spalaniem pierdól typu slodycze, borwary itp nie bylo problemu. Na studiach zmienil sie tryb zycia, nie bylo czasu na treningi, posilki o niestalej porze, "szybkie zarcie" :], zarwane nocki. Teraz bede sie staral zmienic ten tryb. Obecnie w wolnych chwilach gram w kosza, czasem biegam i cwicze w domu. W roku akademickim mam zamiar chodzic na basen, co bardzo dobrze wplywa na poprawe kondycji, a takze rozwija wszystkie partie miesni. Poki co od czasu do czasu zdarza sie jesc pizze po 23 :/
Ostatnio zmieniony 28 sie 2005, 13:36 przez ___ToMeK___, łącznie zmieniany 1 raz.
0101010001101111011011010110010101101011001000000100011101100101011100100110101101100101
-.-. .. . -.- .- .-- --- ... -.-. / .--. .. . .-. .-- ... --.. -.-- -- / -.- .-. --- -.- .. . -- / -.. --- / .--. .. . -.- .-.. .- / ---... .--.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 sie 2005, 13:36

W sumie to robie bardzo malo. Jak mi sie chce (zdarza sie kilka razy w tygodniu a zdarza sie raz na kilka tygodni- to drugie czesciej :P ) to wsiadam na stacjonarny rowerek i pedaluje jakas godzinke. Do tego pozniej jeszcze jakies kilkanascie minut cwiczec.
Latem jesli jestem nad woda, to bylabym normalnie chora jakbym nie weszla do wody i nie poplywala :). Zima czasami robi sie wypad na lyzwy.
Codziennie rano jak wstane przeciagam i napinam miesnie dosc dlugo. Wstaje z lozka zawsze mostkiem :).

[ Dodano: 2005-08-28, 13:38 ]
Tez mam zamiar chodzic w roku szkolnym na basen
Z jedzeniem za to jest tak,ze przez caly rok odzywialam sie bardzo zdrowo. Warzywa owoce, zielone herbatki, razowe pieczywo. Ale po roku nie wiem, juz tak o siebie nie dbam :/.
Teraz cos mi zostalo : codziennie rano zielona herbata i jem tylko razowe pieczywo. Ale slodyczy juz sobie tak nie odmawiam, tak samo jakis frytek czy pizzy.
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 28 sie 2005, 14:04

Dużo palę papierosów (ok paczki dziennie), alkohol nie zaczęsto, ale jak już pić to pić. Czasem jakieś pigułki i może w przyszłości viva la LSD.
Do tego jem szpinak i kiełki ;D
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 sie 2005, 14:08

O to w sumie HC mi podsunął jednąc rzecz - ograniczam spożywanie dzienne fajek!T tyle co dla zdrowia robię chyba...
Awatar użytkownika
Sus
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2005, 21:26
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Sus » 28 sie 2005, 15:21

Ok wypadaloby odpowiedziec samemu na swoje pytanie ;) Chcialem wpierw zobaczyc co Wy robicie....

Jesli chodzi o basen - rozwija cale cialo dosyc rownomiernie, nie wyrzezbisz tym jednak miesni (jesli w ogole na tym Ci zalezy, mi niezbyt zreszta hehe).

Na codzien zajmuje sie sztukami walki i trening glownie robie pod tym katem, na uczelni plywam 3-4 razy w tygodniu (w wakacje to glownie jeziorko). Takze na uczelni w sekcji akrobatycznej bawimy sie w rozne, dziwne rzeczy, ale to juz pomijam :)
Sporo biegania, skakanka. Kiedys dosc duzo tanczylem, uwazam ze to takze pieknie wyrabia, pozatym niezle mozna sie zabawic.

Ogolnie wazne, by robic cokolwiek, by nie tylko seks dostarczal codziennego zmeczenia :P

Pozdrawiam serdecznie,

Sus
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 sie 2005, 15:25

Sus pisze:Jesli chodzi o basen - rozwija cale cialo dosyc rownomiernie nie wyrzezbisz tym jednak miesni

Praktyka wskazuje na co innego. Przynajmniej w moim wypadku.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Sus
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2005, 21:26
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Sus » 28 sie 2005, 15:41

U zadnego, takze zawodowego plywaka nie zauwazylem tego, by basen rzezbil miesnie w taki sposob jak np. cwiczenia silowe, zreszta specjalnie do tego przygotowane :)
Jesli sie wczesniej mialo cale cialo "oklaple", to oczywiscie - rzezba powstaje, cialo nabiera ksztaltu, jednak to cos innego :-) A tak pozatym - jaka to szkoda, ze nie ma jednego rodzaju kondycji, jednego rodzaju sily.. etc, wszystko trzeba cwiczyc osobno - przy biegach, przy basenie, przy sparringach, przy czym tylko mozna ;)

Pozdrawiam,

Sus
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 sie 2005, 15:46

Sus pisze:Jesli sie wczesniej mialo cale cialo "oklaple", to oczywiscie - rzezba powstaje, cialo nabiera ksztaltu, jednak to cos innego


Wczesniej - to mialem cialo dziecka, bo nim bylem :) Plywam 9 lat. I nie chcialbym miec brzucha jak szynka wedzona - wystarczy ze sie ten kaloryferek w miare wyraznie rysuje :)
soul of a woman was created below
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 28 sie 2005, 17:56

No Charlie, tylko pogratulować :)
Ja przez jakiś czas ćwiczylem dosc regularnie, bylo to zwiazane z odchudzaniem, teraz kiedy osiagnalem wymarzoną wagę zaprzestalem codziennych meczarni :) Jedyne co robię dla zdrowia to gram w piłkę n. średnio 2 razy w tygodniu po 3-4h. Kiedys gralo sie wiecej, ale starość nie radość - tu coś strzyka, tu coś boli ;) Dlatego we wszelkiego rodzaju dbaniu o zdrowie wazna jest systematyczność
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 28 sie 2005, 20:22

pompki. brzuszki gdybym mial basen w poblizu tez bym chodzil :) na silke za 2 miechy ide
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 sie 2005, 20:35

Hyhy pisze:gdybym mial basen w poblizu tez bym chodzil


Ja akurat chodze na taki, na ktory sie jedzie 20 min tramwajem :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
fifi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 166
Rejestracja: 07 cze 2005, 21:24
Skąd: trojmiasto
Płeć:

Postautor: fifi » 28 sie 2005, 20:38

Przed noszeniem fasoli w brzuszku, jeżdziłam konno dwa razy w tygodniu. Poprawia sie kondycja i umięśnienie, choć nie tak wyraźnie jak po siłowni. W ogóle, to dość męczący sport.
Obrazek
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 31 sie 2005, 16:59

fifi pisze:Przed noszeniem fasoli w brzuszku

a po noszeniu fasolki ?;)
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 31 sie 2005, 16:59

Z tego co widac, jeszcze ją nosi :]
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 31 sie 2005, 17:11

Heh to dobrze że pojawia się ten temat bo dziś zaczynam znów biegać..to mój sposób na dobre samopoczucie..plus hantelki i gimnastyka rozciągająca i rozgrzewająca :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 01 wrz 2005, 15:21

sophie pisze:Z tego co widac, jeszcze ją nosi

206 days left....jasne :)
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
nEO~
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 158
Rejestracja: 29 sie 2005, 11:50
Skąd: pokeman świat
Płeć:

Postautor: nEO~ » 02 wrz 2005, 13:06

ja jem duuuuzo owoców i zjadam od czasu do czasu witamine "c" w tabletkach nawet jak nie jestem chory :P, a tak pozatym to duzo biegam :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 wrz 2005, 15:57

Fitti pisze:i zjadam od czasu do czasu witamine "c" w tabletkach nawet jak nie jestem chory

O ja też!Zazwyczaj jak wróce napita do domu żeby rano nie mieć kaca a rano i tak łykam jeszcze kilka. :D
gość
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2005, 17:26
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: gość » 13 wrz 2005, 21:10

Jak dbam o zdrowie? A tak z raz w tygodniu biegi. Co dwa trzy dni (częstotliwość ćwiczeń jednej parti mięśni) ćwiczenia z ciężarkami, pompki podciąganie się na drążku, brzuszki. Zaczynam się zastanawiać nad basenem. Ponadto staram się nie jeść na noc, pamiętam o owocach i ważywach i dbać o odpowiednią ilość płynów w organizmie...
Tak czytam Wasze posty... hmm... ja jakiś maniak jestem?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 wrz 2005, 21:17

gość pisze:Tak czytam Wasze posty... hmm... ja jakiś maniak jestem?

Nie no kazdy ćwiczy ile chce i może więcej bądx mniej o zdrowie dbac. ;)
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 13 wrz 2005, 21:23

to zalezy jeszcze od ilosci wolnego czasu :]
A tak na serio - to maniak jesteś. cwiczenia? rozumiem! owoce warzywa tez rozumiem. Ale ten odpowiedni bilans plynow w organizmie to juz przesada.
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
gość
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2005, 17:26
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: gość » 13 wrz 2005, 22:09

OJ, Cubasa. po prostu jak sporo ćwiczysz, to powinieneś spożywać nie 2 litry/dzień tylko3. Nie wiem jak o ma wzrastać w upały. Niby taka drobnostka, ale ja jak nie pije to łatwo mi przytyć. Niby gruby nigdy nie byłem, ale lepiej się czuje jak jestem szczupły. To z ćwiczeniami to mi chyba wychodzi średnio coś koło godziny dziennie.
Awatar użytkownika
solensan
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 13 kwie 2005, 14:55
Skąd: dolnośląskie
Płeć:

Postautor: solensan » 15 wrz 2005, 12:38

Basen super sprawa sam pływam często i z wielka przyjemnością.

Ostatnio do ręki wpadła mi książeczka opisująca "pięć tybetańskich rytuałów przywracających zdrowie i witalność". Owe ćwiczenia to góra 15 minut dziennie, czuje się po nich naprawdę rewelacyjnie.

Między innymi tutaj można ją dostać: http://www.dobreksiazki.pl/search.phtml ... kelder&n=0

A tak po za tym to najważniejsze jest pozytywne myślenie i życie w zgodzie z sobą... <browar>
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 19 wrz 2005, 02:27

no jesli chodzi o moje zdrowie to wszystko sie zmienilo od czasu kiedy jestem wegetarianka <prawie 4 lata>choruje regularnie 2 razy w roku..jesienia i zima..zawsze o tych samych porach:P smieszne to troche ale tak jakos mam..
na basen mam zamiar zaczac chodzic na silownie chodzilam a od jutra dieta nisko weglowodanowa sie zaczyna u mnie;)
zyc nie umierac heheh i zadnych wyniszczajacych glodowek jesli ktos by pytal;)
aa i nie pale nie biore zadnych uzywek..czasem wypije piwko <banan>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2005, 02:32

Candy Killer pisze:awsze o tych samych porach:P smieszne to troche ale tak jakos mam..

Tez tak miałam. zawsze byłam chora na walentynki jakoś [przełom stycznia i lutego] i w październiku. Ale 3 lata temu się zmieniło teraz przez okres jesień - zima- wczesna wiosna choruję 7-8 razy. I tylko na dwie przypadłości - zapalenie gardła lub angina ropna :/

Tez myśląłm jeszcze z godzinkę temu o jekiejś diecie. <boje_sie> To było przerażające!Normalnie miałam myśli "Cholera chyba trzeba się za siebioe w końcu wziąść!". Nie żeby kompleksy czy coś. Bo u mnie zawsze obok [no prawie] pojawiają się myśli "No jestem piękna/zajebista/wspaniała/cudowna/urocza/atrakcyjna/powalajaca/... ale zawsze mogę byc jeszcze bardziej - buahahaha <aniolek2> " ;P
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 19 wrz 2005, 22:02

hehehh no widze ze kolezanka ma podejscie takie jak ja hehe ;)
kochana wytnij migdalki i angina przestanie meczyc!
a jesli chodzi o diety to polecam soutch beach dziala i nie jest ciezka do przejscia przez nia <banan>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 19 wrz 2005, 22:05

Candy Killer pisze:a jesli chodzi o diety to polecam soutch beach dziala i nie jest ciezka do przejscia przez nia

ja diet nie polecam. Trzeba zmienic nawyki zywieniowe i tyle(na stale !).

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości