Zeby madrosci

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Baobabub
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 kwie 2005, 06:07
Skąd: inąd ;)
Płeć:

Zeby madrosci

Postautor: Baobabub » 25 kwie 2005, 04:34

Ekhmm... macie/mieliscie moze zeby madrosci (ósemki)? To ma kazdy czy tylko tacy jak ja co maja geny po malpie ;). Bo mam na dole, jeden juz duzy a drugi sie wyzyma dopiero, trzeba isc do wyrwania? Troche to przeszkadza jak ruszam szczeka na boki. Mozna na przyklad zrobic taki trik, ze stomatolog wyrwie mi siodemke i u ortodonty mi aparatem na zeby mi przestawia zab madrosci na miejsce siodemki?
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 25 kwie 2005, 06:44

Ja mam 2. 3 mi rośnie i od czasu do czasu to lubi poboleć. Dentystka doradziła mi wyrwanie tych zębow. Ale jak na razie je mam. :D
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 25 kwie 2005, 07:32

Mam 4 ósemki , jak wiekszosc osób !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
CerroTorre
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:50
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: CerroTorre » 25 kwie 2005, 07:48

Ja mam 3, jedna jeszcze nie wyszła. Nic mnie nie boli...
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 25 kwie 2005, 08:11

Odkąd pamiętam mam wszystkie cztery. W życiu mnie nie bolały. Jestem małpą. <banan>
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 25 kwie 2005, 08:55

Też mam wszystkie 4. Pamiętam cholerny ból jak się wyrzynały :/ Trzeba było jechać na jakichś jogurcikach i papkach, bo przy przegryzaniu bolało. Poza tym ciężko mi się je czyści... Niektóre moje koleżanki już się zapisały na wyrwanie, bo im to żyć przeszkadza ;)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 25 kwie 2005, 09:16

Mnie nie bolaly poza sytuacja jak w torebce co sie tam zrobila zebrala sie ropa. Boze zjadlem chyba roczna dawke ibupromow.

Z tego co wiem mozna je zostawic, a jak sa krzywe to wyrwac. Po co wyrywac 7ke?
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 25 kwie 2005, 12:11

mi rosna włąsnie i nie boli prawie w ogóle! czasami mam takie uczucie, jakby mi sie robilo malo miejsca w buzi :D


Baobabub pisze:Mozna na przyklad zrobic taki trik, ze stomatolog wyrwie mi siodemke i u ortodonty mi aparatem na zeby mi przestawia zab madrosci na miejsce siodemki?


a po co w ogóle takie cosik robic?? czy nie lepiej wyrwac osemki jak przeszkadzaja niz robic jakies dziwne eksperymenty i chodzic z aparatem?? nie rozumiem, po co takie kombinacje??
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma
przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,
ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 25 kwie 2005, 14:25

Mi sie wlasnie wyzynaja 4 osemki i prawdopodobnie bede je wyrywała, bo mam dośc scisła klawiaturkę i te z tylu moga wypchnac zeby z przodu. brr jak ja nie lubie rwania.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 13 lip 2005, 19:58

Jak myśklicie dentystki mogą byś jakoś lekko zboczone?bo chyba nie ma drugich takich kobiet które by tyle bólu zadały? :P
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 13 lip 2005, 20:36

Jezeli jest ból ! znaczy sie dentysta był do bani ...i trza go zmienić
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 lip 2005, 10:53

Andrew pisze:Jezeli jest ból ! znaczy sie dentysta był do bani ...i trza go zmienić

Tylko ze jak pruchnica jest duza i gleboka to nie ma sily - musi bolec jak sie wierci. Czasem boli mimo ogromnch dawek znieczulenia i tez na to nicnie poradzisz. Zalezy wszystko od stanu zeba.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 14 lip 2005, 11:42

Maverick pisze:Tylko ze jak pruchnica jest duza i gleboka to nie ma sily - musi bolec jak sie wierci. Czasem boli mimo ogromnch dawek znieczulenia i tez na to nicnie poradzisz. Zalezy wszystko od stanu zeba.

Eeee tam nie boli.Moja dentystka kiedyś w zabawny sposób mi to udowodnila pod znieczuleniem jak byłem zapytala czy jeszcze boli mnie ten ząb heh no ja wtedy mówie że tak a ona najpierw powiedziala że już nie ma tej częśći która miala boleć a na dokładke taką igiełke wzieła i wbiła mi w dziąsło i nic nie poczułem :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 lip 2005, 13:36

No uklucia pod znieczuleniem nigd nie czuc, ale jak zab jest w stanie zapalnym to znieczulenia wiele nei daja.
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 14 lip 2005, 13:39

Ja nie mam żadne, ale z tego , co wiem to wcale nie muszę ich miec prawda?? Słyszałam od mamy, że często te własnie zeby się psują - znacznie częściej niż pozostałe. Mam nadzieję, że mi nie urosną :)
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 lip 2005, 14:26

Czasem juz wyrastaja popsute.
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 14 lip 2005, 22:17

Maverick pisze:Czasem juz wyrastaja popsute.

Też właśnie słyszałam o tym. Czy muszą jednak wyrastać koniecznie u każdego, bo się nie orientuję do końca??
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 lip 2005, 23:19

Tylko u tych madrch :D


Mi juz prawie wyrosly
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 14 lip 2005, 23:23

Maverick pisze:Tylko u tych madrch

Boże..a już myślałam, że są szanse żeby mi nie wyrosły, a skoro u tych mądrych to uniknione to marny mój los :D
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 15 lip 2005, 10:46

Swoją drogą jeśli to atawizm to skąd wzięła się nazwa. Wie ktoś?
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 15 lip 2005, 12:37

Qzik pisze:Swoją drogą jeśli to atawizm to skąd wzięła się nazwa. Wie ktoś?

Może stąd, że niekażdy musi takowe zęby posiadać, tak samo niekażdy musi być mądry. Jednakże każdy ma szansę na posiadanie i jednego i drugiego,, choć i jedno i drugie jest nam odgórnie dane lub nie. :) Ale to tylko przypuszczenia
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 15 lip 2005, 16:43

Noo pewnie tak, ale chodzi mi o jakieś na przykład historyczne uzasadnienie. Jakoś to określenie musiało się ukształtować.
Awatar użytkownika
konstancja
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 131
Rejestracja: 20 kwie 2005, 23:48
Skąd: z kosmosu...:]
Płeć:

Postautor: konstancja » 16 lip 2005, 00:28

gosia pisze:Też właśnie słyszałam o tym. Czy muszą jednak wyrastać koniecznie u każdego, bo się nie orientuję do końca??


Nie,nie kazdy ich musi posiadac!Ja z kolei mam 4..ale daje do wyrywania w chirurgii stomatologicznej,gdyz w łuku juz mi sie nie mieszcza...i jak to nazwala Pani ortodonta..bedzie "dyskoteka"czyli przesuwanie do przodu..lub do tylu..;/

Baobabub pisze:Mozna na przyklad zrobic taki trik, ze stomatolog wyrwie mi siodemke i u ortodonty mi aparatem na zeby mi przestawia zab madrosci na miejsce siodemki?
No nie sadze,zeby mozna bylo tak zrobic!!Przeciez kazdy ząb ma swoje korzenie..wiec ma je lekarz przykleic super glue??!!Poza tym te ósemki niczego nie dadze Tobie..są,bo sa..i tyle..:]Z tego co wiem..:]
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 16 lip 2005, 11:17

konstancja pisze:gosia napisał/a:
Też właśnie słyszałam o tym. Czy muszą jednak wyrastać koniecznie u każdego, bo się nie orientuję do końca??


Nie,nie kazdy ich musi posiadac!Ja z kolei mam 4..ale daje do wyrywania w chirurgii stomatologicznej,gdyz w łuku juz mi sie nie mieszcza...i jak to nazwala Pani ortodonta..bedzie "dyskoteka"czyli przesuwanie do przodu..lub do tylu..;/

Ja się nie dziwie, bo mi dentystka powiedziala, ze jak mi urosna 8mki to bede musiala aparat nosic, bo 1 najda na siebie:/ Zreszta mocna zeby mam, ale w rodzinie raczej kazdemu 8mki rosly popsute :( Ech
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 lip 2005, 22:15

konstancja pisze:No nie sadze,zeby mozna bylo tak zrobic!!Przeciez kazdy ząb ma swoje korzenie..wiec ma je lekarz przykleic super glue??!!

Nie. Po prostu przesunac... na tym polega aparat na zebach...
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 17 lip 2005, 23:25

a ciekawa jestem czy noszenie aparatu w takim przypadku nie boli non-stop?? czy da sie przyzwyczaić??
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 lip 2005, 14:48

Zwykle boli przy gryzieniu zaraz po regulacji aparatu. Ale z czasem coraz mniej.
Agusia

Postautor: Agusia » 18 lip 2005, 15:24

Ja mam tez problemy z 8-mi...

Ósemki wcale nie wszystkim musza urosnac...Jest to pozostalosc po naszy bardzo dalekich przodkach i ewolucja(dzisiejsza) w ta strone idzie by te zeby juz nie rosly, wiec coraz mniej osob ma 8 lub nie wszystkie cztery...
Sa to zeby calkowicie zbedne i czesto wyrywane, bo sa z nimi klopoty. Najczestsze klopoty sa to:
Stany zapalne- do kieszeni zebowej 8-dostaja sie resztki np.jedzenia, nie mozna tego dobrze wyszczyscic i robia sie stany zapalne- wiadomo,ze nie jest to dobre dla zdrowia i boli okropnie,wiem z wlasnegho doswiadczenia...

Ogolnie jak 8 rosna ta zwykle bola(tego nie musze tlumaczyc)...

Osemki moga rosnac krzywo i to to jest najwieksze zagrozenie.... Bywa tak,ze na osemki nie mamy miejsca lub mamy miejsce ,a one rosna krzywo, wtedy 8 zaczynaja naciskac na 7 co po dluzszym czasie powoduje zanik tych 7, nie wspominajac juz o ogolnym ucisku na inne zeby co powoduje zmiany niekorzystnie dla naszego zgryzu..

Dla tych co maja problemy z ósemkami i dla tych co jeszcze ich nie maja proponuje wykonanie pantomogramu- czyli zdjecia RTG wszystkich zebow, wtedy nie bedzie przynajmniej watpliwosci, czy takie zeby sa i jak one rosna... Teraz juz usowaja osemki ,ktorych sa tylko zalazki,ktore jeszcze nie rosna- podobno jest to najmniej klopotliwe...
Wszystko co tutaj napisalam,wiem z wlasnego doswiadczenia (glownie wtedy, kiedy lazilam po chirugrii stomatologicznej i szukalam pomocy wlasnie z problematycznymi ósemkami)
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 18 lip 2005, 17:59

Agusia pisze:Ósemki wcale nie wszystkim musza urosnac...Jest to pozostalosc po naszy bardzo dalekich przodkach i ewolucja(dzisiejsza) w ta strone idzie by te zeby juz nie rosly, wiec coraz mniej osob ma 8 lub nie wszystkie cztery...

Mam nadzieję, że mnie ten spadek po przodkach ominie :D
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
moskirz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 02 kwie 2006, 18:08
Skąd: ..śtam
Płeć:

Postautor: moskirz » 04 kwie 2006, 21:41

Pegaz pisze:Jak myśklicie dentystki mogą byś jakoś lekko zboczone?bo chyba nie ma drugich takich kobiet które by tyle bólu zadały?


<diabel>

Maverick pisze:Andrew napisał/a:
Jezeli jest ból ! znaczy sie dentysta był do bani ...i trza go zmienić

Tylko ze jak pruchnica jest duza i gleboka to nie ma sily - musi bolec jak sie wierci. Czasem boli mimo ogromnch dawek znieczulenia i tez na to nicnie poradzisz. Zalezy wszystko od stanu zeba.


popieram.. dobrze zrobione znieczulenie - na 100% nie boli...

Qzik pisze:Swoją drogą jeśli to atawizm to skąd wzięła się nazwa. Wie ktoś?


acha.. mądrości , bo teoretycznie pojawiają się w okolicach 18 roku życia.. tylko to jest powodem ich nazwy...

[ Dodano: 2006-04-04, 21:46 ]
Kamela12 pisze:czy noszenie aparatu w takim przypadku nie boli non-stop?? czy da sie przyzwyczaić??


pierwsze 2-3 dni po manipulacjach przy aparacie ( zmiana łuku, nowe elementy, dogięcie łuku) czuje się nieco bolesne ciągnięcie.. potem dolegliwości mijają...

sama miałam problemy z ósemkami.. dolne rozły poziomo prac na siąsiednie zeby stąd pojawiały się stłoczenia i "krzywienie się " zgryzu... górne ósemki rosły w kierunku policzka przez co tarły w sluzówkę tworząc ranki..

problem pojawił się w chwili gdy "złapał mnie" szczękościsk.. ból + niemożność otwarcia szeroko buzi.. najpierw wydłutowano mi ósemki z prawej strony a następnie po pół roku z lewej... i.. mam swięty spokój...
żelazna kobieta o nerwach ze stali, kamiennym sercu i doopce z marmuru

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości