Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
krysia19
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2012, 14:11
Skąd: Warszawa
Płeć:

Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: krysia19 » 11 maja 2017, 12:47

Czy są tutaj dziewczyny, które maja problem z trądzikiem różowatym? Sama zmagam się z tym od dobrych kilku lat. Stosowałam w tym czasie bardzo wiele róznych kosmetyków z róznym skutkiem. Czasami lepszym, czasami gorszym. Niestety w ciągu ostatniego roku cera moja tak się pogorszyła, ze nie jestem w stanie wyjść z domu bez grubej warstwy makijażu :( Co radzicie?
cichawodabrzegirwie
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: cichawodabrzegirwie » 15 maja 2017, 07:12

tez mam taką skóre. Pełno naczynek, rozszerzonych porów. jest czerwona. dochodza do tego równiez okazjonalne pryszcze i grudki. Chociaż teraz jest już i tak o wiele lepiej niż wcześniej. Smaruję się teraz na dzien i na noc kremami acnerose i większość przebarwień i zaczerwienien zniknęło tak wieć skóra wygląda o wiele lepiej niż wcześniej.znowu mogę chodzić bez makijażu.Dużo dała również dieta ale głównie to odpowiednie kosmetyki.
Awatar użytkownika
krysia19
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2012, 14:11
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: krysia19 » 15 maja 2017, 07:55

To jest jeden krem na trądzik? Taki sam na dzien i na noc? sama obecnie biorę witaminęP. I zastanawiam się powaznie czy nie wybrać się do lekarza bo bardzo się boję że się to jeszcze bardziej pogorszy szczególnie , że w rodiznie mam kilka osób z trądzikiem. Tyle,że u nich pojawiło się to później a u mnie w wieku 22 lat ( ponoć pojawia sie to po 30 dopiero).
cichawodabrzegirwie
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: cichawodabrzegirwie » 17 maja 2017, 09:07

może się to pojawić w każdym wieku. nie jest prawdą,ze występuje jedynie po 30 stce. W zasadzie to używam dwóch kremów bo jest krem na dzień acnerose i krem na noc. I z obu jestem zadowolona. Krem na dzien dobrze się wchłania, jest lekki i nadaje się pod makijaż. Nic się nie roluje co w przypadku kremów na naczynka jest ewenemenetem. Krem na noc jest o wiele gęstszy ale równiez mi pasuje (odżywia skórę tak więc jak wstaję rano to jest taka odżywiona i mięciutka).
Awatar użytkownika
krysia19
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2012, 14:11
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: krysia19 » 18 maja 2017, 08:44

Gdize je kupowałaś?
cichawodabrzegirwie
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: cichawodabrzegirwie » 19 maja 2017, 11:54

w sklepie w sieci. poszukaj sobie ich firmowego sklepu. No i powinnas dostać w tych lepszych aptekach.
Awatar użytkownika
JulitkaKorobejko
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2017, 12:58
Skąd: Poznań
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: JulitkaKorobejko » 24 maja 2017, 13:05

Tabletki Tetrisal, na recepte . Schodzi wszystko ładnie z buzi:)
antoninasopel
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 paź 2017, 16:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: antoninasopel » 26 paź 2017, 17:32

Na ten typ trądziku kosmetyki ci nigdy nie pomogą. Musisz to leczyć pod kontrolą dermatologa niestety.
paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: paniProblemowa » 30 sty 2018, 08:59

Popieram, same kosmetyki nie pomogą. Mogą złagodzić objawy ale niestety nie zlikwidują problemu. Jeśli chcesz najpierw spróbować wyleczyć trądzik bez pomocy lekarza musisz zaangażować w to nie tylko dobre kosmetyki ale i właściwą dietę. Czasem nawet nie mamy pojęcie co może powodować naszą przypadłość. Ograniczenie cukru i alkoholu to podstawa! Często problemy skórne biorą się z zakwaszenia organizmu, dlatego można zrobić sobie detoks. Tu pomocna może być dieta alkalizująca, ja poczytałam o niej tutaj: http://www.kobiety.pl/fit/dieta-alkalizujaca-na-czym-polega jeśli ktoś walczy z trądzikiem to może być to bardzo pomocny artykuł. Poza tym jak już kupujecie kosmetyki to dobierzcie je dobrze, czasem niewłaściwa pielęgnacja potrafi bardzo zaszkodzić.
Awatar użytkownika
Aleksandra02
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:18
Skąd: Piła
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: Aleksandra02 » 30 sty 2018, 15:14

Takich rzeczy nie można ignorować. Osobiście udałbym się z tym do odpowiedniego specjalisty.
Tak to już się zdarza na wojnie, że jeżeli coś może pójść źle, najczęściej idzie źle.
beatryczee
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:53
Skąd: łódź
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: beatryczee » 19 lut 2018, 15:18

spróbuj sobie ten krem z Biodermy, osobiście zmagam się z cerą trądzikową i on jest dla mnie najlepszy.
azielik
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2018, 20:39
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: azielik » 20 lut 2018, 20:56

Jak już ktoś tuta napisał, nie warto ignorować takich rzeczy. Jeśli szukasz mądrej porady, ja bym zaczęła od wizyty u dobrego dermatologa, lekarza specjalizującego się w tym temacie bo to co działa na nas nie koniecznie może pomóc tobie. Mi przy początkowych delikatnych objawach pomogły kosmetyki Iwostin seria sensitia (mleczko do demakijażu, płyn miceralny i pianka do mycia twarzy) - polecone przez dermatologa by "uspokoić" skórę.
Awatar użytkownika
jaskowice1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2018, 19:27
Skąd: Tarnów
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: jaskowice1 » 21 lut 2018, 16:28

Od razu idź do dermatologa, nie ma co czekać. Ja walczyłem z trądzikiem bardzo długo, aż w końcu po wizycie u dermatologa, jak ręką odjął.
Słowa, które kiedyś wsiąkłyby w błoto, tu przybierają kształt trwały jak folia i trwają uwiecznione w martwym blasku.
July_87
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2018, 01:15
Skąd: Sosnowiec
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: July_87 » 04 kwie 2018, 20:14

Tak jak piszą osoby wyżej, najlepiej zmienić dietę, dużo nawodnienia, wizyta u dermatologa i dobry sprawdzony i skuteczny kosmetyk. Mój dermatolog polecił mi specjalistyczny dermokosmetyk Cetaphil MD Dermoprotektor - balsam do twarzy i ciała oraz Cetaphil DA Ultra - krem intensywnie nawilżający. Powiem, że stosuję go już jakiś czas i czuję się w swojej skórze o wiele lepiej, buzia jest dobrze nawilżona, zregenerowana. polecam spróbować. A najlepiej to wybrać się do lekarza :)
skarr12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2018, 09:37
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: skarr12 » 15 maja 2018, 09:40

Koniecznie idź do dermatologa, on rozwiąże problem dla ci wskazówki jak dbać o skórę. Jeżeli chodzi o marki kosmetyków ja tylko znam markę CLARENA, która posiada specjalną linie kosmetyków dedykowaną na trądzik różowaty
aguniaSz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:40
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: aguniaSz » 18 maja 2018, 18:36

I dobierze zestaw kosmetyków. Sorki, ale tradzik rozowaty to nie są przelewki. Mozesz tylko pogorszyc sprawe dzialajac na wlasna reke. No zreszta od tego jest kosmetolog zeby wskazywac i doradzac wybor metod. Mi w Centrum Medycznym Bieńkowski moja pani kosmetolog poradzila podzialac jett plasma. Do skory wprowadza sie pod wplywem wysokiej temperatury specjalistyczny żel, ktory stymuluje ja do produkcji kolagenu i w ogole poprawia kondycje komorek. skora zyskuje tak jakby druga szanse, zaczyna pracowac - jest odzywiona
Kulka89
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2018, 15:07
Skąd: warszawa
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: Kulka89 » 02 cze 2018, 15:10

Też borykam się z takim problemem, pierwsza i najważniejsza rzecz to wizyta u lekarza. Ale podobnie jak koleżanka powyżej używam kosmetyków cetaphil, akurat do twarzy krem DA ULTRA, sprawdza się dobrze, skóra nawilżona, łagodzi podrażnienia.
Inatka93
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2017, 20:48
Skąd: Poznań
Płeć:

Re: Jakie kosmetyki polecacie na trądzik rózowaty

Postautor: Inatka93 » 05 paź 2018, 14:29

Tak mówicie o tych kremach, ale powiedzcie proszę, czy zabiegi medycyny estetycznej w punktach takich jak łódzka klinika Novoderm może też pomóc na takie problemy? Jak na razie jedynie myślałam o mezoterapii, która podobno mocno nawilża skórę. Czy może w jakimś sensie przeciwdziałać trądzikowi?
RThycle
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2021, 05:47
Skąd: Slovenia
Płeć:

-

Postautor: RThycle » 03 lis 2021, 01:04

no tez tak pomyslalam na poczatku ale nie moglam Ci wyslac wiadomosci prywatnej bo cos mi kompik nawalal...

A jesli chodzi o temat: to bylam ostatnio w rossmanie i tak stalam rozmawiajac z kolezanka... i z ciekawoscio zerkalam co ludzie kupuja z kosmetykow... i ile.. i powiem Wam ze najczesciej rachunki przekraczaly 100zl mowie o tych gdzie glownie byly kosmetyki i to raczej tansze niby produkty...
A jedna babeczka nawet widząc rachunek powiedziała "Boże..znów stówka? w zeszłym miesiącu też stówka...ile to trzeba inwestować w urodę??" hehe...

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości