PO ODSTAWIENIU TABLETEK...

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

PO ODSTAWIENIU TABLETEK...

Postautor: natasza » 20 cze 2005, 17:00

No własnie, jak jest?

Info z portalu on dzieciach i antykocepcji:

Podczas czterech kolejnych cykli miesiączkowych, po odstawieniu tabletek hormonalnych kobieta ma większą szansę na zajście w ciążę.

Stąd mam pewne obawy związane właśnie z rzekomo zwiększoną płodnością.

Jak wygląda cykl po odstawieniu?
Wiadomo, że w normalnym cyklu przed braniem tabletek największe niebezpicezeństwo było w okresie 14 dnia cyklu.

Czy teraz jest tak samo, bo obawiam się, że właśnie musi minąć kilka cyklów, aby wszystko wróciło do normy.

Ahh, i jak jest z libido?
Czy wraca do normy, jeśli się obniżyło podczas brania tabletek?

Podzielcie się swoimi doświadczeniami. <browar>
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
anitka24
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 25 kwie 2005, 19:28
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: anitka24 » 20 cze 2005, 21:16

Ja po odstawieniu nie miałam problemów ..okres dostałam tak jak zawsze i potem już było oki...zreszta ja jestem przykładem że tabletki nie wpłynęły na moje libido wprost przeciwnie...jedynie co miałam inaczej to nawilżenie i to nie za bardzo mi się podobało ale reszta oki



a i jeszcze jedno dla mnie straszne było znowu że okres mialam 5 dni a nie dwa :( i był bardzo obfity i tyle zmian a ciąza nie słyszałam żeby bardziej się było płodnym mi mój ginekolog powiedział że jak się chce zajść w ciąże to trzeba odczekać około trzy cykle i tyle <aniolek2>
Prawdziwego mężczyznę poznajemy po tym, jak kończy, nie jak zaczyna....
Awatar użytkownika
Catherina
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 cze 2005, 21:01
Skąd: centrum Polski
Płeć:

Postautor: Catherina » 20 cze 2005, 22:28

po odstawiu tabletek nie miałam żadnych problemów. Nie przytyłam, nic mnie nie bolało, wszystko było ok :)
"Piękna jest tylko prawda i tylko ona jest godna miłości"
***
"Nie ma drogi do pokoju, to pokój jest drogą"
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 20 cze 2005, 22:34

Też właśnie robię przerwę w tabletkach :]

Ostatnią miałam niecale 2 lata temu. Jezu, jak mi libido skoczyło (choć podczas brania tabletek prawie w ogóle nie zjechało) - przed jakieś 3 tygodnie chodziłam jak nakręcona i nie myślałam prawie o niczym innym :] Myślałam, że zwariuję :] Ale na szczeście jakoś przetrwałam... :P

Jedynym negatywnym aspektem było pogorszenie się cery :/ Nie miałam nigdy z nią problemów, ani tym bardziej trądziku. A jak zrobiłam przerwę, to porobiły mi się jakieś paskudne syfy :/ Tak jak w przypadku libido, sprawa z cerą ustabilizowała się po ok. miesiącu...

Ciekawa jestem jak będzie teraz :]
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 03 lip 2005, 19:09

Zwiększa się możliwość ciąży mnogiej:)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości